Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#8301 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 18:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) o widze ze mam doczynienia z nieomylnym :) Jakbys nie zauwazyl (moze tobie powinienem pogrubic czcionke?) przeprosiłem za wprowadzanie w maliny, skad moglem wiedziec ze strona skad wzialem te info tez zawiera bledy? Faktycznie, napisalem glupote, Ty to poprawiłes i powinien byc koniec tematu, a zachowujesz sie jakbym conajmniej probowal ludzi specjalnie w bledy wprowadzac

piszac kilka pytań, nie mialem na mysli kwestii wykształcenia panie nieomylny, tylko ogolnych pytan nt MR

KS Falubaz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:35
  •  

#8302 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 21:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Małe info ku pokrzepieniu z którego wynika że np brak tabliczki 'zakaz wstępu' na oborze = kilkadziesiąt tysięcy w plecy :)

125]Sprawa: sankcje za brak standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt przez beneficjentów działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego PROW na lata 2007-2013

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na e-mail uprzejmie informuję, że sankcja w wysokości 25 % kwoty pomocy za nie spełnienie w ciągu 3 lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt i nie zachowanie ich do upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy, nie ulega zmianie w wyniku stwierdzenia np. małego stopnia szkodliwości braku spełnienia standardów.
Wynika to z faktu, że wysokość sankcji została w sposób jednoznaczny określona w przepisie § 20 ust 3 pkt 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz. U. z 2007 r. Nr 200 poz. 1443 z późn. zm). Powyższy przepis nie przewiduje możliwości uzależnienia wysokości sankcji od stopnia szkodliwości wynikającego z braku spełnienia i zachowania standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt przez beneficjentów pomocy na „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

Edytowany przez node3mer, 10 marzec 2013 - 21:52.

#8303 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 09:17

o widze ze mam doczynienia z nieomylnym :) Jakbys nie zauwazyl (moze tobie powinienem pogrubic czcionke?) przeprosiłem za wprowadzanie w maliny, skad moglem wiedziec ze strona skad wzialem te info tez zawiera bledy? Faktycznie, napisalem glupote, Ty to poprawiłes i powinien byc koniec tematu, a zachowujesz sie jakbym conajmniej probowal ludzi specjalnie w bledy wprowadzac

piszac kilka pytań, nie mialem na mysli kwestii wykształcenia panie nieomylny, tylko ogolnych pytan nt MR

Jako moderator powinieneś darować sobie ten post. Czytaj troszke ze ZROZUMIENIEM

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8304 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 10:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jeżeli ktoś ma samą ziemię bez budynków i zwierząt to chyba agencja nie może się czepiać warunków higieny i utrzymania zwierząt skoro ktoś ich nie posiada co?

#8305 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 15:23

Małe info ku pokrzepieniu z którego wynika że np brak tabliczki 'zakaz wstępu' na oborze = kilkadziesiąt tysięcy w plecy :)

125]Sprawa: sankcje za brak standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt przez beneficjentów działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego PROW na lata 2007-2013

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na e-mail uprzejmie informuję, że sankcja w wysokości 25 % kwoty pomocy za nie spełnienie w ciągu 3 lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt i nie zachowanie ich do upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy, nie ulega zmianie w wyniku stwierdzenia np. małego stopnia szkodliwości braku spełnienia standardów.
Wynika to z faktu, że wysokość sankcji została w sposób jednoznaczny określona w przepisie § 20 ust 3 pkt 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (Dz. U. z 2007 r. Nr 200 poz. 1443 z późn. zm). Powyższy przepis nie przewiduje możliwości uzależnienia wysokości sankcji od stopnia szkodliwości wynikającego z braku spełnienia i zachowania standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt przez beneficjentów pomocy na „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

czyli moga mi wlepic prawie 19tys kary za to ze nie mam tabliczki na drzwiach obor albo powiedza ze mam o pare centymetrow za male okno w budynkach inwentarskich i za malo swiatla dostaje sie do zwierzat??
przeciez jak beda chcieli to prawie kazdego kto bral premie moga tak usadzicCos czuje ze to jeden z sposobow odzyskania kasy przez ARiMR.

#8306 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 16:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) qba333 każdy kto wnioskuje o dopłaty bezpośrednie automatycznie zobowiązuje się do przestrzegania przepisów odnośnie ochrony środowiska, utrzymania zwierząt itp. W praktyce agencja nie jest w stanie skontrolować wszyskich dlatego wybierają tylko największe gospodarstwa albo osoby które korzystały z innej formy pomocy np. MR czy MGR.

#8307 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 16:13

czyli moga mi wlepic prawie 19tys kary za to ze nie mam tabliczki na drzwiach obor albo powiedza ze mam o pare centymetrow za male okno w budynkach inwentarskich i za malo swiatla dostaje sie do zwierzat??
przeciez jak beda chcieli to prawie kazdego kto bral premie moga tak usadzicCos czuje ze to jeden z sposobow odzyskania kasy przez ARiMR.

qba333 zapominasz o odsetkach;) Takie jest prawo niestety. Jedyne na co można liczyć to rozsądek kontrolujących

#8308 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 17:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi nie chodzi o to ze sie zobowiazalem bo biore doplaty tylko o to ze jako mlody rolnik ktory bierze dofinansowanie w wysokosci 75tys to mi moga zabrac 25%tej sumy a komus kto takiego dofinansowania nie bierze to nawet w najgorszym wymiarze kary tyle mu pieniedzy nie zabiora. Co z tego ze dostane kase z MR albo doplaty 25% wieksze jak w kazdej chwili moga sie do czegos doczepic i wyjde na tym jak zablocki na mydle.

#8309 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja rozumiem że przepisy są porąbane ale niestety nie ma nic za darmo. Unia daje ale i wymaga. Nienormalne jest natomiast to że w Agencjach panuje taki bajzel i dezinformacja że kogo bys się nie spytał to każdy ma 10 różnych odpowiedzi bo nie ma jednoznacznych przepisów.

#8310 Share tomekkomar

tomekkomar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:transport, ciężarówki, tuning

Napisany 13 marzec 2013 - 13:22

Panowie i panie znowu powroce do tematu wykształcenia. Nigdzie nie mogę dostać jednoznacznej odpowiedzi mianowicie robię teraz w szkole policealnej technika weterynarii i czy jest potrzebny egzamin zawodowy czy nie?

Gadałem z Panią z mojego OR i powiedziała, że wystarczy świadectwo ukończenia szkoły oraz ZAŚWIADCZENIE od dyrektora szkoły, że ukończyłeś ją w kierunku technik rolnik i odbyłeś wymaganą liczbę godzin i jesteś przygotowany do zawodu, jakoś tak.

Ja natomiast chciałem zapytać, bo wypłacili mi MR w lipcu 2011 roku, pierwszy etap realizacji i ostatni zresztą mam zrealizować w latach 2010-2013 i ostatnio przeglądałem, że ciągnik miałem zakupić w 2012 roku!! Mamy już 2013, pojechać do nich i zrobić korektę, czy jak.
Jest chyba coś takiego, że mam pół roku na zmianę po dniu upływu terminu realizacji, czyli że kończy się w 2012, a mogę pójść do nich w ciągu pół roku i powiedzieć, że nie zakupiłem maszyny i zrobić korektę. Przypomnę, że etap realizacji jest od 2010-2013.
aa i jeszcze, w decyzji jest, że środki mam wykorzystać w ciągu 3 lat od dnia wypłaty pomocy, czyli u mnie lipiec 2011, czyli minęło dopiero rok i 9 miesięcy.
Mogę np. powiedzieć, że nie miałem wystarczającej ilości pieniędzy?? MR 75 tyś. zł a ciągnik wiadomo przeszło 100 netto, w biznes planie było napisane 80 tyś. zł brutto.

Bardzo bym prosił, żeby ktoś mnie poduczył w tej sprawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8311 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 16:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tomekkomar tutaj raczej się nie dowiesz bo to w dużej mierze zależy od interpretacji i dobrej woli urzędników. Musisz się zapytać u siebie w agencji. W biznes planie trzeba było pisać jak najwięcej ogólników bo tak to się lata z byle czym i korekty robi. Wiem to z własnego doświadczenia jak chciałem 20 cm siewnik szerszy kupić i musiałem korektę składać. A z zakupem maszyn też czekałem i parę ładnych tyś straciłem bo tak ceny nowych poszły do góry

#8312 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 17:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wie ktos czy sa juz jakies informacje o MR tzn czy bedzie ten program w nowym budzecie w 2014 r czy dopiero ruszy w 2015. Moj ojciec przechodzi na emeryture i nie wiem czy juz przepisywac gospodarstwo czy poczekac troche bo chce sie starac o MR ale jak teraz przejme gospodarstwo a ten program bedzie dopiero w 2015 to sie nie zalapie.

#8313 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 15:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) niech ci przepisze a jak bedzie nabór to najwyżej o jednego kandydata bedzie mniej :P

#8314 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 16:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) madralaaaa!

#8315 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 16:43

wie ktos czy sa juz jakies informacje o MR tzn czy bedzie ten program w nowym budzecie w 2014 r czy dopiero ruszy w 2015. Moj ojciec przechodzi na emeryture i nie wiem czy juz przepisywac gospodarstwo czy poczekac troche bo chce sie starac o MR ale jak teraz przejme gospodarstwo a ten program bedzie dopiero w 2015 to sie nie zalapie.

przyszłe przepisy niby maja wziac pod uwage lata kiedy MR nie było ale to tylko plotki. Dla pewności czekaj z przepisem bo kaska moze przejsc Ci kolo nosa a co budzietu 2014-2020 nkt nic nie wiem.

niech ci przepisze a jak bedzie nabór to najwyżej o jednego kandydata bedzie mniej :P

głupio mądry. nie wiadomo śmiać sie czy płakać.

Edytowany przez Matey, 15 marzec 2013 - 14:23.

#8316 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 17:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a wogole kto jest uwazany za mlodego rolnika bo mowia ze mlody rolnik bedzie dostawal 25% wiecej doplat ale to tylko ten co obejmnie gospodarstwo? czy ten ktory ma np 30 lat i ma gospodarstwo od 10 lat tez jest mlodym rolnikiem? jezeli mlody rolnik bedzie otrzymywal zwiekszone doplaty to do jakiego czasu? jak bedzie mial 50 lat to tez bedzie mial powiekszone doplaty?

#8317 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 19:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale z TEGO CO WIEM to nie ma jeszcze określonego budżetu na kolejne lata, więc te 25% dopłat więcej dla młodych to są tylko plotki.
Po drugie jak mnie pamięć nie myli kilka postów wstecz ktoś też wspominał o tych dopłatach i była mowa że dostaną je ci którzy gospodarują od poczatku przez okres pięciu lat, ale tak jak pisałem wyżej, to tylko ploty

KS Falubaz

#8318 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 08:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zgadzam się z kolegą w/w. Ktoś coś gdzieś usłyszy doda i robią z tego juz gotowe przepisy ale jak narazie jak to juz wiadomo to tylko PLOTY

Edytowany przez janczar810, 15 marzec 2013 - 14:38.

#8319 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 17:09

głupio mądry. nie wiadomo śmiać sie czy płakać.

Głupi to raczej ty jesteś jeśli nie zajarzyłeś to się nie wypowiadaj flecie ty.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8320 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a sluchajcie jezeli w tym roku bedzie MR i bede sie o niego staral ale nie dostane to czy za rok (jezeli bedzie ten program) to bede mogl znow skladac papiery na MR ????????