Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#7881 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 07 październik 2012 - 20:20

Plon bedzie zbierany w 2013 r i to dla tego robisz zmiany ale jeżeli zmiany nie przekraczają 30% to nie musisz tego robić lub gdy zmieniasz np pszenice na żyto.

czyli jezeli dokonuje zmian w tym samym gatunku roslin czyli np zboza to poprawek nie trzeba wysylac??bo w odr powiedzieli ze nie a tu czytam i widze ze tak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:28
  •  

#7882 Share slawek17

slawek17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 październik 2012 - 10:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie musisz, można zmienić, aby załozenie było zgodne z tytułem biznes planu. W twoim przypadku to jest bez problemu jak z jednej maszyny na inna. Ja zmieniłem z ciągnika na kilka maszyn np agregat, opryskiwacz itp. Napisałem podanie do kierownika, i dołączyłem zmienioną stronę z planowanymi zakupami, i tyle, dostałem info zwrotną że przeszło i ze jesli jest to zgodne z tytułem ( załozeniami BP) to nawet nie trzeba pisać podania. Ale wtedy masz czarno na białym ze przeszlo i można działac, tylko zebyś daty faktury nie miał przed dokonaniem korekty bo mogą sie czepić...

#7883 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 08 październik 2012 - 11:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A elektroniczną wersję BP też trzeba im wysyłać czy tylko drukowane strony gdzie zaszły zmiany?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7884 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 08 październik 2012 - 19:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hej. A ja mam takie pytanie. W biznesplanie MR 2010r wpisalam produkcje ROSLINNA(laki zboze marchew,pietruszke).Premie otrzymalam w 2011r.Chcialam teraz zarejestrowac na siebie np.2sztuki bydla. Czy musze robic zmiany w biznesplanie i miec dostosowane warunki (obora)do tych 2 sztuk? Prosze o odpowiedz osoby co mialy podobna sytuacje. Dzieki

#7885 Share Tomekrolnik

Tomekrolnik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 08 październik 2012 - 19:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Otrzymałem płatność z Młodego Rolnika 24.10.2011. Kiedy mam przedstawić zaświadczenie z KRUS-u o okresach podlegania ubezpieczeniu?

#7886 Share omen

omen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 październik 2012 - 19:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zaświadczenie z krusu bierzesz 24.10.2012 i wysyłasz czy wieziesz do arimr masz na to 30 lub 60 dni

#7887 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 08 październik 2012 - 20:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak zakupiłem maszyne w sierpniu za pieniadze z premii to do kiedy musze okazać sie fakturą w ARiMR?

#7888 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 październik 2012 - 20:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co mi powiedzieli to masz w ciągu 3 lat złozyć,ja składałem w zimę to nic nie przyszło czy dobrze jest,wiem tylko że mają te dokumenty.

#7889 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 10 październik 2012 - 20:16

Pablo16

czytaj troche forum!

Do @PIT Ty taż czytaj bo ja to już przeczytałęm przed Tobą i jeśli udzielił mi informacji to po co się wpier między wódkę a zakąskę ??

Edytowany przez Pablo16, 10 październik 2012 - 20:17.

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#7890 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 10 październik 2012 - 21:16

zaświadczenie z krusu bierzesz 24.10.2012 i wysyłasz czy wieziesz do arimr masz na to 30 lub 60 dni

60 dni jest na to.

Jak zakupiłem maszyne w sierpniu za pieniadze z premii to do kiedy musze okazać sie fakturą w ARiMR?

Podobno jest 3 lata ale jest ale do końca nie wiadome pewnie zależy, który odział ARiMR jak uważa. Ja miałem jakoś w grudniu zakupione i też w grudniu była kontrol powiedzieli, że mam czas do 31 stycznia następnego roku okazać faktury jak nie to jest zwrot iluś procent premii. Mówili, że trzeba się rozliczyć do każdego ostatniego stycznia. Był ten temat kiedyś tutaj poruszany i dużo osób pisało, że po 3 latach zawieźli i też było także różnie może być.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7891 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 10 październik 2012 - 22:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a np u mnie jest tak ze musze uzupelnic wykształcenie. zapisałem sie do policealnej szkoly na ten kiernuek no i niestety kierunek nie zsotał otwarty od pazdziernika bo za malo chetnych osob i niby ma byc od nowego roku i co teraz? decyzje dostalem w marcu 2012 roku ze dostane premie wiec niby powinienem sie wyrobic a jak w tej szkole albo w innych bo tez szukalem i pytalem nie otworza tych kierunkow? pozdro

#7892 Share filipek

filipek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 październik 2012 - 08:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam ta sama sytuacje, skończyłem studia w tym roku a premie dostałem w zeszłym, zajęcia na policealnej razem ze studiami się pokrywały i ciężko właśnie było znaleźć szkołę o taki profilu bo nie ma chętnych a dla kilu 4-7 osób nie bedą trzymać roku. Teraz od października załapałem się do szkoły policealnej i skończę w czerwcu 2014r a z premią muszę rozliczyć się do lutego. Na stronie arimr pisze na czerwono że termin jest nie przekraczalny. Na gosdpodarstwie jestem od urodzenia z dzierżawami mam 30h, również w tamtym roku złożyłem papiery na modernizację na sumę 350tyś netto i jestem przed podpisaniem umowy. Niestety jestem w wielkim zakłopotaniu ponieważ jak się nie rozlicze ze szkołą bede zmuszony oddać kase z młodego i modernizacji. doradźcie co robić. Prawdopodobnie nadpłacenie krusu jako domownik uratowało by sytuację bo jestem po szkole średniej a nawet studiach, czy to prawda?

#7893 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 11 październik 2012 - 11:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W Poznaniu otwieraja studia podyplomowe roczne, pierwszego zjazdu jeszcze nie bylo.

#7894 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 11 październik 2012 - 18:13

Ja mam ta sama sytuacje, skończyłem studia w tym roku a premie dostałem w zeszłym, zajęcia na policealnej razem ze studiami się pokrywały i ciężko właśnie było znaleźć szkołę o taki profilu bo nie ma chętnych a dla kilu 4-7 osób nie bedą trzymać roku. Teraz od października załapałem się do szkoły policealnej i skończę w czerwcu 2014r a z premią muszę rozliczyć się do lutego. Na stronie arimr pisze na czerwono że termin jest nie przekraczalny. Na gosdpodarstwie jestem od urodzenia z dzierżawami mam 30h, również w tamtym roku złożyłem papiery na modernizację na sumę 350tyś netto i jestem przed podpisaniem umowy. Niestety jestem w wielkim zakłopotaniu ponieważ jak się nie rozlicze ze szkołą bede zmuszony oddać kase z młodego i modernizacji. doradźcie co robić. Prawdopodobnie nadpłacenie krusu jako domownik uratowało by sytuację bo jestem po szkole średniej a nawet studiach, czy to prawda?

Jeśli udało by się zapłacić wstecz w krusie to powinno być dobrze tylko trochę dziwne bo we wniosku napisałeś, że uzupełnisz wykształcenie a teraz nagle staż spadł z nieba :D ale tu jest Polska... Jeśli nie chodziłeś do szkoły wcześniej to chyba spokojnie da się zapłacić wstecz.

sylwekbarca2

A z jakiego jesteś województwa ?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7895 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 12 październik 2012 - 06:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja jestem z wielkopolskiego. jesli ktos mialby nabor do poznania to jestem zainteresowany. prosze podac adres. chce zrobic to jak najszybciej. tylko ze w tym roku pisalem mature wiec mi chyba przysluguje szkola policealna. pozdrawiam

#7896 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 13 październik 2012 - 23:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy,Zaświadczenie z KRUS o ubezpieczeniu rolników trzeba zawieźć razem z wnioskiem o płatność czy można później im donieść?

#7897 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 14 październik 2012 - 09:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nalezy razem bo i tak dopóty nie dostarczysz zaświadczenia z KRUS nie złożą wniosku do płątności i ty dostaniesz pismo zwrotne o niekompletnym zestawieniiu dokumentów a wiec lepiej razem

Jeśli udało by się zapłacić wstecz w krusie to powinno być dobrze tylko trochę dziwne bo we wniosku napisałeś, że uzupełnisz wykształcenie a teraz nagle staż spadł z nieba :D ale tu jest Polska... Jeśli nie chodziłeś do szkoły wcześniej to chyba spokojnie da się zapłacić wstecz.

sylwekbarca2

własnie ze nie!!!! jesli miałeś przerwe w nauce to Młody rolnik sie komplikuje jesli mialeś ziemie predzej.
A z tego co wiem słyszałem czekajac w KRUSie to mozna jakoś zrobić i zapłącic zaległe skłądki jako domownik i kwota ksztaltuje sie w granicy 5-6tys a najlepiej zadzwonic do ARiMR i dopytać sie i być pewnym jak i również podejść do KRUS bo przez telefon bedzie cieżko. A jesli byś musiał zwracać pieniązki to nie rozumiem dlaczego mialbyś nie dostać na modernizacje co innego z MR.
A jeszcze jedno przecież jakoś w tym roku prawdopodobnie mialy wejść jakies kursy rolnicze uprawniające do prowadzenia gosp. rol. i nawet coś mi kuzyn cos tam wspominał czy nie chcem iść i trwa to cos ok. 1-2roku ale pewny nie jestem

Edytowany przez janczar810, 14 październik 2012 - 09:43.

#7898 Share filipek

filipek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 październik 2012 - 18:22

sylwekbarca2

ja jestem z Łódzkiego ;)

#7899 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 14 październik 2012 - 18:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Siema, orientujecie się czy za premie można kupić ziemię??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7900 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 14 październik 2012 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ile czasu potrzebowali w waszych przypadkach na wyplate premi od momentu przekazania wniosku do dzialu platnosci w oddziale regionalnym a nie w centrali. Czy kazdego kto ma dzierzawe od rodzicow brali na kontrole? Pozdrawiam PS. Czy da sie te wyplate w jakis sposob przyspieszyc?