Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#8021 Share ketrab

ketrab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Hoo. jest tego trochę:)

Napisany 12 grudzień 2012 - 08:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam takie pytanie gdy miałem przekazywane gospodarstwo wraz z polem dostalem parę maszyn np: brony, przewracarkę kultywator. maszyn wogóle nie używam dlatego się zastanawiam czy mogę je sprzedac. w niczym to nie przeszkadza?? bo są wpisane w BP jako wyposażenie. trzeba coś zgłosic do agencji?? wie ktoś proszę o odpowiedz

niech sie wypowie ktoś kto był w takiej sytuacji i wie na pewno czy trzeba to zgłaszac:)

Edytowany przez ketrab, 12 grudzień 2012 - 14:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:10
  •  

#8022 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 09:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @wojtek161, we wniosku pisało się maszyny posiadane i te które planowało się kupić. Kupuj śmiało za resztę C360, w jakim wniosku chcesz to pisać.... mówisz o zmianach w BP? Daruj sobie,

@jaro1916, tak, musisz zmienić zarówno wniosek jak i biznesplan, oczywiście ESU się zmieni,

@Marcin135, tego nikt nie wie. Raczej będą,

@2xandrzej360, można jak najbardziej,

@ketrab, sprzedać można, czy zgłaszać... ja bym zgłosił. Po prostu wyślij im zmienioną stronę BP i krótkie wyjaśnienie.

#8023 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 07:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pierre a czy wiesz czy jak skorzystałem z MR w 2010 roku i biznesplasn mnie obowiązuje jeszcze ( uprawy produkcja zwierzęca) to czy mogę składać papiery na MGR?? czy biznesplany nie bedą ze sobą kolidowały??
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#8024 Share zetor111447

zetor111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 08:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam.moi rodzice maja 47 i 45 lat i chciałbym zaytac czy moga mi przekzac gospodarstwo w zamian za młodego rolnika a oni sami beda dopisani do gospodarstwa i beda opłacali skłądke krus?dodam ze prowadzimy działalnosc gospodarcza i dodatkowy krus opłacamy.wiec jak to jest?

#8025 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 08:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jaro, Maszyny, które kupisz z MGR, dopiszesz do biznesplanu MR i nie będzie problemu.
zetor, przepisać Ci mogą i możesz ich ubezpieczyć jako domowników, ale na premię na razie nie licz.

#8026 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 18:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pieree a wiesz może jak się chce zwiększyć stado bydła to które strony bp trzeba zmienić?? czy trzeba zmienić tabele 3.1 i 6??? i jak to umotywować??
pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

#8027 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 08:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli to jakaś znacząca zmiana, to oprócz wymienionych, zmieniasz też arkusz 1.a. Jak zmienia się ESU to zmieniasz również stronę wniosku, gdzie się wpisuje ESU.
Co do uzasadnienia, napisz, że jest popyt na mleko, czy tam mięso, że większa ilość da Ci większe zyski, że masz warunki na więcej krów, coś pościemniaj, oni nie przykładają do tego dużej wagi. Gorzej jak byś zmniejszał stado.

#8028 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 17:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeżeli któryś z obecnych tu młodych rolników ma problem, żeby spełnić wymagane 4 ESU to mam do sprzedania dużą ilość nasion dyni ozdobnej. Wymagania jak zwykła dynia, a liczy się jak kwiaty i rośliny ozdobne czyli jest najwyżej punktowana. Zainteresowanych zapraszam na priw.

#8029 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 14:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) z tego co słyszalem MR jest(bedzie) jakoś wyzej punktowany w prawdopodobnym naborze 2013 jest w tym chociaz ziarenko prawdy bo we wnioskach z podkarpacia jest wzmianka o tym czy skladajacy wnisoek jest Młodym Rolnikiem korzystajacym z programu

#8030 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 15 grudzień 2012 - 17:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. chciałem się dowiedzieć następującej rzeczy. Czy grunty będące w posiadaniu zależnym czyli dzierżawione, mogą być na okres 5 lat???oczywiści umowy zawarte po wypłacie premii. chyba już znalazłem , że 5 lat może być.
a Czy trzeba zgłaszać do agencji zmiane powierzchni uprawy? podobno powyżej 30% zasiewu to trzeba. może ktoś powiedziec co trzeba napisać, jakis wniosek czy coś??pozdrawiam

Edytowany przez kpiotr, 15 grudzień 2012 - 19:51.

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8031 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam takie pytanie. jak przejalem ziemie dostalem juz premie ale jak w agencji nie mam jeszcze przeniesionych zwierzat to moze cos sie stac? czy mam okres jakis zeby to przejac?

#8032 Share vicia1223

vicia1223

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 21:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam . W biznesplanie MR miałem wpisany zakup używanego ciągnika ale jednak zdecydowałem się na nowy . Czy musze wprowadzać jakieś zmiany ? Podobno z używanej na nową w mr niekonieczna jest zmiana pisemna w formie aneksu.

Nie mam możliwości już aneksowac wniosku , bo dealer wypisuje mi fakturę w ostatnich dniach grudnia także nawet jakbym do świąt złożył ten że aneks a agencja ma czas 30 dni na rozpatrzenie wię to nie ma sensu .
Miał ktoś podobne zmiany ?
wschodni koniec mazowsza.

#8033 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 01:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @vicia1223 To Ty dyktujesz dilerowi warunki i to kiedy ma Ci wypisac fakture a nie diler Tobie.Zrób zmianę w Biznes Planie,aneksowanie za dlugo trwa,pozniej jeszcze raz podpisanie aneksowanej umowy z miesiac zleci jak nie wiecej.

#8034 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 09:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy przy rozliczeniu przyczepy wystarczy tymczasowy dowod rejestracyjny czy trzeba miec juz stały?

#8035 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 11:47

a ja mam takie pytanie. jak przejalem ziemie dostalem juz premie ale jak w agencji nie mam jeszcze przeniesionych zwierzat to moze cos sie stac? czy mam okres jakis zeby to przejac?

Jesli pieniadze dostales w tym roku to czas na przepisanie bydla na siebie masz do konca tego roku....ja mialem podobnie z tym ze esu bylo naliczane u mnie z bydla.....

#8036 Share adamo91

adamo91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 15:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy jeśli w bisnesplanie było zakup gruntów do 2013r a zostały zakupione w tym już, to dokonca roku trzeba się z tego rozliczyć? czy można w przyszłym?
jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

#8037 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 16:31

czy jeśli w bisnesplanie było zakup gruntów do 2013r a zostały zakupione w tym już, to dokonca roku trzeba się z tego rozliczyć? czy można w przyszłym?

Z tego co wyczytalem na forum to rozliczasz sie z zakupow chyba do konca stycznia nastepnego roku....w twoim przypadku to styczen 2013

#8038 Share olimpik111

olimpik111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 18 grudzień 2012 - 21:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak jest z tym jezeli miałem zalanowany zakup sprzetu w 2012 roku a kupie go w styczniu 2013 to beda tego jakies konsekwencję. Musze pisac pisno do agencji w sprawie zmiany?

#8039 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 11:38

Jak jest z tym jezeli miałem zalanowany zakup sprzetu w 2012 roku a kupie go w styczniu 2013 to beda tego jakies konsekwencję. Musze pisac pisno do agencji w sprawie zmiany?

Z jednej strony masz wpisana inwestycje na ten rok z drugiej strony czas na wydanie pieniedzy to trzy lata...wiec lepiej dzwon do agencji...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8040 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 21 grudzień 2012 - 04:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy,głównie z Wielkopolski,wiecie może gdzie są szkoły które już prowadzą lub zamierzają prowadzić Kwalifikacje zawodowe na Rolnika?
Trochę OT ale tutaj przebywa Was znających temat duzo więcej niż w tematach o szkolach.