Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#8621 Share lukasz222

lukasz222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1662 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla bydła mięsnego

Napisany 24 październik 2013 - 14:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli w biznesplanie zakładasz dany typ hodowli to ciężko to zmienić przez te 5 lat, ale żeby robić coś dodatkowo chyba nie będzie problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:58
  •  

#8622 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 26 październik 2013 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W piśmie z Arimr informują ,że (po dostaniu premii) jesteśmy zobowiązani do wypełnienia ankiety monitorującej chyba po 5 latach i "na każde wezwanie Agencji" , moje pytanie brzmi , jak objawia się to ich wezwanie ???

Pytam , bo w panoramie lubelskiej kilka dni temu podobno był komunikat dla młodych rolników ,że Arimr przypomina o terminie składania ankiet monitorujących . W piśmie od agencji nabór z 2011 roku ma to zrobić w 2017 roku i "na każde wezwanie agencji" , pytanie kto ma składać to teraz ? Nabór z 2008r. ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#8623 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 27 październik 2013 - 09:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Byłem w czwartek w olsztyńskim ARiMR, żeby rozliczyć się z premii MR i w kilku miejscach był umieszczony identyczny komunikat. Nie podawano tam kto ma ją złożyć z jakiego naboru. Było napisane że najwcześniej można złożyć po 4 latach i 10 msc, ale nie później niż po upływie 5 lat. Dokładnie nie pamiętam jego treści.

Edytowany przez Thomas2135, 04 listopad 2013 - 20:25.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8624 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Sport

Napisany 28 październik 2013 - 11:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a na czym polega ta ankieta monitorująca?musze w niej napisać cały mój majątek jakiego się dorobiłem przez te 5 lat?i jak to wygląda jeżeli nie posiadam żdanych budynków na własnośc tylko bydło trzymam razem z ojcem,co ja musze w tej ankiecie przedstawić bo powiem uczciwie że przez 2,5roku kupiłem maszyne z której musiałem się rozliczyć a tak to nic więcej.w biznes planie zoobowiązałem się do trzymania 16szt.bydła a tak to o niczym więcej mowy nie było że musze mieć bydynki na własnośc itp.
Czy ktoś mogłby to skomentować żeby nie było lipy w ARiMR póżniej.(nabór 2011r)

#8625 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 28 październik 2013 - 15:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ankietę ściągasz sobie ze strony ARiMR. Późnij idziesz do człowieka, który wypełniał Ci PRG(w moim przypadku korzystałem z pomocy ODR) i dajesz mu tę ankietę. Wypyta się Ciebie co i jak i wypełni a ty zapłacisz i tyle.

#8626 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 28 październik 2013 - 17:57

a na czym polega ta ankieta monitorująca?musze w niej napisać cały mój majątek jakiego się dorobiłem przez te 5 lat?i jak to wygląda jeżeli nie posiadam żdanych budynków na własnośc tylko bydło trzymam razem z ojcem,co ja musze w tej ankiecie przedstawić bo powiem uczciwie że przez 2,5roku kupiłem maszyne z której musiałem się rozliczyć a tak to nic więcej.w biznes planie zoobowiązałem się do trzymania 16szt.bydła a tak to o niczym więcej mowy nie było że musze mieć bydynki na własnośc itp.
Czy ktoś mogłby to skomentować żeby nie było lipy w ARiMR póżniej.(nabór 2011r)

Zwierzęta trzymasz w tym samym budynku co ojciec? W agencji wiedzą o tym?

#8627 Share wiesmak243

wiesmak243

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 październik 2013 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam panowie. Wybaczcie że zadaje to pytanie może jest juz tu odpowiedz ale ciężko znaleźć pośród 432 str ale do rzeczy. Czy jeśli uczęszczam do I klasy technikum rolniczego to mogłbym po osiągnieciu pełnoletności przejąć gospodarstwo i ubiegać się od MR nawet jeśli nie ukończył by jeszcze wtedy szkoły?

#8628 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 październik 2013 - 19:14

Zwierzęta trzymasz w tym samym budynku co ojciec? W agencji wiedzą o tym?

Znaczy się trzymam sam moje bydło ale budynek należy do ojca,a jeżeli nie wolno to co miałem wybudować nową obore na 16 szt?

#8629 Share starybudnik

starybudnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 327 postów

Napisany 28 październik 2013 - 19:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Będziesz mógł się ubiegać o MR nawet jeśli w chwili składania wniosku nie masz wykształcenia rolniczego pod warunkiem, ze wciągu 3 lat je uzyskasz. Bynajmniej przy wcześniejszych naborach na MR tak bylo. W przyszłości może być różnie.

#8630 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 październik 2013 - 19:18

Ankietę ściągasz sobie ze strony ARiMR. Późnij idziesz do człowieka, który wypełniał Ci PRG(w moim przypadku korzystałem z pomocy ODR) i dajesz mu tę ankietę. Wypyta się Ciebie co i jak i wypełni a ty zapłacisz i tyle.

To co napisałeś to wiem wszystko i też korzystałem z pomocy ODR-u chodziło mi co dokładnie moge napisać a czego nie żeby nie było lipy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8631 Share ralex

ralex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 28 październik 2013 - 19:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Obliczając esu na MR w tabele wpisuje ile mamy np tuczników w danym momencie w chlewni czy ile tuczników wyprodukuje na rok ?

#8632 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 28 październik 2013 - 20:11

Znaczy się trzymam sam moje bydło ale budynek należy do ojca,a jeżeli nie wolno to co miałem wybudować nową obore na 16 szt?

Możesz hodować w nie swoim budynku ale oni mają dziwne wymagania, że ten budynek nie może być współużytkowany jeszcze przez inną osobę.

#8633 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3192 postów

Napisany 28 październik 2013 - 21:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli ściągnąłeś ankietę to widzisz pytania. Pierwsze kilkanaście to tak lub nie i nie masz innych odpowiedzi. Kolejne to określenie inwestycji wykonanych dzięki wsparciu. Na koniec określasz wg pytań co posiadasz i hodujesz, uprawiasz. Piszesz po prostu prawdę. Dzięki ankiecie widzą jak zmieniło się gospodarstwo. Sam mam jeszcze trochę czasu do ankiety i nie zawracam sobie nią głowy, bo jest prosta. Podobne do ankiety jest sprawozdanie z realizacji biznesplanu.

#8634 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 28 październik 2013 - 21:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli najprawdopodobniej teraźniejszy termin tych ankiet to może nawet pierwszy nabór MR ? W każdym razie MR 2010 i 2011 śpią spokojnie .

Jeśli nie wiesz co pisać w tej ankiecie to pracownik ODR powinien Cię pokierować ( czytaj wyznaczyć ogólną tendencję w którą stronę nagiąć rzeczywisty stan) jak piszesz by ni było lipy :) Ale jeśli trzymasz się biznesplanu to wystarczy pisać prawdę , ogólnie ,że po dostaniu premii żyje Ci się lekko łatwo i przyjemnie a wcześniej to bida była :D <żart>

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#8635 Share martin0000

martin0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 październik 2013 - 08:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam w biznesplanie napisane obora i stodoła na tzw."użyczenie od ojca" ale żadnej umowy pisemnej po między nami nie ma ale w biznes planie jest to jasno napisane i widocznie agencji to pasuje bo nie dostałem żadnych informacji żeby to wyjaśnić.

Jeśli ściągnąłeś ankietę to widzisz pytania. Pierwsze kilkanaście to tak lub nie i nie masz innych odpowiedzi. Kolejne to określenie inwestycji wykonanych dzięki wsparciu. Na koniec określasz wg pytań co posiadasz i hodujesz, uprawiasz. Piszesz po prostu prawdę. Dzięki ankiecie widzą jak zmieniło się gospodarstwo. Sam mam jeszcze trochę czasu do ankiety i nie zawracam sobie nią głowy, bo jest prosta. Podobne do ankiety jest sprawozdanie z realizacji biznesplanu.

dokładnie ankieta jest banalna gorzej jakby miała być kontrola na miejscu to może już tak miło by nie było, w sumie zostało mi jeszcze około 2,5roku do ankiety ale wole dmuchać na zimne i wcześniej się coś dowiedzieć niż za póżno. Pozdrawiam

#8636 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 29 październik 2013 - 12:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jestem na krusie 2,5 roku i jakos 2 lata temu dostalem MR, teraz dostalem oferte pracy na miejscu, oczywiscie z umowa o prace, niby teraz trzeba byc w krusie min rok, jak bede w zusie to moge oplacac tez krus jednoczesnie? to ze jestem MR to musze gdzies zglaszac a agencji ze bede pracowal, prowadze produkcje roslinna, przerabial ktos to juz?

#8637 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 29 październik 2013 - 18:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiem ze kiedys byl wymug ze jak dostales premie to przez okres chyba 3 lat bezwzglednie tylko w krusie i samodzielne prowadzenie gospodarstwa a teraz to nie wiem jak jest

#8638 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 październik 2013 - 20:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Teraz jest 1 rok wymogu w krusie.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#8639 Share marcin1832

marcin1832

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 19:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://farm-news.pl/...a_najw,194.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8640 Share Mlooody

Mlooody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 05 listopad 2013 - 16:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam!

Nie jestem jeszcze rolnikiem, jestem obecnie zatrudniany na umowę zlecenie, ale chciałbym otworzyć własną działalność gospodarczą. W prawdzie pomagam w prowadzeniu gospodarstwa, ale oczekując na premię dla młodego rolnika, wstrzymuję się z prowadzeniem gospodarstwa "na własną rękę". Proszę o opinię zorientowanych w temacie, czy posiadanie własnej firmy, np handlowej, jest równoznaczne z dyskwalifikacją przy ubieganiu się o premię dla młodych rolników? Jak ta kwestia traktowana była w przeszłości? W ARiMR uzyskałem odpowiedź krótką, i nic nie wnoszącą - "nie wiemy jak ta kwestia będzie traktowana przy następnych naborach, tak więc nie będę się wypowiadała w tej kwestii"

pozdrawiam,
Piotrek