Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#7501 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 maj 2012 - 21:04

kontrola zrobiłą tzw spis z natury pokazałek akty notarialne, faktury za mleko za paliwo bo kto prowadzi gosp musi ponieść wydatki. apytali sie o ilośc zwierząt i wyliczyli esu, na koniec zaljechali na łąke i zdjęcie zrobili ( telefonem) bo aparat się popsuł

a czy ta kontrole miales wczesniej zapowiedziana czy zjawili sie bez ostrzezenia?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 01:44
  •  

#7502 Share rogerr33

rogerr33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 08 maj 2012 - 11:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam
Jak to jest z tymi uprawami co pisane w planie rozwoju bo chcę teraz przejść na rolnośrodowiskową na zrównoważone i poplony i czy będę to mógł zmienić co wpisałem w MR bo wiem że ważne ESU ktoś może przechodził w coś podobnego??
A np. jak mam 20ha swojego to do rolnośrodowiskowej mogę objąc ustne dzierżawy od obcych osób i czy ojca kawałki też mogę objąć oczywiście te które ja obrabiam ale nie są na mnie czy tylko swoje??

#7503 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 08 maj 2012 - 13:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie mogłby ktoś mi podpowidzedzieć? bo planuje zakup..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7504 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 08 maj 2012 - 14:24

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a pieniedzy dalej nie ma. juz codzinnie sprawdzam konto. termin juz sie konczy 15 maja u mnie.

#7505 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 08 maj 2012 - 15:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mój termin już chyba dawno się skończył ciągnie to się w nieskończoność również z nadzieją co dzień sprawdzam konto czy może dziś a tu nic .... :(

#7506 Share owczanuszka

owczanuszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 maj 2012 - 17:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Orientuje się ktoś, czy przy składaniu po raz pierwszy wniosku o płatność bezpośrednią potrzebne jest "oświadczenie przejmującego posiadanie działek rolnych lub ich części położonych na obszarach ONW" ? Kupiłem pole i sprzedający dał mi takie oświadczenie i powiedział, że muszę to załączyć do wniosku. Czy jeśli przejąłem gospodarstwo od rodziców muszę złożyć drugie takie oświadczenie z numerami przejętych działek?

#7507 Share andrzej1988

andrzej1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, produkcja roślinna, muzyka, motoryzacja

Napisany 08 maj 2012 - 21:27

mój termin już chyba dawno się skończył ciągnie to się w nieskończoność również z nadzieją co dzień sprawdzam konto czy może dziś a tu nic .... :(

No ale jak to oni sobie wyobrażają?? Przecież mają termin 60 dni na wypłate i powinni sie dostosować do tego. My rolnicy jak bierzemy pieniądze to musimy sie dostosowac do ich wymagac i w ogole a ani co robią. W kulki sobie lecą. Poprostu porażka. Tyle kasy i robią obrót tymi pieniędzmi. szkoda gadać!! Oni robią co chcą. Im wolno wszystko ale nie nam. Mały jakis błąd i zaraz akcja.

#7508 Share jacek472

jacek472

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 08 maj 2012 - 21:43

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam chciałbym zmienić biznesplan,ale nie wiem od czego zacząć. Pierwsza kwestia to czy moge zmienić czas realizacji z 2012 na 2012-2015? tzn nie podawać konkretnego roku realizacji?

#7509 Share aro

aro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 08 maj 2012 - 22:39

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mi przelali pieniądze po 55 dnich roboczych od złożenia wniosku o płatnośc

#7510 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 09 maj 2012 - 20:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak myślicie co będzie po 2013 roku z dotacjami ? Nie będzie czy może będzie jakiś nowy program ? Mam zamiar przejąć gospodarstwo za jakiś czas i się właśnie zastanawiam Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7511 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 09 maj 2012 - 20:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tego to nawet najstarsze członkinie zespołu "Jarzębina" nie wiedzą :D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7512 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 09 maj 2012 - 21:01

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli rozliczyłem się po roku z premii, to powinno przyjść do mnie jakieś tego potwierdzenie, że wszystko jest w porządku i wszystkie zobowiązania wypełniłem?

#7513 Share slawek1234

slawek1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów
  • Zainteresowania:sport...

Napisany 09 maj 2012 - 21:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam mam pytanie odnośnie podjęcia pracy przez MR. W sierpniu ubiegłego roku dostałem 75 tys.według starych zasad było trzeba być 5 lat na krusie,podobno teraz wystarczy 1 rok. Czy to prawda? dzwoniłem do arimr i z gościa tłumaczeń wynika że po roku otrzymania premi muszę okazać z krusu zaświadczenie o ubezpieczeniu ,,rocznym,,i po tym okresie mogę iść do pracy.Może wiecie coś w tym temacie?

#7514 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 09 maj 2012 - 23:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A dostałeś pismo z informacją o skróceniu okresu ubezpieczenia ?

Nie wiem czy czasem to nie dotyczy tylko ostatniego 2011r naboru ;)

P.S. Złożyliście już wnioski o dopłaty ? składacie wraz z mapkami czy bez nich ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7515 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 09 maj 2012 - 23:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A skąd masz mapki żeby złożyć? Od poprzedniego właściciela działki nie możesz przejąć mapek.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#7516 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 10 maj 2012 - 07:27

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja już złożyłem wniosek o dopłaty bez mapek i musiałem 2 oświadczenia wypełnić o rowach i o uprawach.

jak to jest z tym ubezpieczeniem zaświadczenie z KRUS się dostarcza rok po otrzymaniu pieniędzy czy rok po otrzymaniu decyzji ze przyznano premie MR??

#7517 Share przemasboss

przemasboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 maj 2012 - 08:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dokładnie to w terminie 60 dni od upływu 12 miesięcy od dnia wypłaty pomocy:) czyli maksymalnie niecałe 14 miesięcy po wypłacie

#7518 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 10 maj 2012 - 13:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jak myślicie ? Mając rentę socjalną z zus -u to gdy przejmę gospodarstwo to mogę ubezpieczyć się w krus-ie ? Czy może musiałbym zrezygnować z renty czy nie będzie takiej konieczności ?

#7519 Share olimpik111

olimpik111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 maj 2012 - 13:54

jak myślicie ? Mając rentę socjalną z zus -u to gdy przejmę gospodarstwo to mogę ubezpieczyć się w krus-ie ? Czy może musiałbym zrezygnować z renty czy nie będzie takiej konieczności ?

musisz zrzec sie renty z Zusu inaczej nie ubezpiecza Cie w krusie właściwie to sie nazywa wstrzymanie renty bo prawa do niej nie można sie pozbyć. Co się dzieje z tym arimr nie wypłacają kasy,a jutro minie 2 mieciące? jak myślicie jest sens sądzic sie o to że zwlekali z wypłata, chętnie bym wszeszedł na droge sondową, bo ja jak rolnik czegoś w teminie nie dopilnuje to zabieraja pomoc a w odwrotna strone to tez powinno działać

Edytowany przez olimpik111, 10 maj 2012 - 13:55.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7520 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 10 maj 2012 - 17:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) nareszcie dobry dzień kasa na koncie jutro wyprawa do dilera :P a dziś %

nareszcie dobry dzień kasa na koncie jutro wyprawa do dilera :P a dziś %