Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#7801 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 11:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mial moze ktoś taki problem z wykszatalceniem rolniczym.
otóż w naborze 2011 dostarczylem wszystkie dokumenty łacznie z świadectwem ukonczenia policealnego studium architektury krajobrazu i na świadectwie nie pisało w jakim zawodzie tylko tak jak wczesniej napisałem po ok. 2msc. przyszło pismo o poprawki tj ok. sierpnia 2011 i opisane iż świadectwo ARiMR nic nie mówi no to w samochod i do Poznania a tam jakiś praktykant zeszzedł z góry i zabrał to co brakowało ok ok wszystko ok. a ja z pytaniem a jak mam uzupełnić wykształceniue przecież mam świadectwo ukończenia a tu odp. trzeba mieć dyplom :!! :( a ja zonk osz kurcze no dobra no nic i na liczeniu punktów zostałem bez pkt. za wykształcenie a posiadałem. a teraz tzn. w czerwcu piszac po raz kolejny egz. zawodowy spotkałem znajomego ktory otrzymał pieniązki z naboru chba 2009r. i on mi na to iż on dostał te 50tys i na żaśswiadczenie ze szkoły iz ukonczył w takim zawodzie jak ja :) i tu ja szcześliwy tylko nadal nie jestem pewien tego co usłyszalem pojechalem do szkoly co chodzile a tu szok szkola została zlikwidowana :( i co teraz pozostale kuratorium oswiaty w poznaniu napisalem wniosek o wydanie zaswiadczenia i przysłali po jakims czas o co prosiłem i do do Agencji i teraz włąsnie zekam co oni na to mial moze ktoś taki przypadek jak jak ze uzupełniał wykształecenie poprzez zaswiadczenie ??? bo wydaje mi sie iz od tego czasu 2009r wiele sie nie zmieniło w sprawie uzupelnienia wykształćenia. i czytajac dziennik ustaw dt. młodego rolnika pisze ze zaswiadczenie styknie badz dyplom albo jak bylo kiedys na starych drukach świadectw napisane w jakim zawodzie sie ukonczyło a wiec czekam na inf. w 100% co mial taki przypadek i uzupelniał wykształcenie na podstawie zaświadczenia ze szkoły badz kuratorium (ja to zrobiłem poprzez pismo z kuratorium)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 04:33
  •  

#7802 Share balandos

balandos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 28 sierpień 2012 - 20:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy ucząc się w technikum rolniczym mogę przejąć gospodarstwo i ubiegać się o młodego rolnika zostały mi 2 lata jeszcze
:rolleyes:

#7803 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 13:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam, patrzylem dzisiaj brata swiadectwo ukonczenia technikum, jest na nim napisane ze ukonczyl techikum w takim i takim zawodzie, nizej jest napisane ze swiadectwo jest dokumentem potwierdzajacym ukonczenie szkoly, wiec jesli ktos chodzi do szkoly policealnej, czyli uzupelnia wyksztalcenie rolnicze np to tez bedzie mial takie swiadectwo, czyli wyglada na to ze swiadectwo wystarczy, a dyplom nie jest potrzebny, pozdrawiam

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7804 Share balandos

balandos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 13:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wtej chwili mi hodzi

#7805 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 11:11

witam, patrzylem dzisiaj brata swiadectwo ukonczenia technikum, jest na nim napisane ze ukonczyl techikum w takim i takim zawodzie, nizej jest napisane ze swiadectwo jest dokumentem potwierdzajacym ukonczenie szkoly, wiec jesli ktos chodzi do szkoly policealnej, czyli uzupelnia wyksztalcenie rolnicze np to tez bedzie mial takie swiadectwo, czyli wyglada na to ze swiadectwo wystarczy, a dyplom nie jest potrzebny, pozdrawiam

Dla nowych dokumentów tzn. druków świadectw konieczne będzie przedłożenie zaświadczenia na którym jest umieszczona notka o tym w jakim zawodzie ukończyło się szkołę
Bynajmniej ja na tej podstawie uzupełnialem wykształcenie i jest ok. świadectwo i zaświadczenie z kuratorium (bo moją szkołe zamknęli )

#7806 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 11:39

Dla nowych dokumentów tzn. druków świadectw konieczne będzie przedłożenie zaświadczenia na którym jest umieszczona notka o tym w jakim zawodzie ukończyło się szkołę
Bynajmniej ja na tej podstawie uzupełnialem wykształcenie i jest ok. świadectwo i zaświadczenie z kuratorium (bo moją szkołe zamknęli )

ja patrzylem swiadectwie z tamtego roku, no chyba ze cos zmienilo sie w tym roku

#7807 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 16:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja mowie o drukach z 2011rok mozliwe ze mieli stare druki

#7808 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 15:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Koledzy czy zdarzyło się komuś żeby nie zaakceptowali zmian w BP ??

#7809 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 17:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Od 2012 roku nie ma napisanego na świadectwie w jakim kierunku kończyło się szkołę. W takim przypadku należy dostarczyć agencji świadectwo ukończenia szkoły wraz z zaświadczeniem że do niej uczęszczaliśmy bądź dyplom technika jak się zda egzamin zawodowy.

#7810 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 10:05

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy czy w nowych przepisach czas ubezpieczenia w krus to 1 rok??? czy ten przepis odnosi się również do młodych rolników sprzed zmiany przepisu??
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7811 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 18:20

czy ten przepis odnosi się również do młodych rolników sprzed zmiany przepisu??

Ten przepis dotyczy wszystkich młodych rolników. Jeżeli jesteś w tej grupie (sprzed zmiany) to powinieneś dostać pismo informujące o tym z wyjaśnieniem do kiedy masz czas na przyniesienie zaświadczenia z KRUSu. Niedostarczenie zaświadczenia w tym terminie kosztować cię będzie 15 % premii.

Edytowany przez Dlok, 03 wrzesień 2012 - 04:59.

#7812 Share Grzegorz8946

Grzegorz8946

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 20:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.Uczę się w szkole Rolnicze,pozostalo mi 2 lata :) .Kiedy bedę mógł ubiegać się o Premię Młody Rolnik i jakie są jej wymagania?
Czekam na odp.

#7813 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 02 wrzesień 2012 - 20:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Rok po dacie otrzymania premi trzeba dostarczyć zaświadczenie, że się było ubezpieczonym w KRUS? Ile oni dają czasu tam na dostarczenie?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7814 Share kwasek25

kwasek25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 wrzesień 2012 - 21:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jeśli przegapiłem termin i już przyszło pismoo zwrocie 15 % to czy warto się odwoływać ??

#7815 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 11:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czyli potrzebny jest ten dyplom czy samo to ze sie ukonczylo np poliecalna szkole w zawodzie zalozmy weterynaria?

#7816 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 18:07

czyli potrzebny jest ten dyplom czy samo to ze sie ukonczylo np poliecalna szkole w zawodzie zalozmy weterynaria?

WYSTARCZY ZAŚWIADCZENIE, DYPLOM JEST ZBEDNYM !!!!!! a wiec dyplom jedynie dla inwidualnej satysfakcji

#7817 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 wrzesień 2012 - 19:35

Rok po dacie otrzymania premi trzeba dostarczyć zaświadczenie, że się było ubezpieczonym w KRUS? Ile oni dają czasu tam na dostarczenie?

60 dni
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#7818 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 12:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiem ze bylo, ale ile sie czeka sie na pieniadze od momentu przeslania wniosku o platnosc?

#7819 Share konrad451

konrad451

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 17:42

wiem ze bylo, ale ile sie czeka sie na pieniadze od momentu przeslania wniosku o platnosc?

około 3 tyg, ja tyle czekałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7820 Share kama264

kama264

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 wrzesień 2012 - 17:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam ,czy ktos wie cos na temat Młodego rolnika 2012 ?juz prawie koniec roku a o wnioskach nic nie slychac!!!!!! pozdrawiam