Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#801 Share jaro914

jaro914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 04 maj 2010 - 20:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam...
Mam pytanie na które nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi...
Otóż jestem obecnie w 3 klasie Technikum Rolniczego, mam ukończone 18lat.*(pozostał mi jeszcze jeden rok nauki)
Czy mój Ojciec mający 58lat może mi przekazać gospodarstwo w zamian z rentę strukturalną, i czym moge sie starać o premie dla Młodego Rolnika w najbliższym naborze planowanym na III kwartał tego roku....???
Czy jeszcze jest coś takiego że w ciągu 36 mies. można uzupełnić wykształcenie rolnicze...???
Może jest jakiś sposób żeby to obejść....???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 16:58
  •  

#802 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 04 maj 2010 - 21:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Spokojnie będziesz mógł złożyć wniosek i dostaniesz premię tylko się zobowiążesz że uzupełnisz wykształcenie w ciągu 3 lat a ojciec będzie mógł wziąć rentę strukturalną. Właśnie w tym roku miało to wejść.

#803 Share jaro914

jaro914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 maj 2010 - 09:26

Spokojnie będziesz mógł złożyć wniosek i dostaniesz premię tylko się zobowiążesz że uzupełnisz wykształcenie w ciągu 3 lat a ojciec będzie mógł wziąć rentę strukturalną. Właśnie w tym roku miało to wejść.

To by było bardzo korzystne dla Mnie..:)
Tylko czy to tak będzie, bo ja szukałem na necie to nigdzie nie mogłem znaleźć takiego zapisku, ze można będzie uzupełnić wykształcenie rolnicze w ciągu 36mies.
Jeśli by ktoś wiedział gdzie takie coś jest to bym był wdzięczny...
Ogólnie to na temat MR i renty strukturalnej 2010 jest dużo niedopowiedzeń...Masakra...;/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#804 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 05 maj 2010 - 10:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panowie ile musze czekac na przelew pieniazkow od dnia zlozenia wniosku o platnosc i wszytskich innych potrzebnych dokumentow??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#805 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 05 maj 2010 - 13:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jaro - a patrzyłeś na stronie ARiMR? Ja tam znalazłem te informacje których szukałem a żeby się szczegółowo dopytać to zadzwoniłem do ARiMR i też wszystko już wiem na temat MR Byłem też u doradcy rolniczego i też mi trochę wyjaśnił Tylko ODR w mojej miejscowości udzielił mi nieprawdziwych informacji odnośnie pewnych kwestii dotyczących MR Tak że najlepiej jak spytasz u źródła - czyli ARiMR A poniżej masz link do strony i tam jest że masz na uzupełnienie wykształcenia 3 lata od decyzji Czytałem że niektórzy kombinują z KRUS-em i opłacają zaległe składki -tzn ubezpieczają się jako domownicy wstecz- płacą składki i odsetki- ale to już pytanie do KRUS-u bo różnie to załatwiają
http://www.arimr.gov..._informacje.pdf

#806 Share jaro914

jaro914

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 maj 2010 - 14:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No tak wg. tego dokumentu co znajduje się na stronie agencji to mógł bym przejąć gospodarstwo ucząc się jeszcze mam na uzupełnienie kwalifikacji rolniczych 3 lat.Wszystko OK....:) Tylko że teraz się trochę zmieniło i ten dokument nie jest znowelizowany bo np.jest napisane w nim że MR otrzymuje 50tys. a jak wiadomio jest 75tys. ale załóżmy że będę sie kwalifikował do MR...
Ale teraz mam jeszcze jedno pytanie czy ojciec będzie mógł przepisać mi gospodarstwo w zamian za Rentę strukturalną??Bo ja słyszałem że osoba której przepisuje rolnik gospodarstwo np. (ojciec-->synowi) to syn musi mieć skończoną szkołę rolniczą.
Ważne jest to z tego względu że nabór który ma być w III kwartale tego roku będzie ostatni jeżeli chodzi o rentę strukturalną....

#807 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 maj 2010 - 20:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jaro914 Niestety musisz mieć już wykształcenie.Miałem tak samo ale,że nabór się ociąga zdążyłem skończyć szkołę.

#808 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 maj 2010 - 21:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Najlepiej idź do ARiMR i zapytaj. Bo z tego co ja wiem a pytałem miesiąc temu to mówili że od tego roku miał wejść przepis że będzie można uzupełnić kwalifikacje w ciągu 3 lat nawet jeśli przejmuje się gospodarstwo w zamian za rentę strukturalną.

#809 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 10 maj 2010 - 16:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam 2 pytania!

Przeczytałem kilka postów i wywnioskowałem że żeby dostać kase z MR trzeba mieć tytuł Technika Rolnika. Czyli Technik Agrobiznesu już się nie łapie. Dobrze wywnioskowałem?? :lol:

Na uzupełnienie szkoły jest 3 lata, więc w wieku 17 lat, pomiędzy 1 a 2 klasą mógłbym już się ubiegać o pieniądze, tylko że wtedy miałbym 17 lat.. I tu moje pytanie: Czy żeby składać wniosek i ubiegać się o kasę trzeba mieć 18 lat?? :lol:
Wydaje mi się że tak ale wole się upewnić B)

#810 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 10 maj 2010 - 19:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @matus951

Technik agrobiznesu może być, w rozporządzeniu jest dokładny wykaz jakie tytuły się uznaje.
Pomoc przyznaje się osobom pełnoletnim, więc trzeba mieć skończone 18 lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 10 maj 2010 - 21:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Spytaj się w ARiMR dokładnie i będziesz wiedział na 100% Ja dostałem nieprawdziwe informacje w ODR-ze a co dopiero na forum Zadzwoń tam i opisz dokładnie swój przypadek - kiedy kończysz 18 lat i być może wystarczy być pełnoletnim w momencie podpisywania umowy Możesz też wypytać o inne informacje na ten temat - zrób sobie listę rzeczy o które chcesz zapytać Ja tak zrobiłem i wiem już wszystko co mnie interesowało w tym temacie więc polecam bo to jedyny pewny sposób zdobycia informacji A jeśli nie chcesz dzwonić to przejdź się do jakiegoś dobrego doradcy który przygotowuje wnioski na PROW i on tez powinien udzielić ci pewnych informacji

#812 Share matus951

matus951

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 11 maj 2010 - 07:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeszcze trochę czasu mam ale chciałbym wiedzieć właśnie do jakiej szkoły się udać, żeby nie wtopić :lol: Za 2 latka będę składał wniosek, mam nadzieje że jeszcze stawka się podniesie :lol:

#813 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 11 maj 2010 - 08:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie chcę być złośliwy ale za "dwa latka" to stawka może równie dobrze wynosić zero......... Niestety tak już jest w naszym pięknym kraju że ciężko cokolwiek przewidzieć i nie radzę za dużo wprzód planować w oparciu o fundusze unijne bo się można ostro sparzyć....

#814 Share puszek

puszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 maj 2010 - 18:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam moj tata jest rolikiem i chce mi przepisac gospodarke ja skonczylem technikum handlowe . pewnie te wyksztalcenie sie nie kwalifikuje co;/ ?? co w takim wypadku musze zrobic abym mogl sie starac o dotacje MR ??? prosze o odp. dziekuje z gory i pozrdo :lol:

#815 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 11 maj 2010 - 18:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) po pierwsze to musisz mieć odpowiednie wykształcenie rolnicze czyli np:

1) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub
2) tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie
przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy w
rolnictwie, lub
3) wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie
albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w
zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co
najmniej 3– letni staż pracy w rolnictwie, lub
4) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i
co najmniej 5 – letni staż pracy w rolnictwie, lub
5) kwalifikacje rolnicze wymagane przy udzielaniu pomocy młodym rolnikom w
państwie, którego obywatelstwo posiada, w ramach analogicznego działania
współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów
Wiejskich (EFRROW) - jeżeli nie posiada obywatelstwa polskiego.

Dzisiaj w agrobiznesie był przypadek ze rolnik musiał zwracać kasę bo nie miał takiego wykształcenia jak agencja chciała

#816 Share TheCinek

TheCinek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 295 postów

Napisany 11 maj 2010 - 19:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a może ktoś wie czy z tych 75% pieniędzy co trzeba udowodnic inwestycje to można kupic np. używany ciągnik pow. 5 lat...? :lol:

#817 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe ;)

Napisany 11 maj 2010 - 19:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytnie czy jak jestem teraz zameldowany w mieście tam gdzie się ucze to czy mając wykształcenie wyższe rolnicze dostanę 'Młodego rolnika' czy musi być tak zwany przeprwcowany starz w gospodarstwie i musze być np minimum 5lat zameldowany na gospodarce?
..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...

#818 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 11 maj 2010 - 19:52

a może ktoś wie czy z tych 75% pieniędzy co trzeba udowodnic inwestycje to można kupic np. używany ciągnik pow. 5 lat...? :lol:

maszyny nie mogą być starsz niż 5lat

#819 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 11 maj 2010 - 21:55

Mam pytnie czy jak jestem teraz zameldowany w mieście tam gdzie się ucze to czy mając wykształcenie wyższe rolnicze dostanę 'Młodego rolnika' czy musi być tak zwany przeprwcowany starz w gospodarstwie i musze być np minimum 5lat zameldowany na gospodarce?

rozporządzenie nic na ten temat nie mówi. co z tego, że jesteś zameldowany w innym mieście?? Można być zameldowanym w Gdańsku i 2 dni w tygodniu mieszkać w Krakowie, 3 w Lublinie a pozostałe dni w... Koziej Wólce :lol: A co to kogo obchodzi ?! jak ktoś chce tak, zyć niech sobie żyje, jeśli ma taki kaprys i... stać go na ciągłe podróże :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share PGRdobrawola

PGRdobrawola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe ;)

Napisany 12 maj 2010 - 18:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No właśnie nikomu nic do tego :lol: . Ale urzędnik to jest urzędnik i musi mnieć wszystko czarno na białym.
..."Mam dwa -U-R-S-U-S-y i dojną krowę
Chodź za GS na wino owocowe"...