Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31595 odpowiedzi na ten temat

#7861 Share turysta246

turysta246

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 17:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chciałbym się dowiedzieć czy w związku z przyznaniem mi pomocy dla młodego rolnika we wrześniu ubiegłego roku mam obowiązek zdania egzaminu zawodowego(teoretyczny i praktyczny) w kierunku technik rolnik(obecnie jestem na drugim roku w szkole policealnej) czy wystarczy samo świadectwo ukończenia szkoły?.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:38
  •  

#7862 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 19:31

Chciałbym się dowiedzieć czy w związku z przyznaniem mi pomocy dla młodego rolnika we wrześniu ubiegłego roku mam obowiązek zdania egzaminu zawodowego(teoretyczny i praktyczny) w kierunku technik rolnik(obecnie jestem na drugim roku w szkole policealnej) czy wystarczy samo świadectwo ukończenia szkoły?.

wystarczy swiadectwo i zaswiadczenie ze szkoly, ze ukonczyles szkole w zawodzie np. technik-rolnik

#7863 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 01 październik 2012 - 14:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ilu z was wysyla poprawki dotyczace zmiany zasiewow??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7864 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 01 październik 2012 - 14:46

wystarczy swiadectwo i zaswiadczenie ze szkoly, ze ukonczyles szkole w zawodzie np. technik-rolnik

Ukończenie szkoły średniej a zdobycie tytułu to chyba dwie różne rzeczy. Aby zdobyć tytuł trzeba jeszcze zdać egzamin na technika.

#7865 Share GGrzesiek85

GGrzesiek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 październik 2012 - 07:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Słychać coś o nowym naborze, czy już trzeba czekać do 2014???

#7866 Share SATURN

SATURN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 02 październik 2012 - 08:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam moje pytanie jest takie czy mogę odać premie MR. i na jakich warunkach

#7867 Share kuba5997

kuba5997

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 03 październik 2012 - 15:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.Posiadam pytanie dotyczące wymaganego areału.Czy trzeba posiadać 10 hektarów swojej ziemi ? czy wystarczy dzierżawa z umową długoterminową aby móc ubiegać się o przyznanie pomocy 75 tyś ?
A jeżeli bym posiadał wymaganą ziemię to ile czasu musiałbym ją trzymać po przyznaniu premii ?

Edytowany przez kuba5997, 03 październik 2012 - 15:17.

#7868 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 03 październik 2012 - 17:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak widze takie posty to utwierdzam sie w przekonaniu ze takie osoby jak Ty nigdy premi nie powinny dostac wlasnie dla tego nie starcza pieniedzy dla tych ktorzy chca naprawde gospodarzyc !!!

Edytowany przez karste85, 03 październik 2012 - 18:02.

#7869 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 03 październik 2012 - 20:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy nie będzie mieć ARiMR problemu, jak na dzień 180dnia od wydania decyzji przy składaniu wniosku o płatność nie będe miał zaświadczenia z KRUS o ubezpieczeniu jako rolnik ale będe miał Potwierdzenie z KRUS o złożeniu papierów o zmianę na ubezpieczenie rolników które otrzymam wciągu 30dni.?

#7870 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2853 postów

Napisany 03 październik 2012 - 20:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego co zrobisz, takie prawo. Najpierw wymagają a później dają. Gdyby tak dofinansowania dawać na gębę a później relatywnie sprawdzać czy faktycznie się wywiązuje i rozwija to żaden oszust by się w to nie pchał. Chyba oczywistym jest że łatwiej puścić dobrą ściemę na początku w BP a dalej hulaj dusza piekła nie ma, niż przez pięć lat co miesiąc świecić gałami przed ARiMR tak jak przed skarbowym.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7871 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 04 październik 2012 - 06:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No dobra ale to jest z przyznawaniem prami na MR czy wystarczy 10 ha ziemi bo u nas jest taka sytuacja że ojciec do emerytury ma jeszcze kawałek czasu i mi nie przepisze ale gdyby mi wydzierżawił te 10 i przyznali premię to byłaby część kasy na nowy ciągnik a wiadomo przecież że ciągnik by robił na całym naszym areale więc chyba jest to rozwojowe. Dlatego chcę wiedzieć tak jak kolega wyżej czy faktycznie te 10 ha w dzierżawie jest wystarczające ??
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#7872 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 04 październik 2012 - 09:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Pablo16 a masz przyznaną premie dla MR? Jak nie to narazie nie masz się co podniecać bo naboru teraz nie będzie. Najbliższy będzie po 2014 roku kiedy wejdzie nowy budżet. A jakie wtedy zasady będą obowiązywać to nikt nie wie i szybko nikt się ie dowie.

Poza tym na stronie swojego profilu piszesz że chodzisz do technikum samochodowego. Czyli nie masz wykształcenia rolniczego które zawsze było wymagane (lub było je trzeba szybko uzupełnić).

Mogę Ci napisać natomiast jak to było u mnie. Ojciec nie ma jeszcze wieku aby iść na emeryturę więc przy przepisaniu zostawił sobie około 2,5ha ja oprócz tego co mi dał wydzierżawiłem sobie jeszcze pole od znajomego żeby mieć powyżej średniej krajowej. Tak że kasę mam już na koncie i podpisaną umowę na dostawę maszyn.

Edytowany przez katopo, 04 październik 2012 - 09:49.

#7873 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 04 październik 2012 - 20:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tego co mam w profilu dawno nie zmieniałem samochodówkę skończyłem w czerwcu 2011 i teraz chodzę do dwuletniej szkoły policealnej na kierunku technik rolnik, obecnie jestem na drugim roku czyli w czerwcu egzamin. Żadnej premii nie mam przyznanej bo się o nią nie starałem dopiero teraz zaczynam sie tym interesować i sprawdzać czy coś jest w moim zasięgu.
A tak nawiasem może moje pytania i gdybania są denerwujące ale nasz oddzał tak fajnie działa że chyba specjalnie nie udzielają informacji rolnikom żeby mieć mniej roboty.
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#7874 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 04 październik 2012 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja rok temu dostalem premie tylko ze teraz mam okazje sprzedac jedna dzialke za okazyjna cene za ktora skopojnie kupie jakis lepszy i wiekszy kawalek. Pytanie brzmi czy ktos mial taka sytuacje i czy po takim czasie moge zrezygnowac z jednej dzialki na rzecz drugiej o min takiej samej powierzchni??

#7875 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 05 październik 2012 - 08:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie możesz zrezygnować.Musisz ją mieć bodajże 5 lat od wypłaty premii. a Ziemi chyba po 150dniu od wydania decyzji nie można zmieniać.

#7876 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 05 październik 2012 - 11:58

Tego co mam w profilu dawno nie zmieniałem samochodówkę skończyłem w czerwcu 2011 i teraz chodzę do dwuletniej szkoły policealnej na kierunku technik rolnik, obecnie jestem na drugim roku czyli w czerwcu egzamin. Żadnej premii nie mam przyznanej bo się o nią nie starałem dopiero teraz zaczynam sie tym interesować i sprawdzać czy coś jest w moim zasięgu.
A tak nawiasem może moje pytania i gdybania są denerwujące ale nasz oddzał tak fajnie działa że chyba specjalnie nie udzielają informacji rolnikom żeby mieć mniej roboty.

Czyli sprawa jest jasna. Nie musisz się teraz zbytnio interesować dotychczasowych naborów bo nowy MR z nowego budżetu będzie miał zupełnie inne kryteria przyznawania pomocy.

#7877 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 07 październik 2012 - 10:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Szykuje poprawki w strukturze zasiewów (dokładnie tabela 2.2 BP). Pozmieniało sie u mnie z zasiewami (teraz-jesiennymi). Czy te zmiany wpisuje w roku 2012 czy 2013?

#7878 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 07 październik 2012 - 11:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Plon bedzie zbierany w 2013 r i to dla tego robisz zmiany ale jeżeli zmiany nie przekraczają 30% to nie musisz tego robić lub gdy zmieniasz np pszenice na żyto.

#7879 Share RoLLand

RoLLand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 październik 2012 - 12:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Jako że nie znalazłem odpowiedzi w tym temacie(lub słabo patrzyłem) mam pytanie odnosnie potrzebnego wykształcenia do otrzymania dopłaty na start dla młodego rolnika. Ukończyłem technikum mechaniczne o specjalizacji: "Projektowanie i eksploatacja maszyn i urządzeń" Wiem że ukończenie takiego technikum o specjalizacji :"Projektowanie i eksploatacja maszyn i urządzeń rolniczych"; jest kwalifikowane jako potrzebne wykształcenie. Jak jest w moim przypadku?? Ewentualnie ile lat muszę być ubezpieczony w KRUSIE jako domowik aby móc się ubiegać o taką dopłatę? Drugie pytanie: Czy prowadząc teraz firmę o profilu rolnym, świadczę usługi rolne maszynami. Moge się póżniej ubiegać o dopłatę dla młodego rolnika??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7880 Share pit17

pit17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 październik 2012 - 19:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pablo16

czytaj troche forum!

Czyli sprawa jest jasna. Nie musisz się teraz zbytnio interesować dotychczasowych naborów bo nowy MR z nowego budżetu będzie miał zupełnie inne kryteria przyznawania pomocy.

Edytowany przez pit17, 07 październik 2012 - 19:33.