Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31585 odpowiedzi na ten temat

#8441 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 14:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kupic z 10ha pola na poczatek, pozniej inne warunki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:55
  •  

#8442 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 21:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam z kolei inne pytanie. Czy mogę wziąć MR, po czym prowadzić swoje gospodarstwo i jednocześnie pracować na umowę o pracę? Na roli pracowałoby się po godzinach. Czy jest to dozwolone?

#8443 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 06 czerwiec 2013 - 09:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Byle nie być ubezpieczonym w ZUSie przez pierwsze 12 miechów (dopuszczalna umowa o dzieło).

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8444 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 15:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie czy przy złożeniu potwierdzenia o ubezpieczeniu w KRUS dostaliście jakieś potwierdzenie?? ja składałem osobiście i babka przyjęła zaświadczenie podała mi wniosek w którym potwierdziłem złożenie dokumentu z KRUS podałem nr gospodarstw i tyle dla mnie żadnego dokumentu, jak to wyglądało u Was??

Edytowany przez nhfan, 09 czerwiec 2013 - 15:51.

#8445 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 18:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hej mam pytanie
po otrzymaniu premi MR 75tys na ile musze miec faktury na 53 tys a np moge za reszte kupić co chce np jakiś agregat lub samochód do gospodarstwa lub srodki do produkcji prosze o odp

#8446 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 09 czerwiec 2013 - 20:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 52 500 czyli 70% premi musisz udokumentować a reszte i ARiMR nic nie obchodzi byle nie sprzet starszy nic 5lat idt, dt. ziemi i innych dóbr zwiazanych z wydaniem premii

mam pytanie czy przy złożeniu potwierdzenia o ubezpieczeniu w KRUS dostaliście jakieś potwierdzenie?? ja składałem osobiście i babka przyjęła zaświadczenie podała mi wniosek w którym potwierdziłem złożenie dokumentu z KRUS podałem nr gospodarstw i tyle dla mnie żadnego dokumentu, jak to wyglądało u Was??

nie wiem jak to wyglada w innych oddziałach ale w Poznianiu co nie za wiozę wszystko jest wpisane na karte jak to nazwac hmmm karta przekładanych dokumentów i na tej karcie pisze co dostarczam nastepnie Panie jak by nie była ( a pare razy juz dam byłem bo poprawek miałem mase) bierze orginał robi ksero pieczątka z datą i godziną dostarcznia na org. i ksero jedna dla ARiMR a jedna dla mnie a wiec zawsze jakis tam dokument potwierdzajacy jest.

PS, ja w pazdzieniku bede wiuzł to zaświadczenie i tak to widze jak poprzednie dostarczane przezemnie dokumenty abym był pewien ze dostarczyłem i spokojnie spał a nie mysłał o sankcji 15% czy ile tam jest.

Witam. Mam na imię Mateusz mam 22 lata skończyłem szkolę ZSZ mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. obecnie pracuje a wcześniej miałem własną działalność czyli cały czas opłacany ZUS. Od roku jestem żonaty i dziecko w drodze. Moi rodzice posiadają 3,5 h pola głównie jest to dodatek do pensji bo oboje pracują jednak mama opłaca KRUS. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika na lata 2014-2020 jakie warunki muszę spełnić ?

nikt nie zna zasad przyznawania wsparcia w w/w działania moze to byc jak do tej pory powierzchnia cos w okolicy 11-12ha nie pamietam dokładnych danych ale cos mi sie zdaje ze to kryterium sie nie zmieni jedynie co moga poprawic to czas od upływu przejecia gosp. tak jak do tej pory z 12msc na cos wiec aby nie wyli pokrzywdzeniu Ci co przejeli gospodarstwa w czasei gdy nie było naboru MR a z reszta ja taki pionek w tej marnej Rzeczypospolitej Polskiej tak bym zrobił a znając zycie Ci co uczcuwie i "bezmyślnie" [rzejeli gospodarstwa rodzinne na których sie wychowali zostana odprawieni z kwitkiem
z tego co mi widomo z zarysu budzetowego to na pewno raczej premia bedzie wypłacana w conajmniej w 2 transzach co do kwot to nic nie wiadomo moze byc wiecej na co wszyscy zdecydowanie liczą i ja takze tak uwazam ale nie koniecznie, Musicie sie z tym liczyc iż cała chołota ustawiajaca paragrafu czyt. rozporzadznia nie zrobi czego pod siebie aby tylko "wybrańcy" dostali "łatwą" kaske a cała reszte o uczciwych wyeliminować nie łapiących sie w np. 12msc przekazania gospodarstwa.
.

pozdrawiam

Edytowany przez janczar810, 09 czerwiec 2013 - 20:26.

#8447 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 09:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli moge nawet wyremontować jakiś budynek za 18 tys lub kupić co chce

#8448 Share mlody21

mlody21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 10:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,Jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumiałość.Mam 21 lat,ojciec ma gospodarstwo 15,5 ha woj mazowieckie.Czy wiecie cos aby w tym roku dawano 75 tys zł na tzw wsparcie młodych rolników.Czy moge te pieniądze wydac na bydło mleczne?

#8449 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 15:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W wieku 21 lat, powinieneś umieć czytać a przynajmniej oglądać obrazki (w TV też to jest). Poczytaj kilka postów wcześniej, jest mnóstwo razy o tym wspomniane.

#8450 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 13:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) powinno byc w regulaminie ze zanim sie zada pytanie trzeba poszukac odpowiedzi na forum :) bo widze ze co 3 post to "kiedy bedzie nowy nabor"

A ja od siebie dodam ze jezeli idziecie do agencji zeby sie rozliczyc z jakiegos programu TO BIERZCIE POTWIERDZENIE ZE ZOSTAWILISCIE DOKUMENTY!!!! w kazdej zgencji maja bajzel i tylko czekaja az sie komus moze jakis papierek zawieruszyc. Przyklad: bylem zostawic zaswiadczenie z KRUS i inne dokumenty a dzien przed uplywem terminu dzwonia zdziwieni czemu im jeszcze zaswiadnia nie przedstawilem. Jak wyjasnilem ze wszystko bylo przekazane i mam na to potwierdzenie gosciu nie wiedzial co po wiedziec i po chwili wymyslil ze moze sie w kancelari zapodzialo <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8451 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 13 czerwiec 2013 - 11:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ot właśnie, dobre spostrzeżenie. Najlepiej mieć zrobione ksero tego co się składa i wtedy pieczątka urzędu/agencji że wpłynęło (mojej żonie chcieli wlepić karę za nie zapłaconą składkę zus, trzy lata temu - oj była pani zdziwona w zus, kiedy moja żona przedstawiła jej kwit, która ta pani sama podpisała trzy lata temu :-D ).

#8452 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 czerwiec 2013 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Za każdym razem jak coś składałem to dostawałem kartkę i na niej wypisane co zostało złożone i przystawiona pieczątka.

#8453 Share Tom766

Tom766

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 17:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy można kupic krowy na Mr

#8454 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 07:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mozna jesli zapisales to w BP

Edytowany przez karste85, 17 czerwiec 2013 - 07:49.

#8455 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 09:42

mozna jesli zapisales to w BP

z tego co ja wiem to nie mozna.....robiac biznesplan chcialem wpisac bydlo i powiedzieli ze we wczesniejszych naborach byla moliwosc kupienia zwierząt ale bylo to klopotliwe i agencja sie wycofala z tego.....

Za każdym razem jak coś składałem to dostawałem kartkę i na niej wypisane co zostało złożone i przystawiona pieczątka.

ja dokumenty skladalem w olsztynie i tak jak u Ciebie zanim przyjeli odemnie jakies kwity to najpierw kazali wypelnic cos w rodzaju protokolu zdawczego na ktorym wypisywalem ile czego im oddaje..... puzniej stawiala pieczatki i kserowala i jeden egzemplarz szedl dla mnie.....

#8456 Share Tom766

Tom766

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 czerwiec 2013 - 20:05

• wydatkować, w ciągu 3 lat od dnia wypłaty pomocy, co najmniej 70% kwoty (52 500 zł) na inwestycje zaplanowane
    w biznesplanie. Mogą one obejmować wydatki określone jako „koszty kwalifikowane" w działaniu „Modernizacja gospodarstw rolnych" objętym PROW 2007-2013, na zakup gruntów rolnych, które przez okres 5 lat od dnia wypłaty pomocy beneficjent będzie wykorzystywał do działalności rolniczej, na zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych - związany
    z rozpoczęciem produkcji zwierzęcej lub postępem genetycznym w zakresie prowadzonej produkcji. Premii nie można przeznaczyć na zakupy dokonywane na podstawie umowy zawartej między beneficjentem a członkiem jego najbliższej rodziny (małżonkiem, wstępnym lub zstępnym beneficjenta, ani wstępnym lub zstępnym małżonka beneficjenta);
tu pisze że można kupic krowy

#8457 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 10:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Można kupić zwierzęta, jak najbardziej. Sam kupiłem 7 sztuk jałowic z importu. Niestety jeszcze nie byłem złożyć dokumentów potwierdzających zakup. Muszę złożyć im przetłumaczone na polski dokumenty, tj rodowody, na których do tłumaczenia jest dwa zdania i nic poza tym.

#8458 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 13:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a do powierzchni gospodarstwa na MR zalicza się też las??
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#8459 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 15:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam czy są już nowe zasady młodego rolnika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8460 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 21:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dawno nie zaglądałem w ten temat. Czy z rozliczenia 70% kwoty przyjmujemy kwotę netto czy brutto dla vatowca?. Najpierw było netto, jakiś czas temu dzwoniłem do mazowieckiego OR i powiedzieli że zmieniła się interpretacja i już liczy się brutto nie zależnie czy jest się na vacie czy też nie. A teraz nie odmieniło im się coś znowu?
To nie forum magii i czarów:)