Polecane posty

Massey1993    15

Witam mam ok. 15ha średnia woj. wynosi 7.5ha (lubelskie), 21 lat wykształcenie 4 letnie technikum agrobiznesu

Mam zamiar dostać 12ha od rodziców,, jak to jest moja matka płaci krus ma 42 lata i bierze rente ze względu na stan zdrowia.

Nie utraci ona renty/przywilejów emerytalnych?

Słyszałem że jeśli śr. wojewódzka jest mniejsza niż krajowa to liczy się krajowa czy to prawda ?

Czy mam jakiekolwiek szanse na MR nawet przy bardzo dobrym biznes planie? W planach produkcja zwierzęca

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Edytowano przez Massey1993

kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam mam ok. 15ha średnia woj. wynosi 7.5ha (lubelskie), 21 lat wykształcenie 4 letnie technikum agrobiznesu

Mam zamiar dostać 12ha od rodziców,, jak to jest moja matka płaci krus ma 42 lata i bierze rente ze względu na stan zdrowia.

Nie utraci ona renty/przywilejów emerytalnych?

Słyszałem że jeśli śr. wojewódzka jest mniejsza niż krajowa to liczy się krajowa czy to prawda ?

Czy mam jakiekolwiek szanse na MR nawet przy bardzo dobrym biznes planie? W planach produkcja zwierzęca

Z góry dziękuję za odpowiedzi

szanse masz jakie nie wiadomo, bo nikt Ci nie powie ile osób złoży wnioski i ile bedzie kasy, akurat biznesplan nie bedzie mial wplywu na to. Musisz mieć średnią krajową min. pow. uz. roln. jeśli nie na początku to w ciągu 3 lat powiekszyc do sredniej krajowej minimum Edytowano przez Endriu42

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brago    0

Witam wie ktoś czy z dotacji na MR mozna zakupić używane maszyne.Ile musza mieć maksymalnie lat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosny8821    0

Brago;

 

przeczytaj kolego warunki MR na str agencji lub te parenaście stron wstecz n tym forum to naprawde wszytkiego sie dowiesz a nawet wiecej info dotyczącyh naboru i warunków MR. ( mozesz maszyny nie starsze niz 5 lat kupić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brago    0

wiem że napewno jest tu wszystko napisane ale troszkę mało czasu na siedzenie przed kompem

Dziekuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

Masz wystarczająco dużo czasu do naboru na MRa. Wyrobisz się z przeczytaniem wszystkich stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

Nie można brać premi ludzią którzy nie umieją czytać co pisano 7 stron prędzej bo co z tego że bys dostał jak zaraz bedziesz pisał na co wydać .. Bez przesady koledzy ale pora nauczyć się szukać i czytać w tym wieku :D Forum jest żeby się czegoś nowego dowiedzieć a nie pisać co stronę to samo naprawdę !! :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

Nie można brać premi ludzią którzy nie umieją czytać co pisano 7 stron prędzej bo co z tego że bys dostał jak zaraz bedziesz pisał na co wydać .. Bez przesady koledzy ale pora nauczyć się szukać i czytać w tym wieku :D Forum jest żeby się czegoś nowego dowiedzieć a nie pisać co stronę to samo naprawdę !! :unsure:

tobie tez bym nie polecał

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian20    2

No właśnie dziękuję TOME11 za podkreślanie błędów o to chodziło żeby na tej stronie było tego więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Witam odilu lat mozna brac młody rolnik i czy mozna go wziąść w okresie nauki dzieki z odp

:)

Można brać od 18 lat:-) w czasie nauki też. Chcesz znać więcej szczegółów to szukaj na forum albo pisz na priv. Inni też mogą :-)

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteks51    72

A w czasie nauki ale nie w zawodzie rolnika?

(zostały mi 4-mce)

potem mam zamiar zaocznie zrobić rolnika :D bo będę musiał

Edytowano przez barteks51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frania420    0

Prawdopodobnie ma być nabór w tym kwartale. Jak w tym nie będzie to raczej nie będzie.

 

 

pracuje w ARiMR i nie mamy na razie żadnych wytycznych dotyczących naboru na Młodego Rolnika... takie informacje zazwyczaj dopiero są dostępne pod koniec lutego lub w marcu ;p

 

 

w razie co jak będę znać jakieś szczegóły mogę się nimi podzielić ;)

Edytowano przez frania420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

A w czasie nauki ale nie w zawodzie rolnika?

(zostały mi 4-mce)

potem mam zamiar zaocznie zrobić rolnika :D bo będę musiał

 

Kolego, jak zaocznie chcesz być rolnikiem, to nie angażuj się w to. W rolnictwie, albo jesteś pasjonatem albo wariatem. Tylko tacy ludzie widzą sens swojej pracy i mogą z tego po jakimś czasie osiągnąć minimalny dochód (albo przynajmniej nie dokładać do tego interesu).

Jak masz dobry zawód, idź w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

@Polus0 przecież kolega jest pasjonatem......

 

 

 

Szkoda że tylko pasjonatem premii.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barteks51    72

chyba ktoś źle zinterpretował moją wypowiedź

@pedro2 a czy nie przyszło ci do głowy, że mam zamiar ciągnąc dalej gospodarstwo po Ojcu? Poza tym nie znasz mojej sytuacji więc nie oceniaj

ludzie dostają MR nawet bez wykształcenia rolniczego, po gimnazjum (ale ze stażem), tylko owy staż się liczy przy płaceniu krusu

Edytowano przez barteks51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

a teraz takie pytanie czy mozna juz skladac wnioski o MR mowie o tym PROW 2014- 2020 i mam 18 lat i chodze do technikum rolniczego i jestem w 3 klasie to mozna juz skladac wniosek o te 75 tys ? i czy jak dostanie sie te pieniadze to ile czasu nie mozna isc do pracy ? produkcja roslinna bedzie jak od rodzicow dostane te wymagane ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

nauczysz sie czytac, to sie dowiesz, te 468 poprzednich stron o czyms jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

a teraz takie pytanie czy mozna juz skladac wnioski o MR mowie o tym PROW 2014- 2020 i mam 18 lat i chodze do technikum rolniczego i jestem w 3 klasie to mozna juz skladac wniosek o te 75 tys ? i czy jak dostanie sie te pieniadze to ile czasu nie mozna isc do pracy ? produkcja roslinna bedzie jak od rodzicow dostane te wymagane ha

Nowy prow to dopiero projekt nic konkretnego nie ma wiec nic nie wiadomo.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7195

chyba ktoś źle zinterpretował moją wypowiedź

@pedro2 a czy nie przyszło ci do głowy, że mam zamiar ciągnąc dalej gospodarstwo po Ojcu? Poza tym nie znasz mojej sytuacji więc nie oceniaj

ludzie dostają MR nawet bez wykształcenia rolniczego, po gimnazjum (ale ze stażem), tylko owy staż się liczy przy płaceniu krusu

 

 

Napisałeś to w taki sposób ze zabrzmiało to właśnie tak ze musisz zrobić szkołę zeby dostać premie i potem jeszcze pracować na gosp. Jak widzisz nie tylko ja to zauważyłem.

A jest wielu takich, którzy pracują na etacie, mają rodzinę na wsi i żeby złapać troche darmowej kasy bo się przyda, kończą szkołę, biorą MR i na tym kończy się przygoda z rolnictwem, wracają spowrotem na etat... A drugi chętny, po szkole z dyplomem ma zamiar rozwijać swoje gosp a nie dostaje premii przez takich psełdorolników...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

 

A drugi chętny, po szkole z dyplomem ma zamiar rozwijać swoje gosp a nie dostaje premii przez takich psełdorolników...

 

I to jest niestety przykra prawda. Szkoda, że agencja nie ma jak zweryfikować takich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toru    15

Napisałeś to w taki sposób ze zabrzmiało to właśnie tak ze musisz zrobić szkołę zeby dostać premie i potem jeszcze pracować na gosp. Jak widzisz nie tylko ja to zauważyłem.

A jest wielu takich, którzy pracują na etacie, mają rodzinę na wsi i żeby złapać troche darmowej kasy bo się przyda, kończą szkołę, biorą MR i na tym kończy się przygoda z rolnictwem, wracają spowrotem na etat... A drugi chętny, po szkole z dyplomem ma zamiar rozwijać swoje gosp a nie dostaje premii przez takich psełdorolników...

 

 

No i co z tego? Ja mam zamiar właśnie tak zrobić, jak ruszą nabory składam wniosek, jeśli się załapię rzucam etat na 3lata i zajmuje się rozwinięniem gosp. żeby po 3 latach móc wrócić na mniej pracochłonny etat, może i mniej płatny ale żebym miał czas na prace w gosp. Niestety nie każdy dziedziczy 100ha dzięki ktorym zapewni godne życie rodzinie, ci co mają takie gosp. wykupili już praktycznie wszystko dookoła, pozostali za ziemię krzyczą jak za złoto, moje prawnuki jak bedą chcieli obsiewać to może się zakup wróci, więc i z rozwojem kiepsko.

Jestem przedsiębiorcą a nie rolnikiem który sieje aby siać a to co zbierze musi oddać za faktury w sklepie, jak po 5latach zysk będzie zbyt niski to sprzedam wszystko w cholerę i otworzę inną firmę bo gospodarstwo to teraz też firma którą trzeba umiejętnie prowadzić, a nie uprawiać ziemię bo lubię jeździć ciągnikiem.

"Kto kombinuje ten żyje" w tym Państwie inaczej się nie dorobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mqrcin1991    7

a ja właśnie lubie jeździć Ciągnikiem :) a jak sie jeszcze pomyśli i można przytym pare groszy zarobić to czemu nie ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Witam

Załóżmy, że w pierwszym lub drugim kwartale br. rusza nabór na wiadomo co. Stare zasady, kwota premii itp. Ilu z Was ( pytam tu tylko poważnie zainteresowanych i mających choćby podstawową wiedze na temat) składa wniosek za wszelką cene i nie czeka na ewentualny następny nabór na nowych zasadach (podejrzewam, że taki będzie) ??

Lepszy wróbel w garści... ??

Jak Wy to widzicie ??

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj