Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#7641 Share Rafik87

Rafik87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 14:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A dostał ktoś z Was potwierdzenie z agencji jeżeli zmienialiście maszyny w biznesplanie? jezeli tak to po jakim czasie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:47
  •  

#7642 Share tomek26

tomek26

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze,

Napisany 10 czerwiec 2012 - 16:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego ja zmieniałem bp . Zmiany wysłałem i po ok 2 miesiącach dostałem pismo ,że wyrażają zgode i tyle. I przystąpiłem do zakupu i co się okazało maszyna jaką zadeklarowałem w zmianie że ją kupie miała szer 1,8m a mi pasowała bardziej maszyna z innej firmy z szer 1,9 m i zacząłem sie dowiadywac czy musze to zmieniac - okazało się że ponoc tak- wiec wysłałem następną zmiane- ale pow mi odrazu ze na zmiane poczekam sobie nawet z pół roku- i powiem wam tak tą ostatnią zmiane wysłałem 16 stycznia i do chwili obecnej odpowiedzi brak- ale maszyne juz zakupiłem w marcu.......

#7643 Share pig

pig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 19:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam podobną sytuacje bp zmienialem w lutym i do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi ale byłem sie zapytac w agencji to powiedzieli zebym sie uzbroił w cierpliwość bo maja mnóstwo zmian w bp

Edytowany przez Marcin91, 11 czerwiec 2012 - 20:59.
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7644 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 09:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Większość piszę o zmianach w biznesplanie jak maszyny inne chcecie kupić.

A jak chcę dokupić sobie pole bo nadażyła się okazja też muszę zmieniać biznesplan? I może jeszcze czekać na jakąś decyzję?

Wiecie coś o tym?

#7645 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 12:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dostał ktoś z was pismo z agencji w sprawie uzupełnienia wykształcenia ?? bo ja dzis dostalem informacje iz wachlarz kierunków rolniczych został zmniejszony. i aby udukomentować wykształcenie wystarczy świadectwo

#7646 Share krystek2088

krystek2088

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 17:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hej wszystkim.
mam takie pytanie dotyczące MR a mianowicie upraw jakie zaplanowałem w bp czy ktos zmieniał uprawy tz siał coś innego niż zaplanował ???

#7647 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dolączam do pytania wyzej. Czy jezeli sialiscie cos innego niz podawaliscie w bp to wysylaliscie list z prosba o zmiane??

#7648 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 11 czerwiec 2012 - 20:56

dostał ktoś z was pismo z agencji w sprawie uzupełnienia wykształcenia ?? bo ja dzis dostalem informacje iz wachlarz kierunków rolniczych został zmniejszony. i aby udukomentować wykształcenie wystarczy świadectwo

Ja dostałem to, że zmieniły się te kierunki ale o tym wykształceniu że wystraczy świadectwo chyba nic nie było. Mógłbyś przepisać tę część co pisze coś o tym świadectwie?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7649 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 12:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Madzia20, Jeżeli ESU (po zakupie) dla roku docelowego zwiększy się o ponad 30% to tak. Na decyzję nie musisz czekać, bo będzie pozytywna, lub nie będzie jej wcale.

@krystek2088, jak wyżej, przelicz czy zmieniło się o więcej niż 30%. Jeśli tak, to lepiej napisać, chociaż są różne opinie - niektórzy twierdzą, że ta tolerancja dotyczy całego areału, inni, że również poszczególnych upraw.

#7650 Share Piotrek6911

Piotrek6911

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 12 czerwiec 2012 - 18:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam mam pytanie czy jak teraz bym był zarejestrowany w normalnej prywatnej firmie w ZUS to czy za jakiś czas mógł bym przejac gospodarstwo od rodziców????Wspomne jeszcze ze mam wykształcenie rolnicze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7651 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 13 czerwiec 2012 - 11:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) O ile mi wiadomo to tak . W "młodym rolniku" chodzi tylko o to byś dłużej niż rok przed złożeniem wniosku nie był na KRUSie jako rolnik prowadzący działalność rolniczą .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7652 Share tomek30

tomek30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 12:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @ in2dex to Ty byłeś dziś w agrobiznesie?

#7653 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 czerwiec 2012 - 21:20

Panowie jak to jest z tą kasa? musze ywdać w 2012 czy jednak jest 3 lata na to?

Ja mam podobna sprawe. W biznesplanie mam wpisany zakup ciagnika w 2013r. Premie dostalam w czerwcu w 2011r. A z tego co mi wiadomo jest 3 lata na zakup maszyny od dnia wyplaty premii,to jest w moim przypadku 2014r. Chcialabym przelozyc zakup ciagnika z 2013r na 2014r czyli na ten trzeci-ostatni rok.Czy w takiej sytuacji wystarczy napisac podanie z prosba o zmiane czy nalezy zmieniac biznesplan?I czekac na zgode ARiMR z 2-6miesiecy(z tego co slyszalam)?

#7654 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 09:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Prośba o zmiany i zmienione strony BP.

#7655 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 11:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) podobno agencja jest zasypana zmianami w BP i moje pytanie jest nastepujace na dniach mam zamiar zlozyc wniosek o platnosc i zmiane 2 maszyn ktore chce kupic i nie wiem zlozyc to razem czy zaczekac ze zmiana jak bedzie juz kasa na koncie jak myslicie czy zmiana w BP wydluzy przelanie kasy na konto?

#7656 Share Maro0

Maro0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 12:47

hej wszystkim.
mam takie pytanie dotyczące MR a mianowicie upraw jakie zaplanowałem w bp czy ktos zmieniał uprawy tz siał coś innego niż zaplanował ???

ja siałem cos innego.. zamiast cebuli pszenice i nic nie zmieniałem w bp

#7657 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 14 czerwiec 2012 - 13:45

Ja dostałem to, że zmieniły się te kierunki ale o tym wykształceniu że wystraczy świadectwo chyba nic nie było. Mógłbyś przepisać tę część co pisze coś o tym świadectwie?

Dodany obrazek

jest to zawarte w podpunkcie nr 3

tylko tak sie zastanawiam teraz czy szkołe która ukończylem zaocznie Policealne Studium Archtektury Krajobrazu w ubiegłym roku obejmuje przepis i czy wystarczy świadectwo czy ja muszę miec dyplom
ps. Policealne Studium Archtektury Krajobrazu było na liscie szkół/zawodów upoważniajacych do prowadzenia działąlności rolniczej

Edytowany przez janczar810, 14 czerwiec 2012 - 14:14.

#7658 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 14 czerwiec 2012 - 21:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko wygląda na to, że to się tyczy tych którzy jeszcze nie zaczęli szkoły a zaczną od września a np. jak ktoś wcześniej zrobił to nie wiem czy na tych samych warunkach. Dziwne bo nikt tu w temacie nie pisze z poprzednich naborów czy komuś wystarczyło tylko świadectwo. Ja tam się nastawiam na zdanie egzaminu żeby nie mieć problemów ;)
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7659 Share Maro0

Maro0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 05:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam wyzsze nierolnicze i wogole zero problemów z wykształceniem.. a nawet powiedziałbym ze 5pkt dostałem za to

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7660 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 15 czerwiec 2012 - 09:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no włąsnie jak mam również wyższe nierolnicze łacznie z ukonczonym w/w studium i podczas naboru dołączyłem świadectwo a ARiMR mi na to iż to świadectwo im nic nie mówi iż nelezy dostarczyć dyplom :(
aha tak mi napisali w Poznaniu

ps. mam poprawke z egzaminu zawodowego z cześci praktycznej we wtorek 19czerwca i za bardzo nie widze możliwości z mojej strony abym to zdał.
Technik Archtektury Krajobrazu :) taki pseudo rolnik :D

Edytowany przez janczar810, 15 czerwiec 2012 - 17:59.