Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DevilDriver    0

Mówimy o czym innym. Masz 180 dni na przejecie gospodarstwa po otrzymaniu decyzji. Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli "uzupełnić w ciągu 3 lat powierzchnię" ? Jednym z wymogów jest, że należy mieć średnią krajową, a więc nie wiem czy jest takie coś jak uzupełnienie w ciągu 3 lat?? Może ktoś to przy okazji wyjaśnić... ;)

a gdzie masz napisane, ze mam 180dni na przejęcie gospodarstwa po otrzymaniu decyzji? Uzupełnić powierzchnię do średniej krajowej miałem na myśli. Zauważ co jest napisane, kiedy jaką sankcje się dostaję. poza, tym do czego jesteś zobowiązany jeśli przyznano Ci pomoc.

Mam nadzieję, że jutro wszystkie moje wątpliwości zostaną rozwiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ja byłem wczoraj w us i zlozylem wniosek a zaświadczenie miałem od reki, w kolejce przede mna jednemu kolesiowi kazala przyjść jutro po to zaświadczenie nie wiem czemu może miał jakies dzialy specjalne, ogolenie byłem w us może 20 min a oprócz mnie po ten papierek było jeszcze 3 bądź 4 kolesi wiec zainteresowanie jest duże, kiedy starałem się o MR w 2010 na to zaświadczenie z us czekałem tydzen bądź dwa już dokładnie nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DevilDriver    0

w wymaganych dokumentach widnieje takie coś jak:

 

-zaświadczenie wydane przez naczelnika urzędu skarbowego o okresach podlegania opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych z tytułu prowadzenia ww. działów specjalnych produkcji rolnej, bądź potwierdzające brak wpisu w ewidencji podatników tego podatku;

 

pojawia się tutaj pytanie ode mnie. jak długo trwa wydanie takiego zaświadczenia przez US? chodzi mi o brak wpisu w ewidencji podatników tego podatku.

jeśli będziesz miał szczęscie to tego samego dnia Ci wydadzą. ja musialem niestety, czekać bo coś tam nie mogło się aktualizować baza danych. a i co najlepsze, 20zl placilem ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7

dzięki chłopaki za pomoc. a powiedzcie mi czy muszę jakiś wniosek wydrukować ze strony agencji czy wszystko załatwię z gołymi rękoma w US? farmer_89 sądząc po liczbie 89 jesteś z mojego rocznika. wspomniałeś, że starałeś się w 2010 o premię. czemu Ci się nie udało- za mało ziemi we wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

nie za mało, po prostu zrezygnowałem a miałem wszystko załatwione na tip top, idziesz do us z dowodem osobistym bierzesz wlasciwy wniosek i wypełniasz oplata na urząd miasta 17zl + 3 zl za przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukrolny    2
Napisano (edytowany)

A ja mam pytanie czy można przejąć gospodarstwo po złożeniu wniosku o pomoc ale przed wydaniem decyzji o przyznaniu premii? Chodzi o to, że gospodarstwo i tak będzie przejęte bez względu na wynik przyznania pomocy.

Edytowano przez Lukrolny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol20a    12

mam pytanie czy jeśli był złożony wniosek na botanikę pakiet 4.7 łąki świeże bez poplonów w tym roku czy będę mógł przejąć tą łąkę na MR czy lepiej ją wycofać. z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guex1    1

Kosztorys rzeczoznawcy

no tak wiem ale teraz przed kupnem jaką wartość wpisać we wniosek? skąd ją ? normalnie ceny czy musi być potwierdzone czyms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

A ja mam pytanie czy można przejąć gospodarstwo po złożeniu wniosku o pomoc ale przed wydaniem decyzji o przyznaniu premii? Chodzi o to, że gospodarstwo i tak będzie przejęte bez względu na wynik przyznania pomocy.

 

możesz. Na dzień podpisania umowy musisz być właścicielem gospodarstwa - kiedy je przejmiesz to już zależy tylko od Ciebie, Max masz na to 180 dni od otrzymania decyzji że otrzymasz premie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wino36    4

Witam. Jestem z woj. lubelskiego pow. chełmski. Mam wykształcenie wyższe rolnicze i do przejęcia 12ha. Ile punktów mogę uzyskać i czy jest wystarczająca by się załapać na młodego rolnika?

Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalNowak    0

Witam, w swoim biznesplanie planuję uprawy polowe (zboża i ziemniaki) oraz ogrodnictwo (sad).

 

Mam pytanie dotyczące wniosku, a mianowicie chodzi o zobowiązania wnioskodawcy. Które z tych punktów powinienem zaznaczyć:

 

9a) spełnienia w okresie 3 lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej wymaganych

przepisami prawa standardów w zakresie higieny

9b) spełnienia w okresie 3 lat od dnia rozpoczęcia działalności rolniczej wymaganych przepisami prawa

standardów w zakresie ochrony środowiska

 

Drugie pytanie dotyczące w biznesplanu:

Jeżeli w tabeli 5.2 Planowane inwestycje mam wpisane zakup drzewek sadowniczych i gruntów ornych, to nie są to inwestycje dostosowujące do standardów i nie muszę podawać daty w tabelce poniżej?

 

I jeszcze jedno pytanie dotyczące biznesplanu tabeli 2.2 gdzie wpisuję planowane uprawy. Rokiem bazowym jest rok 2014, a rokiem docelowym na którym powinienem zakończyć wypełnianie tabeli jest rok 2020? Czy rok 2021 też muszę wypełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Koledzy i koleżanki jak wygląda sprawa z dzierżawą od rodziny tj. wujek, ciotka ? Agencja nie robi z tym problemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DevilDriver    0

Koledzy i koleżanki jak wygląda sprawa z dzierżawą od rodziny tj. wujek, ciotka ? Agencja nie robi z tym problemu ?

  • dzierżawy z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa lub od jednostek samorządu terytorialnego, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta na czas nieoznaczony lub na okres co najmniej 5 lat, jednak nie krótszy niż do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy;
  • dzierżawy od podmiotów innych niż wymienione w pkt 3, jeżeli umowa dzierżawy została zawarta:
    • w formie aktu notarialnego albo ma datę pewną,
    • na okres co najmniej 10 lat.
       

 

Dlaczego więc miałbyś mieć z tym problem? Problem z rodziną to będziesz miał jeśli:

Premii nie można przeznaczyć na zakupy dokonywane na podstawie umowy zawartej między beneficjentem a członkiem jego najbliższej rodziny (małżonkiem, wstępnym lub zstępnym beneficjenta ani wstępnym lub zstępnym małżonka beneficjenta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

dzięki za odpowiedź, znam te zapisy ale zawsze lepiej się upewnić i zapytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasku24125    0
Napisano (edytowany)

Witam, mam bardzo ważne pytanie. Mieszkam w woj.Sląskie gdzie aby złożyć wniosek muszę posiadać więcej niż średnia wojewódzka czyli ok 7,4h, i tu nasuwa się moje pytanie czy mogę całą tą powierzchnie wziąć w dzierżawę na 10 lat i będzie już ok? i potem przez następne 5 lat dokupię pole aby osiągnąć średnią krajową. Z góry dzięki za odpowiedz

Edytowano przez jasku24125

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalNowak    0

Witam, mam bardzo ważne pytanie. Mieszkam w woj.Sląskie gdzie aby złożyć wniosek muszę posiadać więcej niż średnia wojewódzka czyli ok 7,4h, i tu nasuwa się moje pytanie czy mogę całą tą powierzchnie wziąć w dzierżawę na 10 lat i będzie już ok? i potem przez następne 5 lat dokupię pole aby osiągnąć średnią krajową. Z góry dzięki za odpowiedz

 

Po prostu nie wierzę, na każdej stronie to samo pytanie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimnyt    3

Witam, Panowie moje pytanie dotyczy punktów ES. Ponieważ z moich wyliczeń wychodzi, że aby osiągnąć nadwyżkę 4 ESU musiałbym posiać 0,5 ha pietruszki. Czy mógłbym ją zasiać i uprawiać maszynami rolniczymi, czy są mi potrzebne jakieś specyficzne maszyny. Czy w razie kontroli mogą się trochę czepiać czy w ogóle ich to nie obchodzi. Moje pytanie kieruje do Was bo czytałem że uprawa pietruszki to uprawa specyficzna. Chodzi mi tylko i wyłącznie o osiagnięcie nadwyzki 4 ESU. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogus    9

Witam, Panowie moje pytanie dotyczy punktów ES. Ponieważ z moich wyliczeń wychodzi, że aby osiągnąć nadwyżkę 4 ESU musiałbym posiać 0,5 ha pietruszki. Czy mógłbym ją zasiać i uprawiać maszynami rolniczymi, czy są mi potrzebne jakieś specyficzne maszyny. Czy w razie kontroli mogą się trochę czepiać czy w ogóle ich to nie obchodzi. Moje pytanie kieruje do Was bo czytałem że uprawa pietruszki to uprawa specyficzna. Chodzi mi tylko i wyłącznie o osiagnięcie nadwyzki 4 ESU. Z góry dzięki za odpowiedź.

weź ze sobą zabawki z piaskownicy i uprawiaj :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo1989    0
Napisano (edytowany)

Jak nie wiesz jakie maszyny kupic zajrzyj tutaj

Edytowano przez Spanner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fryciol    7
Napisano (edytowany)

w kryteriach odnośnie kwalifikacji zawodowych widnieje zapis, iż kwalifikacje rolnicze uznaję się po ukończeniu:

 

9) technikum ekonomicznego o specjalności:

a) ekonomika i rachunkowość przedsiębiorstw rol­niczych,

b ) rachunkowość i rynek rolny;

 

 

Otóż ukończyłem technikum ekonomiczne lecz mam zapis wyłącznie "technik ekonomista" bez specjalności. Mam jednak zapis w spisie przedmiotów "rachunkowość i rynek rolny" o ile pamiętam miałem ten przedmiot 2 semestry- 2 godziny tygodniowo. Czy brak wpisu specjalności na dyplomie dyskwalifikuje moje kwalifikacje?

Edytowano przez fryciol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasku24125    0

Witam, aby złożyć wniosek mogę pieć pole w dzierżawie? (dla woj.Slaskiego musiał bym mieć w dzierżawie ok 8h)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj