Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#8181 Share mariusz1001

mariusz1001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 02 luty 2013 - 17:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanie bo jestem troche zielony w tym temacie

Jezeli rodzice chca przepisac ziemie na np syna to czy musi on miec wykształcenie rolnicze czy nie ??? nie przepisauja calego gospodarstwa tylko np 10h, nie odchodza na rente po prostu przepisuja ziemie jak to jest ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:03
  •  

#8182 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2845 postów

Napisany 02 luty 2013 - 18:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie jest wymagana żadna szkoła.

#8183 Share mateusz0045

mateusz0045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 02 luty 2013 - 21:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy na Młodego Rolnika wystarczy długoletnia dzierżawa 20 ha łąk czy musi być ziemia orna ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8184 Share tom1234

tom1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 02 luty 2013 - 21:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak pracuje w fabryce to muszę zrezygnować dla gospodarstwa otrzymanego od ojca??

#8185 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 03 luty 2013 - 13:26

Czy na Młodego Rolnika wystarczy długoletnia dzierżawa 20 ha łąk czy musi być ziemia orna ?

odpowiedz na Twoje pytanie znajduje sie kilka stron WSTECZ
ale co tam odpowiem dzierżawa musi być na 10lat ze zgodnością podpisów potwierdzoną u notariusza bądź gminie potrzebny areał to ok. 11ha dokładnie nie pamiętam
Ale po co o to ciągle pytacie przecież nie ma ŻAdnego naboru na MR!!!!

Jak pracuje w fabryce to muszę zrezygnować dla gospodarstwa otrzymanego od ojca??

jesli nie masz nigdzie zaobowiązań mam na mysli PROW to czemu nie ale musisz sie z tym liczyć iż mozesz nie dostać MR w przyszłych naborach bo podoboa od przejecia gosp. nie moze minąc CHYBA 18msc

Ps. mam taką małą prośbe otóż jesli macie zamiar zadać jakieś pytanie to poczytajcie troszke w danym temacie a nie na łatwizne i piszemy co chwilke do samo.
To wszystko sie tu ztacza nie wiem czy to ze wzgledu na ferie

#8186 Share Bartmk

Bartmk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 luty 2013 - 18:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Cześć nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę w tym.Mam pytanie , zostałem posiadaczem gospodarstwa rolnego ok 8ha czy w moim przypadku istnieje możliwość Dofinansowania z UE ,,Ułatwienie startu młodym rolnikom '' .Mieszkam w woj Pomorskiem gdzie średnia powierzchnia gruntów rolnych to 18.94ha.Czy spełaniam jakiekolwiek wymagania? z góry dziękuje za odpowiedź.

#8187 Share kubaw1989

kubaw1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 luty 2013 - 18:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
W imieniu swojej siostry chciałbym przedstawić jej sytuację i zapytać czy spełnia wymagania dotyczące programu „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

Siostra w tej chwili jest osoba bezrobotną, za oszczędności chcę zakupić 6 ha ziemi, mieszka w województwie świętokrzyskim (średnie gosp.5,5ha). Z wykształcenia jest magistrem po kierunku "Marketing i Zarządzanie w Agrobiznesie" na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Do tej pory nigdy nie była ubezpieczona w KRUS. W planach na następny rok po zakupie ziemi ma dzierżawę kolejnych 5 ha na okres 10 lat. Gospodarstwo ma być nastawione na produkcję zbożową. Za ewentualną pomoc planuje zakup maszyn rolniczych.

moje pytania:
-Czy spełnia warunki na otrzymanie premii „Ułatwianie startu młodym rolnikom”?
-Jaka kwotę z premii należy przeznaczyć na zakup maszyn?
-Jak długo musi być posiadaczem gospodarstwa od czasu otrzymania premii?
-Jak długo musi być ubezpieczona w KRUS od otrzymania premii?
-czy dodatkowa praca dorywcza na zasadzie umowy o dzieło wyklucza ją z KRUS'u?
-Kiedy można spodziewać się naboru wniosków na 2013 rok?
-Jakie ma szanse na przyznanie wsparcia przy przedstawionej sytuacji?

Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję za poświęcony czas.
pozdrawiam

#8188 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 04 luty 2013 - 21:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co mi wiadowo to nie będzie naboru w tym roku a od 2014 wszytkie przepisy się pozmieniają,więc nie ma o czym gadać.

#8189 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 05 luty 2013 - 08:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam zmieniłem biznesplan z zakupu sprzentu na zakup ziemi. Pani w odr powiedziała mi że musze podać konkretną działkę, a ja tak na prawde nie wiem którą ziemię kupie bo w ciągu 3 lat od wzięcia kasy są różne okazje. Pytanie moje jest takie, że w styczniu wygrałem przetarg w anr na 2 działki o łącznej powierzchni ok 80 arów i chciałbym je rozliczyć na MR, tylko że nie mam ich podanych w zmianach MR tylko sąsiednią działkę. ANR chce zapłaty za działki a ja nie wiem czy mogę tą ziemie kupić a później jakoś zmienić Biznesplan, czy pierwsze musi być zmiana a, później zakup. Z góry dzięki za odp.

#8190 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 05 luty 2013 - 09:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi nie kazali wskazywac konkretnej dzialki ktora kupie, nie wiem co wy w ogole piszecie, ktos walnal jakas glupote i teraz tak wszyscy mysla, skad mozna wiedziec ktora dzialke sie kupi i co moze sie trafic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8191 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 luty 2013 - 14:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, Panowie możę mi ktoś podradzi co mam zrobić, w tam tym roku wziołem mr i dziś był u mnie wójek i chcę moją jedną działkę. moja ma 0,29ha i jest łoka tak 5 klasa, koło rzeki torfy, natomiast daje mi w zamian prawie 1 ha ornego pola 3-4kl, i pasowało by mi się zamienić, tylko najgorzej że jest ona na mr.Mam nadwyżke pola bo trzeba 10.45ha a mam ponad 12, i jeszcze w tym roku kupiłem 2ha,to mam już ponad 14, więc czy mogę to jakoś zamienić?oczywiście notarialnie, i zmienić bp na mr? czy lepiej nie ?

#8192 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 05 luty 2013 - 15:18

witam, Panowie możę mi ktoś podradzi co mam zrobić, w tam tym roku wziołem mr i dziś był u mnie wójek i chcę moją jedną działkę. moja ma 0,29ha i jest łoka tak 5 klasa, koło rzeki torfy, natomiast daje mi w zamian prawie 1 ha ornego pola 3-4kl, i pasowało by mi się zamienić, tylko najgorzej że jest ona na mr.Mam nadwyżke pola bo trzeba 10.45ha a mam ponad 12, i jeszcze w tym roku kupiłem 2ha,to mam już ponad 14, więc czy mogę to jakoś zamienić?oczywiście notarialnie, i zmienić bp na mr? czy lepiej nie ?

przeczytaj post nr8111 kilka stron do tylu bedziesz mial jasnosc....
Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez danielhaker, 20 luty 2013 - 23:29.

#8193 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 05 luty 2013 - 15:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A tą łąkę kupiłeś za premię z MR? Jeśli tak to nie możesz tego sprzedać przez 5 lat bodajże, jeśli miałeś ją wcześniej tj przed otrzymaniem premii to wg możesz to 'zamienić' z wujkiem a najlepiej będzie jak zadzwonisz do ARiMR na infolinię do swojego oddziału wojewódzkiego albo centrali ARiMR i zapytasz i będziesz na 100% wiedział

#8194 Share 10krzysiek1990

10krzysiek1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 05 luty 2013 - 16:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) łąkę miałem przed, ale mam ją w biznesplanie, dzięki za podpowiedz

#8195 Share turas20

turas20

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 07 luty 2013 - 18:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy ile czasu trzeba opłacać KRUS by dostać premie młody rolnik?

#8196 Share Rabe

Rabe

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 07 luty 2013 - 21:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam czy może mi ktoś wyjaśnić nowe zasady MR bo mam następującą sytuację:
1. ukończyłem liceum ogólnokształcące zdana matura
2.zostałem przyjęty na studia na Akademji Rolniczej mam zaliczone 5 semestrów
3 na 7 semestrze wskutek różnych zależnych i niezależnuch odemnie przyczyn musiałem przerwać naukę więc nie posiadam dyplomu ukączenia :(
PYTANIE
czy mogę ubiegać się o premię MR nie mając uzupełnionego wykształcenia
czy muszę uzupełnić wykształcenie ( np jakaś szkoła podyplomowa ) czy też wystarczy abym przedstawił zaswiadczenie z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu jako domownik 5 lat ( czytałem na stronie agencji w którymś miejscu że jest coś takiego)
czy mając opłacony KRUS jest potrzebne wykształcenie czy sam krus wystarczy aby otrzymać premię
czy można opłacić KRUS wstecz ( gdześ ktoś pisał że istnieje taka możliwość)
Pytałem w ODR ale ludzie którzy tam pracują nic nie wiedzą albo podają sprzeczne informacje ;[ ( np. gdy brat starał sie o premię pracownicy wpierali że aby ją dostać ziemia musi być przekazana notarialnie po telefonie do arimr w warszawie okazało się że wystarczy dzierżawa)
dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

#8197 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 luty 2013 - 08:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z uporem maniaka pytacie jak będzie w przyszłych naborach, ale nie dociera, że nikt Wam wiarygodnie nie odpowie, bo nikt nie wie jakie będą nowe zasady. Jeżeli tak bardzo interesują Was zasady z ubiegłych lat, to poczytajcie na stronach ARiMR albo ten wątek.

Może niech moderator zmieni nazwę tematu na "MŁODY ROLNIK - poprzednie nabory/ubiegłe lata/PROW 2007-2013" albo coś w tym stylu...

#8198 Share dZejk

dZejk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 08 luty 2013 - 12:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pierre popieram pomysł. Dostałem premię i czasmi zaglądam na forum żeby zapytać czy też podzielić się wiedzą z osobami którzy "są w temacie" ale co drugi post dotyczy zapytania odnośnie warunków otrzymania premii do naboru, którego nie ma. Robi się straszny bajzel poprzez ciagłe bezsensowne pytania i odpowiedzi. Niech ktoś zmieni temat albo założy nowy dla osób które dostały premię

#8199 Share mateusz9

mateusz9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 luty 2013 - 13:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Ja mam takie pytanko, czy mogę starać się o premię dla młodego rolnika (jeżeli będzie) mając już popisaną umowę na dzierżawę gruntów rolnych.
Proszę o pomoc...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8200 Share Tramp

Tramp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 luty 2013 - 14:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pierre popieram pomysł! W tej chwili nic nie wiadomo o naborze w 2013 więc po co zaśmiecać temat !