Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#7921 Share filipek

filipek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 październik 2012 - 16:17

Ja mam ta sama sytuacje, skończyłem studia w tym roku a premie dostałem w zeszłym, zajęcia na policealnej razem ze studiami się pokrywały i ciężko właśnie było znaleźć szkołę o taki profilu bo nie ma chętnych a dla kilu 4-7 osób nie bedą trzymać roku. Teraz od października załapałem się do szkoły policealnej i skończę w czerwcu 2014r a z premią muszę rozliczyć się do lutego. Na stronie arimr pisze na czerwono że termin jest nie przekraczalny. Na gosdpodarstwie jestem od urodzenia z dzierżawami mam 30h, również w tamtym roku złożyłem papiery na modernizację na sumę 350tyś netto i jestem przed podpisaniem umowy. Niestety jestem w wielkim zakłopotaniu ponieważ jak się nie rozlicze ze szkołą bede zmuszony oddać kase z młodego i modernizacji. doradźcie co robić. Prawdopodobnie nadpłacenie krusu jako domownik uratowało by sytuację bo jestem po szkole średniej a nawet studiach, czy to prawda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 14:39
  •  

#7922 Share Pawel2606

Pawel2606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 26 październik 2012 - 13:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Prosze o pomoc. Czy spotkał sie ktoś z takim drukiem?? WDPK-1/144. W agencji twierdza że jest to na ich stronie ale nie ma. Prosił bym o link jeśli by ktoś miał

#7923 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 26 październik 2012 - 21:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pawel2606 nie chodzi o papier o samodzielnym prowadzenie gospodarstwa?
http://www.google.pl...S6FdeKQMCWjtVHw

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7924 Share krzysiek1998

krzysiek1998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo motoryzacja

Napisany 26 październik 2012 - 21:08

Od jesieni mają ruszyć te kursy, ale z tego co słyszałem to mają trwać tyle co zaoczne technikum, czyli 2 lata, no i jeszcze nie wiadomo czy czasem nie będą one płatne.

AHA :)

Edytowany przez krzysiek1998, 26 październik 2012 - 21:10.

#7925 Share tomtom22

tomtom22

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 październik 2012 - 05:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mysle ze najlepsza opcja jest nadplacenie krusu za 3 lata. troche to bedzie kosztowalo ale nic nie ryzykujesz. ja sam skonczylem szkole w tym roku, mialem egzamin zawodowy i jakos poszlo. ale na Twoim miejscu bym oplacil kurs.

#7926 Share Pawel2606

Pawel2606

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 październik 2012 - 08:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) napewno to nie to bo jestem już na etapie rozliczania sie. Mam na tym druku wypełnić kolumny od 1 do 10.

#7927 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 19:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak to jest, jak zdeklarowalem sie ze wezme nowy ciagnik a jednak wolalbym teraz uzywke. trzeba gdzies wnosic poprawki. dodam ze minelo juz 150 dni od wydania decyzji tak wiec chyba nie da rady. pozdro

#7928 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 09:46

mysle ze najlepsza opcja jest nadplacenie krusu za 3 lata. troche to bedzie kosztowalo ale nic nie ryzykujesz. ja sam skonczylem szkole w tym roku, mialem egzamin zawodowy i jakos poszlo. ale na Twoim miejscu bym oplacil kurs.

Niby na jakiej podstawie można nadpłacić krus za lata wstecz? Jako domownik nie ma takiej możliwości, bo oni muszą być rejestrowani na bieżąco czyli teoretycznie ktoś może Cię zarejestować poczynając od dnia dzisiejszego. Natomiast można opłacić KRUS za lata wstecz jeżeli w danym okresie posiadało się ziemie. W przypadku MR jest to nie możliwe, bo jedym z warunków otrzymania premii jest nie posiadanie i nie prowadzenie gospodarstwa wcześniej, więc proszę nie wprowadzać ludzi w błąd

#7929 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 10:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mareoo, no właśnie, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. KRUS można opłacić wstecz na co jestem żywym przykładem. Wychodzi ok 5tys. za 3 lata. Trzeba się zgłosić z osobą, która ubezpiecza jako domownik i dwóch świadków. Niby nie jest to zgodne z przepisami, ale przymykają oko, bo lepiej mieć 5tys. niż ich nie mieć;-) Żeby było jeszcze ciekawiej, w Agencji złożyłem papiery, że nie mam stażu i uzupełnię wykształcenie, a za parę mies. cudownie znalazł się staż:).

#7930 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 12:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ciekawe.... jeżeli to prawda to mój błąd. Najwidoczniej każdy KRUS to inna interpretacja przepisów. W moim oddziale takiej możliwości na 100% nie ma. Domownika można zgłaszać w ciągu 14 dni i tak stanowi ustawa. Natomiast każdy indywidualny przypadek jest inny i jeżeli w twoim przypadku byli powoływani świadkowie i pisane stosowne oświadczenia to trudno jest mi się odnieść. Swego czasu chcałem zrobić coś podobnego, abym mógł otworzyć działalność gospodarczą na krusie, niestety nic z tego nie wyszło z powodu który podałem wyżej.

Edytowany przez mareoo, 02 listopad 2012 - 12:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7931 Share Maro0

Maro0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 13:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po jakim okresie moge sprzedac zakupiny sprzet z dofinansowania MR( nabór 2011)w decyzji ani w warunkach nie ma o tym mowy

#7932 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 05 listopad 2012 - 15:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) po 5 latach

#7933 Share Rolas89

Rolas89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 20:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam .Mam pytanie do tych którzy za premie kupywali ziemie.Jak wygląda rozliczanie się,wystarczy sam akt notarilany i potwierdzenie przelewu??

#7934 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 09:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko akt notarialny, w którym musi być podana kwota i adnotacja, że kupujący "zapłacił". Potwierdzenie przelewu nie jest potrzebne.

#7935 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 07 listopad 2012 - 20:14

Tylko akt notarialny, w którym musi być podana kwota i adnotacja, że kupujący "zapłacił". Potwierdzenie przelewu nie jest potrzebne.

potwierdzenie przelewu jest potrzebne

#7936 Share maciomg

maciomg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 21:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) B

Edytowany przez maciomg, 12 listopad 2012 - 10:08.

#7937 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 08 listopad 2012 - 22:55

czy jest jakieś wyjście???

Składaj jak najszybciej poprawne zaświadczenie z KRUS, a sankcja spada do 15 %. Nic więcej cię nie ratuje.
Ewentualnie będziesz mógł się odwoływać, ale szanse na wygraną masz dopiero w Sądzie, bo druga instancja (Prezes ARiMR) raczej podtrzymuje takie decyzje.

#7938 Share maciomg

maciomg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 08:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) B

Edytowany przez maciomg, 12 listopad 2012 - 10:09.

#7939 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 08:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a w razie zwrotu pieniedzy jak to wyglada?? Trzeba oddac po roku czasu 100% plus odsetki za rok czy od razu naliczaja sobie za 5 lat z gory?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7940 Share tomek1986

tomek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 19:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam.co do tego zwrotu premi to tez dostalem takie pisemko i juz im wlasnie wyslalem swieze zaswiadczenie no i maja przyslac najpierw informacje a potem decyzje o zwrocie,a swoja droga to bezsens ze chca zwrot premi tylko dlatego ze jak w moim przypadku wyslalem im zaswiadczenie 2 miechy za wczesnie.no moze cos sie da z tym zrobic zobaczymy.ciaglosc ubezpieczenia mam caly czas to z jakiej paki mam zwracac im kase.przeciez mozna by to uznac jako przeoczenie albo nie dopatrzenie.chociaz nie umiejetnosc czytania nie zwalnia z odpowiedzialnosci jak to sie mowi,ale odwolanie i tak im napisze .a moze ktos mial taka sytuacje i z niej wybrnol to niech sie odezwie

co do biznes planu to zmnielalem go w drugim roku do stan inwentarza nie pokrywal sie z rzeczywistym i problem nie bylo