Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#8281 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie sądzę w końcu to maszyna rolnicza nie jest
a aj ma pytanie jak to jest z tym watem bo chętnie przeszedł bym na vat i kupując maszyny na MR i zaraz po przekazaniu gosp przejcie na wat przed zakupem maszyn czy to nie za dużo zamieszania będzie czy to wykonalne, oraz jak się wtedy rozlicza zakupy, czy netto czy brutto liczy się ceny maszyn?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:15
  •  

#8282 Share jaro123321

jaro123321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To taka dotacje można przeznaczyć tylko na zakup sprzętu rolniczego? Czy nie dało by jakoś rady aby udowodnić że taki ciągnik siodłowy będzie potrzebny mi w gospodarstwie do przewozu pasz itp.

#8283 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 16:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam pytanie co do szkoły... kończe właśnie studia ekonomiczne na uw a dokładniej licencjata i co według Was jest najszybciej zrobić żeby mieć rolnicze wykształcenie... chciałbym to zrobić w ten sposób żeby nie poświęcać na to dużo czasu( chcę ciągnąć magisterkę ekonomii.
Czy da się załatwić coś szybciej niż roczne studia podyplomowe? bo jeśli będzie młody rolnik to chciałbym z niego skorzystać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8284 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 16:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jakieś roczne/dwuletnie szkoły zaoczne, kierunków do wyboru troche jest, jakiś Agrobiznes czy Turystyka wiejska

KS Falubaz

#8285 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 16:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a co jest najszybciej do zdania? żeby nie było żadnych trudnych egzaminów?

#8286 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 16:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no egzamin musisz zdać bo samo ukończenie szkoły nic nie daje, po drugie magistra będziesz robił i sie takiego egzaminu obawiasz :P?

KS Falubaz

#8287 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 16:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Podyplomowe rolnictwo na SGGW. Sam właśnie kończę. Zajęcia, praca dyplomowa i jeden egzamin na końcu - oczywiście dyplomowy. No stress:D
Zajęcia są całkiem ciekawe, zależy co lubisz.

#8288 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 16:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie chodzi o to że obawiam się egzaminów:p tylko moje studia wymagają naprawde dużo czasu:p a te rolnicze to raczej wolałbym iść żeby posłuchać czegoś ciekawego a nie jakichś głupot się uczyć:P

#8289 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 20:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To jak nie masz czasu...a możliwości to sobie opłać 5 lat w KRUS wstecz hehe i po sprawie.Żart ale osobiście słyszałem i o takich przypadkach.
Marcin

#8290 Share tyrael

tyrael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 10:53

no egzamin musisz zdać bo samo ukończenie szkoły nic nie daje, po drugie magistra będziesz robił i sie takiego egzaminu obawiasz :P?

skad masz takie informacje ze trzeba zdać egzamin panstwowy ?? bo mozna nawet na tym forum przeczytac ze nie trzeba zdawac egazminu tylko wystarczy zaswiadczenie ze szkoły, wiec ludzie zastanowcie sie co piszecie i co jest prawda !!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8291 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 11:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam ukończoną podyplomówkę "rolnictwo dla absolwentów studiów o kierunkach nierolniczych" nie mówcie tylko że teraz nie będzie to honorowane

#8292 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 11:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ferdek, ja właśnie kończę ten kierunek. Jest honorowane, jak najbardziej.

#8293 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 12:48

no egzamin musisz zdać bo samo ukończenie szkoły nic nie daje, po drugie magistra będziesz robił i sie takiego egzaminu obawiasz :P?

moze tak przydało by sie jakieś źródło w/w informacji i najwazniejsze korzystałeś z MR ? Bo Twoje informacje na pewno szerokie grono w początkowej fazie zmartwi ale to kompletne BREDNIE!!
W celu udokumentowania wykształcenia nalezy ukończyć szkołe!! a dyplom jest tylko i wyłacznie dla satysfakcji zdającego, i wystarcza zaświadczenie z sekretariatu lub jak kto woli moze pochwalić sie dyplomem :)
WYKSZTAŁCENIE = DYPLOM lub ZAŚWIADCZENIE

#8294 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 13:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie korzystałem z MR, swoją wiedze opieram na tym co wyczytałem w internecie albo czego sie dowiedziałem od ludzi, możliwe że wystarczy tylko świadectwo ukonczenia szkoły, jeśli tak jest to przepraszam za wprowadzanie w błąd, ale jak sam poszukasz to znajdziesz róźne inf na ten temat. Daleko szukac nie trzeba, tutaj podają Ci jakie zawody kwalifikowane są jako rolnicze:
http://www.wir.org.p...je_rolnicze.htm
http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mlody-rolnik-bedzie-sie-dluzej-ksztalcil,36210.html już pisza co innego

Z kolei młodzi rolnicy z wykształceniem średnim innym niż rolnicze mogą podjąć naukę w szkole policealnej dla dorosłych, ale tylko w zawodach technik turystyki wiejskiej lub technik weterynarii.

A ty janczar korzystaleś z MR? Jeśli tak to może pomógłbyś tym którzy sie do tego szykują i mają kilka pytań?

KS Falubaz

#8295 Share tyrael

tyrael

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 13:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kamień z serca :D juz myslalem ze wprowadzili znowu jakieś zmiany :)

#8296 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 17:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wystarczy ukończyć szkołę. Nie trzeba koniecznie zdać egzaminu zawodowego

#8297 Share marunde_89

marunde_89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 11:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy potrzeba mi pomocy. Czy macie może jakiś wzór pisma przewodniego które składa się wraz ze zmianą w biznesplanie?

#8298 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 12:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie ma żadnego wzoru. Piszesz zwyłe pismo urzędowe w którym zwracasz się z prośbą o uwzględnienie zmian w biznesplanie, której części dotyczy np. tabeli takiej czy owakiej, podajesz szczegóły czego zmiana dotyczy i ewentualnie powód zmian. Jeżeli zmianę musi zatwierdzić dykektor ARiMR to piszesz wniosek o zmianę biznesplanu do dyrektora.

#8299 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 14:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie i panie znowu powroce do tematu wykształcenia. Nigdzie nie mogę dostać jednoznacznej odpowiedzi mianowicie robię teraz w szkole policealnej technika weterynarii i czy jest potrzebny egzamin zawodowy czy nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8300 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 17:07

nie korzystałem z MR, swoją wiedze opieram na tym co wyczytałem w internecie albo czego sie dowiedziałem od ludzi, możliwe że wystarczy tylko świadectwo ukonczenia szkoły, jeśli tak jest to przepraszam za wprowadzanie w błąd, ale jak sam poszukasz to znajdziesz róźne inf na ten temat. Daleko szukac nie trzeba, tutaj podają Ci jakie zawody kwalifikowane są jako rolnicze:
http://www.wir.org.p...je_rolnicze.htm
http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mlody-rolnik-bedzie-sie-dluzej-ksztalcil,36210.html już pisza co innego

A ty janczar korzystaleś z MR? Jeśli tak to może pomógłbyś tym którzy sie do tego szykują i mają kilka pytań?

sorry kolego ale za***iście mnie irytuje Twój post otóż wiesz dokładnie o czym piszesz iz w jednym artykule pisze tak a w innym inaczej a Ty starasz sie pomoc rozumiem moze masz dobre chceci ale moze nie umyslenie nieświadomnie robisz ładny bajzer. A wiec WIEM to pisze nie jestem pewien siedze cicho tyle!
A co do MR to tak korzystałem a odpowiedź masz w poscie wcześniej nie wiem czy to wytłuszczenie jest jeszcze za małe czy co bo masz notke w zdaniu jak i krótkie równanie