Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31588 odpowiedzi na ten temat

#7441 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 19 kwiecień 2012 - 20:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a jak to jest gdy ziemniaki w tym roku zasadziłem na polu dzierżawionym od kolegi za które będę pobierał dopłaty a to pole nie jest wpisane w biznes planie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 05:02
  •  

#7442 Share karban

karban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 10:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam, mam pytanie czy jak kupuje ciągnik to zabezpieczeniem kredytu może byc on sam? Tzn. chodzi mi o taką formę jak zastaw rejestrowy czyli formalnie jestem właścicielem tylko w dowodzie mam wbite coś tam jeszcze. I jakie dokumenty trzeba przedstawić w Agencji oprócz faktury i potwierdzenia przelewu? (Przyznaję o to już ktoś pytał jakieś 50 stron wstecz:) Dzięki

#7443 Share mastach

mastach

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 20 kwiecień 2012 - 18:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) musisz zadzwonić do agencji i ich zapytać jak oni to rozpatrują ,ja sprowadziłem ciągnik za granicy to oprócz faktury wat i potwierdzenia przelewu ,chcieli potwierdzono pieczątko z agencji kserokopie dowodu rejestracyjnego bo oryginał wzieło starostwo jak go przerejestrowywałem z tłumaczeniem ,skserowali mój dowod rejestr. dali do wypełnienie taką tabelke ,trzeba było podpisac pare oswiadczeń i tyle jak by co to powiedzieli że będo dzwonić ale ciekawe kiedy to będzie bo na odpowiedz w sprawie zmiany biznespłanu czekam juz pare miesiecy i nic,jesli kupujesz nowy ciagnik to chcą homologacje

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7444 Share a7x

a7x

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 11:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) WItam! Czy po skończonej szkole rolniczej i niezdanym egzaminie państwowym na technika kwalifikuję się na Młodego?

#7445 Share Camel7771

Camel7771

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 12:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Jeśli będzie nabór to kwalifikujesz się bo wykształcenie musisz uzupełnić w ciągu 3 lat więc miałbyś jeszcze 3 szanse żeby zdać...

#7446 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 13:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) .

Edytowany przez darekalf, 21 kwiecień 2012 - 21:42.

#7447 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 13:36

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mam pytanie czy kupiona maszyna za premie, czy wykopana studia głębinowa może być uzyczana np ojcu?

#7448 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 17:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie może. Co co kupujesz ma być tylko twoje.

#7449 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 kwiecień 2012 - 13:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A jak ARIMR udowodni Ci ,że nie pozyczasz ojcu powiedzmy agregatu ? Albo ,że z studni korzysta jeszcze ktoś inny ?

Do cholery to jest jego studnia czy maszyna a nie Łunjiii :unsure: :ph34r:

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7450 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 14:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja mam pytanie takie: Czy mając na siebie 2 ha ziemi można było starać się o MR? Nie prowadziłem żadnej działalności, hodowli itp. Chodzi mi o to czy delikwent starający się o tą dotację może mieć jakiś grunt na siebie? Wiem że już nie będzie tego rodzaju wsparcia a pytam z czystej ciekawości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7451 Share Jacooo

Jacooo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 17:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A Ja też chciałbym zapytać jakie trzeba spełnić wymagania odnośnie mlodego rolnika jeśli chodzi o dostosowanie gosp. w ciągu tych 3lat. Mógłbym poprosić o jakiś link albo info. Za wszelkie informacje bede wdzięczny :)

Klub Posiadaczy Kumurunów

#7452 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 18:50

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

a proszę bardzo miłej lektury :)

#7453 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 20:33

Nie może. Co co kupujesz ma być tylko twoje.

A mógłbys mi powiedziec gdzie jest napisane, że zakazuje się użyczania maszyny, bo mi nie chodzi o współwłasność tylko raz po raz uzyczanie komus bezpłatnie tej maszyny, czysto po sasiedzku,np ja uzyczam opryskiwacz, sasiad talezowe, ojciec traktor itd.

#7454 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 20:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tym bardziej zadaj sobie pytanie jak ARIMR mogłaby to sprawdzić ? nie mogłaby ...

#7455 Share Wiktor87

Wiktor87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 21:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nikt ci nie broni pozyczać sąsiasowi koledze czy komus tam jeszcze maszyny ,czy agregatu ale kupując sprzet za pieniadze z młodego rolnika jestes za to odpowiedzialny tzn nie mozesz go sprzedac przez 5 lat ,i nie moze sie z nim nic stac ,bo przyjadą cie zkontrolować i co im powiesz że pożyczyłęs koledze ciągnika przywieśc bele; postawił pod sklepem i ukradli,chcesz to pozyczaj twoja sprawa ale musi być w twoim posiadaniu przez pięć lat od zakupu i koniec ,sprzedasz albo cos sie z nim stanie to cie podrapio

#7456 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 10:04

A mógłbys mi powiedziec gdzie jest napisane, że zakazuje się użyczania maszyny, bo mi nie chodzi o współwłasność tylko raz po raz uzyczanie komus bezpłatnie tej maszyny, czysto po sasiedzku,np ja uzyczam opryskiwacz, sasiad talezowe, ojciec traktor itd.

Ale po co chcesz dokumentować takie użyczenie?
Z maszyną czy studnią możesz sobie robić co chcesz byle tylko na papierze dla arimr wszystko było tak jak oni chcą.

#7457 Share FajnyMarcus

FajnyMarcus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 14:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mój tata ma coś koło 45lat, ma rentę inwalidzką. Tata jest ubezpieczony w krusie. Mama jest ubezpieczona w zusie bo pracuje w szkole. Hodujemy bydło mlecze i jałówki na sprzedaż. Własnego mamy 7ha ale możemy podpisać dzierżawy na pola które już dzierżawimy z 5ha możemy tak podpisać. Czy na coś się możemy załapać? Proszę o szybką i szczegółową odpowiedź :rolleyes:

Mój tata ma coś koło 45lat, ma rentę inwalidzką. Tata jest ubezpieczony w krusie. Mama jest ubezpieczona w zusie bo pracuje w szkole. Hodujemy bydło mlecze i jałówki na sprzedaż. Własnego mamy 7ha ale możemy podpisać dzierżawy na pola które już dzierżawimy z 5ha możemy tak podpisać. Czy na coś się możemy załapać? Proszę o szybką i szczegółową odpowiedź :rolleyes:

#7458 Share Marl

Marl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 15:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Niestety nie. Pula na to działanie jest wyczerpana.
Na chwile obecną brak informacji o jakimś przesunięciu kasy z której można by zrobić nabór.
Pilnować programów dla rolnictwa po 2013 roku, ma być nowy budżet i może nowe nabory wniosków.

Niestety nie. Pula na to działanie jest wyczerpana.
Na chwile obecną brak informacji o jakimś przesunięciu kasy z której można by zrobić nabór.
Pilnować programów dla rolnictwa po 2013 roku, ma być nowy budżet i może nowe nabory wniosków.

#7459 Share ketrab

ketrab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Hoo. jest tego trochę:)

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:57

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) koledzy kto mi wytłumaczy jak to jest z tymi zasiewami, bo kurcze zgapiłem sprawe i teraz patrze w biznesplanie mam zapisane zupełnie inne powierzchnie danych roslin niż w rzeczywistości mam obsiane. Co teraz z tym faktem zrobic zgłaszac to do agencji czy nie?? np: w BP na ten rok nie mam wpisanego rzepaku, a na jesieni jak gospodarstwo bylo ojca to obsialiśmy 4 ha rzepakiem i jak teraz z tego wybrnąc?? Co mi grozi za to że nie będzie to się zgadzało, np:w przypadku kontroli??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7460 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 25 kwiecień 2012 - 17:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostał już ktoś z was z listy z marca 2012 poprawki

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje