Skocz do zawartości

Zdjęcie

MŁODY ROLNIK (nowe zasady)

31598 odpowiedzi na ten temat

#7201 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 20 marzec 2012 - 21:19

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Ja też dostałem info że jeśli na danej mapce wszystkie działki są na nowego właściciela to można, a wręcz wskazane jest, aby ten nowy właściciel "przejął"takie mapki. Info z informacji powiatowej ARiMR, ale pani była "wyżej" się dowiedzieć bo jeszcze o kilka spraw chodziło. Z resztą już kiedyś o tym tu pisałem. Myślę że po niedzieli złożę wniosek to coś pewnego powiem wtedy ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzisiaj, 02:32
  •  

#7202 Share anka81

anka81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 09:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) hej.Jak przeliczyc pole na hektary i ary majac jego dlugosc i szerokosc? moze ktos wie jak i jest tego pewien? Sasiad mi odoral,ale kazal mierzyc i zabierac co swoje. Powinno byc 1ha 19 ar w prostokacie a jest 1ha albo 1.05ara i leci po skosie bo nierowno odoral. W jednym koncu mniej w drugim wiecej, A nie chce miec problemow w agencji. Dzieki

#7203 Share hary884

hary884

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 10:22

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) wracam do mojego pytania o młodym ?????
moze ktos zna link bo moze był juz temat a ja nie mogę znaleś
???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7204 Share karban

karban

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 19:58

hej.Jak przeliczyc pole na hektary i ary majac jego dlugosc i szerokosc? moze ktos wie jak i jest tego pewien? Sasiad mi odoral,ale kazal mierzyc i zabierac co swoje. Powinno byc 1ha 19 ar w prostokacie a jest 1ha albo 1.05ara i leci po skosie bo nierowno odoral. W jednym koncu mniej w drugim wiecej, A nie chce miec problemow w agencji. Dzieki

No cóż, jeśli pole jest idealnym prostokątem, to mnożysz długość razy szerokość w metrach i ci wychodzi powierzchnia w metrach kwadratowych:) dzielisz przez sto i masz powierzchnię w arach. Jeśli pole nie jest w dużym przybliżeniu prostokątem to sprawa się komplikuje:) Mógłbyś podzielić pole np. na prostokąt i trójkąt, gdy dłuższe boki nie są równoległe. Generalnie trochę matematyki, ale jeśli pole nie ma idealnego kształtu (prostokąt, trójkąt, koło:)), to wynik będzie zawsze przybliżony.

#7205 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 21 marzec 2012 - 21:35

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Trzeba było nie spać na lekcjach koleżanko :D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7206 Share darkuspinex

darkuspinex

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 11:44

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) witam mam pytanie ma ktoś może numer tel. do działu płatności arimr w Warszawie? z góry dziękuje

#7207 Share faryy

faryy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 12:00

witam mam pytanie ma ktoś może numer tel. do działu płatności arimr w Warszawie? z góry dziękuje

Departament Księgowości w Warszawie 225950120 i 225950100 :)

#7208 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 22 marzec 2012 - 12:32

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostał już ktoś z was decyzje o przyznaniu chodzi mi o ostatnią listę

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#7209 Share faryy

faryy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 12:55

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) "" Zmiany polegające na zmniejszeniu lub zwiększeniu jednego gatunku roślin, mierzonej powierzchnią uprawy lub gatunku zwierząt, mierzonej liczby zwierząt o nie więcej niż 30% nie wymaga zgody Agencji. w przypadku zmian dotyczących powierzchni uprawy zbóż, roślin strączkowych lub roslin motylkowych drobnonasiennych, zmiany powierzchni upraw określa się dla całej grupy........ :huh: rzepak mi wymarzł na 2,5 hektara czyli całość uprawy rzepaku w gospodarstwie ..czyli mam 100% straty rzepaku i muszę pisać list do dyrektora :huh: co z tym fantem zrobić z prośbą zeby się zgodził na pozwolenie posiania kukurydzy?? :huh:

#7210 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 16:16

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Hmm..a nie jest tak że np. mam 20ha - 30% to jest 6 ha
I nawet jak się chce na 5ha przesiać rzepak na pszenicę czy kukurydzę to nie trzeba im zgłaszać?

Lub jest tak jak piszesz wyżej.
Czyli ja mam jakoś 14-15ha rzepaku.
To 30% to jest 4,5ha - więc do takiej ilości mogę rzepak przesiewać na pszenicę a powyżej 4,5ha trzeba zgłaszać?

Jutro tez musze dokładnie zadzwonić do ARiMR i się dowiedzieć bo rzepak musze przesiać ale u mnie to tak góra 5ha będzie z 15ha.

Aaa..i wydaje mi się że nawet jak trzeba pisac o zgodę to chyba ze względu na wymarznięcie nie powinni robić problemów, tylko zamieszania jest i do tego ciekawe ile trzeba czekac na decyzję jak siać trzeba będzie lada dzień..

Edytowany przez Madzia20, 22 marzec 2012 - 16:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7211 Share faryy

faryy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 16:59

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dzwoniłem tam właśnie dzisiaj do Agencji żeby się dowiedzieć ale każdy inaczej to interpretował... Lepiej chyba napisać pismo jakieś do Agencji ...żeby dym się z tego za jakiś czas nie zrobił :)

#7212 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 18:38

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Tylko pisać pismo i czekać?
Czy wysłać i przesiać> ?:)

#7213 Share Dlok

Dlok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 19:11

rzepak mi wymarzł na 2,5 hektara czyli całość uprawy rzepaku w gospodarstwie ..czyli mam 100% straty rzepaku i muszę pisać list do dyrektora :huh: co z tym fantem zrobić z prośbą zeby się zgodził na pozwolenie posiania kukurydzy?? :huh:

W ostatniej nowelizacji akurat ten paragraf (21 ust. 4 ) zmienił sie:
"Zmiany polegające na zwiększeniu lub zmniejszeniu o nie więcej niż 30 punktów procentowych skali produkcji roślin danego gatunku mierzonej udziałem powierzchni uprawy w całości upraw lub zwierząt danego gatunku mierzonej udziałem zwierząt tego gatunku w całkowitej obsadzie zwierząt w gospodarstwie, ustalonej z wykorzystaniem współczynników przeliczeniowych na duże jednostki przeliczeniowe (DJP), nie wymagają zgody Agencji. W przypadku zmian dotyczących udziału powierzchni uprawy zbóż, roślin strączkowych lub roślin motylkowych drobnonasiennych zmiany określa się w odniesieniu do całej grupy.”
Teraz porównujesz zmianę pkt procentowych poszczególnych upraw do. całości. Jak rzepak stanowił u ciebie do 30 % upraw to nie ma problemu nie potrzebujesz zgody Agencji

#7214 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 19:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dodany obrazekdarkuspinex, o 22 marzec 2012 - 11:44, powiedział:

witam mam pytanie ma ktoś może numer tel. do działu płatności arimr w Warszawie? z góry dziękuje
Departament Księgowości w Warszawie 225950120 i 225950100 :)

Dzwoniłem tam kilkakrotnie i nikt tam nie odbiera ...
  • Dodany obrazek
  • 0

Edytowany przez 2xandrzej360, 22 marzec 2012 - 19:14.

#7215 Share fendt612lsa

fendt612lsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Ratownictwo Medyczne hodowla zwierząt głównie bydło
    sprzęt
    muzyka

Napisany 22 marzec 2012 - 19:25

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Dostał już ktoś z was decyzje o przyznaniu chodzi mi o ostatnią listę ???

#7216 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 22 marzec 2012 - 19:27

W ostatniej nowelizacji akurat ten paragraf (21 ust. 4 ) zmienił sie:
"Zmiany polegające na zwiększeniu lub zmniejszeniu o nie więcej niż 30 punktów procentowych skali produkcji roślin danego gatunku mierzonej udziałem powierzchni uprawy w całości upraw lub zwierząt danego gatunku mierzonej udziałem zwierząt tego gatunku w całkowitej obsadzie zwierząt w gospodarstwie, ustalonej z wykorzystaniem współczynników przeliczeniowych na duże jednostki przeliczeniowe (DJP), nie wymagają zgody Agencji. W przypadku zmian dotyczących udziału powierzchni uprawy zbóż, roślin strączkowych lub roślin motylkowych drobnonasiennych zmiany określa się w odniesieniu do całej grupy.”
Teraz porównujesz zmianę pkt procentowych poszczególnych upraw do. całości. Jak rzepak stanowił u ciebie do 30 % upraw to nie ma problemu nie potrzebujesz zgody Agencji

Czyli np. gdy ma sie 10 ha gospodarstwo 7 ha zbóż , a 3 ha rzepaku , to jeśli musowo go przesiać zbożem to nie trzeba tego zgłaszać ?
30 %zmian nie dotyczy poszczególnej uprawy tylko całego areału ? czyli jesli np. ktoś ma dużo różnych upraw których areał jest mniejszy niż 30% to bez konsekwencji może zrezygnować z jednej uprawy na rzecz innych ?

Przepraszam ,że to tak ujmuję , ale próbuję sobie sam to jakoś rozjaśnić ...

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#7217 Share karol

karol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Zainteresowania:Wszystkim po trochu... ;-)

Napisany 22 marzec 2012 - 19:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) jeszcze chyba za wcześnie na pisma ws ostatniej listy...

#7218 Share Witek2010

Witek2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 633 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Migotka :)
    Garaż
    Rolnictwo

Napisany 22 marzec 2012 - 20:12

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Czyli pewnie z bydłem podobnie jeśli ktoś ma 20 a zrobi się np. w tym roku 17 to tego też nie trzeba zgłaszać. No ale na koniec ESU ma zwrosnąć czyli co bydła musi być więcej?
"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

#7219 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 07:10

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) ile w waszych przypadkach czekaliście na wypłatę pieniędzy od ostatniej poprawki ??
bo ja już czekam i czekam i strasznie się dłuży :( ma może znaczenie z jakiego banku usług się korzysta ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7220 Share in2dex

in2dex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 23 marzec 2012 - 08:51

MŁODY ROLNIK (nowe zasady) Co to za oświadczenie daje ARiMR przy rozliczaniu się z faktur odnośnie VAT?
To nie forum magii i czarów:)