Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#8381 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 02 kwiecień 2013 - 20:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Można na podstawie umowy dzierżawy potwierdzonej notarialnie na 10 lat :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:37
  •  

#8382 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 12:54

Ale mi chodzi o to czy można studiować dziennie??

Prawnego i oficjalnego stanowiska Ci nie podam, ale dużo jest takich osób, które są studentami dziennymi z wziętym Młodym Rolnikiem. Tylko prawdopodobnie te osoby najpierw wzięły MR, a później poszły na studia. Sam mam kilku kolegów, którzy są w takiej sytuacji, z tym, że oni pracują na tych gospodarstwach a nie przykladowo Ty się uczysz, a ojciec robi :) Ale też radziłbym się dopytać kogoś obeznanego, jak to z tym jest.

#8383 Share Krzysiek89

Krzysiek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 09:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, pewnie sie już powtórze, ale może ktoś mi jasno i szybko odpowie. Zakupiłem na młodego rolnika przyczepe 3,5t. Pytanie brzmi: Czy muszę ją zarejestrować??? W wydziale komunikacji uzyskałem odpowiedź, że nie jestem zobowiązany do rejestracji pojazdu w tym przypadku przyczepy, natomiast w agencji upierają się że muszę mieć zarejestrowaną bosprawdzili sobie na mapkach w internecie i widać tam, że moje dwie działki z czterech jakie mam, są oddalone od gospodarstwa i dojazd do nich jest drogami publicznymi. Od producenta przyczepy uzyskaem informację, ze w jego województwie (małopolska), osoby które też zakupiły od niego przyczepy nie musiały przedstawiać dowodów rejestracyjnych w agnecji. Z góry dzięki za odpowiedź.

Mam pytanie. Czy można dostać premie młodego rolnika w taki sposób. Np Ojciec przepisuje na mnie ziemie a ja studiuję dziennie , szkołę rolniczą zrobiłbym zaocznie w ciągu 2 lat Dałoby się?????

A w czym problem? Przecież nikt Ci nie zakaże poszerzania swojej wiedzy. To jest twoja włana chęć, że chcesz studiować i poszerzać swoje kwalifikacje. Żyjemy w wolnym kraju i w wolnym dostępie do nauki. Przecież studiowanie nie ogranicza cie od pracy w gospodarstwie. Można jedno z drugim pogodzić.

Edytowany przez Krzysiek89, 05 kwiecień 2013 - 09:32.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8384 Share Tom766

Tom766

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 11:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy jak wydzierżawie gospodarstwo i wezme Mr to moge póżniej normalnie pracować ?

Czy jak wydzierżawie gospodarstwo i wezme Mr to moge póżniej normalnie pracować ?

#8385 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 13:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanie odnośnie MR. Moja żona pracowała od ukończenia szkoły zawodowo przez okres 5lat. aktualnie traci pracę z końcem kwietnia. posiadamy gospodarstwo ok 12h nabyła je przed ukończniem 18lat. pytanie brzmi czy będę mógł na nią wziąć MR? A dodam jeszcze że cały czas bierzemy doplaty bezpośrednie.

#8386 Share tomtom22

tomtom22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 17:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na mnie ojciec przepisal gospodarstwo, w tym czasie studiowalem zaocznie. skonczylem studia i zrobilem technika roln. i nikt nie stwarzal problemow

#8387 Share kalipso156

kalipso156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kurcze ale u mnie jest troszkę inna sytuacja.. najlepiej zadzwonie do gościa który zajmuje się dotacjami i wtedy wszystko będzie jasne.. jak się dowiem wszystkiego to z pewnością napiszę jak na taką sytuację patrzy agencja

#8388 Share matyziak

matyziak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Maszyny leśne i rolnicze, wędkarstwo... etc.

Napisany 10 kwiecień 2013 - 11:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po pierwsze(jak zwykle) nie ma żadnych naborów, ani nie jest znany tarmin takowych. wiec po co spekulowac? W przyszłym roku wchodzi nowy budzet, nowe programy i nowe warunki. Na starych zasadach było to rok albo dwa od przejecia gospodarstwa(ale tez w zaleznosci od naboru).

#8389 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 13:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie mam pytanko, w tym roku kończe studium policalne Techik architekruty krajobrazu. Czy w czerwcu musz zdawać egz końcowy czy wystarczy świadectwo ukończenia szkoły?? Na wniosku mam napisane ukończenie tego technikum bez zdawania egzaminu końcowego.

#8390 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Muszę wysłać świadectwo o ukończeniu szkoły. Z tego co rozumiem to ma być wysłane do warszawy i czy to musi być oryginał czy kserokopia wystarczy? Czy coś musi być konkretnego dopisane na kopercie itd?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8391 Share tomi800302

tomi800302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 13:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam
mam pytanie
czy w poprzedniej sredniej krajowej ziemi do młodego rolnika zaliczały sie stawy zbiorniki retencyjne?
wykopałem 0,5h zbiornik retencyjny i teraz nie bede miał sredniej krajowej nie wiem czy to sie zalicza.

#8392 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 12 kwiecień 2013 - 13:07

Panowie mam pytanko, w tym roku kończe studium policalne Techik architekruty krajobrazu. Czy w czerwcu musz zdawać egz końcowy czy wystarczy świadectwo ukończenia szkoły?? Na wniosku mam napisane ukończenie tego technikum bez zdawania egzaminu końcowego.

Kilka stron temu była dyskusja na ten temat i koledzy słusznie pisali że wystarczy tylko ukończenie szkoły, bez egzaminu końcowego

KS Falubaz

#8393 Share djlysy

djlysy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 20:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak chodzę do szkoły rolniczej pierwszy rok i mam 17lat to kiedy bede mogl wziasc mr i ile?? :)

#8394 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 10:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @ djlysy

Nikt nie jest wróżbitą i nikt nie odpowie ci dokladnie na te pytania. To wszystko zależy od nowego PROWu.

#8395 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 21:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Musicie cierpliwie czekać. Najblisze okrojone zarysy programów juz niebawem poczekajcie do konca czerwca to cos powinno sie wyklarować

#8396 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 21 kwiecień 2013 - 08:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A czy w dotacji MR patrzą na hektary przeliczeniowe czy na hektary posiadane?

#8397 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:44

A czy w dotacji MR patrzą na hektary przeliczeniowe czy na hektary posiadane?

na posiadane

#8398 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 21 kwiecień 2013 - 21:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Może jednak w nowym projekcie zmienią na przeliczeniowe, fajnie by było;)

#8399 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 881 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 08:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) raczej nie no bo dopłaty dostajesz do fizycznych a nie przeliczeniowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8400 Share mateusz9

mateusz9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 15:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, ja mam pytanie odnośnie tytułu wykwalifikowanego traktorzysty, a mianowicie, czy dokumentem potwierdzającym ten tytuł jest prawo jazdy kat. T ?????
Proszę o odpowiedź, pilnie
Pozdrawiam