Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#8401 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 16:04

Dowodem potwierdzającym posiadanie kwalifikacji rolniczych, o których mowa w art. 6 ust. 2 pkt 2 lit. b ustawy,
w zakresie tytułu kwalifikacyjnego lub tytułu zawodowego, lub tytułu zawodowego mistrza w zawodzie przydatnym do
prowadzenia działalności rolniczej, jest świadectwo z tytułem wykwalifikowanego robotnika lub dyplom z tytułem mistrza,
w zawodzie wymienionym w § 5, wydane przez państwową komisję egzaminacyjną, lub świadectwo albo zaświadczenie
ukończenia trzech stopni zespołu przysposobienia rolniczego, albo świadectwo ukończenia szkoły przysposobienia rolniczego.

Z dziennika ustaw, wklep sobie w googlach dowód potwierdzajacy kwalifikacje traktorzysty i klikasz w pierwszy odnośnik (PDF)

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:11
  •  

#8402 Share Gospodarz88

Gospodarz88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Własna działalnosć gospodarcza

Napisany 26 kwiecień 2013 - 08:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam serdecznie. Jestem na studiach podyplomowych rolniczych na SGGW w Warszawie. Moje pytanie odnosi się do tego, czy można dostac dopłaty na Sad? Wiem, ze nie moge się ubiegać na doplaty jeśli chodzi o młodego rolnika (posiadam tylko 7 ha gruntów z czego większość to własnie sad). Chcę w przyszłym roku wymienic kilka drzewek bo już są leciwe i niektóre opanował grzyb. Bardzo prosze o odpowiedź i prosze też o informacje gdzie mozna poczytac na ten temat.

Pozdrawiam Łukasz

#8403 Share darko6101990

darko6101990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 10:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witajcie.
Założyłem temat ponieważ mam pewien problem.
A więc tak, w tamtym roku dokładnie w marcu można było składać Wnioski na MŁODEGO ROLNIKA. Nie składałem wtedy wniosku. Potem mówili w telewizji że następny nabór wniosków będzie w miesiącu wrześniu.
Dlatego postanowiłem z rodzicami 4 lipca 2012r przepisać gospodarstwo na mnie, czekałem cały wrzesień aż w końcu poszłem do Agencji i spytałem się kiedy zaczną się nabory na Młodego Rolnika, pani pracująca tam odpowiedziała że nie przewidują na razie takich naborów. Że mam po prostu czekać.
Za około 2 miesiące minie mi 12 miesięcy od przepisania gospodarstwa i wtedy minie mi status Młody Rolnik i prawdopodobnie nie będę mógł już się ubiegać o to dofinansowanie.
Dlatego chciałem się zapytać:
Co mógłbym zrobić żeby po prostu jakoś załapać się na następny nabór?
I czy mogę zrobić jakoś tak że bym złożył teraz wniosek z całym biznesplanem? Żebym złożył to przed minięciem 12 miesięcy od przepisu gospodarstwa.

Czekam na odpowiedzi i jakieś rady co mam zrobić.
pozdrawiam Darek

Połączone

Edytowany przez razor275, 27 kwiecień 2013 - 17:50.
Dublowanie tematu

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8404 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 27 kwiecień 2013 - 11:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Już nic nie możesz zrobić tylko się modlić żeby uruchomili nowy nabór który z tego co mi wiadomo może być ogłoszony jak nie wystąpią jakieś klęski i będą mieli kasę pod koniec tego roku . A z tym przepisywaniem gosp to sie pospieszyłeś bo najpierw się składa wniosek jak dostaje się decyzje pozytywną to się przepisuje a nie na odwrót możesz mieć tylko pretensje do siebie bo w telewizji dużo rzeczy mówią.

Edytowany przez marekfarmer, 27 kwiecień 2013 - 11:33.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#8405 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 12:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Aleś se chłopie strzelił w kolano... Teraz to albo nabór jak najszybciej albo nowe przepisy w nowej puli dzięki którym się załapiesz. Innych scenariuszy nie ma.

#8406 Share Zetek5340 Zetek5340

Zetek5340
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 kwiecień 2013 - 17:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja ma takie pytanie czy już są gdzieś te nowe wymagania jakie bym musiał spełnić żeby dostać dofinansowanie z góry dzięki za odpowiedzi

#8407 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 19:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @zetek, nie ma.

#8408 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5205 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 19:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @darko

No masz chłopie po zawodach. Dużo osób właśnie w taki sposób odpadło. Ja sam czekam na nabór chociaż gospodarstwo mógłbym juz miec na siebie

KS Falubaz

#8409 Share darko6101990

darko6101990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 21:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No to kicha, na ale zawsze zazwyczaj były choć raz w przeciągu roku takie nabory a teraz akurat nie ma, bezsensu.. Chyba że zmienią przepisy tak żebym się załapał. Chcę się wybrać do Agencji i tam się zapytać czy da się coś z tym zrobić.

#8410 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 21:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja tez moglbym mieć już gospodarstwo na siebie i ojciec by miał emeryture ale czekamy wlasnie na to kiedy wkoncu ruszy MR mam nadzieje ze w tym roku będzie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8411 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 22:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) myślę że nabór wniosków będze od daty poprzedniego naboru - miałem czekać jak im się zamani?

Edytowany przez aro1975, 27 kwiecień 2013 - 22:29.

#8412 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 09:41

Witajcie.
Założyłem temat ponieważ mam pewien problem.
A więc tak, w tamtym roku dokładnie w marcu można było składać Wnioski na MŁODEGO ROLNIKA. Nie składałem wtedy wniosku. Potem mówili w telewizji że następny nabór wniosków będzie w miesiącu wrześniu.
Dlatego postanowiłem z rodzicami 4 lipca 2012r przepisać gospodarstwo na mnie, czekałem cały wrzesień aż w końcu poszłem do Agencji i spytałem się kiedy zaczną się nabory na Młodego Rolnika, pani pracująca tam odpowiedziała że nie przewidują na razie takich naborów. Że mam po prostu czekać.
Za około 2 miesiące minie mi 12 miesięcy od przepisania gospodarstwa i wtedy minie mi status Młody Rolnik i prawdopodobnie nie będę mógł już się ubiegać o to dofinansowanie.
Dlatego chciałem się zapytać:
Co mógłbym zrobić żeby po prostu jakoś załapać się na następny nabór?
I czy mogę zrobić jakoś tak że bym złożył teraz wniosek z całym biznesplanem? Żebym złożył to przed minięciem 12 miesięcy od przepisu gospodarstwa.

Czekam na odpowiedzi i jakieś rady co mam zrobić.
pozdrawiam Darek

Połączone

Jedyne co możesz zrobic to sie ozenic jak bedzie nabór, przepisać częśc gospodarstwa na żone i ona bierze premie na MR. Jeszcze wtedy ona na vat a ty na RR. Lub wpisać roździelność majątkowa ona zakłada swoje gospodarstwo i skożystać z premi MR i tak jak w tym roku było wniosek na modernizacje jako wspólne uzytkowanie maszyn.

#8413 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 06:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak to nie można zrobić i nie wprowadzaj nikogo w błąd.Tam jest dokładnie napisane.
http://helpdesk.cdr....y-rolnik-zasady

Edytowany przez Sup321, 29 kwiecień 2013 - 06:26.

#8414 Share darko6101990

darko6101990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 08:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No ale z tymi 12 miesiącami to jest bezsensu. Bo co to za różnica czy ja mam już rok te gospodarstwo czy 3 lata.
Skoro zrobili okres 12 miesięcy to powinni chociarz raz w roku robić takie nabory żeby młodzi rolnicy dostający gospodarstwo mogli się zawsze załapać na te pieniądze.
A nie ludzie teraz czekają z przepisem gospodarstwa bo nie wiedzą kiedy będą następne nabory.

Edytowany przez darko6101990, 29 kwiecień 2013 - 08:20.

#8415 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 20:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dobrze mówisz ze to jest bez glowy wszystko porobione z tymi 12 miesiącami od przepisywania gospodarstwo bo jeden się zalapie a drugi nie a to jest niesprawiedliwe. Ja uważam ze każdy kto chce gospodarzyć powinien dostać MR bez zadnych większych wymogow ,chce gospodazyc to dostaje , a niektórzy biora kase kupuja maszyne a za reszte kupuje sobie samochod a maszyne za 5 lat sprzedawaja

ja wlasnie czekam za MR bo już od początku roku moglbym mieć przepisane bo ojciec lapie się już na emeryture ale przepisze a MR będzie w następnym roku albo za 2 lata i wtedy będzie kicha wiec czekam niecierpliwie ;[

#8416 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 21:19

Tak to nie można zrobić i nie wprowadzaj nikogo w błąd.Tam jest dokładnie napisane.
http://helpdesk.cdr....y-rolnik-zasady

NIe wiesz nie gadaj. Kolega tak właśnie zrobił i nie miał z tym problemu.

#8417 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 06:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) darko6101990 napisał : Za około 2 miesiące minie mi 12 miesięcy od przepisania gospodarstwa i wtedy minie mi status Młody Rolnik i prawdopodobnie nie będę mógł już się ubiegać o to dofinansowanie.
a oto cytat ze strony którą wcześniej podałem:
Pomoc może uzyskać osoba:
6) której małżonek nie prowadził działalności rolniczej albo rozpoczął jej prowadzenie nie wcześniej niż w okresie 12 miesięcy do dnia złożenia przez wnioskodawcę wniosku o przyznanie pomocy
Pomoc może zostać przyznana, jeżeli od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej przez wnioskodawcę lub jego małżonka do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy upłynęło nie więcej niż 12 miesięcy, a do dnia wydania decyzji o przyznaniu pomocy – nie więcej niż 18 miesięcy.
poosa21 radziłeś mu że jeśli by nie załapał się na nabór to żeby się ożenił i jego żona wzięła dofinansowanie ale jak to możliwe skoro minie już te 12 miesięcy co według tych przepisów nic się jego małżonce nie należy. Ten twój kolego najprawdopodobniej sam mógł załapać się w terminie na nabór dlatego jego żona dostała. Może nie miał kwalifikacji a ona miała i oto chodziło. Ewentualnie okłamał cię albo złamał prawo ale w to nie chcę dalej wnikać.

Edytowany przez Sup321, 30 kwiecień 2013 - 06:20.

#8418 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 30 kwiecień 2013 - 20:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dlatego trzeba wystąpić o roździelność majątkową i ten przepis sie nie tyczy.

#8419 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 03 maj 2013 - 17:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a czy gospodarstwo nabyte przed ślubem nie stanowi majątku odrębnego w swietle prawa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8420 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 maj 2013 - 20:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Odnośnie małżonków, w rozporządzeniu jest zakaz prowadzenia gospodarstwa przez małżonka (par. 2 ust. 1 pkt.1). I żadne kombinowanie typu rozdzielność majątkowa, czy majątek odrębny, tu nie pomoże.