Polecane posty

DjFarmerr    170

A jakie wymagania musi spełniać gospodarstwo w przypadku produkcji zwierzecej np bydło ? coś słyszłem o płytach gnojowych? przybliży mi to ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
Napisano (edytowany)

Wczoraj z kumplem byłem w jednym z ODRów i również powiedzieli nam o tych płytach gnojowych, że jest to konieczne do otrzymania premii. Kumpel takiej nie ma i teraz ma zamiar wybudować specjalnie żeby dostać Młodego Rolnika. U mnie taka płyta jest, ale nie wiem z kolei czy nie ma wymogów, co do ilości bydła na [m³], czy im więcej bydlaków tym większa ma być płyta, czy wystarczy mieć po prostu płytę o nie ważne jakiej wielkości. Jak ktoś coś wie, to niech napisze o tych płytach.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alero099    0
Napisano (edytowany)

I czy w oborze trzeba mieć tak stanowiska dla bydła jak nasza ukochana unia chce czy można dowolnie. Czy będzie to też sprawdzane podczas kontrol,

Edytowano przez alero099

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam wszystkich ;)

Mam do was pytanie, mój ojciec podpisał umowę na modernizację z naboru w 2013r, czy może mi przepisać część gospodarstwa żebym mógł załapać się na młodego rolnika jeśli zostanie ogłoszony nabór?

O tym czy może przepisać część to musi zapytać w arimr najlepiej oficjalne pismo. Bo to zależy czy nie naruszy zapisów umowy celu operscji itp. Także nikt inny na to Ci nie odpowie.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub5080    3

Witam

Pisaliście, że w przypadku krów mlecznych trzeba mieć 45 sztuk, a co trzeba spełnić w przypadku bydła mięsnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71

własnie ja tez nie mam plyty gnojowej a chce sie starac o premie, nie dostane jej napewno czy jeśli w ciagu 3 lub 5 lat ją wybuduje to przejdzie prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alero099    0

Cytat:

"... w gospodarstwie będą spełnione wymagania w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt; warunek ten powinien zostać spełniony w terminie 3 lat od dnia wejścia przez wnioskodawcę w posiadanie nieruchomości rolnej o powierzchni co najmniej 1 ha i powinien być zachowany do dnia upływu 5 lat od dnia wypłaty pomocy...."

 

 

Tak było w 2011 r tylko jakie dokładne przepisy są tego nie wiem. Niech się ktoś dokładniej wypowie jeśli wie sam bym się dowiedział ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Na stronie internetowej Arimr jest oświadczenie o spełnieniu standsrdów. Wypełnia się je oceniając swoje gosp. na podstawie tzw. check listy która też jest na tej stronie. Czytacie pytania i odpowiadacie tak, nie lub nd. Jak wyjda same odp tak lub nd tzn ze gosp. spełnia standardy:-)

 

własnie ja tez nie mam plyty gnojowej a chce sie starac o premie, nie dostane jej napewno czy jeśli w ciagu 3 lub 5 lat ją wybuduje to przejdzie prosze o odpowiedz

nie zawsze trzeba mieć płytę zależy na jakiej ściółce są zwierzęta tzn. płytkiej, głębokiej, czy bezściołowej.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

czy ta plyta można sobie wykonac samemu (wylac beton i zrobić odprowadzenie gnojowicy) czy musi to zrobić odpowiednia firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11
Napisano (edytowany)

Możesz sam zrobić, myślę że nikt Ci nie sprawdzi kto to robił. Aby było dobrze zrobione bo byle gdzie i jak nie można tego zrobić.

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

a czy na budowę plyty trzeba mieć jakies pozwolenie czy plan bądź atest

na płytę wystarczy zgłoszenie zgodnie z prawem budowlanym, nie trzeba pozwolenia. Plan do zgłoszenia trzeba dołączyć. Atestów raczej nikt na to nie wydaje. Atesty sa na materiały budowlane.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

tych z ARiMR raczej nie,chyba ze coś komus się nie podoba coś z kontrolujących albo sasiadowi to mozesz spodziewać się nadzoru budowlanego z powiatu,trzeba takie budowle miec naniesione na mapach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

jak płyta to i zbiornik chyba?tak wiec koszty rosna,muszi wiedziec ile m2,m3 pozneij liczysz co ile kosztuje,dokumentacja,materiały,itd.jesli masz kase nie chesz stać przy betoniarce,bierz fimre i z głowy :rolleyes:

 

no i zależy jak długo będziesz skąłdował obornik i gnojówkę,bo teraz UE wymaga pojemnosc na conajmniej pol roku,wg przelicznika ESU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

znajomy otrzymał wezwanie do wyjaśnień, wynikają one ze zmiany struktury zasiewów o więcej niż 30% w 5 roku realizacji biznesplanu, czy w związku z tym może spodziewać się konieczności zwrotu 100% pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ale myślisz ze 30 tys zl by wystarczylo , obornik woze wiosna i latem

 

wiosna i jesieniom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

farmer_89

 

 

jak zrobisz sam 30tys.powinno starczyć :rolleyes:

 

tylko wylicz ale porozamawiaj z doradcą co do ilości sztuk ile m ma miec powierzchni,pojemnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

ok a wy koledzy macie plyte? bo u mnie na wsi nikt nie ma i w okolicy tylko nieliczni,moi koledzy którzy brali wcześniej MR tez nie maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

oczywiśćie że płyte ma wiekszosć tak samo jak i zbiorniki na gnojówkę :rolleyes: takie już standardy UE,a zreszta cross-complice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

znajomy otrzymał wezwanie do wyjaśnień, wynikają one ze zmiany struktury zasiewów o więcej niż 30% w 5 roku realizacji biznesplanu, czy w związku z tym może spodziewać się konieczności zwrotu 100% pomocy?

jest taka możliwość. Zgodnie z rozp. Jeśli nie jest prowadzone zgodnie z założeniami biznesplanu to zwrot 100% pomocy. Ale to każda sprawa oceniana indywidualnie.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

nie wiem czy wiekaszosc ma plyte, chyba u was bo u mnie tylko maja te duże gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj