Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#7841 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 18:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanko do kolegów,koleżanek, którzy zmieniali swoje biznes plany pod kontem struktury zasiewów. Ja zmieniałem swój plan już trzy razy. Zawsze wysyłałem podanie do dyrektora + strony zminionego planu i do dziś nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Oczywiście sieje tak jak w zmienionych biznes planach. Macie jakieś doświadczenia w tej materii? I jeszcze jedno brałem premie na zakup gruntów. Doknałem zakupu i juz kawał czasu temu złożyłem im akt notarialny w oddziale. Wiecie może ile muszę czekać na informacje czy wszystko jest ok? A może listownie wystąpić z takim pytaniem? Nie chce czekać 5 lat, aż ktoś to sprawdzi i wtedy wyjdą jakieś kwiatki, a ja nie będę miał już pola manewru

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:17
  •  

#7842 Share gutek2105

gutek2105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 15:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) małe info:

Szanowny Panie!
W odpowiedzi na Pana e-mail, dotyczący możliwości ubiegania się o pomoc w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w roku 2012, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przekazuje, co następuje.
Nabory wniosków w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 odbywały się corocznie, poczynając od roku 2008 (3 marca – 31 grudnia 2008 roku; 25 marca – 31 grudnia 2009 roku; 17 sierpnia – 31 grudnia 2010 roku oraz 26 kwietnia – 24 czerwca 2011 roku). Zainteresowanie uzyskaniem pomocy w ramach działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” było bardzo duże, dlatego środki finansowe dostępne w tym działaniu zostały wykorzystane.
W związku z powyższym, w chwili obecnej nie planuje się przeprowadzania kolejnych naborów wniosków w działaniu „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, w ramach obecnego Programu.
Jednocześnie MRiRW informuje, że instrument wsparcia młodych rolników został przewidziany w projektowanych przepisach UE dotyczących wsparcia rozwoju obszarów wiejskich w nowym okresie programowania 2014-2020.

Z poważaniem

Monika Macios
Wydział Pomocy Inwestycyjnej
Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
tel.: 22 623-28-00
e-mail: Monika.Macios@minrol.gov.pl

#7843 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 17:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mam pytanko jeszcze..

rok temu tato przepisal na mnie połowę ciągnika- żeby zniżka mi leciała.

I czy jakbym starał się o MR to czy to nie kolidowało by z akceptacją wniosku ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7844 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 07:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam. Chciałbym wiedzieć kilka rzeczy na temat MR:
-Mam 15 lat (chodze do 3 gimnazjum) czy jeżeli tata przepisałby na mnie połowe gospodarstwa (12ha) czy mogę dostać MR czy muszę chodzić do 1 klasy technikum (rolnicze)?
-Ile bym PLN bym mógł dostać na dziś?
-Czy opłaca się wziąść dofinansowanie jeżeli będzie taka możliwość w tym roku, za rok czy dopiero po 2014r?

Witam. Chciałbym wiedzieć kilka rzeczy na temat MR:
-Mam 15 lat (chodze do 3 gimnazjum) czy jeżeli tata przepisałby na mnie połowe gospodarstwa (12ha) czy mogę dostać MR czy muszę chodzić do 1 klasy technikum (rolnicze)?
-Ile bym PLN bym mógł dostać na dziś?
-Czy opłaca się wziąść dofinansowanie jeżeli będzie taka możliwość w tym roku, za rok czy dopiero po 2014r?

#7845 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 21 wrzesień 2012 - 16:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) "rok temu tato przepisal na mnie połowę ciągnika- żeby zniżka mi leciała.

I czy jakbym starał się o MR to czy to nie kolidowało by z akceptacją wniosku ?? "

pomoże ktoś ? :)

#7846 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 21 wrzesień 2012 - 20:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Poczytajcie pierwsze strony tematu i ostatnie i macie odpowiedź, że pieniądze na nabory zostały wykorzystane. Chcecie coś wiedzieć jak było do tej pory napiszcie na pw do mnie bo tutaj szkoda zaśmiecać znów tym samym co kilka stron wcześniej...
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7847 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 22 wrzesień 2012 - 09:04

Jednocześnie MRiRW informuje, że instrument wsparcia młodych rolników został przewidziany w projektowanych przepisach UE dotyczących wsparcia rozwoju obszarów wiejskich w nowym okresie programowania 2014-2020.

a więc jakiekolwiek pieniadze dotacje znajda sie w/w przedziale i na nic nie ma liczyc szybciej

#7848 Share Swierzak90

Swierzak90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 17:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Jako że jestem nowy na forum chciałem się dowiedzieć od was koledzy jak rozwiązać mój problem. A więc
Jestem ubezpieczony w ZUS i pracuje na pełen etat od 2 lat. Aktualnie studiuje zaocznie na Akademi Rolniczej i teraz będe na 3 roku studiów. W przyszłości (2014 po ukończeniu studiów) będę przejmował gospodarstwo rolne wielkości 30 ha, w drodze przepisania gospodarstwa w celu uzyskania renty strukturalnej przez gospodarza (Brat Ojca) I teraz pojawia się problem.Chciałbym skorzystać w przyszłości z pomocy młody rolnik ale jednym z kryteriów jest właśnie bycie ubezpieczonym w krus przez 3 lata wstecz. W mojej pracy mogę wybrać dowolną umowę zatrudnienia gdyż to nie problem dla przełożonych. Jak zrobić koledzy tak aby ubezpiueczyć się w krus żeby leciały mi te lata niezbędne do programu młody rolnik. Wiem że teraz będzie nowy PROW i zasady są bliżej nieznane, ale chyba warto zainteresować się już teraz żeby potem nie płakać nad rozlanym mlekiem. Doradźcie coś drodzy rolnicy

Pozdrawiam

#7849 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 18:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Aktualnie przy młodym rolniku trzeba przez rok opłacać krus, a co do rent strukturalnych w prow 2014-2020 prawdopodobnie ma ich nie być.

#7850 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 19:06

A masz na tej umowie pieczątki starostwa i geodezji ? Czy tylko spisaną i podpisy dzierzawcy i wydzierzawiającego ?

Ta umowa ma pieczątki geodezji a urzędem Państwowym który potwierdzał wiarygodność podpisów jest KRUS czy teraz coś to zmienia ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7851 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 23 wrzesień 2012 - 19:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moim zdaniem taka umowa jest prawomocna , więc nie masz sie czego obawiac tylko dalej uprawiaj pole . Własciel zapewne wezwie policję , ale nie ma sie czym przejmować bo masz dowód na to ,że dzierżawisz i ,że masz do tego pełne prawo . Jeśli właściciele pójdą do sądu to głupi będą , bo wiedzieli co podpisują i ,że umowa potwierdzona w starostwie zobowiązuje .

Ale po fachowe informacje odsyłam Cię raczej do prawnika , Ja piszę tylko jak ja bym z tym fantem postąpił .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7852 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wygonić go i nie wygonią ale razem z nim mogą sprzedać ziemię komuś innemu.

#7853 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 20:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi chodzi o to czy jakiejś kary nie dostanę ze strony Agencji jeśli zmniejszy mi się powierzchnia gruntów.

A może tą ziemie sprzedać jak ze mną jej nie wywiąże???

#7854 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 07:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam wszystkich. powiedzcie mi jak to jest, ze jak zdeklarowalem sie na hodowle zwierzat to w jakim czasie po otrzymaniu decyzji powinienem miec juz je na siebie przepisane? pozdrawiam.

#7855 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 09:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam Pytanie,czy jak napisałem w zmianie planu że będe brał między innymi Agregat uprawowy,a teraz chciałbym zrezygnować i wziąć inną maszynę to muszę pisać kolejną zmianę?
I czy muszę brać konkretnie te same maszyny które wpisałem do planu?

#7856 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 11:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) o kazda zmiane maszyny trzeba pisac zmiane do BP i TAK trzeba kupic dokladnie takie maszyny jak zadeklarowane w BP

Edytowany przez karste85, 26 wrzesień 2012 - 19:52.

#7857 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 19:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) byłem u prawnika i powiedział że nie mam się czego obawiać bo jak sprzeda tą ziemie to ze mną i ja mogę a nawet muszę ją uprawiać przez te 10 lat co jest umowa. ale napiszę jakieś pisma i wyśle je do tego Pana xxx, agencji i do starostwa i kazał czekać aż sprawa przejdzie dalej

PS zapłaciłem 100zł myślałem że więcej dzięki za pomoc

#7858 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 26 wrzesień 2012 - 22:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak bym danej maszyny nie kupił a wykorzystał te 70% kwoty kupując reszte zadeklarowanych maszyn to też muszę robić zmianę?

#7859 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 13:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) W koncu po ok. 180dniach jeżdzenia tłumaczenia sie ARiMR jest ostateczna decyzja o przyznaniu 75tys :) teraz tylko czekac na przelewe :D
ps.A juz traciłem nadzieje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7860 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 wrzesień 2012 - 19:06

A jak bym danej maszyny nie kupił a wykorzystał te 70% kwoty kupując reszte zadeklarowanych maszyn to też muszę robić zmianę?

tak trzeba kupic takie maszyny jak w BP jak z czegos rezygnujesz lub kupujesz cos innego to zmiana w BP