Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31562 odpowiedzi na ten temat

#8241 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 21 luty 2013 - 21:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) tu masz wywiad z kalembą
http://www.farmer.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/mlody-rolnik-w-ii-polroczu-co-z-prow-w-2013-r,41086.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 13:38
  •  

#8242 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 21 luty 2013 - 21:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cholery można dostać z tym ARIMR ostatnio zawoziłem zaświadczenie z krusu i pytam uprzejmie panią "urzędniczkę" która zamiast zająć się petentem rozmawia z resztą leni o rybkach czy w przypadku zakupu nowej maszyny również potrzebne jest zaświadczenie o nie zawieraniu umowy kupna z zstępnymi/wstępnymi/małżonką itp . a ona odpowiada ,że się na tym nie zna i każe mi dzwonić do innej :o :lol: :ph34r:

Może ktoś z was pomoże ...

Czy potrzebne / wymagane jest takie zaświadczenie/oświadczenie ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#8243 Share Radzio55555

Radzio55555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 luty 2013 - 21:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) podziekować o to właśnie mi chodziło...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8244 Share dzejkobs

dzejkobs

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 23 luty 2013 - 08:26

mam pytanie szłyszeliście moze o mozliwym naborze na młodego w tym roku? u mnie w odr-ze twierdza ze nie jednakze obiło mi sie o uszy i to z wiarygodnego zródła ze agencja ma zamiar przeniesc srodki z innych działań właśnie na młodego i uruchomic nabór w czerwcu macie jakieś info na ten temat?

Kolego też słyszałem o tym, dokładnie chodzi o środki z "Przywracania potencjału rolnego". I jak to powiedział pan Minister Kalemba we wczorajszym AgroB : wszystko zależy od pogody, czyli jak będzie dobrze to uda się przesunąć środki na MR. Ale będzie sytuacja jak w obecnym planowanym MGR. Nic znamy dokładnego terminu nadal, mało kasy przez co mało wniosków może się załapać. Fajnie by było jakby i mi się udało :D

#8245 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 23 luty 2013 - 15:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko na ten nabór przywracania brakuje dla 1000 wniosków a mówią że wszyscy mają dostać i że ten program ma pierszeństwo.

#8246 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 24 luty 2013 - 13:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No, no. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że nawet jak będzie nabór na MR w tym roku, to nie we wszystkich województwach(info nie oficjalne od pracownika ministerstwa). Noż kuźwa! Albo wszędzie albo wogóle.

#8247 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 24 luty 2013 - 14:47

tak masz rację.. mój błąd i przyznaję się do tego. Poszperałem dokładnie w zasadach i znalazłem to samo co ty, że nabycie ziemi przed 18 rokiem życia i w trakcie nauki pozwala na ubieganie się o premie..

Pamiętasz może gdzie znalazłeś ta informacje? Szczególnie interesuje mnie fragment o "nabyciu ziemii w trakcie nauki"

Mam jeszcze pytanko do tych którzy robili sami biznes plan, dużo jest z tym zabawy? Musieliście wprowadzać jakieś poprawki bo coś sie nie zgadzało?

KS Falubaz

#8248 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 luty 2013 - 17:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pawlus224 u mnie to oświadczenie było wymagane.Ja sam robiłem biznesplan i żadnych poprawek nie miałem,dla mnie to było proste i nie zajęło dużo czasu.

Edytowany przez tomek30, 25 luty 2013 - 11:53.

#8249 Share pawlito1108

pawlito1108

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO MOTORYZACJA SPORT

Napisany 25 luty 2013 - 15:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mam pytanie odnośnie premii na młodego rolnika. Decyzje przyznajaca płatnosc otrzymalem dnia 25-08-2009 a kase na konto dnia 30-03-2010. w biznes planie mialem zakup ziemi, która nabylem dnia 17-02-2010 i tam byly moje wlasne środki w kwocie 42,500zł i teraz mam takie pytanie czy moglem wylozyc swoja kase przed wyplata dofinansowania na konto, a to 50tys zł pozniej przenaczylem na inne wydatki, traktujac te 42,500zł jako kwote do rozliczenia z agencja mam to zapisane w akcie notarialnym.

#8250 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 25 luty 2013 - 16:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie było podobnie bo zakupiłem maszyny jeszcze przed wpływem kasy na konto i nie było problemów z rozliczeniem, ale o to sie najpierw spytałem w agencji czy tak mozna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8251 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 26 luty 2013 - 18:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dziś wyczytałem że nabory na młodego rolnika będą od 2014 roku ..... młodzi rolnicy będą mogli się starać o 25% więcej kwoty przy dopłatach bezpośrednich przez 5 lat:)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#8252 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak przez 5 lat tylko że trzeba odliczyć lata od momentu utworzenia gospodarstwa tzn. jeżeli ktoś po raz pierwszy przejmie gospodarstwo po 2014r dostanie przez 5 lat 25% wyższe dopłaty, a osoby, które posiadają gospodarstwo np. od 2011 dostaną na 3 lata a od 2008 nie dostaną nic bo posiadają gospodarstwo dłużej niż 5 lat. I wyższe dopłaty mają być tylko do 20ha a powyżej tej powierzchni dopłaty już normalne

#8253 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:39

Dziś wyczytałem że nabory na młodego rolnika będą od 2014 roku ..... młodzi rolnicy będą mogli się starać o 25% więcej kwoty przy dopłatach bezpośrednich przez 5 lat:)

i tylko te wyższe dopłaty a żadnych 75 czy 100 tys nie będzie?

#8254 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 26 luty 2013 - 20:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na młodego rolnika bedzie dofinansowanie tylko nie wiem w jakiej kwocie , wątpię aby 100 tys dali ..

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#8255 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 27 luty 2013 - 14:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) lepiej sie dowiadujcie o zmianach w wymogach, bo okaże się że połowa z tych co chcieli by skorzystać nie skorzysta bo nie spełnią któregoś wymogu, kasa to wg mnie drugorzedna sprawa

po drugie miał być nabór w połowie tego roku, jeszcze na starych zasadach

KS Falubaz

#8256 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 27 luty 2013 - 15:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No właśnie co z wymogami ?! oriętujecie sie już ?:) jakie zmiany ? może ci którzy będą brali dofinansowanie będą musieli całe gospodarstwo zmienic o 360 stopni ?

pozdrawiam !

#8257 Share TOMEK_11

TOMEK_11

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 luty 2013 - 15:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to i tak będzie jeden **uj :lol:

Edytowany przez Matey, 27 luty 2013 - 16:04.
cytowanie poprzedniego posta + wulgaryzm

#8258 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 27 luty 2013 - 16:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a mam pytanie jak to jest z dopłatami paszowymi przy przekazaniu gospodarstwa, bo doradca a odr mówił mi że niby będzie kontynuacja pod warunkiem że całe gosp przekaże się następcy a co jesli chciałbym czesc gosp to i mniejsze szanse na premie i jeszcze dopłaty paszowe strace?

#8259 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 27 luty 2013 - 17:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja przejąłem całe a i tak dopłaty o których piszesz straciłem bo nie dołączyłem jakiegoś oświadczenia o którym nikt mi nic nie powiedział. Pocieszali mnie tylko że prawdopodobnie ostatni rok już będą te dopłaty przyznawane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8260 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 27 luty 2013 - 17:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wymogi na MR nie powinny się jakoś szczególnie zmienić w nowym PROWie. Nadal kluczowym elementem będzie powierzchnia gospodarstwa (oczywiście im większe tym łatwiej będzię dostać premię), ale znając pomysłowość urzędników to mogą coś wymyślić, żeby mniej osób się załapało bo jak wiadomo pieniędzy nie będzie za dużo. Co do wysokości premii to mogą zrobić tak żę pulę pieniędzy jaka będzie przeznaczona na MR w latach 2014-2020 podzielą przez średnią ilość osób które dostały premię w latach 2007-2013 i wyjdzie im wysokość premii taka żeby nie zabrakło pieniędzy. I na pewno nie będzie to 100tys.