Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31554 odpowiedzi na ten temat

#7321 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) większość kupuje za premie nowy sprzęt a orientuje się ktoś czy używany do 5 lat można kupić i jak to wygląda?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 15:40
  •  

#7322 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 kwiecień 2012 - 10:56

byłem dzisiaj w lubelskim ARiMR i pani z okienka powiedziała ze takie dziarzawy na gębę w niczym nie przeszkadzają i nie trzeba ich ujmować i zmieniać bp najważniejsze jest aby powierzchnia zadeklarowana w bp nie zmniejszyła się :)

a tak poza tym to ile sie czeka na przelew w lubelskim skoro zawiadomienie poszło do Warszawy 21 marca ?? :huh:

Miła pewna informacja i to jeszcze z lubelskiego arimr :D

@karol - można oczywiście , tylko chyba trzeba mieć opinię rzeczoznawcy (wycenę?) na taką maszynę ;) koledzy tutaj pewnie będą coś wiedzieć więcej w temacie .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7323 Share zajaczek171

zajaczek171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 11:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) to są stare interpretacje przepisow
u mnie powierzchnia ułegła zwiekszeniu i została wstrzymana płatność !!
Panienka z okienka wprowadza ludzi w bład!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7324 Share barrybond

barrybond

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 12:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przecież to jest chore, jak powierzchnia nie może się zwiększyć? Przecież nie moze byc tak ze przez 5 lat nikt nie moze sie rozwijac, znaczy powiekszac arealu, w koncu ta premia ma pomoc w rozpoczeciu gospodarowania a nie w zakonczeniu. Pytanie dla ludzi z wlkp czy ktos z was jeszcze nie dostał listu po tym jak ogloszono info ze dla wszystkich wystarczy srodkow. A i jeszcze jedno o ile awansowaliscie na liscie, bo wedlug mnie w moim przypadku chyba byl bląd, na poczatku bylem na samym koncu a w chwili obecnej jestem na 1xx miejscu, przeciez to przeczy sobie, jezeli wczesniej w wlkp bylo ponad 500 "lepszych" ode mnie osob a teraz w calym kraju tylko sto kilka osob, zastanawiam sie jak to ugrysc w moim przypadku jesli ktos zle mi podliczyl na poczatku punkty, to stracilem 2tys netto, bo o tyle podrozal opryskiwacz.

#7325 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 14:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) dziś po długim oczekiwaniu jakiego kolwiek odzewu z Agencji otrzymałem pismo w sprawie zmian maszyn w biznes planie i oto moje pytanie czy zmiana maszyn ma wpływ na to kiedy zostanie przesłany wniosek o płatność do Warszawy ??
w agencji byłem 7 marca a pismo akceptujące zmienione maszyny jest z 27marca i myśle ze jeśli nie nie wysłano wniosku 7 marca to na pewno 27 kurcze śpieszy mi się z zakupem maszyn a ci się ociagaja :(

#7326 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 03 kwiecień 2012 - 15:30

Przecież to jest chore, jak powierzchnia nie może się zwiększyć? Przecież nie moze byc tak ze przez 5 lat nikt nie moze sie rozwijac, znaczy powiekszac arealu, w koncu ta premia ma pomoc w rozpoczeciu gospodarowania a nie w zakonczeniu. Pytanie dla ludzi z wlkp czy ktos z was jeszcze nie dostał listu po tym jak ogloszono info ze dla wszystkich wystarczy srodkow. A i jeszcze jedno o ile awansowaliscie na liscie, bo wedlug mnie w moim przypadku chyba byl bląd, na poczatku bylem na samym koncu a w chwili obecnej jestem na 1xx miejscu, przeciez to przeczy sobie, jezeli wczesniej w wlkp bylo ponad 500 "lepszych" ode mnie osob a teraz w calym kraju tylko sto kilka osob, zastanawiam sie jak to ugrysc w moim przypadku jesli ktos zle mi podliczyl na poczatku punkty, to stracilem 2tys netto, bo o tyle podrozal opryskiwacz.

powiększać możesz jak najbardziej, chodzi tylko i wyłącznie o zgłoszenie w ciągu 150dni, że ci przybyło, lub ubyło ha ,

#7327 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 17:00

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ale jak np. ktoś już uzyskał ta średnią krajową czy tam woj. która jest wymagana i jeszcze teraz mu wpadło kilka ha dzierżawy której nie ujmował w bp to tego nie trzeba zgłaszać przynajmniej mi tak mówiono tylko to taki trochę plus bo gospodarstwo sie rozwija ;)

#7328 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 17:08

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ja nie rozumniem ludzi w ARiMR oczekuje abyśmy trzymali sie bezwglednie terminów a wobec NAS juz niestety podchodzą w wiekszasci z "olewnictwem" . Np. nie wiem jak jest u pozostałych ale domniemam iż w wlkp Agencja opierdziela sie na max decyzje dla dogrywkowiczów mialy byc wydane w przeciagu 14dni a tu juz miną termin i co cisza.
A teraz jak juz szerokie grono rolnów musi płacic tysiace wiecej za ten sam sprzet dzieki opieszałości urzedników.

#7329 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 03 kwiecień 2012 - 20:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) info dla tych z wlkp z żółtej listy: kolega dostał dziś pismo z ARiMR także coś tam się ruszyło...

#7330 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:02

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) @zajączek171 - Co innego gdy powierzchnia przejmowanego/wydzierżawianego gospodarstwa się zwiększa(w porównaniu do bp. z pierwszego wniosku a wniosku o płatnośc) a co innego gdy przejmujemy gospodarstwo z taką samą powierzchnią jak deklarowaliśmy w bp , dostajemy pieniądze i trafia nam się okazja i zwiększamy areał :)
... przecież jak moglibyśmy zgłaszac zmianę areału która następuje po 150 dniach a której się nie spodziewamy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7331 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 22:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Potwierdzam że w wlkp coś się ruszyło. Dziś przyszła decyzja. Na liście wojewódzkiej byłem 10XX a na krajowej 3XX

#7332 Share michal8705

michal8705

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 06:11

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam pytanie
wczoraj dostałem decyzję o przyznaniu pomocy MR. Czy najpierw muszę spełnić te warunki w ciągu 180 dni
tj: przejęcie gospodarstwa, ubezpieczenie w KRUS-ie, wpis do ewidencji producentów itp a potem wysyłam wniosek o płatnośc. Czy ten wniosek mogę wysłać wcześniej?

Edytowany przez michal8705, 04 kwiecień 2012 - 06:21.

#7333 Share brudnicka

brudnicka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 11:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po dwóch tygodniach od wysłania wniosku o przelew do Warszawy mam pieniądze już na koncie - Wielkopolska.

#7334 Share sylwekbarca2

sylwekbarca2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 12:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) krajowa 5XX dzisiaj decyzja. Pozdrawiam.

#7335 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 18:38

mam pytanie
wczoraj dostałem decyzję o przyznaniu pomocy MR. Czy najpierw muszę spełnić te warunki w ciągu 180 dni
tj: przejęcie gospodarstwa, ubezpieczenie w KRUS-ie, wpis do ewidencji producentów itp a potem wysyłam wniosek o płatnośc. Czy ten wniosek mogę wysłać wcześniej?

Pewnie,że najpierw musisz spełnić warunki-bo razem z wnioskiem odsyłasz im załączniki,które to potwierdzają...tj.papier z KRUS-u,itp.itp.
Marcin

#7336 Share kinimo

kinimo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) mam takie pytanie: czy umowe dzierzawy trzeba potwierdzic u notariusza ,czy teza mozna zrobic to w inny sposob?

#7337 Share zajaczek171

zajaczek171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:25

witam.
od dłuższego czasu śledzę ten wątek. bardzo mi pomugł w drodze do MR . Wczoraj pojawiły sie nowe problemy:
złożyłem wniosek o płatność 16 lutego ,29 wezwanie do uzupełnienia braków formalnych , na początku marca braki uzupełnione, wniosek wysłany(przez lubelski LOR) do warszawy do działu płatnosci.wczoraj dostałem tel z Lublina że niestety ale dostanę decyzje odmowną ponieważ jest nowa interpretacja przepisów .Chodzi o to że nie złozyłem podania do dyrektora w terminie 150 dni o zniane do biznesplanu ale wcale nie musiałem ponieważ zapewniano mnie że złożyłem wszystkie wymagane dokumenty . czy ktoś spodkał sie z taką sytuacją ? co mam teraz zrobić?w lublinie powiedziano mi że jest dużo osób w podobnej sytuacji. proszę o pomoc...

Sam siebie cytuje bo dzisiaj doszły nowe fakty:
zapewniono mnie że płatność z powodów powyżej została wstrzymana.
A dziś zonk : na koncie 75 tyś wiecej. :D :D :D
Teraz to naprawdę nic nie rozumiemię
mam płakać czy mogę sie cieszyć
ale mają bałagan....

#7338 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:49

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Lepiej idz to wyjaśnić ,żebyś za 5 czy 10 lat nie musiał tej premii oddawać z odsetkami.

#7339 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:07

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bierz kasę i leć na malediwy :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7340 Share zajaczek171

zajaczek171

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:17

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) 10 lat to chyba lekka przesada bo wszystkie zobowiązania trwają 5 lat !

dzierżawe możesz potwierdzić u notariusza - postawi ładne pieczatki (ja tak zrobiłem) i weźmie ok 17 zł za dwa egemplarze . mozna podobno w urzedzie gminy i robia to podobno za darmo ale tego nie sprawdzałem