Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31563 odpowiedzi na ten temat

#7301 Share brudnicka

brudnicka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 12:40

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czy z tych postów wyżej wynika, że jeżeli wzięłam w dzierżawę dodatkowe 6 ha a nie ujęłam tego w biznesplanie, gdyż mój wniosek był już sprawdzany i nie chciałam przeciągać sprawy to to oznacza że będę miała problemy? Czy tylko to odnosi się do zmniejszenia się powierzchni gospodarstwa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 17:01
  •  

#7302 Share egal

egal

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 12:46

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Przepis ten dotyczy zwiekszenia jak i zmniejszenia powierzchni upraw.
Mysle, ze ten temat jest tak skomplikowany, ze nawet urzednicy nie widza, co z tym poczac. Zreszta to nie pierwsza kwestia, ktora pracownicy ARiMR sobie nie potrafia poradzic;)

#7303 Share przemasboss

przemasboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:05

Czy z tych postów wyżej wynika, że jeżeli wzięłam w dzierżawę dodatkowe 6 ha a nie ujęłam tego w biznesplanie, gdyż mój wniosek był już sprawdzany i nie chciałam przeciągać sprawy to to oznacza że będę miała problemy? Czy tylko to odnosi się do zmniejszenia się powierzchni gospodarstwa?

A kasę już dostałaś? Bo jak dostaniesz kasę to potem też możesz zmienić biznesplan. A najlepiej to żeby na te grunty ktoś inny brał dopłaty i sprawa załatwiona.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7304 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) zmień datę na umowie, oczywiście za porozumieniem stron

#7305 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 01 kwiecień 2012 - 20:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) u mnie sytuacja jest taka że czekam na decyzje i dopiero po jej podpisaniu bede zmniejszał powieższchnie... czyli poprostu zmienie biznesplan. W najnowszym numerze topagrar jest napisane tylko tyle że można zmniejszyć powierzchnie do średniej krajowej nie mniej... napewno konieczne jest właśnie pismo z prośbą do dyrektora oddziału terenowego o zmiane biznesplanu...

#7306 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 kwiecień 2012 - 20:23

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Bez przesady ;) biznesplan to przecież tylko "plan" a nie rygorystyczny regulamin .

Wydaję mi sie ,że jesli bierze się dodatkowe dzierzawy po przejęciu gospodarstwa (nie zmienia się początkowa wielkość gospodarstwa z tym co podane w bp , czyli powierzchnia w pierwszym i drugim wniosku jest taka sama ) to nie ma problemu , w końcu to by było chore lecieć z każdą nieprzewidywalną zmianą powierzchni na + do ARIMR , a esu wzrośnie a nie spadnie - więc taki rolnik widać ,że gospodarzy , a nie tylko wziął kasę i kombinuje jakby jej tu mu nie zabrali. Dopłaty młody rolnik przecież może też brac z dzierzaw "na gębę" kto mu zabroni ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7307 Share faryy

faryy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 20:52

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Po 3 miesięcznych oczekiwaniach kasa w końcu dotarła na konto :)

#7308 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2012 - 21:02

Bez przesady ;) biznesplan to przecież tylko "plan" a nie rygorystyczny regulamin .

Wydaję mi sie ,że jesli bierze się dodatkowe dzierzawy po przejęciu gospodarstwa (nie zmienia się początkowa wielkość gospodarstwa z tym co podane w bp , czyli powierzchnia w pierwszym i drugim wniosku jest taka sama ) to nie ma problemu , w końcu to by było chore lecieć z każdą nieprzewidywalną zmianą powierzchni na + do ARIMR , a esu wzrośnie a nie spadnie - więc taki rolnik widać ,że gospodarzy , a nie tylko wziął kasę i kombinuje jakby jej tu mu nie zabrali. Dopłaty młody rolnik przecież może też brac z dzierzaw "na gębę" kto mu zabroni ?

No może bo agencja patrzy tylko na to kto złożył papiery na dopłaty.

Jeśli pierwszy raz bierze się od kogoś dzierżawę ale np. ten ktoś ma 10 ha nam daje 5 ha to on wysyła swoje mapki pisząc na nich "działka wycofana" a my je kserujemy i wysyłamy. Możliwe też że pierwszy rok można bez mapek ale tego nie jestem pewien.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7309 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 21:06

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tak , może składać bez mapek jeśli robi to po raz pierwszy - tak jak piszesz .

.. to jest dziwne własnie , bo jak tak to chcą potwierdzenie dzierzawy umową notarialną/w starostwie/w gminie itp. a przecież samo przez się rozumie sie ,że jesli młody rolnik składa wnioski na dopłaty z nie swoich działek to je dzierzawi ...

#7310 Share Dfb

Dfb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 08:34

dziwne u mnie jak byk stoi 180 dni ale daj znac czego sie dowiedziales

Dowiedziałem się, ze najprawdopodobniej w tym tygodniu dostanę drugie pismo z dalszymi wskazówkami (warunkowa decyzja?), bo wszystkie pisma zostały już wysłane. A więc wszystko jest/będzie OK.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7311 Share brudnicka

brudnicka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 10:42

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) To wszystko jest tak skomplikowane,że czasami odechciewa się tej premii. U mnie dzierżawa nastąpiła po upływie tych wymaganych 150 dni na zmianę powierzchni gospodarstwa więc chyba nie powinni się czepiać. Macie rację co do prowadzenia gospodarstwa bo przecież je powiększam a nie pomniejszam i stan jaki napisałam w biznesplanie jest a nawet uległ zwiększeniu. Więc rozwijam swoje gospodarstwo a nie czekam na gotową kasę. A tak na marginesie czy coś wiadomo na temat przelewów w Wielkopolsce ?

#7312 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 16:21

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) :okej: Nie ma łatwo. Ja gdybym mógł to bym się wycofał
To nie forum magii i czarów:)

#7313 Share owczanuszka

owczanuszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 17:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Orientuje się ktoś, czy w przypadku zakupów nowych maszyn wymagana jest deklaracja zgodności? Czy wystarczy sama faktura?

#7314 Share lamborghiniR3

lamborghiniR3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 18:03

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam
mam pytanie obecnie mam 16 lat i w tym roku koncze gimnazjum i zastanawiam sie nad jedna rzeczą a wiec , chciałem isc do technikum rolniczego ale własnie sie dowiedzialem ze nie bedzie takiego kierunku w mojej okolicy a wiec zainteresowałem sie kierunkiem technik agrobiznesu i mam takie pytanie czy po technikum agrobiznesu mogłbym liczyc na srodki UE a najbardziej myslałem nad premia młodego rolnika czy ten kierunek nie kwalifikuje sie do pozyskiwania srodków z UE , niegdzie sie tego nie mogłem doczytac a wiec czekam na wasze odp ? : )

a moze ktos chodził czy moze chodzi to takiego technikum to mam pytanie jak tam jest czy trudno sie dostac , jak ciezko jest sie utrzymac a i dodam jeszcze ze ucze sie srednio , srednia jaka przewiduje na koniec gim to lekko powyżej 3 : )
czekam na wasze wypowiedzi

#7315 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 02 kwiecień 2012 - 18:14

Orientuje się ktoś, czy w przypadku zakupów nowych maszyn wymagana jest deklaracja zgodności? Czy wystarczy sama faktura?

Chyba trzeba deklarację zgodności tak samo jak przy MGR. Wiadomo, że pewnie taniej kupić sprzęt bez takiej deklaracji ale prawdopodobnie jest wymagana też, przynajmniej tak mi mówili.
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7316 Share pawlus224

pawlus224

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 18:31

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) A ta deklaracja zgodności to w przypadku ciągnika homologacja czy coś jeszcze innego ?

#7317 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 18:53

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) byłem dzisiaj w lubelskim ARiMR i pani z okienka powiedziała ze takie dziarzawy na gębę w niczym nie przeszkadzają i nie trzeba ich ujmować i zmieniać bp najważniejsze jest aby powierzchnia zadeklarowana w bp nie zmniejszyła się :)

a tak poza tym to ile sie czeka na przelew w lubelskim skoro zawiadomienie poszło do Warszawy 21 marca ?? :huh:

#7318 Share gregson

gregson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 18:54

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) technikum agrobiznesu jak najbardziej kwalifikuje sie do kierunkow rolniczych, sam do takiego chodzilem i jest spoko, abys sie tylko dostal to dasz rade..

#7319 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 19:33

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) byłeś w oddziale lubelskim mogłeś się zapytać tam!! ja własnie tak zrobiłem i to nie czekasz w żadnym lubelskim i wielkopolskim czy na koncu
Polski to bez znaczenia bo to Warszawa robi przelewy. pani mi dziś powiedziała że od 2 do 3 tygodni od momentu wysłania wniosku przez nich do W-wa kasa na koncie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7320 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:56

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) pytałem ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi ponieważ miła pani z okienka tego nie widziała :P ale dziękuje za rzetelną odpowiedź :D