Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#7761 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 20:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzwoń do OR, w ciągu miesiąca już powinni obrobić wniosek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:30
  •  

#7762 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 22:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem, dali mi numer do osoby która się tym zajmuje ale nikt nie odbiera, spróbuje jeszcze jutro. Jak składałem to podanie o zmiane to w okienku powiedzieli mi ze wg. procedur to mają 2 tyg. na wydanie decyzji, ale to chyba tylko w teorii.

#7763 Share urwisek

urwisek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 00:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam mam pytanko kiedy moge kupic maszyny deklarowne w bp po zlozeniu wniosku czy po wydaniu tej decyzji czy tez dopiero po wyplacie gotowki moze moje pytanie wyda sie komus dziwne ale aktualnie nie jestem w temacie bo wnisek zlozylem w 2008 lecz arimr odmowil mi przyznania pomocy i dopiero po 4 latach rozpraw postawilem na swoim a maszyny deklarowne wtedy juz dawno kupilem i zastanawiam sie czy da rade na nie wziasc czy nowe bedzie trzeba a ile czekaliscie od decyzji do wyplaty

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7764 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 14:40

Mam następujacy problem, we wniosku w młodym rolniku w biznesplanie miałem wpisane, że kupie prasę za premię, miesiąc temu napisałem podanie o zamianę prasy na ciągnik do tej pory nie dostałem odpowiedzi, fakturę na ciągnik dealer ma mi wystawić za tydzień co zrobić w tej sytuacji, dodam że ciągnik biorę na modernizacje.

u mnie decyzja w sprawie zmian w BP przyszla po 1.5 tyg. oczywiscie pozytywna ;)
ARIMR TORUN

Edytowany przez karste85, 13 sierpień 2012 - 14:40.

#7765 Share Derform12

Derform12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 15:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam Chciał bym się dowiedzieć czy dostałbym dofinansowanie na młodego rolnika z 10h pola i z ukonczeniem kursu na rolnika ?? czego by mi jeszcze brakowało ?
Gospodarstwo bym dostał w spadku po ojcu. Teraz uczę się ale nie w szkole o profilu rolniczym tylko całkiem innnym technik informatyk co da rade z tym zrobic? prosze o szybka odp

Edytowany przez Derform12, 13 sierpień 2012 - 20:01.

#7766 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 15:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie ile czasu trzeba byc nieprzerwalnie ubiezpieczoneym w krusie zeby nie zwracac premii?

Edytowany przez zuras, 14 sierpień 2012 - 20:14.

#7767 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 13 sierpień 2012 - 15:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) trzeba byc przez 1 rok

#7768 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 14 sierpień 2012 - 10:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ummie zmiany w BP trwały 4 miesiące ale maszyny kupiłem prędzej bo facet co prowadził wniosek mówił że mogę kupić że nie widzi przeciwwskazań

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#7769 Share Derform12

Derform12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 08:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) soryy za spam ale ważna jest dla mnie ta odpowiedz na pytanie które wyżej zadałem

#7770 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 08:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) plnowane sa w tym roku jakies nabory na MR w jakimkolwiek wojewodztwie?? nie wie ktos cos??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7771 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2012 - 09:15

Witam Chciał bym się dowiedzieć czy dostałbym dofinansowanie na młodego rolnika z 10h pola i z ukonczeniem kursu na rolnika ?? czego by mi jeszcze brakowało ?
Gospodarstwo bym dostał w spadku po ojcu. Teraz uczę się ale nie w szkole o profilu rolniczym tylko całkiem innnym technik informatyk co da rade z tym zrobic? prosze o szybka odp

Znawcą nie jestem,ale chyba po kursie nie dostaniesz premii.

#7772 Share Derform12

Derform12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 09:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wiec co bym musiał ukonczyć i co by było najszybciej?
i tylko brakowało by mi jakiejś szkoły czy coś jeszcze?

Edytowany przez Derform12, 15 sierpień 2012 - 09:25.

#7773 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 09:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Na razie śpij spokojnie, bo teraz nie ma naborów i nie wiadomo czy i kiedy będą. A jeśli będą to nie wiadomo na jakich zasadach. Do tej pory było tak, że wykształcenie można było "wykupić" w KRUS'ie:)

#7774 Share Derform12

Derform12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 09:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) o widzisz i na jakiej zasadzie to się odbywało ?:) prawde mówiąc to ja jeszce mam 2 lata do tego no ale chciałem się dowiedzieć co i jak xD żeby wcześniej coś móc zrobić xD

#7775 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2012 - 13:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Defrom12,politycy tak mieszają,że to o czym się dowiesz teraz może być nieaktualne za 2 lata.

#7776 Share Derform12

Derform12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 sierpień 2012 - 13:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy na dzien dzisiejszy z tym co mam miałbym szanse to dostać ?

#7777 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 sierpień 2012 - 11:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak! Jeśli nie masz wykształcenia rolniczego to płacisz KRUS 3 lata wstecz (zakładając, że masz minimum średnie). Rozłożą na raty - ok 5tys. zł.
Musisz mieć co najmniej średnią krajową lub średnią wojewódzką jeśli ta jest większa (mowa o powierzchni gosp.), ale spokojnie masz na to 3 lata od otrzymania premii. To tylko dywagacje, bo nie wiadomo jakie będą nowe zasady, ba, nie wiadomo, czy jeszcze będzie program "Młody Rolnik".
Tak to wyglądało w poprzednich naborach... jak będzie? Nikt Ci nie powie.

#7778 Share r3s

r3s

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 12:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam takie pytanie - w jaki sposob powinienem przygotowac aneks do biznesplanu do MR? w biznesplanie mialem wpisane, ze kupie trzy maszyny, a tymczasem cala kwote przeznaczylem na wklad wlasny na kombajn; jak taki aneks sie pisze? jest gdzies wzor tego?

Edytowany przez r3s, 17 sierpień 2012 - 12:53.

#7779 Share Derform12

Derform12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 13:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Sr woj mam:) brakuje mi szkoły średnia ale to musiał by być rolnicza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7780 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 22:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 19 czerwiec wniosek o platnosc i zmiana BP po miesiacu poprawka i w koncu 14 sierpnia jest kasa na koncie ;p