Polecane posty

Mosull    0

Witam wszystkich zainteresowanych: informacja z wczoraj od dyrektora CDR

 

Nabór na MR w maju. Nowe pieniądze (100 tys.) na starych zasadach. Cytując słowa dyr. "informacja pewna ale nieoficjalna"

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Tiaa, a świstak siedzi i zawija je w te sreberka. Nie dawaj nam informacji nieoficjalnych, ok? Bo wielu się napali na to rozdanie, a okaże się że dyro "ściemniał" B)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

Na razie to nie ma potwierdzenia o możliwości przesunięcia środków musi zgodzić się na to UE. Ministerstwo na razie nic nie wie, więc nie piszcie bajek. Kto będzie chciał złożyć wniosek ten napewno zdąży. Trochę spokoju i pokory. Bo widzę że niektórym to pewnie woda sodowa uderzy do głowy jak dostaną MR i zobaczą swój stan konta po przelaniu środków.

Edytowano przez starybudnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peters    21

Trzy lata temu otrzymałem premie i tam trzeba bylo utworzyć plan na piec lat i po trzech latach muszę napisać sprawozdanie i co będzie jeśli nie trzymałem się tego planu? :) Czy ma to jakieś znaczenie czy tylko na końcu liczy sie ESU? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Witam, mam pytanko, jeżeli po 2 latach od otrzymania premii zmieniam strukturę zasiewów o więcej niż 30% zawartej w tabeli danego zboża to muszę im wysłać tylko tą tabelę 2.2 Powierzchnia upraw w plonie głównym czy jeszcze muszę coś wysłać? Wysyłał ktoś z Was zmianę struktury zasiewów i dostał potwierdzenie akceptacji tezj zmiany? pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

zboża stanowią jedną grupę więc jak jeden gatunek zmieniasz na inny to nie zmiana. Zmiana by byla jakbyś zmienił np na okopowe.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ja robiłem zmianę w zbożach i dostałem po 2 czy 3 tygodniach zgodę

Edytowano przez MDSikor

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Witam !!!

A ja mam pytanie do osób, które korzystały z ostatniego naboru dla młodego rolnika, tzn. czy umowa notarialna na dzierżawę od osoby prywatnej może być podpisana np. dopiero dwa miesiące przed złożeniem wniosku, czy też musi być już przedtem zawarta dłużej i co się dzieje w momencie otrzymania decyzji o premii czy umowę przepisuje się/zmienia tylko na nowego dzierżawcy notarialnie?? Pytam hipotetycznie w razie naboru na starych zasadach w tym roku :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Umowę najlepiej podpisać po wydaniu decyzji i dołączyć do wniosku o płatność. Wcześniej też można aby nie dłużej niż 12 mies. wg starych zasad tylko po co wcześniej.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

@Endriu42, tylko teraz czegoś nie rozumiem.

Ktoś wcześniej zapytał o zasady naliczania punktów, mianowicie, czy jeżeli jest się w trakcie nauki (powiedzmy studia rolnicze), to czy będą mu naliczone punkty, tak jakby ukończył studia? Osoba ta otrzymała odpowiedź, że liczony jest stan obecny, czyli jeżeli w chwili wydawania decyzji nie ukończył jeszcze studiów, to te punkty za wyższe wykształcenie nie będą doliczane.

 

Niemalże identyczna jest sytuacja o której Ty napisałeś. Czy nie powinno być tak, że jeżeli w chwili składania wniosku o MR nie masz papieru na daną dzierżawę, to po prostu nie wolno Ci jej wpisać? Ew. jeżeli ją wpiszesz w biznesplanie, to i tak nie możesz otrzymać ew. dodatkowych punktów za wielkość gospodarstwa, bo w chwili wydawania decyzji po prostu tej ziemi nie masz (jak z ww. wykształceniem).

 

Czy dobrze rozumuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

na stronie www.agrofoto.pl napisali za nabor na MR odbędzie się w polowie roku 2014 i premia będzie wynosila 100 tys zl !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez zbędnego szukania. Proszę. http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/nabor-wnioskow-dla-mlodych-rolnikow-w-polowie-2014-roku,49439.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

No to można już pomału zbierać dokumenty i dogadywać dzierżawy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

@Endriu42, tylko teraz czegoś nie rozumiem.

Ktoś wcześniej zapytał o zasady naliczania punktów, mianowicie, czy jeżeli jest się w trakcie nauki (powiedzmy studia rolnicze), to czy będą mu naliczone punkty, tak jakby ukończył studia? Osoba ta otrzymała odpowiedź, że liczony jest stan obecny, czyli jeżeli w chwili wydawania decyzji nie ukończył jeszcze studiów, to te punkty za wyższe wykształcenie nie będą doliczane.

 

Niemalże identyczna jest sytuacja o której Ty napisałeś. Czy nie powinno być tak, że jeżeli w chwili składania wniosku o MR nie masz papieru na daną dzierżawę, to po prostu nie wolno Ci jej wpisać? Ew. jeżeli ją wpiszesz w biznesplanie, to i tak nie możesz otrzymać ew. dodatkowych punktów za wielkość gospodarstwa, bo w chwili wydawania decyzji po prostu tej ziemi nie masz (jak z ww. wykształceniem).

 

Czy dobrze rozumuję?

Wykształcenie a ziemia to inna sprawa. Przejęcie gosp. deklarujesz i przejmujesz po decyzji z wnioskiem o platnosc dajesz dokumenty ze przejales gosp. jak nie przejmiesz tyle co deklarowales to przelicza Ci pkt i spadniesz w kolejce. Wyksztalcenie albo masz albo uzupelniasz w ciagu 3 lat. Gosp. tez mozesz powiekszyc do sredniej krajowej w ciagu 3 lat w niektorych woj. ale policza Ci pkt za tyle ile przejmiesz po decyzji a nie do ilu pozniej uzupelnisz. Mam nadzieje ze w miare jasno napisalem:-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Oby sie to sprawdzilo co pisza...


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rado9990    4

Witam. Ja tez się zastanawiam czy złożyć wniosek na MR.Posiadam wykształcenie rolnicze,tytuł technik Rolnik itp. posiadamy 15ha ziemi, ale chciałbym żeby ktoś coś więcej powiedział..czy np, mogę mieć przepisaną ziemie w formie dzierżawy ? i musi być przepisane wszystko łącznie z budynkami itp. i najważniejsze..czy jeśli teraz bym miał przepisaną ziemie w formie dzierżawy to czy mogę potem składać wniosek na modernizacje gospodarstw rolnych czy ziemie trzeba mieć już na stałe przepisaną ? i czy jak np. wnioski były by przyjmowane w czerwcu..i złożył bym wniosek a następnie załóżmy w styczniu byłby nabór na modernizacje to mógłbym składać wniosek ? czy muszę czekać jak przejdzie wniosek MR a następnie mógłbym się ubiegać o inne dofinansowanie.Sory za tyle pytań..ale nie chce mi się przeglądać wszystkich około 500 stron i szukać czy coś takiego było :) Z góry dziękuje za pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xeon    4

@Endriu42,

Tak, to rozumiem. Tylko jak czytałem zasady naliczania punktów, to za ziemię max można dostać mając 2 x więcej niż średnia wojewódzka (w moim przypadku wielkopolska) (minimalnie brakuje mi do przekroczenia jej dwu-krotności). Także jeżeli już teraz spiszę umowę dzierżawy (tę ziemię i tak już dzierżawię, z tym, że nie mama na to formalnego papierka), to ta dzierżawiona ziemia zwiększy powierzchnię mojego gospodarstwa. Tym samym ilość pkt, którą (jeżeli to wsyztsko ruszy, bo u nas, często na gadaniu się kończy) miałbym naliczoną za powierzchnię gospodarstwa będzie większa (powinna być maksymalna).

Za wykształcenie i tak nic mi nie naliczą, bo szkołę kończę dopiero we wrześniu, także trzeba próbować podciągnąć te punkty gdzie się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam. Ja tez się zastanawiam czy złożyć wniosek na MR.Posiadam wykształcenie rolnicze,tytuł technik Rolnik itp. posiadamy 15ha ziemi, ale chciałbym żeby ktoś coś więcej powiedział..czy np, mogę mieć przepisaną ziemie w formie dzierżawy ? i musi być przepisane wszystko łącznie z budynkami itp. i najważniejsze..czy jeśli teraz bym miał przepisaną ziemie w formie dzierżawy to czy mogę potem składać wniosek na modernizacje gospodarstw rolnych czy ziemie trzeba mieć już na stałe przepisaną ? i czy jak np. wnioski były by przyjmowane w czerwcu..i złożył bym wniosek a następnie załóżmy w styczniu byłby nabór na modernizacje to mógłbym składać wniosek ? czy muszę czekać jak przejdzie wniosek MR a następnie mógłbym się ubiegać o inne dofinansowanie.Sory za tyle pytań..ale nie chce mi się przeglądać wszystkich około 500 stron i szukać czy coś takiego było :) Z góry dziękuje za pomoc ;)

Możesz mieć dzierżawę, jeżeli nie zmienią zasad. Budynki możesz użyczyć jeżeli potrzebne do produkcji. Na modern. w obecnej formie można było dzierżawić. Jak teraz wezmiesz mlodego to pozniej mozesz modernizacje to bez znaczenia, ale na tych zasadach jak bedzie nie wiadomo. :-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dstefansky    6

Chciałem w tym roku startować na te dofinansowania , ale mam problem z ziemią ;/ Mieszkam w wielkopolsce 5 km od Kalisza . Ludzie tutaj płacą nawet po 3 tyś /ha za dzierżawę . Od rodziców jeszcze nie mogę przejąć bo w tym momencie z wielu przyczyn . Nie mam od kogo wydzierżawić . Była okazja miesiąc temu , 10 ha dzierżawy , ale po co mi to jak tam 5,6 klasa była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj