Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#761 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 17:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 75 tys podobno juz weszlo tak?? A jak z tymi dzierzawami od osob prywatnych?? To tez przeszlo czy nie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 00:02
  •  

#762 Share inginio

inginio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 18:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dla rozwiania wątpliwości http://www.arimr.gov...siecy-zl-1.html Chyba złoże prośbe o wstrzymanie rozpatrywania wniosku.

#763 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 06 kwiecień 2010 - 21:02

Jak to jest dokładnie z tym wykształceniem? trzeba mieć skończone technikum rolnicze i świadectwo w ręce czy zdać egzamin zawodowy i mieć tytuł technika rolnika?

Świadectwo ukończenia szkoły nie jest równoznaczne z dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Rozporządzenie mówi o tym, że należny posiadać TYTUŁ ZAWODOWY a dziś na świadectwie ukończenia technikum nie ma o tym słowa(nie wiem jak było kiedyś) Musisz zdać egzamin zawodowy, który wg różnych opini jest trudniejszy od matury(wyższy próg zaliczenia) powodzenia :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#764 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 19:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na egzaminie zawodowym praktycznym i teorytycznym chyba do zaliczenia jest mninimum 85% poprawnie rozwiazanego zadania.

#765 Share Pomidor

Pomidor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na egzaminie zawodowym praktycznym i teoretycznym do zaliczenia jest minimum 75% a nie 85 ale jeśli ktoś ma gospodarstwo w domu to i bez nauki powinien na tyle napisać :lol:

#766 Share TomCase

TomCase

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 07 kwiecień 2010 - 20:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A to cos sie zmienilo z tym progiem na zdalanosc? Bo pamietam napewno za na praktyczny bylo na zdanie 85% a zdawalem w 2008roku. to moze na teoretycznym jest 75%...

#767 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 08 kwiecień 2010 - 19:31

Świadectwo ukończenia szkoły nie jest równoznaczne z dyplomem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe. Rozporządzenie mówi o tym, że należny posiadać TYTUŁ ZAWODOWY a dziś na świadectwie ukończenia technikum nie ma o tym słowa(nie wiem jak było kiedyś) Musisz zdać egzamin zawodowy, który wg różnych opini jest trudniejszy od matury(wyższy próg zaliczenia) powodzenia :lol:

Kolego nie wprowadzaj ludzi w błąd lepie zapoznaj się z rozporządzeniem a dokładnie z Załącznikiem które jest do niego ( wykaz zawodów które dają wykształcenie rolnicze i jaki papierek je daje)i pisze dokładnie Wykształcenie średnie Dokumentem potwierdzajàcym posiadanie wykształcenia rolniczego > Średniego — jest Świadectwo lub dyplom ukończenia
szkoły kształcącej w zawodzie wymienionym w ust. 2;
A dokładnie masz tu wszystko ładnie opisane http://www.arimr.gov...MR_260309_a.pdf
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#768 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Chyba wystarcza świadectwo ukończenia szkoły. Kolega nie zdaje matury i nie podchodzi do egz zawodowego, a we wrześniu mija mu czas na uzupełnienie kwalifikacji. Tak było na starym MR przynajmniej.
Co do zawodowego(progi zdawalności):
część pisemna:
-częśc z przed. zawodowych-50%
-częśc z zagadnień ekonomicznych-30%
część praktyczna-75%
I tak jest od wieeeeeeeeeeeeeeeelu lat. Są starania nauczycieli o obniżenie progu na praktycznym, jednak władze trwają przy swoim twierdząc, że technik musi mieć fach w ręku a te 75% to minimum dla pewności. Wcale łatwo nie jest osiągnąć ten próg. Część pisemna to banał, ale praktyczna wymaga trochę sprytu(bo to głównie chodzi o umiejętne wykorzystywanie informacji) :lol:

#769 Share marco1

marco1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 08 kwiecień 2010 - 20:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a zaoczna szkola dla doroslych policealna, czyli trzeba miec swiadectwo z liceum daje wyksztalcenie srednie zawodowe? Czy nie? bo jesli tak to wystarczyloby z tamtad tylko swiadectwo...

#770 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 13:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki :P .
Ja akurat mam egzamin zawodowy zdany bodajże na 92%. Ale pytałem nie dla mnie :) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 kwiecień 2010 - 13:57

a zaoczna szkola dla doroslych policealna, czyli trzeba miec swiadectwo z liceum daje wyksztalcenie srednie zawodowe? Czy nie? bo jesli tak to wystarczyloby z tamtad tylko swiadectwo...

z w/w rozporządzenia wydaje mi się, że tak

#772 Share przemoxx90

przemoxx90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 11:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no właśnie wczoraj dzwoniłem do ARiMR w Kielcach i powiedzieli mi że jeśli jestem studentem studiów dziennych to nie mogę skorzystać z premii na młodego rolnika...czy to prawda?? da się to w ogóle jakoś obejść. Skąd będą wiedzieć że jestem studentem studiów dziennych jeśli zapisze się do szkoły policealnej zaocznej w celu uzyskania wykształcenia technik rolnik i takie zaświadczenie im przedstawię jeśli będą się pluć co o tym myślicie???

#773 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 15:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zadzwoń proszę jeszcze raz i zapytaj się o podstawę prawną, a wcześniej o godność danego urzędnika

#774 Share pawelek

pawelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 15:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to ten urzędas w Kielcach nie zna dokładnie przepisów. Mi w kilku źródłach mówili, ze to w niczym nie przeszkadza, ba możesz być nawet uczniem szkoły śerdniej

#775 Share beny862

beny862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 10:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam!
MAm do was pilne pytanie.Jak jest z tymi wykształceniam.Mam ukończone technikum mechaniczne i czy to łapie sie?z góry dziekuje

#776 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 13:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) beny862 jak byś przeczytał chociaż jedną stronę wstecz to byś wiedział ze trzeba mieć tytuł TECHNIKA ROLNIKA.

A tak na marginesie zdanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe to łatwizna. 50% uzyskuje się za przepisanie treści zadania w kilku punktach na kartke a 25% to każdy zdobędzie

#777 Share rutek22kret

rutek22kret

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 13:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak to będzie ze średnią krajową dla Polski na 2010 rok , ile będzie wynosiła średnia krajowa gospodarstwa

#778 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 kwiecień 2010 - 20:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) proszę o zaniechanie wprowadzania w błąd!! tytuły, zawody, specjalności oraz kierunki studiów uznawane za wykształcenie rolnicze są określone w załączniku do rozporządzenia, stąd jeśli chcecie posiadać najlepszą obiektywną wiedzę to zapraszam do zapoznania się z treścią rozporządzenia bądź do wystąpienia (pisemnie) do ARiMR z zapytaniem dotyczącym kwestii wykształcenia,

co do średniej powierzchni za rok 2010 dopiero zostanie wskazana (zapewne w okolicach września), w tegorocznym naborze będzie obowiązywała średnia z roku 2009 dostępna na stronie ARiMR

#779 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 13 kwiecień 2010 - 17:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. mam 2 krowy w gospodarstwie ktore jest na ojca i chca je przepisac aby dostac premie i nie wiem co z tymi krowami...bo jak przepisze to utrzymanie ich musi spełniać standardy unijne???skomplikuje sobie tylko tymi krowami??z drugiej strony za kazda krowe jest duzo punktow potrzebnych do wyliczenia ESU...pozdrawiam
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#780 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 17 kwiecień 2010 - 11:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. chce sie was poradzić jak to jest z wykazywaniem zwierzat i przepisywaniem ich na siebie.chce przejąć gospodarstwo po ojcu(na rente nie przechodzi). dybym wykazał krowy to łatwiej by mi było zdobyc 4ESu a bez nich wiecej by mi brakowało. tym batrdziej ze 2 krowy bede u mnie narazie jeszcze przez kilka lat.ale jakie standardy utrzymania zwierzat nalezy spelniac???woda w oborze i podobne??
jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel