Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31549 odpowiedzi na ten temat

#7721 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 22:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po co mu nowy ciągnik jak nie będzie miał co robić? Po to żeby ładnie wyglądał na podwórku?

Zakup ziemi to bardzo dobry pomysł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:05
  •  

#7722 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 08:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a mam pytanie czy ziemia kupiona na MR musi mieć tylko i wyłacznie zapisane w rejestrze zagospodorowania przestrzennego cele rolne czy również mogę obejmować owy plan w przyszłości działki bud. Ale wiadomo iż w trażniejszosci i w przyszłości (5lat) cały obszar bedzie jednolity i wykorzystany na cele rolne a po owym czasie zrobi sie z tym co należy :). W czasie pżniejszym z takiej powierzchni przeznaczonej na cele budownicze bede mógł realizować juz na spokojnie swoje ambicje zwiazane z rolnictwem.
He zaznaczam iż przez dłuższy okres byłem "napalony" na zakup ciagnika ale ciagłe czekanie na dezycje odwlekło mnie od tego zamiaru

#7723 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 09:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam może słyszał ktoś jakieś plotki na temat nowego naboru w przyszłych latach???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7724 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 14 lipiec 2012 - 19:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli ktoś nie jest rolnikiem a ma konto rolnicze w banku to będzie to przeszkadzało aby dostać premie?

#7725 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 lipiec 2012 - 17:04

Po co mu nowy ciągnik jak nie będzie miał co robić? Po to żeby ładnie wyglądał na podwórku?

Zakup ziemi to bardzo dobry pomysł.

Tak po to własnie kupiłem swojego <_< A na poważnie to na 10 hektarów już można kupić ciągnik który sie nudził nie będzie to raz , a dwa ,że nie musi stac w miejscu tylko się rozwijac , powiększac gospodarstwo i racjonalność zakupu nowego ciągnika byłaby tym większa ;)

Ale jak ma możliwość kupna ziemi tymbardziej rolnej , z nadzieją na przeobrazenie w budowlane to lepszego interesu zrobić nie można za te pieniądze jak kupić , po 6 latach sprzedac i inwestowac w gospodarstwo bez łaski unii .

@szpieniek - Samo konto rolnicze nie . Ale konto rolnicze jak dobrze pamiętam zakłada się na podstawie nakazu płatniczego , czyli posiada się pole a to już może być problem w razie składania wniosku o przyznanie pomocy ....

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7726 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 04:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam wydaje mi się ze moge miec problem otóz przymierzam się do rozliczenia inwestycji czekam tylko na dowód rejestracyjny i przeglądałem polecenie przelewu w którym są wypłacone pnieniądze dilerowi tytułem zakupu maszyn rolniczych i są one wymienione tylko z grubsza niema podanych pełnych nazw ani symboli ale są one za to wymienione poprawnie na faktórze

#7727 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 lipiec 2012 - 13:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jak będziesz rozliczał ten ciągnik w agencji to nie zapomnij zabrać ze sobą karty gwarancyjnej, bo będą jej też potrzebować.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#7728 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 16 lipiec 2012 - 18:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja na przelewie mam wpisane numer faktury Vat i powinno im to wystarczyć bo jak by inaczej wypisywać maszyny bezsens by to byl.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#7729 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 16 lipiec 2012 - 20:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pierw dokonałem przelewu a fakture otrzymałem przy odebiorze maszyn takze ma na przelewie w tytule napisane tylko maszyny rolnicze i z grubsza wymienione bez symboli i marek typu przyczepa rozrzutnik agregat uprawowy sadzarka ...

#7730 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 07:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie mam pyt. jak mi ojciec przepisywal gosp itp to w wniosku mialem zaznaczone ze mi przepisze ciagnik. Czy ten ciągnik moge sprzedać po roku czy musze go trzymać te 5 lat?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7731 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 09:18

Ale jak ma możliwość kupna ziemi tymbardziej rolnej , z nadzieją na przeobrazenie w budowlane to lepszego interesu zrobić nie można za te pieniądze jak kupić , po 6 latach sprzedac i inwestowac w gospodarstwo bez łaski unii .

I właśnie to samo mam na myśli :) i nie ogladania sie na UE i robienie tego co człowiek kocha mając jednocześnie wystarczajace środki. Ale mam nadzieje ze wszystko potoczy sie tak jak sobie zakłądam ale jednocześnie spoglądając na to co sie dzieje wokół chyba mogę liczyc na owe upłynnienie nieruchomości nie predziej niż za ok. dekade :( conajmniej.

Wie może ktoś gdzie mogę znaleźć "stare" rozporządzenie dt. Zawodów klasyfikując się jako wykształcenie rolnicze

takie jak np.
technik architektury krajobrazu itd. :D

Edytowany przez janczar810, 17 lipiec 2012 - 19:59.

#7732 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 08:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mógłby ktos wstawic wzór podania o aneks do wniosku młodego rolnika dotyczący zmiany w biznesplanie chce zmienic z prasy na ciągnik.

#7733 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 21:37

Jak będziesz rozliczał ten ciągnik w agencji to nie zapomnij zabrać ze sobą karty gwarancyjnej, bo będą jej też potrzebować.

W lubelskim ARIMR nie pytali nawet o gwarancję :)

Dziś sie rozliczyłem z zakupu ciągnika :) były potrzebne :
- faktura (stęplują i sami kserują)
- polecenie przelewu (ksero we własnym zakresie)
- wyciąg z homologacji (stęplują i sami kserują)
- dowód rejestracyjny (ksero we własnym zakresie)

musiałem wypełnić orzeczenie ,że nie zawarłem umowy kupna sprzedazy z wstępnymi i zstepnymi członkami rodziny oraz wypełnić formularz danymi z faktury (jesli ktoś ma kilka inwestycji - maszyn to musi wiedziec która maszyna odpowiada któremu punktowi z tabeli 5.2 z biznesplanu - ja nie wiedziałem ale z racji zakupu tylko ciągnika strzeliłem ,że "1" później w domu sprawdziłem i okazało się ze dobrze napisałem.

Rozliczałem też dzierżawę , a raczej uzupełnienie powierzchni gospodarstwa do sredniej krajowej z tym ,że miałem ją uzyskac w 2014 roku a uzyskałem w tym roku , potrzebne było :
- pismo do kierownika opisujące sytuację
- orginał umowy potwierdzonej w starostwie z pieczątkami starostwa i geodety (ktoś kiedyś pisał ze musi być okreslone jakiej wysokości czynsz dzierzawny jest ustalony , u mnie w umowie tego nie było ale mimo to przeszła taka umowa ) Co ważne orginał zabierają .

#7734 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 22:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Powie mi ktoś jak to jest z pójściem do pracy...chodzi mi o nabór w 2010 r. w 2011 r. była pozytywna decyzja i na początku roku 2012 przyszła informacja by złożyć zaświadczenie z KRUS o okresach podleganiu ubezpieczeniu...zna ktoś ten temat w pełni? proszę o opisanie go i wyjaśnienie. Z góry dziękuje.

#7735 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 19 lipiec 2012 - 23:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zgodnie z obowiązującymi Cię zobowiązaniami powinieneś podlegać ubezpieczeniu społecznemu w KRUS z mocy ustawy przez 12 miesięcy, jeśli już wypełniłeś to zobowiązanie (zawiadamiając o tym OR ARiMR) możesz śmiało "iść do pracy" i podlegać ubezpieczeniu w ZUS

#7736 Share tomaszs88

tomaszs88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 17:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Inne zobowiązania pozostają bez zmian?

#7737 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 18:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A pracować o umowę o dzieło będąc w KRUS można?

#7738 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 18:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zobowiązania się nie zmieniają w związku ze zmianą/rozszerzeniem źródeł utrzymania, także pozostałe pozostają bez zmian

natomiast ubezpieczeniu w KRUS (jeśli spełnia się określone w ustawie warunki) można podlegać dopóty, dopóki nie będzie się podlegało ubezpieczeniu w ZUS, obowiązku odprowadzania składek do ZUS nie powoduje umowa o dzieło oraz umowa zlecenie (dla osób uczących się do 26 roku zycia)

#7739 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 21:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tym ,że z tym ubezpieczeniem to nikt nie zagwarantuje ,że kolejne programy unijne (modernizacja i temu podobne) nie będzie wymagał ,że rolnik musiał być przez ileś ubezpieczony w krus i wtedy takie osoby które po roku przeszły na zus będą zdyskwalfikowane do udziału w takim programie - to tylko domniemania o których było mówione x stron temu ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7740 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 20 lipiec 2012 - 22:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) KRUS jest obowiązkowy jedynie w MR i umożliwia skorzystanie z pomocy dla działania Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej, a w przyszłości należy raczej oczekiwać połączenia KRUS oraz ZUS i utworzenie jednego uniwersalnego systemu ubezpieczenia społecznego, chyba że PSL zagrozi zbyt duże bezrobocie, ale trudno wróży się z fusów