Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#8121 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 styczeń 2013 - 21:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli średnia krajowa jest większa od średniej wojewódzkiej to musisz na początek mieć średnią wojewódzką a w ciągu 3 lat uzupełnić areał do średniej krajowej .
Jeśli średnia krajowa jest mniejsza od średniej wojewódzkiej musisz najpierw mieć średnią krajową a w ciągu 3 lat uzupełnić areał do średniej wojewódzkiej .

Nie muszą to być grunty na własność , może być dzierzawa notarialna na 10 lat .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:32
  •  

#8122 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 styczeń 2013 - 22:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli średnia wojewódzka jest większa od krajowej to nie muszę uzupełniać do średniej wojewódzkiej, wystarczy średnia krajowa czyli 10 z groszami ha.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#8123 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 08:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam mi w ARIMR powiedzieli ze można się starać o MR mając przynajmniej średnią krajową ale lepiej by było żeby mieć średnią wojewódzką więc niewiem czy warto składać na śreednią krajową jak można niedostać premi Dużo zależy tez od ilości wniosków i limitu w województwie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8124 Share Dlugi666

Dlugi666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 styczeń 2013 - 10:43

Mam pytanie. Zasady przeczytałem na stronie ARIMR jak pozyskać dofinansowanie ale czy przy tym programie nie ma haczyka że musisz mieć średnią krajową czy jak mam 5 ha to też dostane

Poczytaj lepiej więcej na forum .
Musisz mieć średnią krajowa jest to 10,23. Masz na to 3 lata od dostania premi .
haczyków niema trzeba aby dobrze wszystko przeczytać.

#8125 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 11:40

Witam w 2011 roku otrzymałem premię MR od tego czasu mineło 1,5 roku moje pytanie brzmi czy mogę już iść do pracy proszę o odpowiedzi pozdrawiam :)

jezeli od daty przelewu pieniedzy na konto minal rok i nie pozniej niz od daty przelewu jestes ubezpieczony w pelnym zakresie jako rolnik ( musisz miec pelny rok ubezpieczenia w krusie jako rolnik) to mozesz isc do pracy i moga cie ubezpieczyc w zusie.

#8126 Share Rolnik3P

Rolnik3P

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 23 styczeń 2013 - 14:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie wiem ile bo mam ten sam problem wiem że jak jesteś w trakcje nauki możesz składać papiery ale masz 3 lata do uzupełnienia zawodu

#8127 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 14:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Słuchajcie brałem MR w 2011r. teraz w 2013r. 1 Kwietnia będzie 2 lata jak otrzymałem premię...che iść do pracy i zupełnie odciąć się od tego...tzn. w papierach itd. dalej będę samodzielnie prowadził gospodarstwo i będę figurował z tym że chcę wziąć teraz kredyt z linii młody rolnik na pewną inwestycję ale nie dla mnie tylko dla brata i żeby wziąć kredyt trzeba mieć co najmniej 1 ha i być zapewne ubezpieczonym w KRUSIE....jak obejść ten przepis żeby można było iść do pracy na umowę o pracę? Oczywiście na KRUSIE mógłbym być ale jak będę na umowie to ZUS powiadomi KRUS i co dalej?...

#8128 Share siwy07

siwy07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 14:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam na przełomie 2011-2012 dostałem pieniądze z młodego rolnika, ale musze zdobyć wykształcenie rolnicze. Nie jest to problemem bo chodze do technikum rolniczego, profil technik rolnik. Ale mam pytanie wystarczy jak skończe tą szkołe czy musze zdać egzamin zawodowy? Słyszałem że ukończenie szkoły wystarczy, ale wolałbym się upewnić bo jeśli nie muszę się przyłolżyć i napewno zdać egzamin.

#8129 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 15:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wystarczy samo swiadectwo i zaswiadczenie ze szkoly, że chodziles w tym i tym kierunku, jesli dasz rade to moze byc i dyplom ;)

#8130 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 15:22

Witam na przełomie 2011-2012 dostałem pieniądze z młodego rolnika, ale musze zdobyć wykształcenie rolnicze. Nie jest to problemem bo chodze do technikum rolniczego, profil technik rolnik. Ale mam pytanie wystarczy jak skończe tą szkołe czy musze zdać egzamin zawodowy? Słyszałem że ukończenie szkoły wystarczy, ale wolałbym się upewnić bo jeśli nie muszę się przyłolżyć i napewno zdać egzamin.

a to w ktorej jestes klasie ze juz starales sie i dostales dofinansowanie i jak dostales dofinansowanie to pewnie tat musial ci przepisac srednia wojewódzką ?czy mogles za te 75 tys kupic jakies ha ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8131 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 15:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mógł uzupełnić wykształcenie w szkole policealnej, która trwa dwa lata, za otrzymaną premię można kupić ha

#8132 Share siwy07

siwy07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 15:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak składałem wniosek miałem 18 lat bo taki był wymóg i ledwo się załapałem. Teraz jestem już w 4 klasie. Co do pola to tato przepisał średnią województwa bo mieliśmy tyle pola i nie było problemu. Można też było średnią krajową, ale potem i tak chyba trzeba uzupełnić więc po co było kombinować. Też od wielkości powstałego gospodarstwa zalerzy ile punktów dostaniemy. A za kasę mam kupić pole w wniosku napisaliśmy dwa hektary, ale przy dzisiejszych cenach to będzie za to hektar, wiec chyba trzeba będzie pisać jakiś wniosek o zmiany dobrze myślę?

#8133 Share Polus0

Polus0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 16:12

Słuchajcie brałem MR w 2011r. teraz w 2013r. 1 Kwietnia będzie 2 lata jak otrzymałem premię...che iść do pracy i zupełnie odciąć się od tego...tzn. w papierach itd. dalej będę samodzielnie prowadził gospodarstwo i będę figurował z tym że chcę wziąć teraz kredyt z linii młody rolnik na pewną inwestycję ale nie dla mnie tylko dla brata i żeby wziąć kredyt trzeba mieć co najmniej 1 ha i być zapewne ubezpieczonym w KRUSIE....jak obejść ten przepis żeby można było iść do pracy na umowę o pracę? Oczywiście na KRUSIE mógłbym być ale jak będę na umowie to ZUS powiadomi KRUS i co dalej?...

Po co dublujesz posty?
http://www.agrofoto....40#entry1060809

#8134 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 16:18

siwy07 dobrze myslisz, ja mialem kupic za 52500 zl 4,40 ha :huh: i musze zmienic to wszystko bo kasy mi zabraknie

#8135 Share siwy07

siwy07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 16:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale to chyba nie problem jeśli wydam kase, ale kupie mniej bo ceny poszły do góry? Dobrze że nie musze zdać tego egzaminu zawodowego, bo już nawet nauczycielka mnie w błąd wprowadziła, mówiła że musimy zdać egzamin żeby myśleć o dofinasowaniu młody rolnik w moim przypadku o nie zwracaniu pieniądzy.

#8136 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 11:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pyt ile trzeba mieć min punktów na młodego rolnika aby otrzymać premie (ile przyznają za ziemię wiem ze od 5-16 ale za ile ha , czy 5 punktów za średnią wojew cz krajową?) ja mam 12 ha a śred woj 15 ha

#8137 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 13:47

mam pyt ile trzeba mieć min punktów na młodego rolnika aby otrzymać premie (ile przyznają za ziemię wiem ze od 5-16 ale za ile ha , czy 5 punktów za średnią wojew cz krajową?) ja mam 12 ha a śred woj 15 ha

Narazie nie wiadomo czy wogule będzie nabór a ty chcesz już punkty liczyć.
Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowany przez danielhaker, 20 luty 2013 - 23:32.

#8138 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 13:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wole się upewnić

#8139 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 24 styczeń 2013 - 22:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co Ty się chcesz upewniać ? kto Ci zagwarantuje ,że w następnym naborze też będą wnioski "punktowane" ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8140 Share Sup321

Sup321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 styczeń 2013 - 07:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pawlus224 masz rację nikt tego nie wie ponieważ jeżeli będzie MR to mogą zaostrzyć wymagania bo kasy mało, a tu na forum co drugi oto pyta