Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#8421 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 04 maj 2013 - 21:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak rozumiec par 2 punkt 7?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:54
  •  

#8422 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 05 maj 2013 - 06:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

a jak rozumiec par 2 punkt 7?

Małżonek nie może mieć gospodarstwa dłużej niż rok.

#8423 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 08 maj 2013 - 07:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam! Możecie panstwo powiedzieć mi jak to jest z KRUSEM? Bo zaplacilem ostatnią niby 4 rate, roczny KRUS i co teraz mam robić? Bo studiuje obecnie i jestem już rok na KRUSIE, ciotka mi powiedziała ze nie ma czegoś takiego jak roczny KRUS a wiem ze jest, i czy ja pod niego podlegal, jestem na pierwszym roku studiów, narazie nie bedzie nigdzie pracował no oprocz gospodarstwo i czy muszę być nadal na KRUSIE czy mogę go przerwać? Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8424 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 08 maj 2013 - 07:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak masz ziemię to nie możesz nie opłacać KRUS chyba że pracujesz dodatkowo i pracodawca/Ty płacisz składki do ZUS wtedy zawieszasz KRUS. Składki do ZUS nie liczą się potem do emerytury z KRUS.

#8425 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 08 maj 2013 - 08:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak jestem dzierżawcą?

#8426 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 08 maj 2013 - 20:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam bardzo ważne pytanie mianowicie bo nie ma u nas w okolicy szkoły rolniczej to idę do technikum mechaniki no ale logiczne że jeśli tu piszę to chcę zostać na gospodarstwie no i czy musiałbym robić jakąś szkołę czy jest jakieś inne wyjście.

#8427 Share e2visionamd2

e2visionamd2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 maj 2013 - 14:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam szukałem wszędzie na stronach arimr ale nie mogę znależć wniosku o zmianę biznesplanu w młodym rolniku ? ma ktoś wzór albo link do tego dokumentu będę bardzo wdzięczny..

#8428 Share jareczekd20lbn

jareczekd20lbn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 17 maj 2013 - 17:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie ma żadnego wniosku o zmiany, należy wypełnić ten sam wniosek który był złożony z tym że zaznacza się że jest to "Zmiana wniosku" , oprócz tego zmienia się strony które chce się podmienić. Trzeba wydrukować pierwszą i ostatnią stronę wniosku oraz wszystkie strony wniosku i PGR które się zmieniły. Dobrze jest też napisać podanie do Dyrektora odpowiedniego oddziału ARiMR z wyjaśnieniem co i dlaczego się zmienia.

#8429 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 21 maj 2013 - 07:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy mogę dokument o ukończeniu szkoły dostarczyc do Agencji wczesniej czy musze w ciagu 60 dni od dnia otrzymania decyzji o przyznaniu dofinansowania?bo na decyzji jest napisane tak a przeciez w oświadczeniu o uzupełnieniu wykształcenia wpisana była inna data
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

#8430 Share Xeon

Xeon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 23 maj 2013 - 20:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam,
Rodzice chcą wziąć kredyt preferencyjny na modernizację obory. Jak tylko wejdzie nowy MR będę składał na niego wniosek (do tego czasu kredyt nie będzie jeszcze w całości spłacony), a gospodarstwo zostanie przepisane na mnie.
Czy orientujecie się, jak wyglądała kwestia otrzymania premii MR jeżeli gospodarstwo było obciążone kredytem - czy było to jakimś problemem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8431 Share Zetorek6911

Zetorek6911

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 maj 2013 - 15:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam kolegów nadal nic nikt nie słyszał o naborze w tym bądź następnym roku ???

#8432 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 25 maj 2013 - 17:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W poprzednim naborze nie było problemu. Ojciec miał kredyt klęskowy, spisalismy tylko aneks dla banku i po kłopocie.

#8433 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 26 maj 2013 - 09:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam inny problem. Właścicielem jest moja matka, ma dopiero 49 lat a również chciałbym ubiegać się o premie na MR. Ktoś mi kiedyś podpowiedział że wystarczy przekształcić ziemię na dzierżawę i byłoby po kłopocie dla mnie bo sam tak zrobił. Tylko pytanie czy tak można. Ktoś słyszał również o czymś takim???

#8434 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 27 maj 2013 - 06:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiem, że nowych wymogów jeszcze nie ma i długo nie będzie ale chciałbym się dowiedzieć jak to było z KRUS'em teraz. czy jest możliwość opłacenia składki w tył za wymagany okres? tylko proszę o odpowiedzi tych co wiedzą na pewno a najlepiej tych którzy sami doświadczyli tego problemu i opłacili bądź próbowali to zrobić. bo ja sam słyszałem o takim czymś, jednak wiem też, że za ten sam okres rozliczeniowy nie mogą wpływać składki do ZUS'u i KRUS'u. ja studiuje więc moja składkę odprowadzają rodzice, którzy są ubezpieczeni w ZUS'ie. pomoże ktoś rozwiać wątpliwości?

#8435 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 27 maj 2013 - 08:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) KRUS w Rzeszowie nie robi żadnych problemów i wiem to na 100%, bo sam skorzystałem z takiej możliwości. Do dzisiaj opłacam zaległe składki, które rozłożyli mi na raty. Z wypowiedzi kolegów z forum wynika, że nie wszędzie jest tak łatwo. Musisz się przejść do swojego oddziału i spytać.

#8436 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 27 maj 2013 - 12:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) okej dzięki bardzo. pytanie pojawiło się stąd, że przy zakładaniu firmy ojciec usłyszał od urzędnika, że za dany okres rozliczeniowy nie mogą wpłynąć składki do dwóch różnych zakładów ubezpieczeń. na razie pytam się orientacyjnie bo ze wstępnych zapowiedzi wynikało, że nowy MR nie ma być uzależniony od KRUS'u(bo i z jakiej racji...?)

#8437 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 maj 2013 - 13:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jest lub będzie nabór na młodego rolnika? Trzeba mieć średnią krajową może być ona z dzierżawami czy tylko własność?

My siejemy, a Bóg daje plony.

#8438 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 04 czerwiec 2013 - 15:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, mam pytanie, czy agencja dzwoni i informuje o kontroli w MR? czy przyjezdzaja sobie na kontrol bez wczesniejszego powiadomienia?

#8439 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 08:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.arimr.gov...na-miejscu.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8440 Share M-A-T-E-U-S-Z

M-A-T-E-U-S-Z

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 13:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam na imię Mateusz mam 22 lata skończyłem szkolę ZSZ mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. obecnie pracuje a wcześniej miałem własną działalność czyli cały czas opłacany ZUS. Od roku jestem żonaty i dziecko w drodze. Moi rodzice posiadają 3,5 h pola głównie jest to dodatek do pensji bo oboje pracują jednak mama opłaca KRUS. Mam pytanie odnośnie młodego rolnika na lata 2014-2020 jakie warunki muszę spełnić ?