Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31550 odpowiedzi na ten temat

#7401 Share Mateusz319

Mateusz319

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 22:30

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam
dawno tu nie zaglądałem i po przeczytaniu zaległości widze, że ze zwierzętami to nie taka prosta sprawa. Mam 8,5 ha aronii i żeby podnieść ESU miałem wpisane we wniosku, że w piątym roku będę miał 3 lochy i 20 tuczników. Dodam, że nie chce bawić się w produkcje zwierzęcą bo w małych ilościach się nie opłaca a na dużą hodowle trzeba mieć duże pieniądze na start itd... No ale do rzeczy. Doradzcie jak podnieść ESU jakąś produkcją roślinną ? dodam, że mam tylko 1 ha łąki więc za bardzo nie mam możliwości na jakąś nową uprawe...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:21
  •  

#7402 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 992 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 11 kwiecień 2012 - 06:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja złożyłem zmiany w BP bez żadnej prośby do Dyrektora ARIMR złożyłem BP i wniosek o zmianę. Mam nadzieję że go zaakceptują. Czy muszę jakieś dodatkowe pismo dla dyrektora wysłać czy nie osoba która mi robiła wniosek mówiła że tak wystarczy jak robiliśmy BP i wniosek.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#7403 Share huanmontoja

huanmontoja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 12:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to w końcu jest ta dopłata do mlodego rolnika bo jak bylem ostatnio pytac to nic nie bylo wiadomo ?? A pani mówiła że raczej w tym roku tego nie będzie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7404 Share ValtraN82

ValtraN82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka

Napisany 11 kwiecień 2012 - 14:28

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Mój doradca też nie jest pewien co do naboru na MR, ale mówi, że jak ma być, to najprawdopodobniej będzie to maj.
Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

#7405 Share jareczekd20lbn

jareczekd20lbn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 15:18

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzięki Wszystkim za pomoc, właśnie o takie konkretne odpowiedzi mi chodziło :)

#7406 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 12 kwiecień 2012 - 19:27

Panowie jescze mam jedno pytanie. Jak robiłęm biznesplan do wniosku to pani kazała mi jeździć do jakieghoś dilera i żebym przywiozł oferte cenowa na maszyny które chce wpisać. i tam wpisałe opryskiwacz i agregat upr-siewny i łącznie niby maja one kosztować 100tys zł. teraz tak wystarczy jak kupie te dwie maszyny i np wydam razem 80tys czy musze jednak wydac 100?

Bylebyś wydał 70% kwoty :) bez problemu możesz wydac te 80 tys zamiast 100 tys.

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7407 Share SATURN

SATURN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 11:58

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam jezeli w bp. mam zakup kilku maszyn jednom za 30tys ,drugom za 70 tys,nastepnom za 40 tys, czy te maszyny mogom być zakupione za mniejsze pienodze niz podane w bp.aby sie tylko rozliczyn z tych 70% premi? czy bedom sie czepiać :(

#7408 Share jaro1916

jaro1916

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 12:14

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) możesz kupić za ile chcesz nie ważne jakie kwoty były wpisane w bp abyś tylko się rozliczył z 70%, wiem z własnego doświadczenia bo już się rozliczałem z faktur
a powie mi ktoś jak to jest z tymi 30% zmian w uprawach?? w bp mam wpisane ze sadzę 0,4ha ziemniaków ale czy w każdym roku muszę je sadzić??bo teraz akurat bym nie chciał sadzić ale za rok już bym sadził. i czy musze informować agencję o tym??

Edytowany przez MAT912, 15 kwiecień 2012 - 13:54.
Cytowanie poprzedniego posta

pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

#7409 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1530 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 16:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) a ja przejelem wiecej pola niz w bp i pieniadze juz mi przelali na konto pod koniec marca ale dzisiaj dzwonili i chca sie umowic na kontrole nie wiecie co oni beda sprawdzac bo chcialbym sie lepiej przygotowac

a i jeszcze jedno morzę się ktoś orientuję co z kredytami na mr

#7410 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 20:21

witam jezeli w bp. mam zakup kilku maszyn jednom za 30tys ,drugom za 70 tys,nastepnom za 40 tys, czy te maszyny mogom być zakupione za mniejsze pienodze niz podane w bp.aby sie tylko rozliczyn z tych 70% premi? czy bedom sie czepiać :(

Ja jestem w stanie zrozumieć jesli ktoś nie chce szukac informacji na 30 stronach wstecz , ale ,żeby nie spojrzeć na post wyżej ??????????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7411 Share Wiktor87

Wiktor87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 12:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam wszystkich młodych rolników,mam takie pytanie czy jest jakis przepis który okresla ile czasu ma agencja na odpowiedz w sprawie zmiany założeń biznesplanu ,złożyłem wniosek w listopadzie do tej pory żadnej odpowiedzi,dzwoniłem do nich ale nic nie chca powiedzieć ,co jest grane ,nie wiem majo duzo pracy ale żęby sprawdzić 4 kartki zajmuje im to tyle czasu,żeby potem nie okazało sie że nie dotrzymuje założeń biznesplanu jak myślicie

#7412 Share zajaczek171

zajaczek171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 13:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mają 14 dni gdzieś to czytałem że dyr od. reg. wyraża zgode na piśmie w terminie 14 dni.
także smiech na sali jak jeszcze nie odpowiedzieli.
a jakie dokumenty potrzebne sa do kontroli i co sprawdzają ?
czy np. chodzą i mierzą i spr zasiewy?

#7413 Share PanJoker

PanJoker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 14:04

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie pytanie tego typu. Jeśli zamówiłem maszynę z pieniędzy na MR to teraz muszę się z tego rozliczyć? Tak?? Czyli mam pojechać do agencji i przedstawić im fakturę z zakupu maszyny tak??

#7414 Share pig

pig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 15:04

Witam wszystkich młodych rolników,mam takie pytanie czy jest jakis przepis który okresla ile czasu ma agencja na odpowiedz w sprawie zmiany założeń biznesplanu ,złożyłem wniosek w listopadzie do tej pory żadnej odpowiedzi,dzwoniłem do nich ale nic nie chca powiedzieć ,co jest grane ,nie wiem majo duzo pracy ale żęby sprawdzić 4 kartki zajmuje im to tyle czasu,żeby potem nie okazało sie że nie dotrzymuje założeń biznesplanu jak myślicie

tez mam taka sytuacje tylko ze ja zlożyłem zmieniony biznesplan w lutym i od tego czasu nic przyszło

#7415 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:26

Panowie pytanie tego typu. Jeśli zamówiłem maszynę z pieniędzy na MR to teraz muszę się z tego rozliczyć? Tak?? Czyli mam pojechać do agencji i przedstawić im fakturę z zakupu maszyny tak??

Jak zapłacisz za tę maszynę i będziesz mieć fakturę i dowód wpłaty to musisz to przedstawić agencji .
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7416 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 21:47

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) orientuje się może ktoś czy będą następne nabory MR bo jeżeli tak to mam pytanko; jeżeli moja żona ma w dniu dzisiejszym na siebie dzierżawę na którą bierze dopłatę czy nie będzie to kolidowało jeżeli w przyszłości chciałbym otrzymać premię MR

#7417 Share napster2354

napster2354

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 22:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Witam.
Jestem tu nowy i mam takie bardzo ważne pytanie w październiku będę osbą pełnoletnią chciałbym się dowiedzieć czy mogę się ubiegac o jakiekolwiek dofinansowania z prow dodam ze chodzi mi o młodego rolnika i modernizację gospodarstwa rolnego. Uprawiam porzeczkę czarną i wiśnię chciałbym kupic nowy sprzęt oraz powiększyć plantację jednak pełnoletni bede dopiero w pazdzierniku :( i nie wiem czy to mnie dyskwalifikuje z wszelkich dofinansowan

#7418 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 13:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie wiadomo czy w tym roku będzie program Młody rolnik już nie mówiąc o Modernizacji ... jeśli nie będzie teraz , to aż w 2014 roku , prawdopodobnie po tak długiej przerwie wymóg nie prowadzenia działalności rolniczej w dniu składania wniosku lub nie prowadzenia działalności rolniczej maks rok przed złożeniem wniosku powinien być zniesiony ... ale to tylko domysły .

Brak oficjalnych informacji co do tegorocznego naboru ale jest większe prawdopodobieństwo ,że go nie będzie niż ,że będzie .

#7419 Share SATURN

SATURN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 13:20

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam ma takie pytanie w b.p ma wpisane ze przejmuje 25h ziemi a teraz mam zamiar wydzeierzawic 15h czy trzeba składać zamiany w b.p? dodam ze premie wypłacili mi w tamtym roku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7420 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 16 kwiecień 2012 - 15:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) trzeba

Edytowany przez razor275, 16 kwiecień 2012 - 15:07.
Cytowanie poprzedniego posta