Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#8061 Share Maro0

Maro0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 22:06

Witam , mam pytanie , mianowicie chciał bym zmienić zakup maszyn w swoim biznes planie .

Czy zmieniał ktoś już biznes plan w programie Młody Rolnik ?

Trochę czytałem i wyczytałem tyle ze trzeba się odnieść do Dyrektora ARiMR.

Tak ja zmieniałem. zmieniasz strony w biznes planie które dotycza zakupu maszyn i wysyłasz pismo do agencji z prosba o zmiane zakupu maszyn. ja czekałem 2 tyg za odpowiedzia i była pozytywna.

Odział Wielkopolska :) jak co pisz na priv postaram sie pomóc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 11:29
  •  

#8062 Share parobas

parobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:sport, motocykle i inne.

Napisany 08 styczeń 2013 - 09:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Byc moze kara za niedostarczenie w wymaganym terminie zaswiadczenia z KRUS bedzie wynosic 3% a nie 15% premii !
Poki co to tylko projekt, ktory trzeba klepnac.

<http://techagra.com/news/1807>

#8063 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 16:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. mam takie pytanie, moze ktos mi odpowie, wiem ze juz to bylo, dostalem premie 1,5 roku temu, brakowalo mi ziemi do sredniej krajowej wiec za otrzymana premie postanowilem kupic ziemie, czy moge uzupenic ziemie do sredniej krajowej dzierzawa i co za tym idzie zmienic biznes plan i kupic jakas maszyne?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8064 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 16:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanko pilne czy z dzierżawionej ziemi do MR trzeba brać dopłaty do tych pul

#8065 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Trzeba brać bo ty musisz złożyć wniosek na siebie o te pola. Bez dopłat agencja nie wie czy masz te pole czy nie.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#8066 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koleżanki i koledzy a jak to jest z tym rozliczeniem się z wydatkowania premii młodego rolnika. Wiem że jeżeli zakupy miałem wpisane na 2012 r to musze się rozliczyc do 31 stycznia 2013r Ale podpowiedzcie jak to zrobic- zakupy zrobiłem, faktury mam i poszłem do oddziału agencji u siebie że mi podbiją ksero faktur i przelewów za zgodnośc z orginałem a Pani mi pow że oni faktur nie podbijają- i nie potraiła mi pow gdzie mam iśc z tym- może ktoś się rozliczał z zakupów i mi podpowie jak to wygląda bo za dużo czasu to mi nie zostało. dodam że jestem z mazowieckiego .

#8067 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ale jakiego oddziału poszedłeś? Wojewódzkiego? Czy powiatowego?

#8068 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 19:58

Koleżanki i koledzy a jak to jest z tym rozliczeniem się z wydatkowania premii młodego rolnika. Wiem że jeżeli zakupy miałem wpisane na 2012 r to musze się rozliczyc do 31 stycznia 2013r Ale podpowiedzcie jak to zrobic- zakupy zrobiłem, faktury mam i poszłem do oddziału agencji u siebie że mi podbiją ksero faktur i przelewów za zgodnośc z orginałem a Pani mi pow że oni faktur nie podbijają- i nie potraiła mi pow gdzie mam iśc z tym- może ktoś się rozliczał z zakupów i mi podpowie jak to wygląda bo za dużo czasu to mi nie zostało. dodam że jestem z mazowieckiego .

ale czemu musisz do 31 stycznia mi mówili ze na wydanie jest do 3 lat działasz zgodnie z biznes planem bo zakupiłeś w 2012 a przy okazji się rozliczysz poprawcie mnie jeśli źle myślę

#8069 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 08 styczeń 2013 - 20:03

Ale jakiego oddziału poszedłeś? Wojewódzkiego? Czy powiatowego?

do powiatowego

#8070 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 20:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Do wojewódzkiego musisz i im przedstawiasz oryginały i oni na nich pieczątki przystawiają z napisem (nie pamiętam dokładnie) przedstawione do rozliczenia działanie "Ułatwianie startu Młodym Rolnikom"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8071 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 20:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dokładnie jak pisze kolega powyżej :)
dlatego w oddziale powiatowym nie wiedzieli co z tobą zrobić, choć powinni poinformować Cię że masz się wybrać do województwa

#8072 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Albo jedziesz osbiscie i oni zrobia ksero i postawia swoje pieczątki. Albo wysyłasz pocztą razem z pismem o zwrot faktur.
Ja musiałem jeździć 2 razy z fakturami bo na jednej z pięciu faktur pani nie postawiła pieczątki
Nawet jak coś sie ma kupić np. do 2015 a kupiło sie to w 2012, to trzeba to rozliczyć do 31 stycznia 2013, tak samo jak coś sie kupi w 2013 czas jest do 31 stycznia 2014.

#8073 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Specjalnie dzwoniłem przed nowym rokiem do ARIMR Krakowa i babka mi tak wytłumaczyła. Dopytam się jeszcze raz żeby coś nie za walić a może ktoś to potwierdzić jakimś linkiem ze strony ARIMR

#8074 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 08:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tym rozliczaniem do konca stycznia, tak było kiedyś, bodajże nabory przed 2010r. Teraz trzeba się rozliczać do końca trzeciego roku od otrzymania premii. Tak przynajmniej twierdzą w moim oddziale.

#8075 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 09 styczeń 2013 - 14:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W Toruniu także mi powiedzieli że są 3 lata przepis o 31 stycznia został zniesiony

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#8076 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 14:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. mam takie pytanie, moze ktos mi pomoze. dostalem premie 1,5 roku temu, brakowalo mi ziemi do sredniej krajowej wiec za otrzymana premie postanowilem kupic ziemie, czy moge uzupenic ziemie do sredniej krajowej dzierzawa i co za tym idzie zmienic biznes plan i kupic jakas maszyne?

#8077 Share demolka19

demolka19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 18:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. A ja mam pytanie odnosnie jak mozna sprawdzic czy złożyłem zaświadczenie z KRUS bo nie jestem pewien czy złożyłem je po upływie roku od wypłaty premi dla młodego rolnika? :unsure:

#8078 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zadzwonić do swojego oddziału wojewódzkiego ARiMR poprosić osobę od "Młodego Rolnika" i zapytać się

#8079 Share daro090

daro090

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich. mam takie pytanie do ogółu społeczności agro. Ojciec zamierza przepisać na mnie gospodarstwo i chciał bym jakoś wyrwać to dofinansowanie na Młodego Rolnika . Podpowiecie mi co powiienem zrobić bo nie mam na obecną chwile bladego pojęcia a w tych agencjach to kompletnie niedorobieni ludzie pracują :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8080 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 styczeń 2013 - 20:19

Do wojewódzkiego musisz i im przedstawiasz oryginały i oni na nich pieczątki przystawiają z napisem (nie pamiętam dokładnie) przedstawione do rozliczenia działanie "Ułatwianie startu Młodym Rolnikom"

Do rozliczenia premii MR wystarczą faktury zakupu, czy trzeba jeszcze jakieś papierki wypełniać?
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255