Polecane posty

Endriu42    11

Jeżeli kolega ukończył szkołę zawodową w zawodzie np. mechanik maszyn rolniczych to ok. to wystarczy. Wniosek o przyznanie pomocy składa prowadząc działalność, dopiero jak otrzyma decyzję o przyznaniu pomocy to będzie miał 180 dni lub mniej bo podobno może być 90 dni na ubezpieczenie się w Krus w pełnym zakresie jako rolnik.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjFarmerr    170

Mam pytanie. Jak długo trzeba czekać za przelaniem kasy za MR od dnia złożenia wniosku (zakładając, że rozpatrzony jest pozytywnie)? Jak wyglądało to w poprzednich naborach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
0lszuwka7    0

proszę o odpowiedz .Czy można ubiegać się o MR będąc w 3 klasie TMR dziennego,pozostał 1 rok nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, jeśli masz ukończone 18 lat to tak. Będziesz startował z MR jako bez ukończonej szkoły rolniczej. Do tej pory było 3 lata na uzupełnienie wykształcenia. \

 

Dzięki Endriu42 za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Mam pytanie. Jak długo trzeba czekać za przelaniem kasy za MR od dnia złożenia wniosku (zakładając, że rozpatrzony jest pozytywnie)? Jak wyglądało to w poprzednich naborach?

Składane są 2 wnioski. 1 o przyznanie pomocy i w ciągu 150 dni wydawana jest decyzja o przyznaniu pomocy. Następnie składasz wniosek o płatność i po tym wniosku w ciągu 60 dni wypłacana premia. To tak w skrócie :-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

To znaczy że premię, przy ewentualnym naborze w czerwcu i po pozytywnym rozpatrzeniu dostaje się dopiero po złożeniu pierwszego wniosku o płatność premii MR, czy płatność obszarową??

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Składa się wniosek o płatność z młodego rolnika i tylko raz. Płatności obszarowe to zupełnie inna bajka:-)

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Pytam dlatego że kiedyś coś usłyszałem o wniosku o płatności obszarowe, który jakoby jest potwierdzeniem posiadania ziemi, niezbędnej do uzyskania premii MR.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Dobrze słyszałeś powinieneś brać płatności obszarowe na swoje grunty. Oczywiście nie jest to obowiązek ale jest to sprawdzane czy aby nikt inny na zadeklarowane przez Ciebie działki nie bierze dopłat. Bo ten bierze kto uprawia a jak wezmiesz mr to Ty masz uprawiać.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

A to już wszystko jasne. Trzeba tylko napisać jakoś ten biznesplan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pw34    0

Czy z MR w poprzednich latach mozna bylo nabyc samochód ciezarowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Czy z MR w poprzednich latach mozna bylo nabyc samochód ciezarowy?

No raczej ciężko by było uzasadnić niezbędność takiego sprzętu w prowadzeniu gospodarstwa:-)

 

A to już wszystko jasne. Trzeba tylko napisać jakoś ten biznesplan.

Jak chcesz to mogę pomóc z biznesplanem nie ma problemu:-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Dzięki. Jak tylko usiąde przy tym planie i pojawią się wątpliwości to się będe odzywał.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaos19    0

To ja mam pytnie. Gdybym chciał się zająć uprawą dyni jadalnej, to w którym punkcie planu ją ująć, bo wydaje mi się, że dynia nie została uwzględniona w tabeli możliwych upraw w biznesplanie...

 

Tutaj link do biznesplanu: http://www.arimr.gov...MR_2011_PRG.xls

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlooody    0

Rozmawiałem z człowiekiem który przygotowuje wnioski mojemu tacie i jego firmie, ma już oficjalne informacje z agencji, informacje o naborze mają się ukazać już w marcu a w połowie kwietnia ma ruszyć nabór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Pytanie za 100 pkt a raczej za 100tys zł: ilu będzie chętnych?

Edytowano przez dzikijohn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

Myślle ze bardzo wielu i moze być jakies sito wkońcu ci co przejeli około roku temu będą sie starac o premie i ci którzy mysla przejąć gospodarstwo a 100tysi na drodze nie leży taka jest prawda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Rozmawiałem z człowiekiem który przygotowuje wnioski mojemu tacie i jego firmie, ma już oficjalne informacje z agencji, informacje o naborze mają się ukazać już w marcu a w połowie kwietnia ma ruszyć nabór :)

 

Co druga informacja o "pewniaku z ministerstwa" podaje inną datę. Prośba do was: trzymajcie takie info do oficjalnego ogłoszenia ze strony ARiMRu, MINROLu, etc. Nie siejcie zamętu (a tak będziecie posiadać info, jakiego inni nie mają :ph34r: ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

 

 

To ja mam pytnie. Gdybym chciał się zająć uprawą dyni jadalnej, to w którym punkcie planu ją ująć, bo wydaje mi się, że dynia nie została uwzględniona w tabeli możliwych upraw w biznesplanie...

 

Tutaj link do biznesplanu: http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/zdjecia_strony/186/186_C/MR_2011_PRG.xls

Jeśli nie ma jakiejś uprawy w tabeli esu trzeba wyliczyć samemu nadwyżke są tam takie tabele.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Witam.

Jesli ze swoim postem trafilem w zle miejsce to przepraszam i prosze o przeniesienie...

 

Gospodarstwo w dwoch wojewodztwach

 

Powiedzcie mi jak to jest z jakimikolwiek dotacjami. Posiadam gospodarstwo 5h w wojewodztwie lubelskim i w maju kupuje 3h gruntow rolnych wraz z dzialka budowlana w wojewodztwie podkarpackim. Odleglosc miedzy nimi to 100km. Na podkarpaciu za 2-3 lata chce sie osiedlic na stale i tam powiekszac gospodarstwo.

Istnieja jakiekolwiek szanse by jakos polaczyc te gospodarstwa w ewidencji by moc starac sie o dotacje na ciagnik. Ewentualny dodatkowy areal bede mogl wydzierzawic. Ogolnie park maszynowy mam spory,kombajn do ziemniakow Samro,przyczepe samozbierajaca,prasa kostkujaca,kombajn zbozowy,przewracarke,podgrabiarke,rotacyjna,rozdrabniacz x 2,plug,agregat uprawowy bierny,siewnik,rozrzutnik,opryskiwacz polowy i sadowniczy,3 przyczepy,sieczkarnie do kukurydzy ...ogolnie chyba wszystkie podstawowe maszyny...

2 lata temu mialem kontrole z agencji i okazalo sie,ze plan jaki mialem wykonac w ciagu 5 lat zrobilem w 3 lata...bedzie to mialo jakies znaczenie przy kolejnych dotacjach? Dysponuje gotowka okolo 150tys.zl na inwestycje w gospodarstwo,czy to bedzie mialo jakis wplyw na przyznanie owej dotacji? Obecnie choduje trzode,2 krowy i 3 byki miesne (ostatnio sprzedalem 2szt. po okolo 800kg),troche malin jesiennych i porzeczke. Na zakupionym polu na podkarpaciu chcialbym posadzic maline jesienna i porzeczke a zwierzeta chodowac na ojcowiznie. Ciagnik jaki by mnie interesowal to max 60PS np. Kioti,Tym,Kubota do 110tys zl brutto. Za 3 lata chcialbym postawic tunele pow. 40arow, uprawa malin pod oslonami. Oczywiscie jesli sie tylko pojawi oferta sprzedazy gruntow w okolicy to kupuje,nie chce spoczywac "na laurach" a sie rozwijac... Prosze doradzcie jak temat ugryzc. Mam wyksztalcenie m.in. rolnicze.

Wszelakie informacje,rady,sugestie mile widziane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Pytanie za 100 pkt a raczej za 100tys zł: ilu będzie chętnych?

 

Obstawiam, że na prawdę sporo. Weźmy pod uwagę to, że mieli dawać 75, ale zmienili i teraz dają 100 tysi, a za rok w nowym prowie będą dawać tyle samo (chyba że coś zmienią). Ci co myśleli o większym hajsie za rok będą składali w tym roku bo i tu 100 tysięcy i tu tylko, że za rok będą sporo większe wymagania i nie każdy dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj