Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31591 odpowiedzi na ten temat

#821 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 12 maj 2010 - 22:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie ja mam pytanie, bo chodzę do technikum elektronicznego, jestem w drugiej klasie, miałem nadzieję że po ukończeniu szkoły rodzice przepiszą mi gospodarstwo na młodego rolnika ale slyszałem ze są przepisy w których jest napisane że trzeba miec wykształcenie rolnicze żeby otrzymywać dopłaty bezpośrednie (szkoła zawodowa, technikum, lub wyższe) A jeśli zrobiłbym szkółkę rolniczą, to mógłbym się ubiegać o tytuł młodego rolnika? Pozdrawiam serdecznie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:23
  •  

#822 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 maj 2010 - 12:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) aby otrzymywać dopłaty bezpośrednie nie trzeba spełniać żadnych wymagań, poza posiadaniem numeru gospodarstwa, natomiast możliwość otrzymania premii dla młodych rolników wymaga spełnienia licznych przesłanek, przede wszystkim powierzchnia gospodarstwa musi przekraczać średnią krajową a beneficjent musi prowadzić działalność rolniczą przez 5 lat, nie mieć ukończonego 40 roku życia na dzień złożenia wniosku, posiadać (bądź uzupełnić w okresie 3 lat) wykształcenie rolnicze i wiele wiele innych, dla utrudnienia życia wnioskodawcom ARiMR publikuje wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu: http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

#823 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 13 maj 2010 - 17:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak ja już wspomniałem wcześniej kształcę się jako elektronik, więc nici z przepisania rolnictwa z premią? Czy moge jakoś uzupełnić szkołę rolniczą?Jakaś szkółka albo coś?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 13 maj 2010 - 19:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przepraszam być może udzieliłem zbyt długiej odpowiedzi, możesz otrzymać premię : http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

#825 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 14 maj 2010 - 15:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziękuję B)

#826 Share Jezewianin

Jezewianin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 16 maj 2010 - 17:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przeczytałem wcześniej ze ,maszyny kupowane na młodego rolnika nie mogą być starsze niż 5 lat, chyba sie komuś PROW pomylił. niedługo składał wniosek i z tego co wiem nie ma limitu na wiek maszyn. kumpel ze wsi kupił agrotrona z 96 (chyba), wiec można. nie wiem czy ktoś pisał ze zmieniły sie kryteria naboru wniosków. teraz wystarczy niecałe 11ha przepisać aby się kwalifikować w moim woj była średnia 15, wiec jest spoko, dodatkowo powiem ze rodzice nie osiągnęli wieku do renty strukturalnej. mamy gospodarstwo 17ha, a co do renty to radze poczekać aż będzie nowa pula w 2013, bo te grosze co teraz płacą to lipa. a nawet jeżeli jedno z rodziców przekroczy wiek 55 to można wsiąść na drugiego.podam na swoim przykładzie mama jest młodsza od ojca 5 lat wiec rentę weżniemy na nią.

#827 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 16 maj 2010 - 17:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) moze kupił go za te 30% z których nie musi sie rozliczyc a reszta dołożył z własnej kieszeni. maszyny tak jak w prow nie mga byc starsze niz 5 lat
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

#828 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 16 maj 2010 - 18:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dokładnie- nie mogą być starsze niż pięć lat.

#829 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 18 maj 2010 - 09:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy wie ktoś jakie są formalności i odsetki w sytuacji kiedy chciałbym zwrócić premie ARIMR???

#830 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 18 maj 2010 - 09:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie ja pytam ponownie powiedzcie mi ile trzeba czekac na pieniazki od momentu zlozenia wniosku o platnosc??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 18 maj 2010 - 09:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) za moich czasów 60 dni było

#832 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 18 maj 2010 - 09:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale jak zloze wniosek o platnosc to od daty zlozenia oni jz nei powinni nic przesylac??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#833 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 19 maj 2010 - 16:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) NO ja mam pytanie iler kosztuje przepisanie gospodarstwa 8.5 ha z budynkami chodzi mi o wszelkie opłaty urzędeowe.

#834 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 19 maj 2010 - 17:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mozecie mi wyjasnic pewna sprawe mam 17 lat jestem wspołwłascicielem gospodarstwa z przyczyn takich a nie innych i czy z dniem ukonczenia 18-ego roku musze doprowadzic do sredniej gruntow aby dostac dofinansowanie czy jak to bedzie wygladalo, zalezy mi na tych pieniadzach bo chce stawiac wiate dla bydla i kupic jakies stadko ale jeszcze chodze do technikum rolniczego i raczej wolalbym pod koniec szkoly skladac wniosek. Jakie macie zdanie w tej sprawie?
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#835 Share robercikj100

robercikj100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 30 maj 2010 - 16:24

przeczytałem wcześniej ze ,maszyny kupowane na młodego rolnika nie mogą być starsze niż 5 lat, chyba sie komuś PROW pomylił. niedługo składał wniosek i z tego co wiem nie ma limitu na wiek maszyn. kumpel ze wsi kupił agrotrona z 96 (chyba), wiec można. nie wiem czy ktoś pisał ze zmieniły sie kryteria naboru wniosków. teraz wystarczy niecałe 11ha przepisać aby się kwalifikować w moim woj była średnia 15, wiec jest spoko, dodatkowo powiem ze rodzice nie osiągnęli wieku do renty strukturalnej. mamy gospodarstwo 17ha, a co do renty to radze poczekać aż będzie nowa pula w 2013, bo te grosze co teraz płacą to lipa. a nawet jeżeli jedno z rodziców przekroczy wiek 55 to można wsiąść na drugiego.podam na swoim przykładzie mama jest młodsza od ojca 5 lat wiec rentę weżniemy na nią.

nie wiem czy warto tak zwlekać bo w 2013 to wogóle może nie być rent

#836 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 31 maj 2010 - 09:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy wielkość i struktura stada w PRG musi być uaktualniana co roku jeśli stan faktyczny z jakichś powodów różni się od zadeklarowanego w momencie składania wniosku/planu? Pewnie tak więc jeśli, to stan na który dzień w roku jest tym wiążącym? 31.12.?

#837 Share adamossss

adamossss

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 31 maj 2010 - 10:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy może jest ktoś z forumowiczów komu udało się połączyć "MR" z "PROW"? czy to wypali? i czy opłaca się próbować połączyć to?! czekam na odpowiedzi :D

#838 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 31 maj 2010 - 11:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bardzo dobre, ciekawe pytanie, dołączam się do niego;)

#839 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 31 maj 2010 - 16:42

Czy wielkość i struktura stada w PRG musi być uaktualniana co roku jeśli stan faktyczny z jakichś powodów różni się od zadeklarowanego w momencie składania wniosku/planu? Pewnie tak więc jeśli, to stan na który dzień w roku jest tym wiążącym? 31.12.?

Wiem że jak mam np 10ha zboża to moge mieć różnice 30% więcej lub mniej ale jeżeli mam np. 5ha pszenicy i 5ha żyta to moge zasiać 10ha owsa (zboże to zboze ich nie interesuje jakie). U mnie w pierwszym roku zasiałem o 40 % więcej rzepaku i dzwoniłem czy muszę składac jakieś korekty, to powiedzieli żebym sie takimi drobiazdami głowy nie zawracał najważniejsze to zeby pola były w dobrej kulturze rolnej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 31 maj 2010 - 17:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mtz820 jeśli zostałeś współwłaścicielem gospodarstwa przed ukończ4niem 18 lat a dodatkowo się uczysz to prowadzenie zaczniesz po ukończeniu szkoły ale lepiej dokładnie dowiedz się :) tylko jak Chcesz dotację to co z współwłaścicielem :D