Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#7581 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3534 postów

Napisany 24 maj 2012 - 21:52

koledzy, mam pytanie z innej beczki, czy od przyczepy 6 tonowej płaci sie podatek bo planuje zakup na MR.

Jaki podatek? VAT płaci się przy każdej nowej maszynie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 09:43
  •  

#7582 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 24 maj 2012 - 22:17

mam pytanie otóż mam taki problem grunty dzierżawione w trakcie naboru byly objete współwłasności przez kilka osób a czy w trakcie skladania wniosku o płatnośc włascicielem bedzie jedna osoba i bedzie ok?

Nie wiem do końca o co Ci chodzi ale jeśli ty dzierżawisz te grunty i ty złożyłeś papiery o dopłaty to wtedy jesteś jedyną osobą przecież i wszystko będzie ok ?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7583 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 25 maj 2012 - 08:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na mysli mialem nabór MR2011 (sorry za nie do mowienie) w trakcie skladania wniosku o MR włąsciecielami gruntów bylo kilka osob a nie ma byc przeciez współwłasnosci wymog MR o dopłaty złozylem w calosci wniosek na siebie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7584 Share Maro0

Maro0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 maj 2012 - 10:53

Byłem zawieść fakturę do łódzkiej ARiMR i musiałem dodatkowo napisać oświadczenie, że jestem rolnikiem ryczałtowym.
Gdybym był na vacie to liczyła by się kwota netto, tak mi powiedziano :huh:

czyli sprzecza sie to z info która podał kolega in2dex, ze jako vatowiec rozliczam sie z brutto w MR

#7585 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 25 maj 2012 - 15:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jeśli ja w dniu składania wnsiosku itp byełm ryczałtowcem a teraz jestm na vacie i maszyny kupie i vat sobie odlicze to musze coś zmieniać w umowie?

#7586 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 25 maj 2012 - 20:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nic nie musisz zmieniać. Kupujesz i odliczasz Vat.

#7587 Share sprinter

sprinter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 25 maj 2012 - 20:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Trzeba zmienić bo wtedy liczą sie koszty kwalfikowane,czyli dla vatowca są to ceny netto (ryczałtowiec w cenach brutto).
Dodatkowo moja babka co prowadzi wniosek powiedziała że muszę napisać oświadczenie czy jestem vatowcem czy ryczałtowcem.

#7588 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 25 maj 2012 - 21:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) odnośnie rozliczania premii-wyczytałem na forum,że rozliczamy brutto i tak rozliczyłem a terazprzy okazji tel.do agencji dowiedziałem się,że dostali zalecenia aby vatowcy rozliczali się z netto bo"to nieuczciwe dostawać coś za armo i odzyskiwać jeszcze vat"
ale z drugiej strony ponoć nie ma podstawy prawnej do rozliczania w netto i jak coś to sprawę możnawygrać

#7589 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 26 maj 2012 - 13:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) bedą jakie kolwiek nabory w tym roku mam na mysli Różnicowanie Modernizacje itd cokolwiek

#7590 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 27 maj 2012 - 10:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dokładnie tak jak piszecie wyżej byłem w piątek w agencji i się dowiedziałem ze przy rozliczaniu spisujesz oświadczenie jeśli jesteś na vacie musisz rozliczyć się z 52,500 pln NETTO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7591 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 27 maj 2012 - 13:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @nhfan jest tak jak piszesz. Ja byłem osobiście w arimr w Krakowie i powiedzieli mi że zmieniły się przepisy kto jest na Vacie rozlicza się w netto. Ja zmieniałem w biznesplanie maszyne i przy okazji dorzuciłem drugą bo itak miałem ją kupić więc mi wyszło 53 tyś. netto. Każdy niech się rozlicza jak chce bo kilka stron wcześniej kilka osób nie dowierzało że tak jest, ja mam problem z głowy.

#7592 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 maj 2012 - 18:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) No co wy ludzie. Mój kolega jest na Vacie i rozliczył się z maszyny tj 54tys brutto . Owszem pisał oświadczenie, ale to wszystko.

http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

W i instrukcji wypełniania wniosku jest wyraźnie napisane, ze rozliczamy się z kwot brutto

Beneficjent, który otrzymał premię, będzie zobowiązany do zaangażowania przynajmniej 70% kwoty pomocy (52 500 zł) w proces modernizacji i rozwoju gospodarstwa. Kwota ta odnosi się do wydatków brutto (łącznie z podatkiem VAT) i może być m.in. przeznaczona na:

• realizację inwestycji obejmującej:

• wydatki zgodne z katalogiem kosztów kwalifikowalnych w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego Programem,

• zakup nieruchomości rolnych, w tym gruntów rolnych, które przez okres 5 lat od dnia wypłaty pomocy beneficjent będzie wykorzystywał do celów produkcji rolnej,

• zakup zwierząt hodowlanych stanowiących stado podstawowe - związany z rozpoczęciem produkcji zwierzęcej w gospodarstwie lub postępem genetycznym w zakresie prowadzonej produkcji,

• pokrycie nierefundowanej części wydatków (wkładu własnego) na inwestycje w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego PROW 2007-2013.
UWAGA!
Przy takim rozliczaniu premii należy pamiętać, że podatek VAT nie jest kosztem kwalifikowalnym w działaniu „Modernizacja gospodarstw rolnych”.
PRZYKŁAD:
Beneficjent działania „Ułatwianie startu młodym rolnikom” podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych”. Zakupił maszynę o wartości 150 000 zł brutto (122 951 zł netto). Może uzyskać zwrot 60% kosztów kwalifikowalnych, czyli 73 770 zł. Nierefundowana część wydatków (wkład własny beneficjenta) na tę inwestycję wyniesie, więc 76 230 zł (150 000 zł – 73 770 zł). Kwota ta daje możliwość rozliczenia w całości 70 % premii dla młodego rolnika, ponieważ przewyższa kwotę 52 500 zł.

Edytowany przez in2dex, 27 maj 2012 - 18:15.

To nie forum magii i czarów:)

#7593 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 27 maj 2012 - 22:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi babka powiedziała,że mają takie wytyczne z"warszawy"żeby vatowców rozliczać w netto.Rozmawialiśmy anonimowo więc mówie,że rozliczyłem się w brutto a ona na to,że może być kłopot ale jak by co to podstawy prawnej nakazujące ujawnienie zasad ogólnych rozliczania nie ma i że sprawa moze być wygrana

#7594 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 28 maj 2012 - 09:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jutro jadę do warszawy i zobaczę co i jak. Zaraz uszykuję oficjalne pismo do OR z wyjaśnieniami(w razie co) mam fv na 55tys brutto

#7595 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 28 maj 2012 - 12:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nom daj znać co i jak bo ja z poprzedniego naboru rozliczyłem 36 tyś. brutto

#7596 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 29 maj 2012 - 12:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jednak od niedawna po cichu zachachmęcili. Pismo poleci i batalia w sondzie bo sprawa jest wygrana

#7597 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 29 maj 2012 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) sprawa "powinna" bo nie ma teraz ani w chwili wypłaty premii nie było podstawy prawnej,która jest najważniejszym argumentem przemawiajacym za sposobem rozliczenia.ale to jest teoria a jak wiadomo-teoria nie zawsze idzie w parze z praktyką

Edytowany przez danielek24, 29 maj 2012 - 21:20.

#7598 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 29 maj 2012 - 21:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam a ja mam takie pytanie, jeśli z MR chce wybudować oborę to wszystko musi być dokładnie tak jak w projekcie? Chodzi mi np o liczbę okien, czy mógłbym ja zmniejszyć lub zmienić wymiary wrot?

#7599 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 30 maj 2012 - 07:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) § 18 ust 3mówi:
Jeżeli inwestycje, o których mowa w ust.2, podlegały współfinansowaniu z innych środków publicznych, w szczególności w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” objętego Programem, do kwoty wydatkowanej przez beneficjenta nie wlicza się kwoty pomocy udzielanej z tych środków

Na ten artykuł się powołują. Od kiedy vat to współfinansowanie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7600 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 30 maj 2012 - 09:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie kolejny problem mam. Dziś wpadły mi w ręce papiery które składałem do agencji i mam tam taka rubryke "Rok realizacji inwestycji...." i mam napisane 2012. a wiec musze kupić w 2012 roku czy moge np w 2013 bo niby wkoncu trzy lata sa na wydanie kasy...??