Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#8201 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 luty 2013 - 20:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witajcie, ja mam pytanie odnośnie biznesplanu. Jeżeli ja cała uprawę zbóż przeznaczam na pasze dla zwierząt to wielkość ekonomiczna czyli te ESU Tabela nr 6 jest liczona tylko od ilości zwierząt czy tez liczy się ilość zbóż? Mi się wydaje że tylko ilości sztuk zwierząt, ale chce się upewnić..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 03:22
  •  

#8202 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 09 luty 2013 - 21:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wydaje mi sie, ze liczy sie tez uprawa zboz

#8203 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 09 luty 2013 - 21:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Już wcześniej o tym było, do ESU liczy się to co tak naprawdę sprzedajesz czyli jak masz tylko produkcję roślinną to liczysz powierzchnię upraw, jeśli wszystko dajesz zwierzętom to ESU liczysz na podstawie ilości sztuk a pow upraw się nie liczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8204 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 10 luty 2013 - 09:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) głupoty wypisujesz!! do ESU zalicza sie wszystko co jest w gosp. od upraw po hodowle nie wprowadzaj ludzi w błąd

#8205 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 10 luty 2013 - 12:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @janczar810 to ty wprowadzasz ludzi w błąd dobrze mówi,
Z tego co przeczytałem w gazecie Farmer to ma być młody rolnik ale kiedy to nie pisało

#8206 Share margo22

margo22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 luty 2013 - 13:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Czy gdy skożystałem w 2011 roku z premii dla młodego rolnika to mogę należeć do grupy producentów rolnych produkując nadal to co wpisałem w biznesplanie????

Edytowany przez margo22, 10 luty 2013 - 16:04.

#8207 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 10 luty 2013 - 14:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Majac chodowle i produkcje roślinną to mogę to co wyprodukowałem z pola sprzedać, czyli mam z tego zysk a to co mi potrzebne dla zwierząt to moge kupić. Liczy sie to i to.

#8208 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 10 luty 2013 - 15:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no właśnie też mi się tak wydaje, że liczy sie to i to

#8209 Share power1

power1

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:{poznawanie dużo nowoczesnych maszyn i urządzeń rolniczych}

Napisany 10 luty 2013 - 15:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wiam już niedługo będe miał 18 lat i zostały mi 2 lata do ukończenia szkoły i chcę złożyć papiery na wsparcie młodego rolnika jakie są zasady i czy moge składać przed ukończeniem szkoły?
A jak bym dostał decyzję o przyznaniu pomocy unijnej to mogę się starać o kredyt preferencyjny lub na PROW .?????

Połączony

Edytowany przez MAT912, 10 luty 2013 - 15:51.

#8210 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 10 luty 2013 - 15:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panie i Panowie w jaki sposob zrobic korekte numeru rachunku bankowego we wniosku ?

Edytowany przez zajac1, 10 luty 2013 - 15:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8211 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 10 luty 2013 - 15:47

no właśnie też mi się tak wydaje, że liczy sie to i to

Oczywiście, jeśli to co Ci urośnie sprzedasz i dla zwierząt całą paszę zakupisz to ESU liczy się uprawy plus zwierzęta. Jeżeli natomiast to co Ci urośnie wszystko przeznaczysz na paszę dla zwierząt to w takim przypadku ESU liczy się tylko z produkcji zwierzęcej.

#8212 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:43

Oczywiście, jeśli to co Ci urośnie sprzedasz i dla zwierząt całą paszę zakupisz to ESU liczy się uprawy plus zwierzęta. Jeżeli natomiast to co Ci urośnie wszystko przeznaczysz na paszę dla zwierząt to w takim przypadku ESU liczy się tylko z produkcji zwierzęcej.

Sam się zapędziłeś w kozi róg kolego, czyli twoim zdaniem w tabelce jest możliwość wyboru, czy zboże przeznaczysz na opas, czy na sprzedaż tak?
Proszę nie słuchać tym wywodów, oczywiście liczy się to i to, ale bezpieczniej jest wliczać tylko produkcję roślinną, ponieważ zwierzęta odznaczją się dużą nieprzewidywalnością i trudno jest powiedzieć ile będziesz miał np. tuczników za 3 lata.
Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez danielhaker, 20 luty 2013 - 23:27.

#8213 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 10 luty 2013 - 19:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak patrzylem u mnie we wniosku jest produkcja roslinna i zwierzeca w wyliczeniu ESU, wiec to i to sie liczy na pewno :)

#8214 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 10 luty 2013 - 20:02

Majac chodowle i produkcje roślinną to mogę to co wyprodukowałem z pola sprzedać, czyli mam z tego zysk a to co mi potrzebne dla zwierząt to moge kupić. Liczy sie to i to.

Sam się zapędziłeś w kozi róg kolego, czyli twoim zdaniem w tabelce jest możliwość wyboru, czy zboże przeznaczysz na opas, czy na sprzedaż tak?
Proszę nie słuchać tym wywodów, oczywiście liczy się to i to, ale bezpieczniej jest wliczać tylko produkcję roślinną, ponieważ zwierzęta odznaczją się dużą nieprzewidywalnością i trudno jest powiedzieć ile będziesz miał np. tuczników za 3 lata.

Chodziło mi o to co napisał 'poosa21' poszedłem tropem jego myśli... Mój doradca mówił mi, że to co urośnie jeśli przeznaczę na pasze to nie liczy się do ESU

#8215 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 10 luty 2013 - 21:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przykład
Dla zwierząt potrzebuje 30t mieszanki zbożowej, przy założeniu że bede miał 3t/ha mam na to przeznaczone 10ha, a co jak w kolejnym roku bede miał 6t/ha? Bede musiał skarmić 60t bo mam na to przeznaczone 10ha.

Robiłem wniosek dla kolegi i w wyliczeniach podalismy roślinną i zwiarzęcą, miał kontrole i wszystko było dobrze bo powiedział ze jak mu potrzeba zboza to kupuje, o faktury sie nie pytali.

#8216 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 11 luty 2013 - 08:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Trochę to nielogiczne, ale wpisuje się i zboże i zwierzęta. Info z mojego oddziału.

#8217 Share thefarmer

thefarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 11 luty 2013 - 19:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam Panowie.. takie pytanie odemnie, otóż w 2009 ojciec złożył wniosek na PROW(ciągnik,maszyny), ktory zostal rozpatrzony pozytywnie.... maszyny były brane na areał 60 ha ktory od tamtej pory się nie powiększył, o ile w tym roku byłby nabór na MR chciałbym złożyc wniosek, i tu pytanie czy nie będzie przeszkód w odpisaniu przez Ojca kilkunastu ha na utworzenie mojego gosp ?

#8218 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 11 luty 2013 - 20:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Według projektu nowego rozporzadzenia mają sie zmienić przepsiy odnośnie sankcji za nieterminowe dostarczenie dokumentów (zaśw. z KRUS, faktury, oświadczenia itp.) w wysokości 3% od każdego dokumentu.

#8219 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 luty 2013 - 22:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do ESU liczy się jedno i drugie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8220 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 12 luty 2013 - 10:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, czy ktos wie gdzie moge znalezc liste osob, ktore dostaly MR w 2010 roku? bo nie moge nigdzie znalezc