Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31549 odpowiedzi na ten temat

#7661 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 15 czerwiec 2012 - 14:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ajjj ja tez bede pisałe 19 zawodowy. prawdopodobnie cos o krowach ma byc. i cholernie ciezki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 19:45
  •  

#7662 Share marzena24

marzena24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Uwielbiam zwierzęta ,szczególnie Rasy simental krowy,cielaki,owce ,kozy,konie .

Napisany 15 czerwiec 2012 - 16:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też pisze 19 zawodowy praktyczny a 18 etap pisemny:-)a skąd wiecie co ma być??????

#7663 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 15 czerwiec 2012 - 19:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) heh spekulacje i przewidywania :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7664 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wracając do uzupełnienia wykształcenia: świadectwo ukończenia szkoły policealnej, w kierunku technik rolnik, po zmianach jakie wprowadziło ministerstwo w tym roku, nie posiada zapisu w jakim zawodzie ani kierunku się uczyliśmy. Po co więc nam takie świadectwa? Chciałbym teraz przeczytać wypowiedzi tych, który w tym temacie stanowczo twierdzili iż do uzupełnienia wykształcenia wystarczy tylko świadectwo ukończenia szkoły.

#7665 Share przemo92

przemo92

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 16 marca 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania "Ułatwianie startu młodym rolnikom" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 najnowsze rozporządzenie ministra co do wykształcenia, na samym dole pisze.

#7666 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 12:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a wiec jak to jest w koncu z tym bo sie pogubiłem:( to trzeba miec ten dyplom technika czy jest zbedny aby wykazać sie ARIMR o posiadanym wykształceniu

#7667 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 17 czerwiec 2012 - 18:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy jak kupie rozsiewacz o zasypie 50kg mniejszy i tanszy a agregat o 0,1 m wiekszy i drozszy to musze to zmieniac w BP?

#7668 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 17 czerwiec 2012 - 21:18

a wiec jak to jest w koncu z tym bo sie pogubiłem:( to trzeba miec ten dyplom technika czy jest zbedny aby wykazać sie ARIMR o posiadanym wykształceniu

Jeśli ktoś chodzi do policealnej to wychodzi na to, że jak dostanie się świadectwo to szkoła powinna też wydać zaświadczenie, że kształciło się w tym zawodzie. A do egzaminu i tak można podejść na wszelki wypadek. Jeśli tak by było to bardzo prosta sprawa przynajmniej z tym..

Edytowany przez Witek2010, 17 czerwiec 2012 - 21:18.

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7669 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 12:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dzisiaj zlozylem wniosek o platnosc i zmiane w BP ciekawe w jakim czasie sie ogarna co ciekawe powiedzieli ze wprowadzenie zmian w BP nie wplywa na czas przelania pieniedzy a ze maja teraz sporo zmian w BP to na decyzje trzeba troche poczekac pytanie tylko ile ? ;)

Edytowany przez karste85, 19 czerwiec 2012 - 12:23.

#7670 Share zielskoq7

zielskoq7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:ekonomia, rachunkowość

Napisany 20 czerwiec 2012 - 08:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, dostałem dziś informacje ( praktycznie z samej góry ANR ) że ruszy młody rolnik w lipcu. PROW zaraz po młodym albo i w tym samym czasie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7671 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 10:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja składałem wniosek w 2010 na MR pisałem tez wtedy mail do arimr z zapytaniem czy jesli skoncze policealną szkołę rolnicza w zawodzie technik-rolnik i bede miał tylko świadectwo czy to wystarczy dostałem odpowieź, że swiadectwo i dyplom technika rolnika czyli zdany egzamin zawodowy to dokumenty równorzędne. Wczoraj odebrałem świadectwo i jest na nim napisane, że ukończyłem policealną szkołę rolnicza, ale nie jest napisane w jakim zawodzie. Nie wiem w końcu czy trzeba mieć zdany ten egzamin.

#7672 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 11:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @zielskoq7 też tak słyszałem że PROW będzie w tym roku i lepiej żeby było bo kilka maszyn by się przydało. :)

#7673 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 20 czerwiec 2012 - 11:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak ruszy MR i modernizacja już to widzę jak kasy nie mają to jak uruchomią nabór ciekawe ciekawe oby tak się stało bo na modernizacje przydało by się złożyć wniosek

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#7674 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 11:51

Ja składałem wniosek w 2010 na MR pisałem tez wtedy mail do arimr z zapytaniem czy jesli skoncze policealną szkołę rolnicza w zawodzie technik-rolnik i bede miał tylko świadectwo czy to wystarczy dostałem odpowieź, że swiadectwo i dyplom technika rolnika czyli zdany egzamin zawodowy to dokumenty równorzędne. Wczoraj odebrałem świadectwo i jest na nim napisane, że ukończyłem policealną szkołę rolnicza, ale nie jest napisane w jakim zawodzie. Nie wiem w końcu czy trzeba mieć zdany ten egzamin.

rozmawialem ze znajomym we wtorek ktory dostał pieniadze MR2009 (50tys) i wystarczy świadectwo wraz z zaświadczeniem ze szkoły w jakim zawodzie i kiedy ukonczył. tak to wyglada w wlkp.

aha konczył on Policealne Studium Architektury Krajobrazu 2-letnie nie myslić ze studiami !! tak samo jak ja :) i mam nadzeje ze to mi rowniez styknie na MR2011

Tak ruszy MR i modernizacja już to widzę jak kasy nie mają to jak uruchomią nabór ciekawe ciekawe oby tak się stało bo na modernizacje przydało by się złożyć wniosek

moze planuja zrobic nabór w tym roku tzn 2012. a decyzje beda wydawac podczas gdy juz beda miec pieniadze z nowego bużdzetu na owe lata.czyli reasumujac odciagna wydanie decyzji na przyszly rok i chyba tak to bedzie wygladało
No to jakby w tym roku nie bylo programów to troszke nie sprawiedliwe w stosunu osób przejmujacych gosp. w tym roku

Edytowany przez janczar810, 20 czerwiec 2012 - 11:57.

#7675 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 21 czerwiec 2012 - 11:36

Witam, dostałem dziś informacje ( praktycznie z samej góry ANR ) że ruszy młody rolnik w lipcu. PROW zaraz po młodym albo i w tym samym czasie :)

A co ma ANR do Młodego rolnika ?

Panowie i panie pisał / składał już ktoś oświadczenie o uzyskaniu średniej krajowej wielkości gospodarstwa ? W sensie , że miałem mieć te 10,22 ha w ciągu 3 lat , mam już i muszę im to udokumentować -> pisaliście jakieś pismo w takim przypadku ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7676 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
    Hodowla bydła

Napisany 21 czerwiec 2012 - 16:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) przeciez miało nie być zadnych naborów na mr i prow. bo kasa sie skonczyła :blink: moze ktos to troche rozszerzyc ?? :rolleyes:

#7677 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 21 czerwiec 2012 - 20:19

A co ma ANR do Młodego rolnika ?

Panowie i panie pisał / składał już ktoś oświadczenie o uzyskaniu średniej krajowej wielkości gospodarstwa ? W sensie , że miałem mieć te 10,22 ha w ciągu 3 lat , mam już i muszę im to udokumentować -> pisaliście jakieś pismo w takim przypadku ?

A co trzeba jakieś oświadczenie pisać? Chyba wystarczy jak im dasz akt notarialny albo umowy dzierżaw.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7678 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 21 czerwiec 2012 - 21:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A no myślałem ,że trzeba do tego jakieś pismo przewodnie czy coś w tym stylu ... ?

Pani w odr (nawiasem mówiąc sąsiadka) powiedziała ,że obyłoby się i bez tego - zależy na jakiego pracownika w ARIMR trafię .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7679 Share GrzesiekK4

GrzesiekK4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 17:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, czy jest ktoś kto za premię dla młodego rolnika kupował zwierzęta hodowlane. Interesuje mnie jak się rozliczał i skąd je kupował, z jakiejś firmy typu ph Konrad czy od osób prywatnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7680 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 24 czerwiec 2012 - 11:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam,korzystał ktoś z MR na budowę budynku inwentarsko-składowego,interesuje mnie jakie kontrole się przechodzi