Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31556 odpowiedzi na ten temat

#8761 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 03 grudzień 2013 - 16:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 5 lat to minimum, bo musisz z tymi maszynami zamknąć realizację biznesplanu. Jak już cała procedura mija to co zrobisz to już Twoja decyzja. Ewentualnie dopytaj w ARiMR, ale raczej nic innego nie wymyslą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 22:16
  •  

#8762 Share mariuszkozikowski

mariuszkozikowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 16:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) WITAJCIE
szukam porady o młodym rolniku przejełem gospodarstwo rolne po tacie w maju więc chciałem sie zapytać czy mam szannse dostac dotacje dla młodego rolnika jeszcze jestem w trakcie nauki w technikum rolniczym czy do wniosku a by go zlożyc potrzebne jest ukonczenie szkoły i kiedy bd przyjmowanie wnioski czy tżeba sie zapisac wczesniej prosze opomoc to pilne a i jeszcze jedno czy można sie ubiegac o młodego rolnika gdy ma sie gospadarstwo więcej niż 12 mieśięcy prosze o pomoc

#8763 Share aletes

aletes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna.

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witaj !Panowie ci nic nie napiszą- :rolleyes: -odeślą cię do lektury,albo na stronę mr...myślę,że masz szansę ale najlepiej udaj się do najbliższej ARiMR. o poradę.

Edytowany przez aletes, 03 grudzień 2013 - 18:31.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8764 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Popatrz sobie ile ten temat ma stron i pomnóż razy 20 postów, a potem miej pretensje, że ktoś nie chce Ci czegoś po raz n-ty napisać. Skoro nie masz na tyle motywacji, by poszukać potrzebnych informacji, to znaczy, że na uzyskaniu pomocy w ramach programu niewiele Ci zależy.
PS. i nie - nie pomogłaś koledze ani troche tylko wprowadzasz go w błąd.

Edytowany przez lukasz222, 03 grudzień 2013 - 18:05.

#8765 Share radecki2

radecki2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 18:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam mam pytanko nie posiadam ziemi lecz jestem żonaty i zona posiada 6ha.Tata chce przepisac mi gospodzrstwoi w tym pytanie czy mogę starac się o dofinansowanie mlody rolnik? je

#8766 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 19:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Użytkowniku Maro0 najpierw przeczytaj swą wypowiedź i popraw błędy bo tego się czytać nie da:) mariuszkozikowski - wg. starych zasad nie można być posiadaczem gruntu dłużej niż 12 miesięcy przed złożeniem wniosku. (o ile mi wiadomo).

Edytowany przez snickers_2005, 03 grudzień 2013 - 19:39.

#8767 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 22:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) heh już od dobrych 3 miesięcy przeglądam ten temat i non stop są pytania o MR a drugi odpisuję, że jeszcze nic nie wiadomo. Naprawdę nic się nie stanie jak poświęcicie chwilę na cofniecie się o kilka postów do tyłu tam znajdziecie odpowiedź na nurtujące was pytania, sam czekam aż będzie nabór na MR ale czekam aż to oficjalnie ogłoszą. Bo nic jeszcze nie wiadomo w 100% co, jak, i co trzeba spełniać. Jak coś to było trochę mowy, że mają jeszcze trochę pieniędzy i na starych warunkach mają być przyznawane, tak ma być NIBY.

#8768 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2842 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 00:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

witam mam pytanko nie posiadam ziemi lecz jestem żonaty i zona posiada 6ha.Tata chce przepisac mi gospodzrstwoi w tym pytanie czy mogę starac się o dofinansowanie mlody rolnik? je

nie

#8769 Share tyrael

tyrael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 11:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak tak czytam te posty typu mam kilka hekatrow czy moge dostac dofinanosowanie to odnosze wrazenie ze to nie sa rolnicy z zamilowania tylko jakies cwaniaczki co innym odbieraja nieswiadomie a sami sobie przywlaszczaja zeby potem sprzedac po 5latach to co wczesniej kupili. Powinni wprowadzic specjalna selkecje kazdego chetnego na MR, albo taki rygor ze odechcialo by sie latwych pieniedzy tym co nie beda siedziec w tym biezniesie.

#8770 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 15:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hmmm... rozmowa kwalifikacyjna na Młodego Rolnika z urzednikami ARiMR - to by mogło wypalić. Wielu cwaniaczków by sobie odpuściło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8771 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 16:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeżeli jest możliwość wzięcia premii to nikomu nie można zabraniać jej wziąć jeżeli spełnia warunki.. a czy sprzeda wszystko za 5 lat to już nie nasza sprawa

Świata nie zmienimy, nie tylko kasa na rolnictwo z UE jest wyrzucana w błoto, tyczy się to też tworzenia firm jednoosobowych, dostajesz premie przez rok musisz działać a potem zamykasz. Więc jak dają to się nie ma co zastanawiać :P

Edytowany przez melon10641, 04 grudzień 2013 - 16:40.

#8772 Share forterra11441

forterra11441

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 17:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie przez rok a przez 5 lat, jeśli mówisz o różnicowaniu.

#8773 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 18:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) he a do tego dochodzi ubezpieczenie i nie robi sie tak różowo jak to sie wydaje

WITAJCIE
szukam porady o młodym rolniku przejełem gospodarstwo rolne po tacie w maju więc chciałem sie zapytać czy mam szannse dostac dotacje dla młodego rolnika jeszcze jestem w trakcie nauki w technikum rolniczym czy do wniosku a by go zlożyc potrzebne jest ukonczenie szkoły i kiedy bd przyjmowanie wnioski czy tżeba sie zapisac wczesniej prosze opomoc to pilne a i jeszcze jedno czy można sie ubiegac o młodego rolnika gdy ma sie gospadarstwo więcej niż 12 mieśięcy prosze o pomoc

Na samym początku powinneś otrzymać niezłe zj**ki za swą "nieświadomą głupote". Bo raczej na 90% jestem przekonany ze widziełeś o takim to własnie programie jak MR i bez powodu tu sie nie zjawiłeś !! A teraz pozostaje tylko czekać na nabór a zeby on nastąpił prze upływem 12msc a to jest raczej znikome bo mamy juz grudzień i nikt nic nie wie.
Wiesz co teraz musisz liczyć na nielada farta. I do tego dojdzie kilka tysiecy lub kilka dziesiat tysiecy osob czekajacych włanie z przepisem i z za***istym zainteresowaniem

#8774 Share kedzik28

kedzik28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja

Napisany 04 grudzień 2013 - 18:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak skończyłem zawodówke w zawodzie mechanik operator maszyn i pojazdów rolniczych i jak mi przepiszą gospodarstwo to czy będe mógł się starać o dofinasowanie

#8775 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 19:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.agror.pl/...zawodoweMGR.php

Kiedyś bym nie uwierzył, ale tutaj przekonuję się, że nawet google może ludzi przerosnąć...

#8776 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 21:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wszystk to bylo juz 100x pisane i powinny pojechac tu grubo % i ostrzezenia, bo sie robi jeden wielki bajzel. Ludzie mysla, ze forum to ksiega zyczen i zazalen, a samemu mozgu sie ruszyc nie chce i wpisac pare slow do przegladarki. Wszystko o MR ( i o PROW 07-13 i 14-20) jest napisane na stronie ministerstwa w rozporzadzeniach, a tutej bylo powtorzone dziesiatki razy- wystarczy uzyc magicznej opcji SZUKAJ.

#8777 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 21:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie jak wszyscy wszystkiego będą szukać po za forum lub na poprzednich stronach to sens jego dalszego istnienia można poddać w wątpliwość. Czasem warto odświeżyć niektóre tematy (pomijam to że niektórzy zadają banalne pytania które z łatwością można wyszukać).

#8778 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 22:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam pytanie odnośnie dzierżawy ziemi pod budowę wiatraku na 30 lat, tzn u sąsiada na polu powstanie wiatrak a na nasze pole będzie siegac smiglo i my musimy tez takowe umowę dzierżawy podpisac, moje pytanie czy ta umowa dzierżawy koliduje jakos z mozliwoscia skozystanie z programu MR bo ziemie trzeba przepsac a ta dzierzawa przechodzi wtedy na mnie czy jak to wygląda?

#8779 Share ZETOR10540Marek

ZETOR10540Marek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 22:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zakupiłem działkę która będzie graniczyła z wiatrakiem nie przekraczając 200m. Szykowałem ją pod budowę domu jak i warsztatu. A teraz się okazuje że ma stnąć wiatrak i przez 30 lat żadnego pozwolenia nie dostanę mało tego praktycznie niczego tam nie można sadzić i żadnych ozim siać. Czy są jakieś odszkodowania w związku z tą powstałą sytuacją>>??? Co należy zrobić????? wszystkie plany legły w gruzie. Grunt stracił ok 60% wartości. Proszę o jakieś rady. Dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8780 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 22:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ZETOR10540Marek

A co jest w planie zagospodarowania gminy na tej działce? kiedy został uchwalony (przed czy po zakupie)?

Nie pisz posta pogrubioną czcionką!

Edytowany przez KRISTOFORn, 05 grudzień 2013 - 12:18.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni