Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#8461 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 14:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Według mnie, nie słuchaj takich informacji. Skoro jesteś na VAT to zawsze będzie to kwota netto. Takie jest moje zdanie. Możesz wysłać info na ministerstwa rolnictwa (na kancelarię), trochę poczekasz na odpowiedź (zwykle 2-3 tygodnie), ale dostaniesz treść z pierwszej ręki:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:02
  •  

#8462 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 14:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W instrukcji wyraźnie jest napisane od cen brutto. Od cen netto tylko niektóre oddziały sobie wymyśliły ale już się chyba poprawiły.

#8463 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 21:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co do instrukcji to jest to tylko instrukcja tak mi kiedyś powiedział jeden urzędnik z pełnymi majtkami gdy tam zawitałem bo właśnie z AF dowiedziałem się, że netto. I zacząłem dokupywać sprzętu. Np. żmijka ślimakowa słono przepłacona stoi w stodole nawet raz nie użyta. Ale dzwoniłem ja, kolega dzwoni teraz nie dawno i mówią, że już jednak BRUTTO
To nie forum magii i czarów:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8464 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 08 lipiec 2013 - 21:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Składając wniosek i biznesplan podawałem wyłącznie działki będące moją własnością. Pominąłem dzierżawy bo były one bardzo niepewne i w każdej chwili mogłem je stracić. Tak się jednak nie stało i dziś dostałem pismo z agencji że występuję o dopłaty z tych działek a nie ująłem ich we wniosku i biznesplanie. Czy teraz mogę zmienić wniosek i biznesplan podając te dodatkowe działki? Wówczas zmieniła by się struktura upraw oraz wartośc ESU.

#8465 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 07:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tez mam takie dzierzawy tzw ustne dzwonilem do arimr i pan mi powiedzial ze sa to dzierzawy krotkoterminowe odnawiane co roku i w kazdej chwili moga ustac wiec nie podaje sie ich w bp

#8466 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 10:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak kolega wyżej pisał, wysyłasz pismo do nich że są to dzierżawy krótkoterminowe i nic we wniosku nie zmieniasz. Ja miałem tak samo

#8467 Share Wladzio

Wladzio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 18:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wiem czy był taki port czy nie. Ale pytanie jaką szkołę muszę skończyć aby dostać te pieniądze? . Sry. za odkop

Edytowany przez Wladzio, 12 lipiec 2013 - 18:57.

#8468 Share GUTO91

GUTO91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:sztanga / boks / motocykl

Napisany 13 lipiec 2013 - 15:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jestem właścicielem spółki z.o.o. płacę zus. czy mogę otrzymać premię?

#8469 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 13 lipiec 2013 - 19:48

jestem właścicielem spółki z.o.o. płacę zus. czy mogę otrzymać premię?

nie

#8470 Share balandos

balandos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 19 lipiec 2013 - 21:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy jest nowy nabur ma młodego rolnika niewiem czy mam na siepie przepisywać pole i jak by to wyklodałoz esu jak bym po dziatku przejoł pasiekę 100 pniową z moich inwormacji jest to dział specjalny rolnictwa więć krus bym musił płacic wiekszy ale niewiem czy to prawda sory za pisownie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8471 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 17:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Napisze w skrócie z dzisiejszej gazety. Zasady nowej Wspólnej Polityki Rolnej UE zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2014 r. Wyjątkiem będą tu jedynie kwestie nowych płatności bezpośrednich (płatności ekologiczne, dodatkowa pomoc dla młodych rolników itp.), które wejdą w życie rok później.

#8472 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 17:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli MR dopiero od 2015? Czy określenie "dodatkowa pomoc dla młodych rolników" to po prostu coś innego niż MR?

#8473 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 18:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) "według nowych zasad na wieksze o 25% wsparcie unijne mogą liczyć młodzi rolnicy. Posiadacze małych gospodarstw rolnych będą mogli na zasadach uproszczonych ubiegać się i otrzymywać płatności od 500 do 1000 euro rocznie." to było napisane wcześniej, nie jest podane czy chodzi tu o premie dla młodego rolnika.
mlodyhef widzę, że jesteś z mazowieckiego, jeżeli masz dostęp to wszystko jest napisane w Tygodniku Siedleckim

#8474 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 25 lipiec 2013 - 20:30

"według nowych zasad na wieksze o 25% wsparcie unijne mogą liczyć młodzi rolnicy. Posiadacze małych gospodarstw rolnych będą mogli na zasadach uproszczonych ubiegać się i otrzymywać płatności od 500 do 1000 euro rocznie." to było napisane wcześniej, nie jest podane czy chodzi tu o premie dla młodego rolnika.
mlodyhef widzę, że jesteś z mazowieckiego, jeżeli masz dostęp to wszystko jest napisane w Tygodniku Siedleckim

tak napisane, że nic z tego nie wiadomo w tym Tygodniku.. trzeba czekać na oficjalne stanowisko matuszki uniji

#8475 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 lipiec 2013 - 06:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No racja trzeba czekać. Nigdy nie wiadomo co będzie dalej

#8476 Share termometr123

termometr123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 11:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,pochodzę z warmińsko mazurskiego,obecnie studiuję geodezję w Warszawie i jestem zainteresowany programem 'młody rolnik'. Mam 21 lat i rodzice jeszcze nie przepisali na mnie ziemi. Jak duża powierzchnia ziemi jest wymagana?
Pobieram również rentę z tytułu niepełnosprawności jednak nie mam stwierdzonej całkowitej niezdolności do pracy. Czy to mnie mimo to dyskwalifikuje? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Edytowany przez termometr123, 29 lipiec 2013 - 16:04.

#8477 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 12:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi się wydaję, że na razie to mało wiadomo na ten temat. Jak będzie nowy nabór to i pewnie nowe zasady, trzeba czekać. A zwłaszcza czytać wcześniejsze posty tam się można dużo dowiedzieć.

#8478 Share Tom766

Tom766

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 18:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy można młodego rolnika łączyć z zróżnicowaniem ?

#8479 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 12:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy zootechnika zalicza się do wymaganego wykształcenia na MR ?

Edytowany przez lamboEVO100, 15 sierpień 2013 - 12:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8480 Share Misiek851

Misiek851

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 15 sierpień 2013 - 14:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,

Proszę o odpowiedź. Jeżeli ojciec posiada gospodarstwo o pow. 60 ha czy może przepisać mi 12h. ziemi jeżeli 2 lata temu korzystał z MGR. Bo z tego co wiem jest tam zapis że nie może zmniejszyć pow. gospodarstwa.?