Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#7901 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 15 październik 2012 - 07:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mozna a nawet trzeba jesli tak deklarowales w BP ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:15
  •  

#7902 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 15 październik 2012 - 08:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Można kupić Ziemię.
A co do szkół to od tego roku są już tylko kursy trwające min. 1.5roku.

#7903 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 16 październik 2012 - 20:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mam kolejne pytanie ile czasu trzeba czekać na wypłatę premii od momentu kontroli? Pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7904 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 17 październik 2012 - 09:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) panie i panowie, moze ktos doradzi albo cos. mozna powiedziec jestem w czarnej d*pie. pytalem gdzie sie dalo nigdzie nie otworzyli szkoly policealnej z kierunkiem technik weterynarz oraz technik turystyki wiejskiej. malo tego, kursow tez nie idzie zrobic. Moze ktos jest w podobnej sytuacji badz ktos jest zapisany na jeden z kierunkow badz na jakis egzamin. pozdrawiam

#7905 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 17 październik 2012 - 10:30

Hej. A ja mam takie pytanie. W biznesplanie MR 2010r wpisalam produkcje ROSLINNA(laki zboze marchew,pietruszke).Premie otrzymalam w 2011r.Chcialam teraz zarejestrowac na siebie np.2sztuki bydla. Czy musze robic zmiany w biznesplanie i miec dostosowane warunki (obora)do tych 2 sztuk? Prosze o odpowiedz osoby co mialy podobna sytuacje. Dzieki

Mam dokładnie taką samą sytuację z tym ,że krowę miałbym zarejestrowaną na siebie tuż przed sprzedażą (tydzień czasu) czy wtedy ARIMR się do mnie przypierdzieli np. o warunki utrzymania tej krowy , o zmianę bp itp. ?

Wczoraj dostałem pismo z oddziału regionalnego z warunkami które muszę spełnić tzn. kiedy jakie zaświadczenie zanieść z krusu , do kiedy się rozliczyć z maszyn itp.co najważniejsze jest wyszczególnione do którego dnia , miesiąca i roku muszę poszczególne dokumenty przedstawić - bardzo miło z ich strony :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7906 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 17 październik 2012 - 14:14

Ile czasu potrzebowali w waszych przypadkach na wyplate premi od momentu przekazania wniosku do dzialu platnosci w oddziale regionalnym a nie w centrali. Czy kazdego kto ma dzierzawe od rodzicow brali na kontrole? Pozdrawiam PS. Czy da sie te wyplate w jakis sposob przyspieszyc?

mam takie same pytanko jak kolega wyżej jestem z wlkp. i czekam na pieniązki doczekać sie nie mogę :) a wiec jak koledzy z AF długo czekaliście na przelew od zlecenia wypłaty przez oddział do centrali

pozdrawiam

#7907 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 18 październik 2012 - 06:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja czekalem niecale 4 tyg.

#7908 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 18 październik 2012 - 09:11

Do @PIT Ty taż czytaj bo ja to już przeczytałęm przed Tobą i jeśli udzielił mi informacji to po co się wpier między wódkę a zakąskę ??

Bo lubię a jak Ci nie pasuje to nie wchodź na forum

#7909 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 18 październik 2012 - 18:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak to jest? Zanim złożę wniosek nie mogę być właścicielem gospodarstwa dłużej niż rok, a mogę być w posiadaniu gruntów(nie gospodarstwa) ?
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#7910 Share zajac1

zajac1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 18 październik 2012 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego wyzej, pozwole sobie zacytowac:
"Gospodarstwo rolne – to gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha użytków rolnych"

Edytowany przez zajac1, 18 październik 2012 - 20:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7911 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 październik 2012 - 20:35

Mam dokładnie taką samą sytuację z tym ,że krowę miałbym zarejestrowaną na siebie tuż przed sprzedażą (tydzień czasu) czy wtedy ARIMR się do mnie przypierdzieli np. o warunki utrzymania tej krowy , o zmianę bp itp. ?

Wczoraj dostałem pismo z oddziału regionalnego z warunkami które muszę spełnić tzn. kiedy jakie zaświadczenie zanieść z krusu , do kiedy się rozliczyć z maszyn itp.co najważniejsze jest wyszczególnione do którego dnia , miesiąca i roku muszę poszczególne dokumenty przedstawić - bardzo miło z ich strony :)

Pawlus224. Dzwonilam do ARiMR (Wawa) w sprawie rejestracji na siebie 2 szt bydla przy obecnej produkcji roslinnej. Otoz nalezy zrobic zmiany w biznesplanie,a co do dostosowania odpowiednich warunkow utrzymania zwierzat masz 3 lata(tylko nie wiem czy od wyplaty premii czy od pierwszej rejestracji). Ja w takim razie rezygnuje z rejestracji zwierzat na siebie ze wzgledu na koniecznosc zmian w biznesplanie,nie oplaca mi sie to w moim przypadku. Pismo z ARiMR o zobowiazaniach i konkretnych terminach dostalam juz jakies 3-4 miesiace temu.

Pawlus224. Dzwonilam do ARiMR (Wawa) w sprawie rejestracji na siebie 2 szt bydla przy obecnej produkcji roslinnej. Otoz nalezy zrobic zmiany w biznesplanie,a co do dostosowania odpowiednich warunkow utrzymania zwierzat masz 3 lata(tylko nie wiem czy od wyplaty premii czy od pierwszej rejestracji). Ja w takim razie rezygnuje z rejestracji zwierzat na siebie ze wzgledu na koniecznosc zmian w biznesplanie,nie oplaca mi sie to w moim przypadku. Pismo z ARiMR o zobowiazaniach i konkretnych terminach dostalam juz jakies 3-4 miesiace temu.

#7912 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 19 październik 2012 - 08:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki za podzielenie się tą informacją koleżanko :) w takim razie i ja ryzykował nie będę ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7913 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 19 październik 2012 - 18:01

Kolego wyzej, pozwole sobie zacytowac:
"Gospodarstwo rolne – to gospodarstwo rolne o powierzchni co najmniej 1 ha użytków rolnych"

Chodzi mi o to jeżeli mam kilka hektarów i je dzierżawię komuś, lub są to tereny nie użytkowane.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#7914 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 20 październik 2012 - 11:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Interesuje się tematem od krótkiego czasu i stąd jedno z podstawowych pytań: program jest na lata 2007 - 2013 ale czy w 2013 roku lub pod koniec tego roku będą jeszcze przyjmowane wnioski czy ostatnia tura już "przeszła" i program jest praktycznie zamknięty?

#7915 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2863 postów

Napisany 20 październik 2012 - 17:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na początku roku 2012 chodziły plotki że program jest ,,otwarty,, poźniej cisza.... i cisza.... aż wreszczecie zmiana ministra i kolejne plotki że ponoć program jest zamknięty, ale jak to będzie na prawdę to nawet proboszcz nie wie. Info mam nie z żadnych artykułów zamieszczanych w sieci, nie z żadnego agrobiznesu itp. tylko od osoby pracującej w ARiMR wawa. Z tym że to nie jest żaden/żadna znajoma tylko poprostu osoba prowadząca wniosek inny niż MR wniosek z PROW. Więc tak na prawdę guzik się dowiedziałeś ale bądź nadziei że coś jest na rzeczy, może to wystarczy.

#7916 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 20 październik 2012 - 20:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a w poprzednich latach termin składnia wniosków mijał?

#7917 Share roxor

roxor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 23 październik 2012 - 17:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Czy moglby mi ktos powiedziec czy po zlozeniu wniosku o platnosc dostane jeszcze jakies pismo z arimr czy juz mam czekac na pieniadze?

#7918 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 23 październik 2012 - 17:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak wszystko jest dobrze to tylko monitorowac stan konta bo pisma zadnego ze kasa juz jest nie przysla

#7919 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 24 październik 2012 - 08:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jupi kaska jest :) tylko w co teraz ja zainwestować :D w koncu mozemy obracać kapitałem przez 3lata :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7920 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 październik 2012 - 07:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jestem z wlkp. wniosek o platnosc 30 sierpnia. kiedy moge spodziewac sie wplaty na konto? pozdro