Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#8321 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) będziesz mógł - a zresztą... do tej pory tak było...
Co będzie teraz nikt nie wie. Najpierw UE musi wprowadzić przepisy, potem Polska. Wszystkie pytania co będzie od 2014 nie mają sensu

Edytowany przez node3mer, 15 marzec 2013 - 21:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:11
  •  

#8322 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to kiedy zarzadza?

#8323 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 16 marzec 2013 - 20:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) napewno nie tak szybko przeciesz im brakuje na wszystko kasy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8324 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 08:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Mam do was pytanie a bardziej do tych co mają tutaj jakąś wiedzę na temat zasad MR, o tuż w moim przypadku jest tak, że nie jestem właścicielem ani 1 ha gruntu, ale jako, że uprawiam ziemie w "rodzinną" a ARiMR powiedzieli mi że mogę korzystać z pomocy dopłat bezpośrednich, i tak zrobiłem od 3 lat pobieram dopłaty bezpośrednie za część gruntów które obsiewam oraz jako że hoduje bydło załozyć musiałem na siebie siedzibę stada. A żeby pozyskiwać dopłaty oraz założyć siedzibę stada musiałem się zarejestrować w ARiMR. Teraz moje pytanie jest takie czy to dyskwalifikuje mnie do skorzystania z premii młodego rolnika? Wszędzie o wymogach piszą zeby mieć MR trzeba grunty mieć na własność albo chociaż na umowę dzierżawy na min 10lat wiec z tego rozumiem że mam szanse skorzystać, oraz to że nie opłacam KRUSu, teraz prosiłbym kogoś niech mi wytłumaczy jak jest to naprawdę bo zasięgałem informacji w regionalnym urzędzie ARiMR i niestety pani była tak nie kompetentna że nie potrafiła odpowiedziec na to pytanie i skierowała mnie do oddziału we Wrocławiu i stąd moje pytanie tutaj bo jesli nie mam szans to szkoda mojego zachodu by tam jechać. A jak wygląda sytuacja gdybym chciał skorzystać z prow czy gdybym stał sie włascicielem gruntów mógłbym uzyskać pomoc? Z góry dziękuję za wyjaśnienie ;)
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#8325 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 13:33

ARiMR powiedzieli mi że mogę korzystać z pomocy dopłat bezpośrednich, i tak zrobiłem od 3 lat pobieram dopłaty bezpośrednie za część gruntów które obsiewam oraz jako że hoduje bydło załozyć musiałem na siebie siedzibę stada.

NIE JESTEM PEWIEN ale wydaje mi sie iz tym pobieraniem dopłat przez okres 3lat przepasciłeś swoja szanse na premie i do tego dochodzi bydło to raczej nie ma podstaw o staranie sie o MR :( na Twoim miejscu wziałbym telefon i do oddziału regionalnego i tam sie dopytać i bedzie miał sytuacje jasną.

ps. Kalemba ostatnio wspominał o prawdopodobnym naborze na MR2013 pod koniec roku. Jeśli w jego wypowiedzi jest odrobina prawdy najszybciej co możecie sie spodziewac naboru na początku przyszłego roku wedlug mnie.

Edytowany przez janczar810, 18 marzec 2013 - 13:36.

#8326 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 14:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś o tym naborze w agrobiznesie coś wspominali.

#8327 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 17:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale konkretow jak nie bylo tak nie ma
w co drugim agrobiznesie wspominaja o MR i tylko mowia ze sie staraja i moze ........ moze ......... cos z tego bedzie albo i nie
Ja powiem ze ostatnio bylo szkolenie u mnie w gminie na temat warunkow dobrostan zwierzat i takie tam moj ojciec byl i kobitka powiedziala ze z tego programu szkolenia dle rolnikow wykozystano tylko 50% czyli 50% srodkow mozna by przeniesc na MR. Kalemba mowi ze bede przenosic srodki z programow ktore maja jeszcze jakies srodki a tak wogole to powiem ze na pier**ly to jeszcze kase maja a na MR to juz nie! na tym szkoleniu byl wyjazd do gospodarstwa ktore juz jest ladnie przystosowane do unijnych warunkow i bylo ono oddalone od urzedu gminy ok 4km ale musial byc wynajaty specjalnie extra bus do przewozu ludzi gdzies z okolic Lodzi czyli ok 80-90km a w gminie gimbus stoi i jaka to polityka jest!!! na to kase maja
Ja jednak uwazam ze MR bedzie pod koniec tego roku poniewaz ta kasa ktora jeszcze zostala po tych programach , trochu tu troche tam i sie jakas kasa zbierze , jezeli tej kasy nie wykozystaja w tym roku to te pieniadze przepadaja, beda musieli nasi oddac to co sie zostanie do uni bo juz nowy budzet jest. Czyli jest nadzieja ze cos z tego bedzie.

#8328 Share hubert199501

hubert199501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 19:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam wykształcenie technik elektryk a narzeczona hotelarstwo mojej narzeczonej rodzice maja 8ha i teraz moje pytanie czy jeśli rodzice przepiszą na nia gospodarstwo będzie się mogła starać o MR

#8329 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) musi miec srednia krajowa czyli cos ok 10,5 ha lub jakas dzierzawe oczywiscie notarialnie

#8330 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) masz technika a czytać się nie chce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8331 Share hubert199501

hubert199501

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chciałem się dowiedzieć a jak masz tak głupio pisać to nie pisz :) a farmer_89 dziękuję. :) a tak a propo dzisiaj się tym zaciekawiłem i dla tego piszę

Edytowany przez hubert199501, 18 marzec 2013 - 20:28.

#8332 Share Mietek1234

Mietek1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 23:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam czy ktos wie jezeli wezme mlodego rolnika czy grunt do sredniej krajowej moge uzupelniac dzierzawa?

#8333 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 19 marzec 2013 - 23:47

musi miec srednia krajowa czyli cos ok 10,5 ha lub jakas dzierzawe oczywiscie notarialnie

Chyba wprowadzasz trochę ludzi w błąd jak ktoś to czyta. Bo z tego co ja wiem nie ma przymusu, że musi być norarialnie. Dzierżawa może być notarialnie lub na datę pewną.

Mietek1234 Możesz uzupełnić dzierżawą w taki sposób jak wyżej napisałem.

Edytowany przez Witek2010, 19 marzec 2013 - 23:48.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#8334 Share deutz12

deutz12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 12:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A może ktoś się orientuje czy można zrezygnować z niektórych działek po wypłacie kasy? Chodzi o to że deklarowane miałem coś koło 19 ha i ale wynikła sytuacja i mogę tylko brać dopłaty na 10,40 a na resztę musi kto inny.

#8335 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 13:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli chodzi ci tylko odeklarowanie działek we wniosku o dopłaty to mozesz całkiem zrezygnować z płatności bo to jest dobrowolne. Nie można natomiast przez 5 lat zmniejszyć powierzchni działek wchodzących w skład gospodarstwa deklarowanych we wniosku o przyznanie pomocy na MR.

#8336 Share Mietek1234

Mietek1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 13:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziekuje ci witek 2010 cos tak slyszalem ale chcialem byc pewny;) a wiecie juz cos na temat mlodego rolnika 2014:)

#8337 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 15:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dziś bedąc na szkoleniu dowiedziałem się ciekawej sprawy otóż w przyszłym budżecie ma byc tzn. bonus dla MR w postaci 25% wzrostu dopłat bezpośrednich tj ok. 280euro do hekatara a ubiegać sie o to beda mogły osoby ktore rozpoczeły gospodarowanie w przeciagu ostatnich 5lat od ogłoszenia przez ARiMR owej możliwosci i przez kolejne 5lat by przysługiwała taka pomoc. i nie mozna miec wiecej jak 40lat
raczej to pewna inforamacja od kierownika

#8338 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 15:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @janczar, a wspominano cos o kwocie dofinansowania dla mlodego rolnika?

#8339 Share anita_p

anita_p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 15:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
mam konkretne pytanie, byłaby wdzięczna za odpowiedź jesli ktoś sie orientuje w temacie albo był w podobnej sytuacji. Mój przyszły maż posiada gospodarstwo rolne od 6 lat (ojciec odpisał mu w zamian za rente strukturalną) niestety mąż nie skorzystał z młodego rolnika (w chwili przejęcia włądzy przez PiS lata 2005 - 2007 wstrzymano wypłacanie młodego rolnika) Potem wznowiono wypłacanie pieniędzy i cofnięto je o jakiś czas, ale brakło kilku miesięcy żeby mógł sie na nie załapać mąż. Zastanawiamy się czy po ślubie jest możliwość skorzystania z pieniędzy przeze mnie jeśli powstanie małżeńska wspólnota majątkowa? Prosze o pomoc http://www.ppr.pl/forum/images/smiles/icon_smile.gif chodzi o ewentualną premie w okresie 2014-2020

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8340 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 17:07

Jeżeli chodzi ci tylko odeklarowanie działek we wniosku o dopłaty to mozesz całkiem zrezygnować z płatności bo to jest dobrowolne. Nie można natomiast przez 5 lat zmniejszyć powierzchni działek wchodzących w skład gospodarstwa deklarowanych we wniosku o przyznanie pomocy na MR.

Nie zgodzę się z tym że nie można zmniejszyć powierzchni gosp. jest wymóg że gosp musi być większe niż średnia krajowa, że ESU nie może być mniejsze niż było w momencie przejęcia gosp. Ale że powierzchnia nie może się zmniejszyć to pierwsze słyszę. Jeśli to prawda to proszę o źródło gdzie jest to zapisane