Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31596 odpowiedzi na ten temat

#8341 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 17:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wiem,ale może by dało wniosek złożyć na Ciebie tj. najpierw musiałabyś skorzystać z MR a potem zawrzeć związek małżeński :ph34r: Zresztą nie chcę mącić,najlepiej dowiedz się w ARiMR-ze.Co to wcześniej wypowiedzi janczara80 to właśnie o tym ktoś tu już wspominał...jak się uda to powinienem się załapać na ten wzrost..jeszcze przez 3 lata bo już 2 rok mam na siebie ziemię a do 40-tki też mi jeszcze trochę brakuje :P
Marcin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 16:58
  •  

#8342 Share piotrekbud

piotrekbud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 23:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam pytanie odnośnie rozliczania zakupionych maszyn. Chodzi mi o terminy dostarczenia faktur. Czy jest to termin do 31stycznia bieżącego roku złożenia faktur za zakupione maszyny w roku poprzednim czy jest to termin do 3 lat od wydatkowania kasy. Wyczytałem że ten do 31 to było kiedyś. Powiedzcie mi jak to jest teraz który termin jest aktualny bo zaczym się niepokoić. jestem z naboru 2011.

#8343 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 21 marzec 2013 - 11:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na zakup maszyn masz 3 lata .
Jeśli np. kupisz maszynę w drugim roku , to masz czas na złożenie dokumentów do 31 stycznia roku następnego , nie że kupujesz maszynę np. w 1 roku i składasz dokumenty do 31 stycznia po 3 roku .

Bynajmniej ja tak to rozumiem .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8344 Share piotrekbud

piotrekbud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 12:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dobra. Jest taka sytuacja maszynę kupiłem w maju 2012, więc fakturę musiałem dostarczyć do 31 stycznia 2013. Czy to jest termin 3 lat od wypłaty pomocy tak mi powiedzieli pracownicy z agencji. ,,Od dnia wypłaty pomocy ma pan 3 lata na dostarczenie dokumentów o wydatkowaniu 70% kwoty", która opcja jest dobra bo 31 stycznia juz był dawno.

#8345 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 12:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) do 3 lat od wypłaty trzeba się rozliczyć, ja chciałem iść z jedną fakturą w tamtym roku ale powiedzieli że lepiej dwie na raz bo jedną deklaracje piszę i tyle i tak jest dla nich i dla mnie wygodniej

#8346 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 21 marzec 2013 - 19:16

Witam
mam konkretne pytanie, byłaby wdzięczna za odpowiedź jesli ktoś sie orientuje w temacie albo był w podobnej sytuacji. Mój przyszły maż posiada gospodarstwo rolne od 6 lat (ojciec odpisał mu w zamian za rente strukturalną) niestety mąż nie skorzystał z młodego rolnika (w chwili przejęcia włądzy przez PiS lata 2005 - 2007 wstrzymano wypłacanie młodego rolnika) Potem wznowiono wypłacanie pieniędzy i cofnięto je o jakiś czas, ale brakło kilku miesięcy żeby mógł sie na nie załapać mąż. Zastanawiamy się czy po ślubie jest możliwość skorzystania z pieniędzy przeze mnie jeśli powstanie małżeńska wspólnota majątkowa? Prosze o pomoc http://www.ppr.pl/forum/images/smiles/icon_smile.gif chodzi o ewentualną premie w okresie 2014-2020

Chyba jest tylko jedno wyjście tak jak ktoś już trochę tutaj pisał powyżej o ile były by takie same warunki MR jak do tej pory. Przed ślubem mąż może przepisać na Ciebie :) i chyba można było by skorzystać bez problemu. Z tą wspólnotą majątkową nie wiem ale raczej pewnie nie dało by się aby otrzymać MR bo będzie tam, że gospodarstwo już jest te 6 lat po przepisaniu. Tylko teraz mogą być inne warunki. Najlepiej poczekać do nowego naboru i będzie wiadomo czy coś można zrobić w tym celu.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#8347 Share piotrekbud

piotrekbud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 18:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj byłem w agencji w wawie. Dostarczyłem fakturę za belarkę zakupiona w maju 2012 (juz dawno był 31 stycznia). I tak na rozliczenie jest 3 lata od wypłaty pomocy. Terminy dostarczania dokumentów są zawarte na decyzji o płatności tak powiedział i pracownik. To tyle z mojej strony (ale nerw był bo dostałem też z agencji inną kartkę razem z decyzją 2012 że faktury do 31 stycznia, okazało się że to jest nieaktualne)

#8348 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3185 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 14:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostałem wezwanie do ARiMR w sprawie złożenia wyjaśnień dotyczących działek. W skrócie napiszę to tak. W PRG były podane działki jakie przejmę od rodziców, działki przejąłem w listopadzie 2011. W grudniu wziąłem kredyt i zakupiłem od sąsiada 1,20 ha ziemi,dostałem w tym roku już na nią dopłaty. Premię wypłacono mi w lutym 2012. Teraz się czepiają, że powierzchnia deklarowana i obecna się nie zgadzają i muszę nanieść ewentualne poprawki w tabeli 2,2. W ODR zaraz jak kupiłem powiedziano mi, że tam nawet nie ma gdzie wpisać, bo działka została kupiona za własne(kredytowe) pieniądze niezwiązane z realizacją PRG. Zwiększać do średniej krajowej nie musiałem, bo przejąłem ok 15ha. U mnie w PRG był zapisany zakup min 7 jałowic hodowlanych i tak zrobiłem. W poniedziałek jadę wyjaśniać. Myślę, że oni się mylą a ja mogę kupować tyle ziemi ile chcę. Mieliście coś podobnego?

#8349 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 17:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No i nic dziwnego że się czepiają bo zwiększyłeś powierzchnię gospodarstwa a w planowanych zasiewach tego nie uwzględniłeś. Poprawki powinno się nanosić nawet jeżeli zmiana powierzchni zasiewów danej grupy upraw przekracza 30% w stosunku do całej powierzchni upraw (coś tym rodzaju). Za przeproszeniem w ODR-ach pracują tacy idioci że nie warto pytać się o cokolwiek, więc najlepiej wyjaśnić całą sytuację w Agencji.

#8350 Share krisu1990

krisu1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 10:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy mam pytanie,mam wykształcenie zawodowe o profilu mechanik i operator maszyn i urządzeń rolniczych,czy ż takim wykształceniem moge sie starać o dotacje na MR ??????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8351 Share krisu1990

krisu1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 10:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) i jeszcze jedno czy jak po szkole byłem zatrudniony miesiąc,to mnie wyklucza z dotacji,bo coś takiego słyszałem????

#8352 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 12:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wykształcenie jest OK. a co do pracy po szkole i ewentualnej premii to nie jestem pewien ale chyba to zbytnio rożnicy nie robi

#8353 Share krisu1990

krisu1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 12:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) bo ktos mi mówi że musi być technikum a nie zawodowa

#8354 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2857 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 13:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Coś mi się zdaje że dobrze Ci ktoś mówił. Bo do tej pory to właśnie była szkoła wyższa lub średnia rolnicza.

#8355 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 16:55

Dostałem wezwanie do ARiMR w sprawie złożenia wyjaśnień dotyczących działek. W skrócie napiszę to tak. W PRG były podane działki jakie przejmę od rodziców, działki przejąłem w listopadzie 2011. W grudniu wziąłem kredyt i zakupiłem od sąsiada 1,20 ha ziemi,dostałem w tym roku już na nią dopłaty. Premię wypłacono mi w lutym 2012. Teraz się czepiają, że powierzchnia deklarowana i obecna się nie zgadzają i muszę nanieść ewentualne poprawki w tabeli 2,2. W ODR zaraz jak kupiłem powiedziano mi, że tam nawet nie ma gdzie wpisać, bo działka została kupiona za własne(kredytowe) pieniądze niezwiązane z realizacją PRG. Zwiększać do średniej krajowej nie musiałem, bo przejąłem ok 15ha. U mnie w PRG był zapisany zakup min 7 jałowic hodowlanych i tak zrobiłem. W poniedziałek jadę wyjaśniać. Myślę, że oni się mylą a ja mogę kupować tyle ziemi ile chcę. Mieliście coś podobnego?

Daj znac co z tego wyszlo. Mi w ODR powiedzieli ze nie ma sensu takimi rzeczami zawracac glowe agencji jak zmiana ilosci zasiewow.Co innego gdyby sie zmniejszaly ale gdy sie zwiekszaja to znaczy ze sie MR rozwija czyli dobrze.

A jezeli chodzi o zgloszenie zmian gdy struktora zasiewow rozni sie o 30% to czy tyczy sie to jezeli sieje tylko zboza?? Niby gatunek ten sam.

#8356 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 17:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mi to ręce opadają jakich rzeczy oni się czepiają. Musiałem wyjaśnienia pisać że mam 22 krowy a w biznesplanie było że będzie 21. To chyba trzeba być wróżką jakąś żeby przewidzieć na tyle lat do przodu takie drobiazgi

#8357 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam w warunkach otrzymania dotacji jest punkt o wymaganych kwalifikacjach traktorzysta - wykwalifikowany traktorzysta to znaczy że wystarczy prawko kat. T czy jak?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#8358 Share krisu1990

krisu1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 07:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A wie ktoś kiedy może ruszyc program Młody Rolnik

#8359 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 13:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) powiem ci ze tego nie wiedza nawet najstarsi indianie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8360 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 13:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sam najmiłościwiej nam panujący minister coś wspominał o końcu roku.
Marcin