Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#7681 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 21:45

Witam, czy jest ktoś kto za premię dla młodego rolnika kupował zwierzęta hodowlane. Interesuje mnie jak się rozliczał i skąd je kupował, z jakiejś firmy typu ph Konrad czy od osób prywatnych.

Kolego z tego co słyszałem to odradzają zakup zwierząt za premię to jak zasłyszałem od pracownika ARIMR problem jest jak takie zwierze ci zdechnie w ciągu 5 lat od zakupu. Zwierzęta tak samo jak maszyny trzeba trzymać przez okres 5 lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 21:59
  •  

#7682 Share iwusia61

iwusia61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 czerwiec 2012 - 21:41

Witam,

w sierpniu 2010 roku złożyłam wniosek o premię Młody Rolnik. 27 wrześnie 2010 roku otrzymałam decyzję pozytywną. Byłam wtedy uczennicą ostatniej klasy liceum ogólnokształcącego. Po jego ukończeniu podjęłam studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie wydział Inżynierii Produkcji oraz w celu uzupełnienia wykształcenia zapisałam sie do dwuletniego studium rolniczego. We wrześniu 2011 roku dostałam inforamację, że wystarczy mi jako dokument o uzupełnieniu wykształcenia zaświadczenie ze studiów. Aby potwierdzic ta informację kontaktowałam sie z Lubelskim Oddziałem ARiMR w której zostałam poinformowana ze takie zaświadczenie bedzie honorowane. Informowałam pracownika o tym, ze jestem dopiero na pierwszym roku studiów I stopnia. uzyskując taką informacje zrezygnowałam ze studium zostawiając sobie tylko studia na UP. Dzis dzwoniąc po raz kolejny do ARiMR Lublin zostałam poinformowana, że zaswaidczenie to nie bedzie przyjęte gdyż jest to dopiero pierwszy rok studiów a powinien byc to I stopień studiów. W dniu dzisiejszym zostałam z okresem roku i 3 miesięcy na uzupełnienie wykształcenia. Chciałabym sie dowiedziec co mam zrobic w tej sytuacji gdy od przyszłego roku zmienia sie system kształcenia zawodowego i prawie niemożliwe jest uzupełnienie wykształcenia w tak krótkim czasie. Czy istnieje np możliwośc opłacenia składek KRUS wstecz??? czy da sie cos zakombinowac z jakąs szkoła? Proszę o odpowiedz gdyż jestem z winy niekompetentnego pracownika ARiMR i moją niewiedzę w wielkich tarapatach...

#7683 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 10:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) KRUS można opłacić wstecz, tylko musiałabyś zmieniać wniosek o premię a nie wiem co na to Agencja. Musisz spytać w swoim oddziale.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7684 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 28 czerwiec 2012 - 10:26

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @iwusia61 - ale skąd pewność ,że teraz pracownik arimr poinformował Cię właściwie ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7685 Share iwusia61

iwusia61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 10:41

@iwusia61 - ale skąd pewność ,że teraz pracownik arimr poinformował Cię właściwie ?

Nie mam,żadnej pewności. I sama juz nie wiem gdzie szukac. Te ustatwy się ciągle zmieniają zamist ustalic je na stałe dla denego naboru. Dzwoniłam do Warszawy to tylko zjechali mnie ze nie dopełniam warunków wpisanych przy składaniu wniosku w informacji o uzupełniniu wykształcenia. A wtedy pracownik ARiMR mówił ze nie ważne jak uzupełnie aby był papierek

Byłam dziś w KRUSie zorientowac sie czy da sie opłacic wstecz to powiedzieli ze tak i wstępnie oszacowali to na 5,5 tys zł. Nie jest to duża kwota przy tym ze byc może trzeba bedzie zwracac 75 tys z odsetkami ale czy można wprowadzac teraz zmainy we wniosku...

#7686 Share mareoo

mareoo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 13:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) szczerze współczuje. Kolejny raz słyszę o niekompetnecji pracowników ARiMR i wielkim bałaganie jaki tam panuje.

#7687 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 czerwiec 2012 - 13:12

Nie mam,żadnej pewności. I sama juz nie wiem gdzie szukac. Te ustatwy się ciągle zmieniają zamist ustalic je na stałe dla denego naboru. Dzwoniłam do Warszawy to tylko zjechali mnie ze nie dopełniam warunków wpisanych przy składaniu wniosku w informacji o uzupełniniu wykształcenia. A wtedy pracownik ARiMR mówił ze nie ważne jak uzupełnie aby był papierek

Byłam dziś w KRUSie zorientowac sie czy da sie opłacic wstecz to powiedzieli ze tak i wstępnie oszacowali to na 5,5 tys zł. Nie jest to duża kwota przy tym ze byc może trzeba bedzie zwracac 75 tys z odsetkami ale czy można wprowadzac teraz zmainy we wniosku...

A można wiedzieć jaki to odział agencji?
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#7688 Share iwusia61

iwusia61

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 14:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Lubelski w Elizówce

#7689 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 18:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja to już całkiem zgłupiałem.. :blink:
chciałbym skorzystać z programu MR, studiuję NIE rolniczy kierunek- konkretnie bezp narodowe. Chciałbym się zapisać do technikum (zaoczne ) 2 letnie, które jest uzupełniające i dawało by mi wykształcenie jakieś tam rolnicze. Wystarczy te technikum ?

#7690 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 czerwiec 2012 - 20:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Składał ktoś zaświadczenie do KRUS o podleganiu ubezpieczeniu jeśli mam do 3 złożyć to czy mogę 3 wysłać pocztą i czy to przejdzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7691 Share ziomfarm

ziomfarm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 19:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Wielu z was otrzymało już pieniązki?? Jestem ciekaw kiedy dostane kase , bo jest mi teraz bardzo potrzebna. A przelewu jak nie było tak nie ma. Dodam że byłem na liście 1XXX. Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam

#7692 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 12:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A kiedy składałeś wniosek o płatność (2 wniosek) ?

... pytam bo słyszałem o przypadku gdy ktoś czekał na pieniądze po złożeniu wniosku o przyznanie pomocy i się nie doczekał bo drugiego wniosku nie złożył ...

#7693 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 13:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pawlus224 mowisz o wniosku o platnosc wraz z ktorym sklada sie akt notarialny zaswiadczenie z krus i oświadczenie wnioskodawcy o podjęciu samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego tak?

#7694 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 14:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a w przypadku gdy ja mam dzierzawe wowczas nalezy przedłożyć ARiMR umowe dzierżawy zarejestrowaną w starostwie i wszystko??

#7695 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 17:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @karaste85 - tak .

@janczar - ja jeszcze nie wiem , ale jakbyś wiedział pierwszy to daj znac ...

#7696 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 05 lipiec 2012 - 19:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co mi wiadomo dzierżawca skłądający wniosek o płatność do ARiMR przedkłada nastepujące dokumenty:
-Umowa Dzierżawy zarajestrowana w starostwie
-Zaświadczenie o Ubezpieczeniu KRUS
-Oświadczenie o samodzielnym prowadzeniu gospodarswa

tak na szybkiego wypisałem najważniejsze podpunkty jak przypomni mi sie cos istotnego dopisze :)

#7697 Share mp255

mp255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 00:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie.
Czy mogę zasiać łubin gdyz mam w papierach w biznesplanie napisane ze bede mial swinie i hodowal zboze.
Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

#7698 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 07 lipiec 2012 - 14:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pewnie że możesz

#7699 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 12:11

Z tego co mi wiadomo dzierżawca skłądający wniosek o płatność do ARiMR przedkłada nastepujące dokumenty:
-Umowa Dzierżawy zarajestrowana w starostwie
-Zaświadczenie o Ubezpieczeniu KRUS
-Oświadczenie o samodzielnym prowadzeniu gospodarswa

tak na szybkiego wypisałem najważniejsze podpunkty jak przypomni mi sie cos istotnego dopisze :)

Źle się zrozumieliśmy :)

Mi chodzi o udokumentowanie dzierżawy będącej uzupełnieniem areału do średniej krajowej (jesli ktoś nie ma jej w dniu składania wniosku) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7700 Share menos

menos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 18:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanko kiedy trzeba zgłosić wykorzystanie pieniędzy z MR a wykorzystałem kupując ciągnik co jakie papiery trzeba im wykazać w arimr