Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31599 odpowiedzi na ten temat

#781 Share przemoxx90

przemoxx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 24 kwiecień 2010 - 11:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy mogę środki z działania Ułatwianie Startu Młodym Rolnikom przeznaczyć na Modernizacje??? Przypuśćmy wniosek na Modernizacje obejmowałby kwotę około 300,000 zł zwróciliby mi 150,000 dołożyłbym 75,000 z młodego i 75,000 własnych pieniędzy. Czy tak się da???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 14:11
  •  

#782 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 24 kwiecień 2010 - 20:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) właśnie też taką opcje biore pod uwage. ale w ODR powiedzieli mi że się nie da bo raczej w tym roku to mogą na to terminy nie pozwolić.

#783 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 25 kwiecień 2010 - 15:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nie zwroca Ci połowy wartości...tylko połowę kwoty netto od wszystkiego.vatt nie jest dzielony na pól.musisz go ze swoich środkow zapłacic
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#784 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 19:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No tyle że można roliczać się na zasadach ogulnych vat a wtedy to też bedzie zwrot podatku vat. :D

#785 Share grzelak1988

grzelak1988

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 kwiecień 2010 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam ja również chciałbym skorzystać z MR, tylko nie wiem czy w moim przypadku jest to możliwe. Gospodarstwo rodziców nie jest za duże około 16 ha, plus do tego produkcja zwierzęca głownie trzoda chlewna. Tata ma ukończone 56 lat i jest na rencie chorobowej natomiast mama ma 52 lata i w przypadku gdy ja bym teraz przeją gospodarstwo czy mogłaby przejść na wcześniejszą emeryturę opłacając przez te trzy lata składkę KRUS??

#786 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 26 kwiecień 2010 - 23:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie czy ktoś się orientuje jak to jest z tym ubezpieczeniem w KRUS-ie Trzeba być ubezpieczonym w KRUS-ie przez 3 lata od dnia wypłaty pomocy Pomoc miałaby być przyznana mojej dziewczynie(tu też jest cyrk bo dowiedziałem się w ARIMR że aby nie zamknąć jej drogi do otrzymania pomocy to musimy się wstrzymać ze ślubem do dnia wydania decyzji z tego powodu że jestem rolnikiem już od ładnych kilku lat - wg mnie to jest jakiś absurdalny przepis) I teraz mam pytanie czy jeśli dziewczyna podjęłaby pracę to czy KRUS ma jakieś możliwości aby się o tym dowiedzieć? Bo gdy ja podejmowałem pracę to zanosiłem umowę do KRUSu i tam mnie wyrejestrowywali Co jest w przypadku gdy np ubezpieczony w KRUS podejmuje pracę i nie informując o tym KRUS-u nadal opłaca składki Czy jest to jakoś kontrolowane i czy w związku z tym grożą ubezpieczonemu jakieś sankcje? Jak należy też rozumieć przepis że gospodarstwo ma być prowadzone samodzielnie? Czy jeśli dziewczyna wyjdzie za mnie za mąż i ja będę pomagał uprawiać jej ziemię to już nie będzie samodzielnie prowadzone gospodarstwo? Czy można też w związku z tym nająć jakąś osobę od pomocy w uprawianiu ziemi bądź hodowli krów? I czy jeśli będzie ona miała na siebie bydło ale nie będzie go trzymać w swoich budynkach lecz w moich to czy koś ma prawo się do tego przyczepić? Dzięki za wszelkie pomocne odpowiedzi

#787 Share kaniuka125

kaniuka125

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 06:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak to jest z tymi dzierżawami?czy można ją wziąść od jakiegoś prywatnego gosp.jeśli tak to ile?

#788 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 21:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Narazie dzierżawa od prywatnego się nie liczy coś gdzieś mówią ale jakoś nie wierze aby to weszło w życie do czasu naboru wniosków.

#789 Share przemoxx90

przemoxx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 14:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) "inwestycje podlegające współfinansowaniu z innych środków publicznych w szczególności w ramach działania "modernizacja gospodarstw rolnych" objętego programem do kwoty wydatkowanej przez beneficjenta nie wlicza sie kwoty pomocy udzielonej z tych srodków" tak pisze w rozporzadzeniu z 2007 odnosnie Młodego rolnika. to znaczy ze nie mogę laczyc tych dzialan MR i MGR chyba ze zle to interpretuje

#790 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 20:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ten zapis oznacza, iż 70% premii nie może stawić 100% wartości inwestycji w ramach działania "modernizacja gospodarstw rolnych" lecz 70% premii czyli obecnie 52,5tys zł to musi być Twój wkład własny, czyli zakładając 50% zwrot kosztów kwalifikowalnych musisz zrealizować inwestycję o wartości 105 tys zł netto i wtedy spełnisz zobowiązania wynikające z działania "ułatwianie startu młodym rolnikom", podsumowując jak wskazywano wcześniej 70% premii musi być przeznaczone na wkład własny przy inwestycjach realizowanych z dodatkowym wsparciem (MGR bądź kredyty preferencyjne)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 21:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli nie moge za te pieniadze kupic np kombajnu zbozowego za 75 tys?? Musze kupic za 105 tys, zeby warunek został spelniony??

#792 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 21:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co więcej musisz kupić kombajn o wieku maksymalnie 5 lat, za 105 tys zł netto, korzystając oczywiście z działania modernizacja gospodarstw rolnych

#793 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 01 maj 2010 - 12:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Słuchajcie, a czy jest już pewne na sto procent, że Ci którzy mają zawieszone wnioski i nie otrzymali decyzji dostaną 75 tys bez ponownego składania wniosku? Jeśli ktoś posiada takie informacje to proszę podać źródło. Dzięki

#794 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 maj 2010 - 17:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja mam takie małe pytanie

czy można dostać młodego rolnika osoba która nie jest właścicielem gruntów rolnych a posiada tylko te grunty w dzierżawie powiedzmy na 5 i więcej lat?

#795 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów

Napisany 02 maj 2010 - 18:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Myśle że tak bo przecież ile to jest gospodarstw dzierżawionych w całości. tylko jakie papiery trzeba przedstawić do agencji to już nie wiem i musi być jakaś umowa przedwstępna cz jakoś tak, do końca nie wiem. ale jak ktoś wie niech sie wypowie. bo to ciekawa opcja jest :rolleyes:

#796 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4293 postów

Napisany 02 maj 2010 - 18:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 75 tysięcy pewne nie jest, gdyż nie ma jeszcze rozporządzenia, aczkolwiek jest decyzja KE, więc przed wyborami nie spodziewałbym się figli;

w kwestii dzierżaw w grę wchodzą tylko umowy dzierżawy zawarte z ANR bądź JST top agrar wzmiankował, iż KE zgodziła się również na dzierżawy prywatne, ale to raczej jakaś kiełbasa

#797 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 02 maj 2010 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi chodzi głównie o dzierżawy prywatne,
i tak jeszcze am jedne pytanie
jak sprawa się ma z wielkością gospodarstwa gdy ja (wnioskujący o premię młodego rolnika) mieszkam w woj podlaskim, a ziemia byłaby wydzierżawiona w innym województwie - warmińsko-mazurskim, średnia którego województwa byłaby brana pod uwagę??

#798 Share polek1919

polek1919

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 maj 2010 - 20:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Średnia będzie brana z warmińsko-mazurskiego ponieważ tam jest większość ziemi gospodarstwa

#799 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 02 maj 2010 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No chyba że wejdzie to że liczyć się będzie średnia krajowa A z tym jest taka sprawa że głośno się o tym mówi ale tak naprawdę jeszcze to nie obowiązuje i trzeba czekać na rozporządzenie w tej sprawie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 03 maj 2010 - 10:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W tygodniku rolniczym była mały artykuł o zmniejszeniu do 10.15ha wymaganego areału ale tylko w woj. ktore przekraczały do tej pory w/w wartość. Np w zach-pomorskim było 30.10ha a teraz potrzeba tylko 10.15,to bardzo duże ułatwienie.