Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31594 odpowiedzi na ten temat

#8081 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:39

Witam wszystkich. mam takie pytanie do ogółu społeczności agro. Ojciec zamierza przepisać na mnie gospodarstwo i chciał bym jakoś wyrwać to dofinansowanie na Młodego Rolnika . Podpowiecie mi co powiienem zrobić bo nie mam na obecną chwile bladego pojęcia a w tych agencjach to kompletnie niedorobieni ludzie pracują :(

Na razie czekaj grzecznie do ogłoszenia naboru. Nic nie rób a już na pewno niech ojciec na ciebie nie przepisuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:19
  •  

#8082 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:23

Do rozliczenia premii MR wystarczą faktury zakupu, czy trzeba jeszcze jakieś papierki wypełniać?

Dziś byłem się rozliczać, więc jestem na bieżąco. Do rozliczenia premii jest niezbędny oryginał faktury vat, i oryginał potwierdzenia przelewu ( w decyzji nie jest to napisane), oraz kopia potwierdzona "za zgodność z oryginałem"przez pracownika Agencji, bądź Notariusza. Na oryginale faktury stawiają pieczątkę i oddają, kopie zostają.
W Sekretariacie dostajesz dwa Oświadczenia, które musisz wypełnić. Jest to Oświadczenie w sprawie niezawierania umów kupna z "małżonkiem i zstępnymi swoimi oraz małżonka", drugie Oświadczenie dotyczy podatku Vat, tzn. czy otrzymałeś zwrot od inwestycji do rozliczenia w ramach programu " Ułatwienie startu młodym rolnikom".
Najważniejsze! Na chwilę obecną wartość inwestycji poniesionych w ramach tego programu musi wynieść minimum 70% kwoty brutto, czyli jak sobie odliczysz Vat to do tego nie będą się czepiać, powtarzam liczy się kwota brutto inwestycji. Niestety, według informacji, które uzyskałem od zastępcy Naczelnika Oddziału Agencji w Warszawie to może się zmienić, więc trzeba się spieszyć z rozliczaniem <_<

#8083 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 21:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy jak było z poprzednim naborem Młody rolnik musiał być przed skladaniem wniosku ubezpieczony w krusie czy nie?? jak to było dotychczas?? Rodzice mają gospodarstwo a ja od 2008 jestem na zusie a do 2008 bylem na krusie. Miał ktoś podobną sytuacje a udało mu sie skorzystać??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8084 Share stachu1991

stachu1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 10:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie mam pytane;
Czy przed złożeniem wniosku na MR muszę być wcześniej na Krusie? Jeśli tak to jak długo?

#8085 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2013 - 12:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chyba nie musisz. Musi się być od czasu przepisania gospodarstwa a przepisać możesz po złożeniu wniosku. Przynajmniej tak mi się wydaje...
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#8086 Share Jacooo

Jacooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 19:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Widzieliście te zmian w karach dla MR? : http://www.farmer.pl/agrosfera/farmertv/mlody-rolnik-w-ii-polroczu-co-z-prow-w-2013-r,41086.html

Klub Posiadaczy Kumurunów

#8087 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 13:37

Panowie mam pytane;
Czy przed złożeniem wniosku na MR muszę być wcześniej na Krusie? Jeśli tak to jak długo?

nie musisz byc na krusie przed zlozeniem wniosku

#8088 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 styczeń 2013 - 22:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanie: w decyzji o przyznaniu premii jest podpunkt odnośnie ankiety monitorującej, czy kto składał taką ankietę? Jeżeli tak to kiedy trzeba je składać, co roku czy przy rozliczaniu ESU?
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#8089 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 23:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Też jestem ciekaw co do tej ankiety. W piśmie informującym pisze że niby do dnia upływu 5 lat od wypłaty pomocy.

#8090 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 23:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak dobrze pamiętam w decyzji jest zapisane, że ankietę wypełnia się po 3 latach. Tak samo sprawozdanie z realizacji biznesplanu. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8091 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 23:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) U mnie na decyzji jest tak napisane jak kolego bartek88 podał, wysłać do dnia upływu 5 lat, dziwnie jest to sformułowane.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#8092 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 23:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tą ankietą monitorującą to im chyba bardziej chodzi o to, żeby mieć statystyki co się stało z młodymi rolnikami( czy powiększyli lub zmniejszyli areał itp.) A co do zaświadczenia z krus to wysłałem im to poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru (czyli będe miał dowód nadania i dowód doręczenia) W razie czego to mi to wystarczy jako dowód że wysłałem im to zaświadczenie? Bo niezbyt mi się uśmiecha jechać w taką pogodę 60 km do poznania.

#8093 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 09:42

Z tą ankietą monitorującą to im chyba bardziej chodzi o to, żeby mieć statystyki co się stało z młodymi rolnikami( czy powiększyli lub zmniejszyli areał itp.) A co do zaświadczenia z krus to wysłałem im to poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru (czyli będe miał dowód nadania i dowód doręczenia) W razie czego to mi to wystarczy jako dowód że wysłałem im to zaświadczenie? Bo niezbyt mi się uśmiecha jechać w taką pogodę 60 km do poznania.

ja wyslalem poczta jak Ty, dzwonilem do agencji po cos i pani mi powiedziala, ze nie dostarczylem zaswiadczenia z KRUS, powiedzialem ze wyslalem poczta, powiedziala ze moglo sie zawieruszyć, ja radze zawiezc osobiscie
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 20 luty 2013 - 23:33.

#8094 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 09:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli będe miał ich podpis że odebrali list, to już chyba będzie ich problem gdzie im się zawieruszył.

#8095 Share piotrkrk

piotrkrk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 09:52

O właśnie ja też się przyłączam do pytania czy będzie nowy nabór na MR ?

Z ciekawosci sam dzwonilem do ARiMR i prawdopodobnie bedzie nabór na 2014-2020. Warunkiem jest to, że najlepiej zlożyc wniosek przed przejeciem gospodarstwa, napisac biznes plan itd. Nastepnie musisz wykazac, że bedziesz posiadał gospodarstwo o przecietnej sredniej z Twojego regionu, mozesz rowniez je dzierzawic. Nastepnie do 3-ech lat musisz uzupelnic wyksztalcenie rolnicze (pewnie wystarczy zwykla szkola prywatna o takim kierunku). Byc moze, ze w Twoim przypadku by Cie to nie obowiazywalo, bo np ktos z Twojej rodziny moze poswiadczyc ze od dziecka pomagasz na roli i zdobyles doswiadczenie. Na MR przysluguje do 75 tys zl, z czego trzeba sie rozliczyc z 70% fakturami itd.

#8096 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 10:45

Jeżeli będe miał ich podpis że odebrali list, to już chyba będzie ich problem gdzie im się zawieruszył.

no wiesz, roznie to moze byc, masz napisanie na tym papierku odbioru ze to zaswiadczenie z KRUSU?

#8097 Share wanik

wanik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 11:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, mam pytanie do forumowiczów, wziąłem mlodego rolnika w 2011roku, dostarczyłem teraz zaświadczenei z krus-u ze jestem juz rok w nim, no i teraz mam oferte pracy, co wiąże się z przejściem na ZUS i tu moje pytanie czy jesli przejde na zus nie bede miał jakichś problemów z agencją lub zeby później korzystać z jakichś unijnych programów jeśli będą? czy lepiej poprostu nic nie kombinować i zostać na krusie spokojnie? z góry dzieki za odp i porady, pozdrawiam

#8098 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 15:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Znalazłem trochę informacji na temat tej ankiety:
www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/186%20A/ankieta_monit_bhj.xls
http://www.arimr.gov...ety_mon_bhj.pdf
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#8099 Share wojtek161

wojtek161

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 16:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam chciałbym się poradzić :
mój ojciec chce mi przepisać gospodarstwo o pow 12 ha (średnia woj 15,04 ha) i tu moje pyt czy moge zakupić ziemie (3ha) za pieniądze własne i z kredytu , a za młodego rolnika kupić maszyny do tego do gospodarstwa?odp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8100 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 16 styczeń 2013 - 16:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli średnia wojewódzka jest większa od średniej krajowej to bierzesz pod uwagę średnią krajową czyli coś około 10,23 ha
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255