Polecane posty

dawid013    2
Napisano (edytowany)

Lepiej żeby budynek był twoją własnością bo pozwolenia na budowe powinny być na Ciebie jak chcesz to finansować z mr.

Nie chcę tego finansować z MR, chodzi mi raczej o to czy mogą mieć problem, ze w moich budynkach i na terenie mojej działki brat utrzymuje swoje krowy?

Edytowano przez dawid013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

 

Nie chcę tego finansować z MR, chodzi mi raczej o to czy mogą mieć problem, ze w moich budynkach i na terenie mojej działki brat utrzymuje swoje krowy?

Myślę że nie, aby to było jakoś fizycznie oddzielone jego część od Twojej części i ewentualnie jakaś umowa że mu użyczasz części budynku.

 

Panowie mam pytanie chce skorzystac z MR mam ziemie i wyksztalcenie tylko w gospodarstwie niie mam plyty gnojowej i zbiornika, tylko zbiornik pod oborą czy bedzie to problemem ?

To zależy jaki masz system utrzymania zwierząt czy głęboka czy płytka ściółks czy bez. Jaka obsada zwierząt itp. Musisz poczytać o standardach i odpowiedzieć sobie czy je spełniasz

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Wydaje mi się, że brak możliwości uzupełniania kwalifikacji w nowej perspektywie jest delikatnie mówiąc krzywdzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

To w nowym MR trzeba będzie mieć od razu wykształcenie?? Nie będzie można go uzupełnić w ciągu 3 lat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Panowie!!

Czy wystarczy. gdy zdobędę tytuł mgr inż. rolnictwa, aby dostać premię MR??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Tak wystarczy.

 

 

https://www.minrol.gov.pl/pol/content/download/45467/250325/file/2014_01_24_III_PROJEKT_PROW_.doc.pdf

 

strona 131

 

 

http://ksow.pl/pl/prow-2014-2020/konsultacje-spoleczne-prow-2014-2020/formularz.html?no_cache=1

 

w 6.71 mozna przekazywac wlasne uwagi. nawet sie nie ludze, ze ktos wezmie je pod uwage, ale zawsze warto probowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antoni84    0

matava ty poważnie będziesz mgr inż. rolnictwa

 

czy możesz podać na jakiej uczelni sie kształcisz

to jest niewiarygodne że zadajesz takie pytania

czego uczą w tych szkołach??????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy przepisując gospodarstwo rolne z jednego brata na drugiego trzeba odprowadzić podatek?

 

Witam. Kilka lat temu rodzice przepisali gospodarstwo rolno-hodowlane czyli wszelkie budynki, ziemię i zwierzynę mojemu bratu. Teraz ja chciałbym je przejąć jednak zastanawiam się czy mogę przejąć je od brata bezpłatnie, czy może on zrzec się kosztów i oddać mi gospodarstwo w formie darowizny czy w jakiś inny sposób? Czy w wyniku takiej działalności któryś z nas nie poniesie wysokich kosztów podatku np. od darowizny czy tego stopnia pokrewieństwa podatki nie dotyczą?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Witam

czy na starych zasadach jest taka mozliwość kupić od ojca ziemię na kredyt i potem dostac na nią premię? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7219

To co to za ojciec że musisz kupić od niego?? :ph34r:


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu95    13

Witam. Mój ojciec podpisał umowe na MGR w sierpniu 2013r, a więc zobowiązał się przez 5 lat nie zmniejszać powierzchni gosp. itp. W sytuacji naboru na MR w tym, bądź następnym PROW-ie, a więc nie upłynie 5 lat, mogę składać wniosek na MR i przejąć zobowiązania ojca? To samo tyczy się programu RŚ, w którym ojciec też uczestniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam

czy na starych zasadach jest taka mozliwość kupić od ojca ziemię na kredyt i potem dostac na nią premię? Pozdrawiam

 

Niezły sobie biznes umyśliłeś, ale na szczęście nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie chcę tego finansować z MR, chodzi mi raczej o to czy mogą mieć problem, ze w moich budynkach i na terenie mojej działki brat utrzymuje swoje krowy?

 

Z budynkami jest ciężki temat bo albo musisz mieć w całości użyczony/wydzierżawiony od kogoś lub mieć go na własność z tym, że nie możesz nikomu wydzierżawiać/użycza żadnej części budynku. Jeśli agencja odkryje taką sytuacje, każe zwracać 25% premii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11
Napisano (edytowany)

A na jakiej podstawie niby każą zwracać akurat 25%?

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Ja z kolei dołączam do pytania: czy wykształcenie musi być odrazu, czy można uzupełnić w ciągu trzech lat? Bo jeżeli to pierwsze to sporo osób dostanie po d*pie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A na jakiej podstawie niby każą zwracać akurat 25%?

 

Mają swój "taryfikator kar".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Ja z kolei dołączam do pytania: czy wykształcenie musi być odrazu, czy można uzupełnić w ciągu trzech lat? Bo jeżeli to pierwsze to sporo osób dostanie po d*pie.

Narazie w obowiazujacym rozp. mozna uzupelnic wykszt w ciagu 3 lat. A jak bedzie nie wiadomo do konca. Sa plany zeby w prow 14-20 nie mozna bylo uzupelniac. A jak bedzie kto wie.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

nie mogę uzupełnić ostatni nabór był w tamtym roku, ministerstwo zamyka szkoły dla rolników


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

to niema takiej mozliwości by kupic ziemię od ojca (nie chodzi mi tu o kredyt na młodego rolnika, chodz fajnie by było gdybym mógł ;p wtedy rodzice spłacą swoje kredyty a ja bym miał ziemię na własność i nikt z rodzenstwa nie był pokrzywdzony ze dostałem ziemie za free) tylko pytanie czy załapał bym sie na premię? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3
Napisano (edytowany)

biznes12

 

kredyty niech splacaja Ci co je brali,sa przepisy ze z najblizej rodziny nie możesz kupic ziemi,budynków z pomocy krajowej czy unijnej,więc daruj sobie te kombinacje,bo zamykasz drogę uczciwym ludziom,po co takie kombinacje?dziecinada i fantazja ponosi tu co niektórych :lol:

Edytowano przez marcin1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

witam po dłuższej przerwie ;)

Panowie zadam po raz kolejny zapewne takie pytanie ale na prawdę nie chce mi sie szukac tego w tym temacie bo jest tego bardzo dużo ;) Czy do premii młodego rolnika liczą się dzierżawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj