Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31594 odpowiedzi na ten temat

#7361 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 06 kwiecień 2012 - 19:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @Nhfan - dasz znać na forum , ok. ?

... zgłaszać ,że wzięło sie dzierzawę czyli znów zmieniać dane w bp. czyli strony te które sie zmieniają ? czy tylko zgłaszac ? - pytam póki co tylko teoretycznie bo będę sie też o to dowiadywał .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 20:03
  •  

#7362 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 20:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) no problem :P w tym temacie zazwyczaj wszystko pisze ze źródeł z agncjii :)

#7363 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Każdą zmianę w areale trzeba zgłosić Agencji. W uprawach, jeśli zmiana przekracza 30%, ale tu nie jestem pewien(ja wykreśliłem całkowicie ziemniaka). Wcześniej wystarczyło zmienić w Biznesplanie te strony, których poprawka dotyczyła. Teraz trzeba dostarczyć cały Biznesplan. Do tego, jak się zmieni ESU, a raczej na pewno, to również trzeba poprawić Wniosek. Przerabiałem to w Lutym w mazowieckim oddziale ARiMR.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7364 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 07 kwiecień 2012 - 09:03

ciekawe to co mi piszesz, aż dowiem się w agencji jak będę składał o dopłaty.. np z nie formalnych dzierżaw

ty się nie pytaj w powiatówce, tylko tam gdzie składałeś wniosek MR, nie może być czegoś takiego że w BP wpisałeś 11ha, a np w tym roku kupiłeś, wziąłeś w dzierżawę 1 ha, lub okroili ci PEG o 0,9ha, i masz więcej lub mniej niż w wniosku o dopłaty, ja w ARIMR Gorzów Wlkp. musiałem wysłać tylko wyjaśnienie na piśmie dlaczego ,
coś mi się wydaje że ,,co kraj to obyczaj,'', zależy od agencji , ja również nie pisze co mi się przyśniło, , przeczytałem kilka stron wstecz i każdemu co innego nakazują, najlepiej niech każdy niech się pilnuje i dowiaduje w swoim oddziale,

Edytowany przez suzuki21l, 07 kwiecień 2012 - 09:11.

#7365 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 10:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) I oddział Ci nic nie da bo każda "pani z okienka" będzie twierdziła inaczej -> Ja już nie wiem ? może nagrywac dyktafonem informacje z ARIMR :lol:

Jęli jest tak jak piszesz kolego @Jarecki to sami młodzi rolnicy swoimi zmianami wniosków "zaj**@liby" nie jeden oddział ARIMR swoimi poprawkami ...
Wszystkiego się już w tym kraju można spodziewać , ale wydaje mi się ,że takie zgłaszanie każdego ara jest niedorzecznością -_-

Takie jest polskie/unijne prawo pełne furtek i głupot , zamiast zrobić ,żeby te 30% zmian dotyczyło tylko wartości ESU i wszystko byłoby jasne byłby spokój a tak ile pracowników agencji tyle wersji ;[

#7366 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 10:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) kolego ja akurat tak mam że wszystkie sprawy na bieżąco załatwiam w regionalnym a nie powiatowym oddziale... także tam mam dostęp do wszystkich swoich spraw zwiazanych z dofinansowaniami na bieżąco... także będę wszystko wiedział z pierwszej ręki co do tej sprawy jak tam podjadę w wolnej chwili :)

#7367 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 11:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A wg mnie wygląda to tak:

- nabór 2011 - składacie wniosek o przyznanie premii, w którym podajecie wielkość przejmowanego gospodarstwa; oni na tej podstawie przydzielają punkty i wysyłają decyzję. Wy (z różnych względów) przejmujecie mniejsze lub większe gospodarstwo i jest problem, bo zmienia się liczba punktów, co za tym idzie kolejność przyznawania premii (dziś już wiemy, że nie ma to większego znaczenia). Więc w ciągu 150 dni od otrzymania decyzjimusicie zmienić wielkość przejmowanego gosp.

- wcześniejsze nabory - nie było punktów, decydowała kolejność składania, nie było terminu 150 dni.

Po przejęciu deklarowanego (we wniosku o przyznanie premii) gospodarstwa i po otrzymaniu premii, można (a nawet trzeba) zwiększać swoje areały i nie ma konieczności wprowadzania zmian w BP (mowa o zmianach do 30%).

Edytowany przez pierre, 07 kwiecień 2012 - 11:58.

#7368 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 16:16

Jęli jest tak jak piszesz kolego @Jarecki to sami młodzi rolnicy swoimi zmianami wniosków "zaj**@liby" nie jeden oddział ARIMR swoimi poprawkami ...
Wszystkiego się już w tym kraju można spodziewać , ale wydaje mi się ,że takie zgłaszanie każdego ara jest niedorzecznością -_-

Niestety w mazowieckim oddziale tak to wygląda. To była moja druga zmiana Biznesplanu, więc jakieś doświadczenie z "nimi" mam. Pierwszy raz zmieniałem w grudniu. Wziąłem więcej dzierżawy niż napisałem we wniosku, a z planu rozwoju musiałem wykreślić jedną maszynę. Wtedy wystarczyło poprawić kilka stron Biznesplanu i Wniosku. Wszystko trwało, wraz z decyzja pozytywną, około 2 tygodni. Druga zmiana była w lutym. Chodziło o uprawę ziemniaka, którego kompletnie musiałem wykreślić z planu produkcji. W sumie też od złożenia podania do decyzji minęły jakieś 2 tygodnie, ale nie wystarczyło dowieźć kilka stron. Tym razem trzeba było dostarczyć nowy komletny Biznesplan oraz nowy Wniosek. Dobrze, że uprzedziła mnie o tych zmianach znajoma z ODRu , dlatego byłem przygotowany. Dwa miesiące różnicy, a tu takie zmiany. Sztucznie napędzają sobie biurokrację, a o petencie nikt nie pomyśli. Identyczną sprawę, za każdym razem trzeba załatwiać inaczej. Wychodzi na to, że My jesteśmy dla Agencji a nie Agencja dla Nas, i zamiast robić w polu trzeba będzie co chwila jezdzić z najmniejszą głupotą do Biura Regionalnego, bo nigdy w 100% przez te 5 lat nie będzie się zgadzać co jest w papierach a co w realu.

#7369 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Zaraz , zaraz czyli te zmiany robiłeś przed otrzymaniem pieniędzy i przed złożeniem wniosku ?

#7370 Share jarecki01

jarecki01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:34

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Pierwszą zmianę robiłem po złożeniu wniosku o płatność, ale przed otrzymaniem pieniedzy, druga już po otrzymaniu pieniędzy . Przelew dostałem w grudniu tuż przed Wigilią.

Edytowany przez jarecki01, 07 kwiecień 2012 - 20:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7371 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 22:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Wszystkich zainteresowanych proszę o rozróżnianie terminów:
- składanie wniosku o przyznanie płatności;
- decyzja o przyznaniu płatności;
- przejęcie gospodarstwa;
- wniosek o płatność;
- otrzymanie płatności

Bo robi nam się miszmasz, kogelmogel, czyli galimatias :P

Edytowany przez pierre, 07 kwiecień 2012 - 22:43.

#7372 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 11:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Moim zdaniem jest tak ,że gdy wielkość gospodarstwa z wniosku o przyznanie pomocy nie zgadza się z wnioskiem o przyznanie płatności -> wtedy trzeba zgłaszac każdą zmianę czy też tłumaczyć sie .

Gdy zaś jesteśmy już po wypłacie premii , gospodarzymy już jakiś czas i przybędzie nam z nienacka ziemi -> wtedy nie ma potrzeby "latać" z każdą zmianą areału do ARIMR .

@nhfan - w woli ścisłości takie informacje uzyskałeś w regionalnym biurze ARIMR w Elizówce ?

#7373 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 11:15

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Panowie mam pytanie. czy ktoś z was czekał tak długo na jakikolwiek odzew z agencji? 16 lutego wysłałem papiery i do tej pory cisza.. nic nie slychac.. długo to może jeszcze tak trwać?

#7374 Share Artur7

Artur7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 12:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ja mam pytanie odnośnie zmian w działkach. Czy przed zapisem gospodarstwa i złożeniem wniosku o płatnośc można zmienić działkę we wniosku ?

#7375 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 12:33

Panowie mam pytanie. czy ktoś z was czekał tak długo na jakikolwiek odzew z agencji? 16 lutego wysłałem papiery i do tej pory cisza.. nic nie slychac.. długo to może jeszcze tak trwać?

To zależy co masz na myśli mówiąc "papiery" jesli wniosek o płatność to nie odezwą się do Ciebie gdy wszystko jest ok. z Twoim wnioskiem - maksymalny czas z tego co tu ludzie piszą to 3 miesiące , 2 na rozpatrzenie wniosku przez ARIMR 1 na zrealizowanie płatności .

#7376 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 12:37

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @pawlus
Odnośnie zmian w wielkości gospodarstwa miałem to samo na myśli, tylko mi wyszło trochę bardziej "skomplikowanie" ;-)

#7377 Share UrsusByczaSila

UrsusByczaSila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 12:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @zuras ja tez trochę się niecierpliwie już bo składałem papiery jakoś w połowie stycznia potem była poprawka i 29 lutego zostało wysłane polecenie przelewu do warszawy z mojego OR - kasy do tej pory brak

#7378 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 16:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) na dniach powinien byc przelew a raczej na pewno w tym tygodniu

#7379 Share zuras

zuras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 17:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak chodzi mi wniosek o płatność. Troche mnie dziwi że byłoby wszystko ok. A jeśli by było to i tak przyśla jakis papierek i dopiero po tym spodziewać sie kasy no nie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7380 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 17:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Nie przyślą żadnego papierka , musisz poprostu kontrolowac stan konta lub czekać na poprawki :)