Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31601 odpowiedzi na ten temat

#7461 Share jareczekd20lbn

jareczekd20lbn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 17:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja mam podobny przypadek, tzn. areał poszczególnych upraw nie zgadza się z tym co zaplanowane zostało w biznesplanie. Myślę, że już przy złożeniu wniosku na dopłaty pokażą się te nieścisłości, dlatego złożyłem podanie o zmianę tych zasiewów, żeby się zgadzało. Musisz złożyć podanie do Dyrektora swojego oddziału regionalnego w którym wyjaśnisz co chcesz zmienić i dlaczego, oraz pierwszą i ostatnią stroną wniosku z zaznaczeniem że to jest zmiana + strony biznesplanu które chcesz zmienić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 00:04
  •  

#7462 Share rudey102

rudey102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 21:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale to wy mówicie o "planie rozwoju gospodarstwa" składanego przy programie 'ułatwienie startu młodym rolnikom", przecież to było w moim przypadku pisane rok temu to i tak nie ma tam informacji o tym co było siane i w jakim areale jesienią na polach, dlatego nie rozumie dlaczego trzeba teraz składać jakieś wyjaśnienia w oddziale regionalnym związane z przesiewami! jeśli by tak było to po każdych zasiewach należało by składać takie wyjaśnienia. Czy to chodzi o ogólną strukturę upraw, np z upraw zbożowych na okopowe?? bo rozumie jest to związane z wyliczeniem wskaźnika ESU.

#7463 Share pawelek32

pawelek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 07:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam.
dostałem premię z ostatniego naboru. posiadam 14ha gruntów oraz prowadzę hodowlę bydła opasowego, dla którego to planuje wybudować oborę. z racji, iż przeszedłem w ostatnim czasie na VAT chcialem też mieć małą ilość trzody chlewnej na siebie, aby odliczać VAT... napisałem list do agencji z zapytaniem o taka możliwość i uzyskalem odpowiedz, że można, ale muszę przerobic biznes plan.
zadalem również pytanie odnośnie udokumentowania platności za faktury przez internet z wydrukowaniem potwierdzenia- odpowiedzieli, iż taka forma platności jest poprawna.
zapomniałem przy okazji zapytać jak rozwiazać sprawę faktur dla agencji, bo przecież oryginały musze oddać do urzedu skarbowego, aby odzyskać VAT. chyba czytałem na tym forum, ze wystarczy iść do agencji z oryginalem i oni sobie skserują i potwierdzą zgodność z oryginałem- może ktoś z forumowiczow to potwierdzić?
znalazlem rowniez sprzeczne informacje odnośnie tego, czy wykazane minimalne 70% ma być netto czy brutto? prosze o odp

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7464 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 26 kwiecień 2012 - 08:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) żadnej faktury nie oddajesz do US!!! czy to prowadzisz zwykła firmę czy gospodarstwo rolne na pełnym vacie.
Faktury trzymasz w domu lub przechowuje je biuro rachunkowe jeśli takie prowadzi ci sprawy podatkowe.
Do agencji wystarczy kopia.

U mnie jest tak, że materiał siewny - robimy kopię faktury idziemy z oryginałem i kopią do agencji - Pani bierze oglada kopie i oryginał na kopii przybija swoją pieczątke i podpisuje za zgodność z oryginałem. Oryginał zabieram i zostawiam w biurze rachunkowym.

Identyko sytuacja ma miejsce ze zwrotem akcyzy na paliwo. Zanosimy do gminy oglądają oryginał, na kopii pieczątka i oddają z powrotem do biura.
Nam kazali wykazać netto, nie pamiętam czy to było 70, czy 75% ale NETTO

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#7465 Share karste85

karste85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 kwiecień 2012 - 12:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) czy z gospodarstwa ktore przejmuje na MR moge odpisac bratu dzialke 30 arow?

#7466 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 27 kwiecień 2012 - 14:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.

Dostałem dzisiaj poprawki chcą wypisu z rejestru gruntów do jednej z działek którą mam wpisaną jako dzierżawa. nie mam wypisu w domu muszę jechać po niego do Starostwa termin dali 7 dni czy jak przekroczę go ze względu na te święta majowe to coś się stanie macie jakieś doświadczenia w tym temacie

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#7467 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 17:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) OR Warszawa bierze pod uwagę kwoty BRUTTO, mój kumpel jest na vacie i rozliczył się z faktury w której netto było mniej niż 52,5tys zł i przeszło
To nie forum magii i czarów:)

#7468 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 27 kwiecień 2012 - 19:41

Witam.

Dostałem dzisiaj poprawki chcą wypisu z rejestru gruntów do jednej z działek którą mam wpisaną jako dzierżawa. nie mam wypisu w domu muszę jechać po niego do Starostwa termin dali 7 dni czy jak przekroczę go ze względu na te święta majowe to coś się stanie macie jakieś doświadczenia w tym temacie

Mam pytanie. Tę dzierżawę masz zrobioną notarialnie i podatek na Ciebie wtedy wybierasz z geodezji normalnie ? Pytam bo może dawałeś do agencji jakieś umowy dzierżawy więc może masz już tam jakieś doświadczenia możesz napisać przyda się niektórym.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7469 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 19:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witek2010

Tak notarialnie ale nie zarejestrowałem jej w starostwie jeszcze bo nie było czasu także okaże się w poniedziałek co i jak będzie. Jeszcze muszę przedzwonić do osoby co prowadzi mój wniosek poco jej wypis tylko dla 1 działki.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#7470 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 27 kwiecień 2012 - 20:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ok dzięki za szybką odpowiedź. Może ktoś zawoził do ARiMR umowy dzierżawy ale zwykłe takie z gminy? Podobno ma to też przechodzić ale chyba jeszcze nikt w tym temacie nic nie pisał o tym :/
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7471 Share rudey102

rudey102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 27 kwiecień 2012 - 22:03

Witam.

Lepiej pilnuj terminu, ja przy składaniu wniosku na modernizacje spóźniłem się jeden dzień z oddaniem poprawek i było po robocie, nawet odwołania do Warszawy nic nie dały...

#7472 Share Dangeronmix

Dangeronmix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Muzyka gry komputery motoryzacja i inne :)

Napisany 27 kwiecień 2012 - 22:48

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam Serdecznie,

Mam małe pytanko. Chodzi mi dokładnie o dopłate dla młodych rolników czy jeszcze miozan skladac i czy sa?. Moje pytanie brzmi czy ja jako młody chłopak chodzący do pierwszej klasy rolniczej (technik rolnik) mający 22 lata moge starać się o dopłate dla młodych rolników na zakup ziemi? W przyszłości przejme gospodarstwo po swoim wuju które posiada 15 hektarów. Teraz mam możliwość wziecia dzierzawy na sibie lub rodzicow chce zalozyc własna hodowle i gospodarstwo czy mam wogóle jakieś szane? Czy jest coś co stoi na przeszkodzie? Czy cos mi przysługuje jako osobie ktora zaczyna od zera? W okolicy jest masa ziemi ktora jest nieużytkami rolnymi ktore chcial bym w przyszlosci wykupic z dofinansowan o ile takie o to będą.
Prosił bym o wyrozumiałość i odp na mojego posta
Z Gory dziekuje i pozdrawiam.

#7473 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1006 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 11:13

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) rudey102

chyba nie będzie tak źle bo mam wezwanie do złożenia wyjaśnień to pojadę z wypisem albo bez niego i zobaczymy co powie bo przez te święta się nie da załatwić to w tydzień

#7474 Share pawelek32

pawelek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 15:09

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam. pytałem parę dni temu o możliwość odliczenia VAT z faktur na zakupy w MR (konkretnie o to jak rozwiązać sprawę z oryginalem faktury dla agencji). odpisaliście, że dla agencji wystarczy kopia oryginalu z potwierdzeniem oryginalności przez agencję i pieczątką.
parę dni wczesniej wysłałem @ do agencji z takim zapytaniem i odpisali, ze wyplacana premia nie ma refundacji kosztów, oraz nie ma kwalifikowalności kosztow czy też odzyskiwania VAT. ponadto trzeba wykazac 70% brutto oraz faktury i dowody musza być przedlożone w oryginale, celem ostemplowania pieczątką.
wyraźnie napisali, ze musze dać im oryginały. macier pewność, że nic się nie zmienilo w tych kwestiach?

#7475 Share michal8705

michal8705

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 16:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie mój brat ma w dzierżawie na siebie 1,2 ha ziemi. Czy w przyszłości czyli po 2014 będzie mógł starać się o dotację na : Ułatwianie startu?

#7476 Share arek888

arek888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 16:20

mam pytanie mój brat ma w dzierżawie na siebie 1,2 ha ziemi. Czy w przyszłości czyli po 2014 będzie mógł starać się o dotację na : Ułatwianie startu?

1,2 ha? to napewno nie dostanie nie wiem jak w twoim województwie ale jest minimum na wlkp było to ponad 10 ha w tym roku

#7477 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 29 kwiecień 2012 - 17:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli na tej podstawie jest płatnikiem krusu w pełnym zakresie to o ile nie zniosą punktu ,że nie można prowadzić samodzielnie działalności rolniczej dłużej niż rok w dniu składania wniosku to raczej nie ma szans nawet gdyby miał 20 ha . pożyjemy zobaczymy .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7478 Share michal8705

michal8705

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 kwiecień 2012 - 18:35

1,2 ha? to napewno nie dostanie nie wiem jak w twoim województwie ale jest minimum na wlkp było to ponad 10 ha w tym roku

chodziło mi o to czy posiadanie tej dzierżawy nie przeszkodzi mu w ubieganiu się o premię w przyszłości a co do gospodarstwa to przejmie ponad 10h

#7479 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów

Garaż
    Rolnictwo

Napisany 29 kwiecień 2012 - 20:53

witam. pytałem parę dni temu o możliwość odliczenia VAT z faktur na zakupy w MR (konkretnie o to jak rozwiązać sprawę z oryginalem faktury dla agencji). odpisaliście, że dla agencji wystarczy kopia oryginalu z potwierdzeniem oryginalności przez agencję i pieczątką.
parę dni wczesniej wysłałem @ do agencji z takim zapytaniem i odpisali, ze wyplacana premia nie ma refundacji kosztów, oraz nie ma kwalifikowalności kosztow czy też odzyskiwania VAT. ponadto trzeba wykazac 70% brutto oraz faktury i dowody musza być przedlożone w oryginale, celem ostemplowania pieczątką.
wyraźnie napisali, ze musze dać im oryginały. macier pewność, że nic się nie zmienilo w tych kwestiach?

Zawoziłem faktury i brali oryginał kserowali podbijali sobie tam jakieś pieczątki pewnie o zgodności z oryginałem i oddali faktury i cały czas mam oryginały.

Mam pytanie z innej beczki. Może czytaliście to: (dotyczy osób co mają uzupełnić wykształcenie)

http://www.arimr.gov...zawodowego.html

Na końcu tego artykułu jest takie zdanie "Nauka w szkole policealnej trwa 2 lata, a świadectwo jej ukończenia jest dokumentem potwierdzającym średnie wykształcenie rolnicze."
Jak to rozumieć? Czyli wygląda na to, że zdanie egzaminu zawodowego nie jest konieczne w szkole policealnej wystarczyć powinno niby świadectwo ukończenia?

Edytowany przez Witek2010, 29 kwiecień 2012 - 20:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7480 Share marcin00794

marcin00794

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 30 kwiecień 2012 - 12:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moim zdaniem oznacza to, że jeżeli do tej pory ukończyłeś liceum ogólnokształcące to teraz, aby uzyskać to średnie wykształcenie, ale rolnicze, trzeba jedynie ukończyć szkołę policealną, a jej świadectwo wystarczy; egzamin zawodowy jest niepotrzebny. Niestety ograniczyli wybór jedynie do dwóch zawodów właśnie w szkole policealnej.