Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31584 odpowiedzi na ten temat

#8261 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 27 luty 2013 - 19:36

Pamiętasz może gdzie znalazłeś ta informacje? Szczególnie interesuje mnie fragment o "nabyciu ziemii w trakcie nauki

Znalazłem to w necie wpisałem hasło o wymogach młodego rolnika za 2012 rok.. teraz próbowałem odszukać tą samą stronę ale nie mogę na nią trafić a w historii mam tylko do niedzieli. Znalazłem tylko link do rozporządzenia ministra http://www.arimr.gov...11062032101.pdf .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:57
  •  

#8262 Share rajtar1188

rajtar1188

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 28 luty 2013 - 19:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Orientuje się ktoś może czy przeszła ta ustawa, aby za młodych rolników uznawano osoby które prowadzą gospodarstwo do 5 lat?

#8263 Share slawek17

slawek17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 09:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A mi powiedziano że te uprawy które są w kalkulatorze napisane pochyłą czcionką to są uprawy które do wyliczenia ESU nie są brane pod uwagę, w przypadku prowadzenia produkcji roślinnej.....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8264 Share Tom766

Tom766

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ile razy mozna wziąść MR ?

#8265 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 23:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) o lol. Młodym się jest raz w życiu i MR tez jest raz

#8266 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 13:29

A mi powiedziano że te uprawy które są w kalkulatorze napisane pochyłą czcionką to są uprawy które do wyliczenia ESU nie są brane pod uwagę, w przypadku prowadzenia produkcji roślinnej.....

No to w takim razie po co byłyby tam umieszczane? Po drugie nawet jeśli by było tak jak mówisz to powinna być jakaś legenda, albo chociaż gwiazdka że takie oznaczenie nie jest brane pod uwage przy obliczaniu ESU, wg mnie ktoś Ci naściemniał

pytanie dwa posty wyżej zostawie bez komentarza :D

KS Falubaz

#8267 Share slawek17

slawek17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 09:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Takową informację uzyskałem w ODR. A po co umieszczać? Np. po to że ktoś nie prowadzi produkcji zwierzęcej i zielonkę, buraki pastewne itp sprzedaje. Wszystko o nadwyżce: http://w-modr.pl/index.php?id=150

#8268 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A wiecie może czy te same działki np Mój brat wział młodego minęło minimum 5 lat i on opisuje na mnie te działki,które już były w programie czy ja mogę składać wniosek z tymi samymi działkami?

#8269 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mysle że nie ma na to ograniczenia bo masz wymóg 5 lat prowadzić gosp a co potem to już ich nie powinno obchodzić,
ps. czy jest jakas szanse na jakąś formę rent strukturalnych w nowym budżecie lub wcześniejszych emerytur?

#8270 Share wel

wel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A i wiem że to nie w tym dziale ale sie spytam czy będą jakieś kredyty nisko procentowe np na postawienie obory?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8271 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 00:48

mysle że nie ma na to ograniczenia bo masz wymóg 5 lat prowadzić gosp a co potem to już ich nie powinno obchodzić,
ps. czy jest jakas szanse na jakąś formę rent strukturalnych w nowym budżecie lub wcześniejszych emerytur?

Narazie to każdy się może domyślać co będzie i jak to będzie wyglądało, ale jest troche plotek że będzie coś na wzór renty strukturalnej (raz w roku wypłata jakiejś tam ustalonej kwoty) no ale to nic pewnego

A ja jeszcze mam pytanie!
Z premii MR trzeba wydać 52,5 tys zł np. na maszyny. No i nie wiem jak to jest, czy np na gospodarstwo o powierzchnii 5 hektarów mogę sobie kupić siewnik zbożowy 3m czy obowiązują zasady tak jak w poniższym linku (dla siewników zbożowych strona 49, wychodzi że na gospodarstwo 5ha można wziąć 2,5 metrowy siewnik)
http://www.arimr.gov..._rol_300309.pdf

KS Falubaz

#8272 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 07:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No włąsnie co planujecie kupić, mi by sięprzydała porządna przyczepa wywrotka i nowy rozrzutnik ale na to już będzie mało 75 tys a załatwienie wszystkiego to też wydatek ponad 10 tys heh żeby chociaż ze 150 tys było MR a tak to dziadowska ta premia

#8273 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 10:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co na tą chwilę było na MR nie ma wymogów co do wielkości maszyn, inaczej jest przy MGR.
Przynajmniej tak mi się wydaje i tak wynika z obserwacji na moim przykładzie jak i innych tutaj.

A takie pytanie o rozliczenie, chyba jutro pojadę rozliczyć KRUS (ten wymóg min.1 rok ubezpieczenia) w KRUS-ie od ręki dostaje się zaświadczenie?
I jest to zaświadczenie że jestem ubezp. min rok czy jest tylko okres od kiedy do kiedy byłam ubezpieczona?

#8274 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 10:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzięki za odpowiedź

a mogłabyś jeszcze przybliżyć jak to wygląda z ubezpieczeniem w KRUSie? Jeśli nie jestem tam ubezpieczony to mam chyba 14 miesięcy (od przyznania decyzji albo wpłacie pieniedzy na konto) na dostarczenie zaświadczenia do armir?

KS Falubaz

#8275 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 04 marzec 2013 - 11:38

No włąsnie co planujecie kupić, mi by sięprzydała porządna przyczepa wywrotka i nowy rozrzutnik ale na to już będzie mało 75 tys a załatwienie wszystkiego to też wydatek ponad 10 tys heh żeby chociaż ze 150 tys było MR a tak to dziadowska ta premia

jak dla ciebie to dziadoska premia to daj mi te 75 tyś skoro tak mówisz

a mam pytanie czy za tą premie można kupywać maszyny używane czy jest jakaś granica"wieku" dla nich z góry dzięki :)

#8276 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 11:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dla mnie to też nie mały grosz, ale dowiedz się lepiej ile na zachodzie mają tej premii ;)

#8277 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 12:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Od wpłaty na konto jest 12msc - w zapisie jest to że mamy 2 msc na dostarczenie jak minie rok

Mi minął rok pod koniec stycznia więc musze to w końcu zawieść i jutro jadę do KRUS i właśnie sama nie wiem czy to ma być zaświadczenie czy co :)

Maszyny mozna kupić używane do 5 lat ale wtedy rzeczoznawca musi ją wyceni a nie że my sami :) no i one nie mogą być wcześniej kupione za kasę unijną więc trzeba uważać bo teraz 5-letnie maszyny w większość są z dopłat UE

#8278 Share rom19

rom19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 12:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, Ojciec korzystał z modernizacji gospodarstw rolnych, wzął ciągniki o największej mocy jakie przysługiwały na określony areał. czy może mi przepisać część gospodarstwa na młodego rolnika przed okresem 5 lat od płatności za ciągniki? czy ktoś tak robił? co na to Agencja?

#8279 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 12:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) madzia20
z krusu musi być zaświadczenie o okresie podlegania ubezpieczniu dostaje się od ręki po wypelnienu i złożeniu wniosku dostępnego w krus
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8280 Share jaro123321

jaro123321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 18:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam take pytanie czy dotacje na młodego rolnika można przeznaczyć na zakup ciągnika siodłowego?