Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#7521 Share piotrekbud

piotrekbud

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 10 maj 2012 - 18:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.
mam pytanie może trochę dziwne.
Załóżmy(!!!!) że dostałem na konto. Idę do dilera na zakupy I czy moge zapłacić odrazu pieniążkami z dofinansowania czy muszę zrobić pierw wkład własny. Może mi ktoś wytłumaczyć jako jest z przelewem pieniędzy już podczas zakupu. Robiłem dzisiaj rozpoznanie w cenach belarek i dealer coś kręcił?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 23:25
  •  

#7522 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 10 maj 2012 - 21:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Możesz odrazu zapłacić jak będziesz mieć już pieniądze na koncie. Co kręcił może mówił o innym programie a nie o MR?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7523 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 10 maj 2012 - 21:35

nareszcie dobry dzień kasa na koncie jutro wyprawa do dilera :P a dziś %

nareszcie dobry dzień kasa na koncie jutro wyprawa do dilera :P a dziś %

Jak długo czekałes na kase??? U mnie 14 maja mija 60 dni i dalej nie ma kasy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7524 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 10 maj 2012 - 21:40

A dostałeś pismo z informacją o skróceniu okresu ubezpieczenia ?

Nie wiem czy czasem to nie dotyczy tylko ostatniego 2011r naboru ;)

P.S. Złożyliście już wnioski o dopłaty ? składacie wraz z mapkami czy bez nich ?

Agencja nie chce mapek jak się pierwszy rok składa ale jak się ma nawet ksero to można dać im ja tak zrobiłem.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7525 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 11 maj 2012 - 06:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 6 marca miałem ostatnie poprawki i zmianę maszyn na inne co zostało zatwierdzone 27 marca po czym zostało przesłane do Warszawy

#7526 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 11 maj 2012 - 08:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tym ksero mapek to dobry pomysł , też tak zrobię :)

Andrzej , kiedy nowe nabytki zawitają do Ciebie ? :rolleyes:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7527 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 11 maj 2012 - 13:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no tak ale zmiane w biznesplanie mozna zrobić róznież po wpłynieciu kaski na konto?? bo ja tak planuje aby nie odciagnac wyplaty i chcem sie upewnić :D

wniosek złozony o dopłaty bezpsrednie i rolnosrodowiskowe a wiec mapek nie chcą tylko jak ktos przejmuje grunty objete jakims programem rolnośrodowiskowym musi załaczyc oswiadczenie o tym iz bedzie kontynuował pakiet i tabele uwzgledniajace numery dzialek pow. na ktporych owy program działa

PS. wiem ze niektorzy wiedza ale jest mozliwosc w programie rolnośrodowiskowym po upływie 3lat wejscie w inny pakiet. jest to zwiazane z sianiem prosa za ktore do ha jest +500zł wedlug mnie jest to alternatywa dla tak zwanych "piachowców" majacych V-VI klase :D siejemy proso i spokoj a o szczegołowe informacje prosze udzielic sie i dopytac "doradców" ktorzy nic nie wiedza w WODR i nie potpowiedza NIC

aha albo jak ktos ma łaki co kosi je jeden raz moze wsiac motylkowe i dostaje łacznie 2090zł do ha przez 5lat ale za to co roku ma kontrole

Edytowany przez janczar810, 11 maj 2012 - 13:10.

#7528 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 11 maj 2012 - 14:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam

Ma ktoś z was numer do warszawy gdzie kasę przelewają nie chce mi się szukać wstecz jeśli ktoś z was ma to proszę o podanie.

Ja skladalem zmiany w BP i wniosek o platność razem Wniosek już jest w warszawie a o zmianach na razie cisza. Także to nic nie przedłuża można razem skladać i tyle

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#7529 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 12 maj 2012 - 19:45

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Marku w moim przypadku zmiana biznes planu odwlekła wypłatę a co do numeru do Warszawy to nie opłaca się tam dzwonić bo tam nikt nie odbiera
Pawle puki co jestem w trakcie negocjacji jak dobrze pójdzie to w wtorek już będę zamawiał i czekał na sprzęty :)

#7530 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 13 maj 2012 - 14:22

no tak ale zmiane w biznesplanie mozna zrobić róznież po wpłynieciu kaski na konto?? bo ja tak planuje aby nie odciagnac wyplaty i chcem sie upewnić :D

wniosek złozony o dopłaty bezpsrednie i rolnosrodowiskowe a wiec mapek nie chcą tylko jak ktos przejmuje grunty objete jakims programem rolnośrodowiskowym musi załaczyc oswiadczenie o tym iz bedzie kontynuował pakiet i tabele uwzgledniajace numery dzialek pow. na ktporych owy program działa

PS. wiem ze niektorzy wiedza ale jest mozliwosc w programie rolnośrodowiskowym po upływie 3lat wejscie w inny pakiet. jest to zwiazane z sianiem prosa za ktore do ha jest +500zł wedlug mnie jest to alternatywa dla tak zwanych "piachowców" majacych V-VI klase :D siejemy proso i spokoj a o szczegołowe informacje prosze udzielic sie i dopytac "doradców" ktorzy nic nie wiedza w WODR i nie potpowiedza NIC

aha albo jak ktos ma łaki co kosi je jeden raz moze wsiac motylkowe i dostaje łacznie 2090zł do ha przez 5lat ale za to co roku ma kontrole

Możesz zmienić biznesplan jak już kasa będzie na koncie. Chyba tak nawet lepiej zrobić bo nie będzie się odwlekać przelew może.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7531 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 13 maj 2012 - 21:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja dalej nie wiem czy moge kupic oddzielnie agregat i siewnik...

#7532 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 14 maj 2012 - 07:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Kolego @zuras ja nawet bym się do końca nie sugerował odpowiedzią kogoś z forum. Ktoś ci powie źle a to ty będziesz miał problemy. Ja bym ci proponował zmianę biznesplanu i rozpisanie oddzielnie siewnika i agregatu. Masz wtedy pewność że wszystko będzie dobrze. A po pewne informacje zadzwoń do osoby prowadzącej twój wniosek w oddziale wojewódzkim ARIMR

#7533 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 14 maj 2012 - 09:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam;) Jeśli pisałem że uzupełnie wykształcenie w szkole x w miejscowości X a teraz chciałbym jednak iść do szkoły y w miejscowości Y (szkoła o innym profilu, lecz kfalifikuje się jako uzupełnienei wykształcenia, po prostu weterynaria bardziej mi pasuje) to czy musze coś zmieniać we wniosku itd? czy wystarczy im tylko papier po szkole?

#7534 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 14 maj 2012 - 20:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja zmieniłem tak szkołe- ale pisałem zmiany do biznesplanu i ta karteczke o uzupelnieniu wyksztalcenia jescze raz im dalem- w odpowiedzi na pismie dostalem ze zmiany nie wymagały zgody kierownika OR

#7535 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 maj 2012 - 21:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja wniosek o płatność złożyłem 6 kwietnia, kasa na koncie 30 kwietnia :D a spodziewałem się, że będzie dopiero w czerwcu :)

#7536 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 maj 2012 - 22:29

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja składałem na początku lutego i kasa już jest na koncie, prawdopodobnie przed weekendem wpłyneło... :D to zaczynamy.... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#7537 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 15 maj 2012 - 15:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy aby dostać kasę na Młodego Rolnika to trzeba mieć tzw wykształcenie rolnicze ? I czy zootechnika uprawnia do tego ? Czy nie ?

#7538 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 15 maj 2012 - 18:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy mam w biznes planie ze w tym roku kupuje część maszyna a pług w 2015 czyli te maszyny co teraz kupuje to rozliczam w agencji zaraz po zakupie czy całość po 2015?? i czy do rozliczenia maszyn wystarczy potwierdzenie dokonania przelewu i faktura oraz przy zakupie przyczepy to muszę przedstawić kopie dowodu rejestracyjnego ??

#7539 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 15 maj 2012 - 19:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Z tego co tutaj czytałem są dwie wersje rozliczania zakupu maszyn , jedna z nich zakłada rozliczanie w ciągu pierwszego miesiąca roku następującego po roku w którym dokonano inwestycji , druga to już nie pamiętam ...

Faktura i potwierdzenie przelewu to dokument poświadczający wydanie środków finansowych pomocy a dowód rejestracyjny to dowód na realizację inwestycji (w przypadku maszyn rejestrowanych) czyli i to i to - to jest pewna informacja :)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7540 Share SATURN

SATURN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 16 maj 2012 - 14:41

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam ma pytanie w bp. miałem że bede prowadził produkcie roślinnom a teraz chec zakupic krowy czy musze zmieniac bp? i to zgłsic do zmian