Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31571 odpowiedzi na ten temat

#7821 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 07:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nic nie słychać bo raczej już w PROW 2007-2013 nie będzie już naborów. Dopiero po 2014 roku coś może być. Ale zaznaczam że piszę raczej bo w Polsce wszystko jest możliwe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 12:29
  •  

#7822 Share kama264

kama264

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 wrzesień 2012 - 08:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no tak :unsure: dziekuje za odpowiedz :)

#7823 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 13:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak to jest ze zbożami?? Jeśli we wsniosku nie pisałem nic o życie i kukurydzy a teraz to będę siał to też muszę zmiany do bs pisać ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7824 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 21:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) co musze zrobić (od czego zacząć) żeby zmienić biznesplan z przyczepy i agregatu na zakup ziemi, a pozatym z czasu realizacji inwestycji czy da się tak zrobić że od 2012-2015 bo nie wiem kiedy i czy tą ziemię kupie a poza tym czy muszę konkretnie pisać w zmianie nr działek itp czy wystarczy mniej więcej powierzchnia

#7825 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 07:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Aby zmienić przedmiot zakupu musisz oddać do Agencji zmieniony biznes plan oraz podanie o zmianę w biznesplanie (pismo przewodnie). A co do terminów zakupów to masz i tak 3 lata ich wykonanie. Co do wypisywania już konkretnych numerów działek to może wypowie się ktoś kto kupował ziemie na MR

#7826 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 07:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nawet jak minelo 150 dni od wydania decyzji to mozna zrobic zmiane odnosnie zakupu?

#7827 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 11:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) aha nie wiem czy to istotne i czy komuś sie to przyda ale istnieje ponoć jakaś możliwość przedłużenia terminu złozenia dokumuntów z 180dni na wiecej. nie jest to pewna informacja wiecej informacji prosze kierować sie do osób prowadzacych Swoja sprawe (czyt. wniosek)

Edytowany przez janczar810, 12 wrzesień 2012 - 14:58.

#7828 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 19:53

co musze zrobić (od czego zacząć) żeby zmienić biznesplan z przyczepy i agregatu na zakup ziemi, a pozatym z czasu realizacji inwestycji czy da się tak zrobić że od 2012-2015 bo nie wiem kiedy i czy tą ziemię kupie a poza tym czy muszę konkretnie pisać w zmianie nr działek itp czy wystarczy mniej więcej powierzchnia

Wpisujesz tylko jaką powierzchnie chcesz kupić.

#7829 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 16:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam

mam skromne pytanie i czekam na szybką odpowiedź

Jestem z MR 2011
wszystkie formalności JAK DO TEJ PORY rozliczone Pieniądze zainwestowane wszystko ładnie i pięknie ale jest małe ale
1 ziemi własnej mam 20ha , I dzierżawy 6ha i II ponad 7ha

Chodzi mi właśnie o dzierżawę tą 7 ha

odnośnie do mojego pytania

co mogę teraz zrobić żeby nie uniknąć kar ze strony agencji jeśli osoba XY chcę ze mną tą umowę zerwać
wiem umowę d. mam z datą pewną ale jest mały problem ta umowa została zawarta w TR O KRUS ( przez urzędniczki) ze względu na to że pan XY dostał Rente:(
Co mnie czeka jeśli ta umowa zostanie zerwana i czy wogle można tą umowę zerwać jeśli jest paragraf w umowie że (piszę z pamięci) hym coś tam .......... na odniesienie do kodeksu cywilnego ale nie jestem pewien czy cywilnego

Proszę o konkretną odpowiedź

Ps nie jestem w temacie o czym teraz piszecie przyznaje jeśli już było coś takiego proszę o link z nr strony z góry Dzięki

wybieram się do Gdyni dopiero 20 także myślę że ktoś coś może wiedzieć

Edytowany przez darkuspinex, 13 wrzesień 2012 - 17:04.

#7830 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 20:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A na jakiej podstawie chce to zerwać? Nie płaciłeś czynszu, nieodpowiednio użytkowałeś grunt czy w jakiś inny sposób który może jest zawarty w umowie? Bo jeżeli chce zerwać bo ma kaprys i takiej przyczyny zerwania dzierżawy nie ma w umowie to ot tak sobie zerwać nie może. Będzie ponosił tego konsekwencje od strony cywilnej(będziesz mógł domagać się rekompensaty za wcześniejsze zerwanie umowy+ pokrycia kosztów kary jaką możesz zapłacić z tego powodu) jak i administracyjnej czyli zostanie mu zawieszona renta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7831 Share Tomasso

Tomasso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 20:28

nawet jak minelo 150 dni od wydania decyzji to mozna zrobic zmiane odnosnie zakupu?

Zmiany w biznes palnie można składać w terminie DO 150 dni od daty wydania decyzji o przyznaniu pomocy z działania ,,ułatwianie startu młodym rolnikom"

#7832 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 10:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chyba Cie po..bało, zmiany można i TRZEBA składać do 5-ciu lat, bo przez taki okres Cię kontrolują.

#7833 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 15 wrzesień 2012 - 14:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Odejdę trochę od zmian i zapytam o zakup maszyn. Możliwe jest dokonanie zakupu maszyny od osoby prywatnej? Zbytnio nie wiem jakby to mialo wyglądac ale pytam teoretycznie. Maszyna spełnia wymagania (nie starsza jak 5 lat, nie kupowana z prow).

#7834 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 14:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi pani powiedzial ze jesli chodzi o maszyny urzywane to wystarczy polecenie przelewu poniewaz nie kazdy moze wystawic fa VAT

Edytowany przez karste85, 15 wrzesień 2012 - 14:16.

#7835 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 08:25

A na jakiej podstawie chce to zerwać? Nie płaciłeś czynszu, nieodpowiednio użytkowałeś grunt czy w jakiś inny sposób który może jest zawarty w umowie? Bo jeżeli chce zerwać bo ma kaprys i takiej przyczyny zerwania dzierżawy nie ma w umowie to ot tak sobie zerwać nie może. Będzie ponosił tego konsekwencje od strony cywilnej(będziesz mógł domagać się rekompensaty za wcześniejsze zerwanie umowy+ pokrycia kosztów kary jaką możesz zapłacić z tego powodu) jak i administracyjnej czyli zostanie mu zawieszona renta.

czynsz jest zapłacony, z wszystkiego się wywiązałem jeśli chodzi o te sprawy. Z umową wszystkiego przestrzegałem. chce zerwać bo potrzebuję niby pieniędzy i chce tą ziemie sprzedać a ja na razie nie chcę jej kupować może za parę lat to tak.

Czyli co nie zgadzać się pod żadnym względem jak coś to sprawę oddać do sądu???

może lepiej jakiegoś prawnika się doradzić???

#7836 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 10:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) według mnie najlepiej udaj sie do jakiegoś prawnika powiedz mu co i jak sprawa wyglada ze masz podpisana umowe dzierzawy itd. wiem ze to kosztuje ale na takich rzeczach nie ma co oszczedzać bo stare dobre przysłowie w 100% sie sprawdza " chytry dwa razy traci".
zapacisz he za jakies 15min z 200zł ale wiesz na czym stoisz

#7837 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 12:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no i pewnie będę musiał tak zrobić pójdę do prawnika i czegoś się może dowiem dzięki za pomoc

#7838 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 16 wrzesień 2012 - 13:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A masz na tej umowie pieczątki starostwa i geodezji ? Czy tylko spisaną i podpisy dzierzawcy i wydzierzawiającego ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7839 Share balandos

balandos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 16 wrzesień 2012 - 16:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy częśc pieniedzy pisząć bisnezplan można wydać na silośy na zborze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7840 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 14:10